Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

RAI tanfolyamot végzettek

Torolt_felhasznalo_519131
Torolt_felhasznalo_519131
Létrehozva: 2005. Április 26. 16:08
Sziasztok Kedves Mindenki:))! Szeretném ha beszélgetnénk a RAI tanfolyamokról, akinek kérdése van, tegye fel, aki tud rá válaszolni, válaszoljon rá:))! Egy fajta kötetlen beszélgetés legyen:))!
Én most a Tifár I. készülök, és bizony néha megakadok, ill. egyik kollégám máshol végezte el az arolót, és az Ő tanára, nem tudom hogy csinálhatta, de egyszerüen nem egyformán kaptuk az infót:))! Van egy csomó tesztlapom, és a válaszok nem akarnak stimmelni:))!
TOVÁBBI KELLEMES NAPOT KIVÁNOK NEKTEK:))! Üdv: Attila
  1. Torolt_felhasznalo_417615
    Torolt_felhasznalo_417615
    2005. május 6. 12:5176.
    én is gondoltam, ha már a jelentése : "A belső erő kapuja" érdemes azon kopogtatni :-) Én nem fogom fel tragikusan a dolgot, hiszen addig is gyógyítottam, amíg a Reikivel nem kerültem szorosabb kapcsolatba, de úgy gondoltam, ha az ember útjába két even keresztül állandóan bekerül valami, azzal dolga van!
    Egyéb irányú tapasztalatomból tudom, hogy az emberhez minden infó eljut, amikor arra szüksége van, amikor azt már igazán képes feldolgozni. Ezt úgy fogom fel, hogy eddig nem volt szükségem a dolgok ilyetén összekapcsolására. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (74)
     
  2. 2005. május 6. 12:2775.
    Sziasztok! Megvallom őszintén Én úgy tanultam, hogy a távküldésnél is használom a Shei He Ki-t. És ebben a tudatban kezeltem távba, remélem nem fogtam nagyon mellé:))? De nem jött panasz, csak azt jelezték vissza, hogy nagyon jól működött. Lehet, hogy a központi oktatáson nem egyformán tanítják a TANÁROKNAK az anyagot:O?
    No majd Attilát kifaggatjuk hétfőn, mert ugye Ő most megy a Reiki tanárira. Hátha Ő eldönti majd a meccset:-) Tegnap hús sütésnél mire gondoltál, hogy összeégetted magad? Ugye-ugye azok a fránya gondolatok:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (73)
     
  3. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 6. 12:2674.
    Egy mondat még kimaradt, bár ez előzőekben írtam róla. Távban csak a pszihopontra adott programot nem alkalmazom!!!
    A tényleg személyes kontaktus függvénye, gondolok a személy által történő megerősítésre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 6. 12:1473.
    Szia, Dr. minorka!
    Lehet, hogy én vagyok nagyon eltévedve, de szerintem a távszimbi olyan, mint egy kulcs, az ajtóhoz.
    Hiába lengeted előtte, ha nem használod, nem nyílik ki. Azt meg kia csuda mondja, hogy az ajtón nem lehet átvinni semmit sem. Ezt a többi szimbire érte.
    Gondolom, hogy távkezelésnél nem csak a távszimbólumot vetíted ki, hanem kezelsz is, és a kezeléshez használ az ember szimbólumot/kat is.
    Hát nem mondom furcsa egy helyzet.
    És akkor mi a csuda van pl. azokkal az energiákkal, melyeket egy jövőbeli eseményre küldesz?
    Kár, hogy másoknak nincs erről véleményük.

    Egyébként meg érdemes lenne letesztelni az szimbiket együttes használat során.
    Legalább mát tudom, hogy miért nem tudtam elmenni a tanári továbbképzésre. Biztosan sikerült volna a fél csapatot kifektetnem, és ringgé vált volna a terem. Szegény Józsi!!!!
    Most inkább átmennék tanítványba, ha lenne itt valaki, aki megválaszolná akérdést.

    Üdv: Fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417615 (71)
     
  5. Torolt_felhasznalo_417615
    Torolt_felhasznalo_417615
    2005. május 6. 10:1472.
    Bocs, nem ki, hanem Ki. Shei He Ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417615 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_417615
    Torolt_felhasznalo_417615
    2005. május 6. 09:3171.
    Sziasztok!
    Húha!! Pedig nekünk is azt mondták, hogy a Shei He ki nem használható távgyógyban. Az csak közvetlen kontaktusban használható. Húha! Sok itt bizony a kérdés, a kétség! Akik nem kaptak kellő képzést, annak visszaadják a tandíjat? Persze ez csak vicc, hiszen, nem véletlenül mentünk ahhoz a tanárhoz, akihez!
    Én a neten kerestem Reiki tanárt, de volt aki még csak válaszra sem méltatott. Elgondolkodtató a Mester, mert azt hiszem ez a titulus szerepel a neve mellett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (70)
     
  7. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 6. 09:1070.
    Bocs az elütésekért, van aki már tudja, hogy ilyen korán még a nevem sem tudom hibátlanul leírni, de most nem tudja kijavítani a hülyeségeket.
    (szimi=szimbi és a többit, már el sem olvastam, itt fogott el a nevetés.
    Ja, és még egy kis szösszenet: a srácaim időnként nézik az írásaimat, mert számukra azok rettentően mulatságosak, és pont tegnap állapították meg, hogy nem ártana újra forgatnom a helyesírási szótárt sem. Mondtam, hogy az írási sebesség egyenes arányban van a bakikkal. Válasz: Próbálnád ezt a mi tanárainknak beadni. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 6. 08:5969.
    Sziasztok! „Pálinkás jó reggelt Mindenkinek!" :-))

    Tegnap egy tanártól hallottam, hogy a Sei He Ki szimit a távval együtt soha nem használjuk.
    Hát majd eldobtam a hajam tőle.

    Szerintem a távszimbólum pont arra való, hogy leküzdjük a tér és az idő teremtette gátakat.
    Így Szögedies vidéki logikával nem láttok benne semmi tiltó táblát.
    (Gondolván arra, hogy vannak olyan problémák, melyeknek alapja a múltban keresendő, a hatása a jelenre vetül ki, és ha a reiki az okot keresi meg, és ott hat, …hát nem is tudom)

    Az én olvasatomban a távszimbólum (felfogható egy dimenziókapunak) lehetőséget ad ezen kívül még számtalan dologra, melyben fontos, hogy az idő és a távolság az itt, és mostban szerepeljen.

    Azt elfogadom, hogy a Sei He Ki-t( a gyerekem csak Menő-Manónak hívják) távban programozásra nem használjuk, de csak azért, mert ahhoz fizikálisan is jelen kell lennie annak, aki kéri a programot.

    Lehet, hogy 10 év után raportra kellene mennem a RAI-hoz? :-)
    Azért el kellene egy kis magyarázat

    Tegnap azért sikerült csinálnom a srácoknak töltötthusit, de el is égettem a kezem.
    Így jár az, aki telefonálás közben nem figyel a valóságra.
    Sikerült kivennem a tepsit a sütőből kesztü nélkül. Akkor már csak két választás volt, vagy eldobom, vagy ebédelünk. Éhesek voltunk mind. :-)))

    Ja és valami csoda folytán elmúlt minden fájdalom egy órán belül, amiért sejtem, hogy valaki másnak kellene köszönetet mondanom. Már csak a hólyagok látszanak.

    Kívánom, hogy legyen szép a mai napotok is!:-)
    fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 6. 08:3368.
    Gyönyörű napos reggelt MINDENKINEK:)) Itt Szegeden szépen süt, csak nagy szél is fúj, és idönként azért beborulgat:(( Fate elkészült a tegnapi ebédke? További szép NAPOT!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 5. 17:3667.
    http://olvasoterem. uw. hu/ebook/index. php
    és ott a Barbara Ann Brennan

    Szóval ez az én "Bibliám"
    Szeretettel Nektek:
    fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 5. 16:1866.
    Nagyon boldog névnapot kívánok Neked!!!!
    Üdv: fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. május 5. 15:1265.
    Szia fate! Köszönöm szépen a válaszokat és nagyon tanulságos volt a történeted, nekem is mint diáknak:)) Azt hiszem, igen, hogy vannak ilyen tanítványok is, csak tudod idönként az bosszant, hogy egynémelyik tanár teljesen magához akarja "láncolni" a diákot, és ha az más véleményen van, mint Ő akkor nagyon is meg tud sértődni. No én valószínű, hogy ezt nem fogom megtapasztalni, mármint tanár, mert igazából én inkább a gyógyítás felé hajlok. De majd látjuk hogyan döntenek ott "fönt". Sajna mostmár befejezem, mert vége a melonak. Holnap jövök. Azért remélem sikerült valamit összeütni a srácoknak. További szép NAPOT NEKTEK. Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (63)
     
  13. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 5. 12:5564.
    Szia Kancler!
    Látom én már, hogy nem fog elkészülni az ebéd, és a srácok mindjárt nyomják a csengőt, és megint csak az az átok pizza marad!!!

    Na, hát nem szívesen, de azért elmesélek egy történetet. (gyűlölök rá még vissza emlékezni is, pedig nagyon megtanított valamire)

    Volt egy tanítványom, nem viccelek egy teljes hétig járt hozzám, szinte bentlakásos volt már. Reggeltől estig, és még én szállítottam haza is.

    A reki előtt szerettem volna vele foglalkozni, mert úgy láttam, hogy nincs a helyezt magaslatán. (annak ellenére, hogy már a R2-re jött).
    A kérdések kockásramarósak voltak, de nem megválaszolhatattlanok!
    Úgy látszik egy hét is kevésnek bizonyult hozzá, hogy az ismereteit egy kicsit is turbózzuk.

    Már azt hittem, hogy minden rendben, megtörtént az avartás, járt a klubbra, stb. .
    Egyszer elmentem egy ismerős reiki tanárhoz. A bartnőm mondja, hogy várjak néhány percet, addig főzzek teát, vagy kávét, mindjárt megy a tanítványa.

    Úgy is tettem, a konyhából viszont jól lehetett érteni a beszélgetést. Ugyanazok az értelmetlen unásig átdumált kérdések, és közben megemlítve, hogy milyen tanárok léteznek manapság, és hogy örül, hogy végre, talált olyat magának, akinél fejlődni. tud.

    Na gondoltam megnézem magamnak ezt a csodabogarat, mert a hangja nagyon ismerősnek tünt. Hiába vittem tálcán azt a fánya teát, sikerült végiglocsoljam magamat, és a szőnyeget.
    ott ült a drága kis "tanítványom", akitől én is sokat tanultam azon a délutánon. Azota a föld nyelte el. Gondolom más tanárokat kóstolgat.

    Hallgattassék meg mind a két fél, ugye kedves Kancler!
    Na meg azért vagyunk mi itt, hogy segíthessünk azoknak, akiknek valmi bajuk van.
    Én igen is hiszem azt, hogy mindenki megkapja a saját tanítványát és mesterét.
    És ha van lehetősége az embernek akkor javítsa ki a hibákat, de szerintem ez a RAI dolga, ha ergyáltalán léezik ilyen, hogy kinek a szennyese.
    nem csak képezni kellene a tanárok, hanem számon is kérni.

    Egyébként meg legyél üdvözöülve általam is.
    előzmény:
    kancler (62)
     
  14. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 5. 12:3463.
    Hello,
    Hát ennyi kérdést egyszerre a férjem szokott csak feltenni, amikor órákkal később érkezem csak haza a megbeszéltek helyett. :-))

    Hát ha ez első okletvet nézem, akkor, (minjárt írom, csak megnézem)akkor, hogy egészen pontos legyek 1995. szept. 25-óta

    Ez a klub itt nálam műkszik Kisteleken, és ez is csak havonta egyszer.

    A könyv: Barbara Enn Brennan: Gyógyító Kezek

    A gyógyításról csak annyit, hogy nem keresem ugyan magamnak a lehetőséget, de mindig akad dolgom vele. A tanítást sokkal jobban kedvelem, mert azalatt is rengeteget tudok tanulni másoktól.

    A kérdések meg azért vannak, mert válaszra várnak. :-)
    Szia, legyen szép a napod!
    előzmény:
    marta53 (61)
     
  15. 2005. május 5. 12:2162.
    Kedves fate!
    Egy tanítvány azt tesz, amit akar. Ha tanulni akar, tanul, ha nem, nem.
    A mester, -vagyis a tanár- teljes mértékben a tanítvány fejlődését kell, hogy szolgálja.
    Az a mester, aki önző érdekből visszatart információt az bizony nem érdemli meg a felé irányuló bizalmat.
    Az ilyet minden kényelmetlenség ellenére, le kell leplezni! Nagyon sokat tud rombolni, ha továbbra is hagyják őt kalózkodni.
    A klubbról írt véleményeddel maximálisan egyetértek. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (53)
     
  16. 2005. május 5. 12:0661.
    Helló! Te mióta foglalkozol a Reikivel ill. a Tifar-ral? Ez a jól működő klub merre található, ha szabad kérdeznem? És tényleg mi a könyv címe amit oly nagy szeretettel forgatsz? Foglalkozol gyógyítással is vagy csak "tanulod" ill. akarsz-e majd gyógyítással foglalkozni? Bocs a sok kérdésért, de csak akkor válaszolj, ha akarsz. Kellemes délutánt. Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 5. 11:4660.
    Szia Marta53
    maradhatunk a pálinkás jó napotnál, mert a reggelnek már igencsak vége! bár lehet, hogy pálinkát csak reggel szoktak inni?

    A kulbbról annyit, hogy hála az égnek viszonylag sokan vagyunk és mind barátok már , szinte első körben. Bármelyikre rábíznám a a kocsimat és a házamat. pénzemet, (a férjemet, hát. . ), na azt azért nem!)
    Egyébként tényleg csak is ettől tud működni.
    előzmény:
    marta53 (59)
     
  18. 2005. május 5. 11:1259.
    Szia Atti:O! Igen nagyon jó a "közösség". Bizz benne és akkor így is lesz:))!! Neked is további szép napot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 5. 10:4458.
    Szia Márti:))! Mondhattad volna azt is, hogy "pálinkás jó reggelt" gondolom hallottad már:)))!
    Szóval akkor Te jó "közösségben" Élsz, már mint a klubbal kapcsolatban:))? Tudomásom szerint sajnos nincs sok helyen elterjedve, igaz én is járok, de nálunk is havonta szokott lenni, de nem tudok rendszeresen elmenni, mert időnként dolgozni is kell:))!
    Remélem a "kis létszámu csapatunk" egyre bővül:))!!!
    TOVÁBBI SZÉP NAPOT MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    marta53 (56)
     
  20. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 5. 09:0457.
    Szia Fate:))! Örülök, hogy ránk találtál és természetesen a véleményednek is:))!
    Sok mindenbe Igazat adok Neked, DE : BOCSÁSS MEG ELŐRE IS:))!
    Tudom, hogy a 2 napos tanfolyam nagyon kevés, de Te nagyon jól tudod, hogy igy is alig érnek rá az emberek hétvégenként, nem hogy emelni a tanfolyami napok számát! De végül is a könyvecskéből aki akar, van mit tanulni, de ez végül is csak a "legalapot" kapja meg a tanuló. Véleményem szerint a gyakorláson van a lényeg, de aki esetleg tovább akar lépni, megteheti!
    Egyébként én is hasonlóképpen vagyok a reiki füzeteimmel most, mert legelőször kiemeltem a lényeget, de a következő napon már "bővitettem" az aláhuzásokat:))!
    Igen a klubfoglalkozás nagyon hasznos, mert ott bármiről lehet beszélgetni, csak az IDŐBŐL nagyon kevés van sajnos Mindenkinek:))
    TOVÁBBI SZÉP NAPOT MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (53)
     
  21. 2005. május 5. 08:5956.
    Derűs reggelt kivánok mindenkinek!
    A narancssárgát ill a lilát tudnám még javasolni, ami még szembetünő lehetne. Igazat adok abban, hogy a klubbok jó megoldás lehetne, de nagyon kevés olyan klub van ahol "működik" is a dolog. Én szerencsés helyzetben érzem magam, mert ahol én tanulok, ott minden hónapban tartunk egy klub délutánt és akkor ott megtudjuk beszélni azokat a dolgokat amik nem világosak az emberkéknek és gyakorolni is szoktuk egymáson akár a Reikit, Arolót, Szellemgyógyászatot, stb. . . és ez tényleg nagyon jól működik. Ami még szimpatikus nekem, hogy aránylag kis létszámú a "csapatunk" és tényleg nagyon jól tudunk egymással kommunikálni. Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (53)
     
  22. 2005. május 5. 08:5055.
    megsúgnád Neked mi ez a biblia???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (53)
     
  23. 2005. május 5. 08:5054.
    szia, teljesen egyetértek Veled. Fontos lenne nekem is egy klub, ahol tapasztalatot lehet cserélni, és gyakorolni, beszélgetni lehet. Pont úgy vagyok, hogy a tanfolyam után magamra maradtam, és nem nagyon tudok mit kezdeni a tanultakkal:( kellene az inspiráció, mert hiába veszem elő a könyvet és gyakorolok, az nekem kevés:((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (53)
     
  24. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 5. 08:0753.
    Sziasztok!
    A témát csak sejthetem, mert az utolsó 10 bejegyzés olvasásáig jutottam.
    Szerintem a probléma nem minden esetben a tanárokkal van, ahhoz, hogy valaki át tudja adni a tudását úgy gondolom, hogy vevőre is szükség van, és mint tudjuk azért nem mindenre vagyunk vevők.
    Csak egyetlen példa: Van egyreiki "BIBLIÁM" ezt csak én nevezem így. Van már 10 éve is annak, hogy ezt a könyvet megvettem. Akkor eldöntöttem, hogy minden fontos részt aláhúzok benne. Hát találtam is, azóta számtalanszor végig olvastam. Már sziinte nincs is olyan rész a könyvben, amit nem tartanék fontosnak. Az aláhúzás módszere még most is tart, a kérdés, hogy milyen szín illik még a a zölddel, kékkel, pirossal aláhúzott szöveghez, hogy kellő képpen kiemelődjön.
    Tehát a véleményem, hogy 2 napos tanfolyamok alatt, ha az ember nem szed előtte magára egy kevés cuccot, nem tudom, hogy mi a csudát lehet várni tanártól és diáktól egyáltalán.
    A tanártól max annyit, hogy a RAI-os anyagot leadja, de a tanuló, hát nem is tudom, felfog belőle, érti, aztán ott van a nagy sötétség, amikor magára maradt. Én a klubbokat tartom fontosnak, ahol sok-sok dolgot tanulhat, tisztázhat. A reiki egy életút, és nem egy beavatás.
    Bocs a hosszú szövegelését.
    Üdv: fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 4. 13:1452.
    Kedves Márti, most már világosan beszéltél, KÖSZÖNÖM:)))!
    Az én véleményem az, hogy "REND SOHA NEM LESZ ITT SEM"!!!!
    Mindenki a saját igazát és véleményét akarja a másikra erőltetni, nem pedig a valós tényt! Persze kivétel itt is van azért:))!
    Látod Márti, azért célszerü teljes körü oktatásban részesülni, legalább nem "vezetik" meg a tanárok:)))! Tudom nagyon drága, mert fél millió Ft-int körüli az összeg, de ha jól csinálja az illető, megtérülhet:))!
    KELLEMES DU:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    marta53 (50)
     

Címlap

top