Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha házasodsz, szülnöd is kell!

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 22. 11:16
A boldogító igen. Két ember legbensőségesebb ünnepe, szeretteik, barátaik körében. Illetve csak volt. Most már egy újabb lehetőség arra, hogy a kormányzat emlékeztessen hazafias kötelezettségeidre. A gyermekvállalás nemzeti érdek, de persze ők - ahogy anyósod - nem szólnak bele. Aham.

Nők Lapja Café: Ha házasodsz, szülnöd is kell!
  1. 2014. augusztus 25. 18:30101.

    Persze, hogy nagyon sok olyan akadhat a munkában, ami indokolja a változtatást, esetleg más munkakört átmenetileg, vagy akár az otthonmaradást, ezzel teljesen egyetértek. Én csak az aláhúzott megfogalmazással nem értek egyet. Az orvos ismeri a kismama, és a baba állapotát, és a kismama munkakörülményeit, ennek tudatában kell döntést hoznia, és nem alapból a kismama kora miatt. 


    Itt például nem dolgozhatnak esti, éjszakai műszakban. Ezzel egyetértek teljesen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (98)
    2014-08-25  18:23
  2. 2014. augusztus 25. 18:28100.

    1. Ott sem ELUTASÍTÁSRÓL, hanem dilemmáról volt szó: vacilláltak rajta, mert érthető volt a félelmük egy beteg gyermek születésétől.


    2. Nem utasították el magát a gyereknevelést.


     


    Miért: szerinted nem teljesen alkalmatlan a társaséletre (szerintem igazán az egyedül élésre is) az az ember, aki egy gyerekkori álom miatt képes magát és egy szerencsétlen másik barmot igába hajtani? Egyáltalán, akinek ennyi esze van, hogy képes ellátni magát?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (97)
    2014-08-25  18:12
  3. 2014. augusztus 25. 18:2399.

    Ne érts félre, senkinek nem kötelező az ilyesmi szerintem, csak én nem tudom megérteni. Például azt, hogy szuperkarrierista osztálytársadnak a kettőből miért pont a durva kompromisszumokat igénylő férj kellett, a gyerek pedig nem, pedig egy férj nélküli gyerek sokkal kevesebb kompromisszumot igényel. Időráfordítást is szerintem kevesebbet, mint egy házasság, már amennyiben az TÉNYLEG házasság, ahol két ember együtt él, nemcsak szobatársak. Gyerekkel könnyebb együtt élni, hisz genetikailag a tiéd, és kezdettől fogva ismered/ismer, míg egy másik ember nagyon fura.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (94)
    2014-08-25  17:57
  4. 2014. augusztus 25. 18:2398.

    kysslina: Én sem fizikai munkás voltam - egy nagykövetség tolmácsa és sajtóreferense voltam. Ennek ellenére fizikailag is kifárasztott a munkám, az ülés, a hosszú ácsorgások, az utazások+ még az otthoni teendők. De nem csak úgy otthon maradtam, ha már egyszer a TB támogatja, hanem megbeszéltük szépen előre, úgy, hogy mindenkinek jó legyen. (a lehetőségekhez képest, de ez már más tészta)


     


    Azzal én sem értek egyet, hogy egészséges, terhes nő csak úgy otthon maradjon TB támogatással, mert ha úgyis fizetik nek, hülye lennei... - ettől mindig kiakadok - nem azt nézzük, hogy mi lenne mindenkinek jó, hanem hogy én jól járjak, a többieknek meg nem szólok.


    Sajna Mo-n divat visszaélni a támogatásokkal, a vége az lesz, hogy senkinek nem fog járni semmi, és akkor pl. a veszélyeztetett terhes, magas vérnyomású kismama sem maradhat otthon.


    Szerintem a terhesség előrehaladtával indokolt lehet néha könnyíteni a munkavégzésen, egésszséges terheseknél is, mert fáradékonyak, és azért kell a belső ráhangolódás - de ezt szerintem akkor is meg lehet oldani, ha már évek óta kialakult, bizalmi kapcsolat van a munkáltatóval, és összedolgoznak a munkatársak is. Ma nekem, holnap neked.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (95)
    2014-08-25  18:06
  5. 2014. augusztus 25. 18:1297.

    Lehet még így is okuk az elutasításra: pl ha tudják azt, hogy valamelyik ágon x örökletes betegséggel terhelt a család. Volt a lifenetworkon nem is olyan régen egy dokufilm, ahol vacillált a házaspár hogy legyen gyerek, vagy ne legyen gyerek, mivel a pasi eleve egy fejlődési rendellenességgel bírt és benne volt a pakliban, hogy a vállalt gyerek szintén ezzel a rendellenességgel jönne a világra. Na ebben az esetben lehet rizikózni akár egy gyerek kárára, hogy életre sérült lesz és mindig ápolásra, mások kegyeire fog szorulni, ill köztes megoldásként ha a szűrések alátámasztják a gyanút, hogy beteg lesz a gyerek, akkor ugye ab-ra járkálni, vagy lehet úgy dönteni, hogy elkötteti magát az egyik fél és ohne gyerek.


     


    Az általad kiejtett érvekkel kapcsolatban annyit: az élet nem mindig racionális és fekete-fehér...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (93)
    2014-08-25  17:46
  6. 2014. augusztus 25. 18:1196.

    Házasságot - a klasszikus értelemben - azért köt két ember, mert szeretik egymást annyira, hogy úgy döntenek, a z életük következő részében szeretnének együtt élni. Itt már eljutnak odáig, hogy nagyjából tudják, hogy merrefelé akarják terelni ezt a közös életet, ami kismillió féle lehet,egyike ennek a kismilliónak a gyerekvállalás. De lehet utazás, lehet, hogy a munkájuknak szentelik az életüket egymást támogatva, és az is lehet, hogy egyszerűen nem akarnak, vagy uram bocsá nem lehet gyerekük.


    Ettől még akarhatnak kötelékben élni. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (93)
    2014-08-25  17:46
  7. 2014. augusztus 25. 18:0695.

    Többször leírtam: egészséges nők esetében.


     


    Idézem, amire felkaptam a fejem:


     


    "És ha az orvosok úgy látják, hogy manapság már eleve az indokolja, hogy otthon maradjanak, hogy kb. tíz évvel idősebben esnek teherbe, mint régen, akkor szerintem hülyék lennének nem otthon maradni."


     


    Csupán az életkor nem indok, az egészségi állapot az. Most 44 évesen is simán végig tudnám csinálni minden különleges ellátás nélkül is. Azt is kiemeltem, hogy "ha nem fizikai munka", mert természetesen az utolsó pár hét már nem jelenti a fizikum olyan állapotát, ami végigkíséri a terhességet, de azzal nem értek egyet, hogy nem fizikai munkák esetén csupán az életkor miatt a kismamák a terhességük alatt végig otthon legyenek TB támogatással. Itt sincsenek, pedig itt aztán bőven nagyon sokan szülnek 40 felett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (84)
    2014-08-24  22:52
  8. 2014. augusztus 25. 17:5794.

    Catilina: A vallási oknál - ezzel egyetértek. Sokan a 'vállási okból' kötött házasságot összekeverik a 'jól mutat a fehér ruha a templomban' motivációval.


    Sajnos a fiatal (és már nem annyira fiatal) nőknek még mindig jelentős része gyerekkori álmokat hajszol, a hófehér ruhát meg a fehérlovas herceget. Disney-nemzedék, na. A sógornőm csak jólneveltségből nem hülyézett le, hogy nekem az esküvői hacacáré púp volt a hátamon, és igyekeztünk huszárvágással rövidíteni, sallangtalanítani, mert nem bírtuk volna ki. (Ők hónapokig szervezték, és kerek egy hétig szabadságon voltak előtte, hogy minden tökéletes legyen) Sokaknak ez életük álma, tényleg meglepő, én is kivagyok tőle.


    A harmadik meg - szerintem van, akinek nem való gyerek, ezt be is vállalja. Gimiben is volt hiperkarrierista osztálytársnőm, aki már akkor is kijelentette, neki férj kell, gyerek nem, mert ő a tudománynak él (kémikus lett meg tán fizikus is, nem tom). Gimis tanáraink között is volt olyan, akiknek nem volt gyerekük (mat-fiz tanárpáros) Egyszer meglesték őket osztálykiránduláson - az ágyban is sakkoztak, meg iskolába menet a buszon, fejben. Ők az új nemzedéket nevelték tömegesen, válogatták a tehetségesebbjét, sajátra nem vállalkoztak.


    Egyébként, aranyos, mert a kolleganőm és a férje anno a 2004-es Tsunami idején alapítványilag örökbefogadtak egy árva kislányt, és anyagilag támogatták - elvileg évente kapnak fényképet róla, nem tudom, kaptak-e.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (93)
    2014-08-25  17:46
  9. 2014. augusztus 25. 17:4693.

    Két érvre mondtam, hogy hülyeség:


    Az egyik a vallási, mert aki vallási okokból házasodik, az gyereket is vállal, illetve nem utasítja el azt.


    A másik az, hogy gyerekkori álma volt egy házasság. Ugye, ennek ostobaság jellegét nem kell magyaráznom?


     


    NEM vettem bele a marhaságok közé az idősen kötött házasságot.Mivel ez biztonsági alap is lehet. Például. Így pedig nagyon is racionális döntés.


    Egyébként az ELUTASÍTÁST vettem alapul: tehát ha SOHA, SEMMILYEN körülmények között nem vállalják gyermek(ek) eltartását, mert nem, kész. Akik szeretik egymást, azoknak semmi okuk nincs arra, hogy elutasítsák ezt a lehetőséget.


    Normális ember nem vállal durva kompromisszumokat és kötöttséget azzal, akitől rühellne egy gyermeket…


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (92)
    2014-08-25  17:29
  10. 2014. augusztus 25. 17:2992.

    Catlina: Tehát akkor, szerinted nem létezik olyan kötelék, hogy két ember önként, szeretetből összeköti az életét, egymás társa lesz egy életen keresztül, még akkor is, ha ez sok lemondással, kompromisszummal jár, kivéve, ha gyereket is akarnak? Ha mégis ilyen kapcsolatban élnek, és úgy tartják helyesnek, hogy ezt ország-világ előtt vállalják, 'hivatalossá teszik' és megünneplik barátaikkal, rokonaikkal (házasságkötés)  akkor ezt  tök feleslegesen teszik?


    És ha két ember későn talál egymásra (kolleganőm 50 felett ment férjhez - az első és egyetlen férjéhez), akkor baromságot csinált? Hiszen úgysem lehet már gyerekük, nyilvánvaló, hogy utódnemzésre nem alkalmas a kapcsolatuk - akkor tehát ne is legyenek együtt, mert minek, illetve ne kössenek házasságot, hanem legyenek élettársak?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (91)
    2014-08-25  16:31
  11. 2014. augusztus 25. 16:3191.

    Vallási okokból?


    Aki vallási okokból házasodik, az gyereket is vállal. Egyik vallás sem támogatja a gyermek születésének/örökbefogadásának elutasítását) Így ez kiesik.


    Leánykori álma?


    Mondom én, hogy baromság: egy álom nem racionális érv a házasság mellett, főleg pedig egy „buli” álma: bulit akármikor, akármilyen alkalomból lehet szervezni, nem kell ahhoz elkötelezni magát az embernek. A „ceremónia” pedig alapból unalmas az elviselhetetlenségig, ha nincs mögötte tartalom. Láthatod, az érv nem helyes. Ez is kiesett mint racionális érv.


    Hogy nem lehet gyerek az egy dolog. Természetesen ez nem lehet akadálya a házasságkötésnek. De aki elveti a gyereknevelés lehetőségét, annak még most sem értem, mi a csodáért kellene egy alapból folyamatos kompromisszumokat, szabályokat és kötöttségeket igénylő kapcsolattal bíbelődnie? Hülye az illető? Vagy netán pénzért?


    Ja, azt nem írtam, hogy én csak a döntést nem értem: miért akar házasságban élni egy ép elméjű felnőtt ember, akinek nem kell gyerek.


    A kormányok bármiféle korlátozó beleavatkozását az ügybe elutasítom.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (89)
    2014-08-25  15:01
  12. 2014. augusztus 25. 15:0790.

    Én ugyan nem tudnék jelentkezni kedves ajánlatodra.


    De, mivel jó indulatúnak tartom magam, szeretnélek figyelmeztetni az alábbiakra.


    Mielőtt bizonyítanád a vállalásodat, genetikai tesztnek vetnek alá, hogy valóban az említett fajokhoz tartozol e.


    Amennyiben nem, egy bőrdarabkával kell bizonyítanod, hogy az vagy e akinek mondod magad.


    Mivel nem szerencsés ha pont az utolsó pillanatban derül ki, hogy kevés a tehetséged, természetesen azt is tesztelik egy vödör víz segítségével.


    Az álló testrészedre akasztanak egy vödör vizet, ha nem tudod megtartani, akkor bizony nem csak a lábadat töri el, ha nem kimaradsz a reprodukciós aktusból is.


    Kárpótlásul felvételt nyersz örök életedre a Hári János klubba, ahol is a nagyot mondó képességeddel dicsekedhetsz.


    Csak okosan!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (86)
    2014-08-25  11:08
  13. 2014. augusztus 25. 15:0189.

    Pl. vallási okokból, vagy épp ez a leánykori álma egy nőnek, hogy csinnadratta, szép ruha, koszorúslányok, pap előtt szentesített fogadalom. Attól, hogy valakinek nem álma a gyerekszülés, meg maga a ceremónia lehet az, vagy épp csak így érzi teljes egésznek a kapcsolatát, nem pedig szimpla élettársként, a gyereken kívül is lehet egy párnak indoka rá, egyébként én a gyereket se tartom indoknak, elég sok kölyök felnőtt már élettársiban is. És ugye ott vannak azok, akik amúgy vállalnának, csak valamiért nem lehet ( lombikkal sem ) gyerekük. Na őnekik még pont hiányzik egy ilyen jóféle pofon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (88)
    2014-08-25  14:35
  14. 2014. augusztus 25. 14:3588.

    Különben minek házasodnál, ha nem akarsz gyereket? O.o Mi indokolná, hogy lekösd magad?

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-22  11:16
  15. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. augusztus 25. 13:5187.

    " Én is örülök, hogy vannak még ilyen igazi keresztény honleányok. Akik a hazának szülnek. Van még remény."


     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (31)
    2014-08-22  20:27
  16. 2014. augusztus 25. 11:0886.
    Csávesz báktálesz !

    Aba Dániel 28 éves KDNP-s zsici vagyok. Apám zsidó volt, anyám cigány. Még sosem volt barátnőm, de olvasva ezt a cikket felállt a farkam. Maszturbálni sem szoktam, így már nagyon sok geci összegyűlt bennem. Aki esetleg szeretné ha telepumpálnám a vagináját gyerek reményében az jelentkezzen a danielaba@freemail.hu e-mail címen. Garantálhatom, hogy gyors leszek és bőséges.
    Én egyébként egy barna hajú kék szemű arc vagyok, ideálom a szőke haj kék szemű nőstény, de ha zöld a szeme azzal is megelégszem. Lényeg, hogy 23.25 éves legyen, mert 9 hónap múlva ha megellik 24 éves lesz ami matematikailag és biológiailag optimális erre. Diákhitelemet is le tudnám rendezni és két legyet ütök egy csapásra. Ha neked is van diákhiteled akkor még nagyobb a várható érték. Ugyanakkor nem vagyok egy túl nagy termetű fiú, ezért tehenek és vizilovak jelentkezését kérem mellőzni, csak a melled legyen nagy. Figyelmeztetlek le foglak tesztelni; odaállítalak a falhoz csöcscsel előre és ha bármi testrészed előbb ér a falhoz mint a bimbók akkor "Ülj le egyes!"; automatikusan kiestél. Ezt a kis beugrót hívom én "Csöcs-csel"-nek.
    Ha úgy érzed kihordanád a közös purdénkat, majd felneveljük a putrimban jelentkezz a megadott elérhetőségen. Ágyesz bugyesz !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  17. 2014. augusztus 25. 11:0785.

    De szeretem, amikor valaki megmondja, hogy valaminek kapcsán mit kell kötelező jelleggel érezni. Igazán megmosolyogtató.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (29)
    2014-08-22  19:33
  18. 2014. augusztus 24. 22:5284.

    kysslina: Te csak 37 voltál, amikor a harmadik gyereked született. Lehettél volna 47 is, akkor már tényleg nehezebb lett volna a teherbeesés és a baba kihordása is. De orvosi indok lehetett volna pl. a cukorbetegség, ikerterhesség, ill. sok olyan körülmény, ami miatt veszélyeztetett a terhesség. Ezek kockázata a kor előrehaladtával nő. 37 évesen még nem voltál idős terhes egyáltalán.


     


    Én egyik gyerekkel sem dolgoztam utolsó napig, pár héttel előtte abbahagytam, mert annyi teendő volt otthon is, hogy emelett a munkámat nem tudtam volna rendesen végezni (nem 8 órát dolgoztam, és nem csak 'normál' időben). Úgy volt tisztességes, hogy valakit felvegyenek a helyemre, aki képes volt csak a munkára koncentrálni, és vállalni a sok stresszt és túlórákat.


    Én otthon közben tanultam ( a szülés napján is záróvizsgám lett volna büntetőjogból), kivasaltam, kimostam mindent, patyolattisztára mostam a ruhákat, elolvastam mindent, amit a babavárásról, szülésről, szoptatásról, gyerekágyról stb. tudni kell, előre lefőztem pár adag ételt és lefagyasztottam stb.


    Nagyon becsülöm azokat, akik mindezt olyan munka mellett is el tudják végezni, ahol napi 10-12 órát kell dolgozni, hétvégénként gyakran rendezvényekre, néha vidékre kellett járni, bevallom, én nem tudtam megoldani, már csak azért sem, mert pl.  a boltok nem voltak nyitva este későig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (81)
    2014-08-24  18:28
  19. 2014. augusztus 24. 19:2883.

    De

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (80)
    2014-08-24  16:28
  20. 2014. augusztus 24. 18:5082.

    "Honnan vetted ezt a baromságot, hogy a nőgyógyászok azt mondják, hogy a terhes nőnek a kora miatt otthon kell maradnia??"


    Hallottam már ilyen esetekről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (81)
    2014-08-24  18:28
  21. 2014. augusztus 24. 18:2881.

    Honnan vetted ezt a baromságot, hogy a nőgyógyászok azt mondják, hogy a terhes nőnek a kora miatt otthon kell maradnia?? Nem vagyok nőgyógyász, viszont tanultam nőgyógyászatot értelemszerűen nőgyógyásztól a középiskolában, és dolgoztam nőgyógyászati osztályon. Rég volt már, de attól még valamire emlékszem. Szültem idősen, és még csak fel sem merült ilyesmi az orvosban, sőt már attól furán nézett rám, mikor elkezdtem neki arról beszélni, hogy szerintem kissé koros vagyok már, nézzünk utána a nyaki redőknek.. 


     


    Úgyhogy már megbocsáss, de halvány f..gom sincs, hogy honnan vetted ezt?? Ráadásul megnyugtatlak, egy többgyerekes nő sokkal többet dolgozik otthon, mint mondjuk az irodában

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (77)
    2014-08-24  07:47
  22. 2014. augusztus 24. 16:2880.

    Nem Ratkó Annára gondolsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (79)
    2014-08-24  15:26
  23. 2014. augusztus 24. 15:2679.

    Meg Radó Anna!


     


    Meg Május elseje!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (78)
    2014-08-24  14:18
  24. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. augusztus 24. 14:1878.

    Piros pont a párttagkönyvecskébe!!!!


     


     


    ÉLJEN A KEDVES VEZETŐ!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (63)
    2014-08-23  20:10
  25. 2014. augusztus 24. 07:4777.

    Hát nem könnyű veled... :)


    "a terhességet te valami olyan állapotnak kezeled, ahol speciális körülmények kellenének az adott nőnek, magyarul: mert valaki terhes, akkor aztán mindenki nyalja körbe a hátsóját, mert jajj várandós"


    Ezt meg hol írtam?????


    Annyit írtam, hogy aki terhes (és nem nőgyógyász), az szerintem hallgasson a nőgyógyászára, és ha az azt mondja, hogy a terhessége alatt ne járjon be nap mint nap dolgozni, akkor ne járjon be dolgozni. Mert szerintem ha valaki nem nőgyógyász, vagyis nem a saját szakterülete a téma, akkor jól teszi, ha nem bírálja felül a nőgyógyászát azzal, hogy akkor is dafke bejár dolgozni, ha a nőgyógyász azt mondta, hogy ne tegye. De attól még otthon dolgozhat, elláthatja a háztartást például, meg az akár két-három másik gyerekét, stb. Vagy szerinted ez nem munka? De igen, munka, ami pl. abból is látszik, hogy vannak, akiknek pont ez a főállásuk: a főzés, a mosás, a háztartásvezetés, a gyerekvigyázás - ezért kapják a fizetésüket a munkahelyükön. Tehát ha a nőgyógyász azt mondja valakinek, hogy a terhesség alatt maradjon otthon, akkor szerintem jól teszi, ha az otthoni munka mellé nem veszi nyakába még a munkahelyi stresszt is. De attól még nem kell, hogy betegségtudata legyen, és az otthon maradás nem egyenlő azzal, hogy mindenki nyalja körbe a hátsóját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (76)
    2014-08-24  04:33

Címlap

top