Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha házasodsz, szülnöd is kell!

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 22. 11:16
A boldogító igen. Két ember legbensőségesebb ünnepe, szeretteik, barátaik körében. Illetve csak volt. Most már egy újabb lehetőség arra, hogy a kormányzat emlékeztessen hazafias kötelezettségeidre. A gyermekvállalás nemzeti érdek, de persze ők - ahogy anyósod - nem szólnak bele. Aham.

Nők Lapja Café: Ha házasodsz, szülnöd is kell!
  1. 2014. augusztus 24. 04:3376.

    Ezt írtad a 48-as hozzászólásodban:


     


    ""szinte az összes kolléganőm az utolsó napig dolgozott terhesen"







    De kb. tíz évvel alacsonyabb volt az átlagéletkoruk, mint azoknak, akik ma várnak gyereket..."


     


     


    Szóval, tehát azt akartad mondani, hogy tíz évvel fiatalabb szültek. OK.


     


    semmivel sem megterhelőbb a terhesség egy 23, mint egy 33 évesnek. feltéve, hogy egészséges nőkről beszélünk. Az a hozzáállás számomra a nevetséges, hogy a terhességet te valami olyan állapotnak kezeled, ahol speciális körülmények kellenének az adott nőnek, magyarul: mert valaki terhes, akkor aztán mindenki nyalja körbe a hátsóját, mert jajj várandós. nos, mint három gyereket szült nő )aki mint írtam volt a 3. közel a negyvenhez szültem) ezt úgy alapból kikérném magamnak, és minden nem lusta, tespedő nő nevében teszem ezt, mert a kismamák nem csökkent képességű emberek, és igenis egy egészséges kismama egészséges terhességgel  maradéktalanul el tudja végezni a munkáját, ha az nem komoly fizikai erőfeszítést igényel. Aki a lustaságát a terhességére fogja, az meg keressen magának valami eltartót, és ne az állam (az adófizetők) nyakán akarjon hátsót növeszteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (72)
    2014-08-23  22:46
  2. 2014. augusztus 24. 01:0475.

    előzmény:
    eda-1952 (17)
    2014-08-22  13:52
  3. 2014. augusztus 23. 23:2474.

    Még egy: Fortress - 33 emelet mélyen a pokolban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (73)
    2014-08-23  23:18
  4. 2014. augusztus 23. 23:1873.

    Filmajánló: Logan futása

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-22  11:16
  5. 2014. augusztus 23. 22:4672.

    "Egy generáció átlagéletkorát akkor tudod kiszámítani, ha már nagy részük nem él. Én is az a generáció vagyok, bár 70-ben születtem, de az akkori átlag életkort nézed a szülések tekintetében (mondjuk '80-as évek eleje), akkor még a 20-as éveik elején szültek a nők, tehát kb 5 évvel voltak ladybirdnél idősebbek, legyen akkor az, akik 60-ban születtek, tehát a mai 50 évesek. Nos ne akard nekem bemagyarázni, hogy te tudod a mai 50-esek átlagélettartamát. Mert még vidáman élnek."


    1. Nem egy generáció átlagéletkorát akartam kiszámítani, hanem egy adott munkahelyen egy adott időszakban terhesen dolgozó nők életkorát akartam átlagolni. (Pl. 1985 és 1990 között volt mondjuk tíz terhesen dolgozó kolléganője, akik közül Gizike 23 évesen esett teherbe, Julika 25 évesen, Katika 20 évesen, stb., 23-nak, 25-nek, 20-nak, stb.-nek az átlaga annyi amennyi. Senkinek sem kell ehhez meghalnia. Ehhez képest manapság Andika 35 évesen esik teherbe, Krisztike 37 évesen, Zsófika meg 33 évesen, stb. - ezeknek a számoknak egészen más az átlaguk, kb. 10-zel több, mint az előző számoknak. Erről beszéltem.)


    2. Élettartamról szó se volt, nem az volt a kérdés, hogy a mai 50-eseknek mennyi a várható élettartama.


     


    3. Ha valaki terhesen nem jár be dolgozni, az még nem jelenti azt, hogy nem mozog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (70)
    2014-08-23  22:22
  6. 2014. augusztus 23. 22:3671.

    Szerintem nem a nyugdíj, hanem a dolgozó generáció hiánya alapból probléma, mert az a réteg, amelyen áll vagy bukik egy állam. mindazonáltal két kisgyerekkel hagytam ott azt az országot, mert egyáltalán nem láttam biztosítva a gyerekeim jövőjét, és azóta is azt gondolom, hogy jól tettük. 


     


    Mindazonáltal egyáltalán nem tartom gusztusos dolognak, hogy egy nőre rákényszerítsék a gyerekvállalást, mert az egyedül adott nő dolga, hogy akar vagy nem akar. lehet hasznos tagja a társadalomnak mindenki gyerek nélkül is. Ehelyett törekednének azoknak a támogatására, akik viszont akarnának felelősségteljes szülők lenni.


     


    Most egy nagyon konzervatív helyen élünk. itt segély nincs, csak néhány hónapig, ellenben nagyon sok munkalehetőség. Családi pótlék a jövedelem arányában, azaz sok jövedelemnél alacsonyabb, nem érzem igazságtalannak, mert itt alacsony jövedelemmel egyszerűen nem lehet megélni, viszont van lehetőség váltani, tanulni, azaz nincs szociális háló arra, hogy az élhetetleneket eltartsák, ehelyett törekedtek a munkahelyteremtés ösztönzésébe. Jó, megtehetik, van kincse a tartománynak, viszont Ontario ennek az ellenkezője, hatalmas szociális háló, hatalmas munkanélküliség, és a nagy szociális háló miatt nagyobb terhek a cégeknek.. szóval vagy szocializmus, vagy kapitalizmus. Rengeteg itt a gyerek. A 3 gyerek nem kiugróan sok sehol, maga a társadalom gyerekszerető, családcentrikus. Ezzel lehet ösztönözni, mézes mázos levéllel nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (59)
    2014-08-23  19:39
  7. 2014. augusztus 23. 22:2270.

    Egy generáció átlagéletkorát akkor tudod kiszámítani, ha már nagy részük nem él. Én is az a generáció vagyok, bár 70-ben születtem, de az akkori átlag életkort nézed a szülések tekintetében (mondjuk '80-as évek eleje), akkor még a 20-as éveik elején szültek a nők, tehát kb 5 évvel voltak ladybirdnél idősebbek, legyen akkor az, akik 60-ban születtek, tehát a mai 50 évesek. Nos ne akard nekem bemagyarázni, hogy te tudod a mai 50-esek átlagélettartamát. Mert még vidáman élnek.


     


    Nem a kismama dolga eldönteni, hogy akar-e dolgozni, vagy sem. hanem az anyagi helyzetéé(no meg a lustaságáé), mert egészséges terhességnél semmi, de semmi oka annak, hogy otthon meressze végig a terhessége alatt, miközben körbeugrálják. Szóval a terhesség indokával még a jóléti társadalmakban sem marad otthon senki. Sőt egyáltalán nem jó egy egészséges terhes nőnek, ha nem mozog. Nem beteg. Várandós. Én az utolsó gyerekemet majd 37 évesen szültem, több energiám volt, mint bármikor.


     


    Császároztak pénteken, vasárnap hazaengedtek minket, hétfőn csináltam az ebédet a két nagyobbnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (48)
    2014-08-23  07:47
  8. 2014. augusztus 23. 21:0869.

    Kb így.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (63)
    2014-08-23  20:10
  9. 2014. augusztus 23. 21:0068.

    Csak szólok, hogy ez az NLC-fórum.


    Asszem eltévedtél, ezt a dumát párt gyűlésen kell előadni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (63)
    2014-08-23  20:10
  10. 2014. augusztus 23. 20:3967.

    Hat latod,ugy latszik , hogy az a cel, hogy a szomszedasszony feled legyen az etalon, egy egy okoskat olvasva sikeres az agymosas sajnos.


    Lassan mar majd Taigetosz jar a nem esz nelkul szuloknek....


    Kulonben meg pont az altalad felhozott peldabeliektol nem tudom miert varnak csodat munkavallalas es nyugdij ugyben.


    Es eszemben nincs bantani a normalis nagycsaladosokat,akik tudtak mit vallalnak es normalis embereket nevelnek fel a gyerekeikbol. Ok egy teljesen mas kategoria.


    ( Kulonben nemely kommentet olvasva olyan ez a hazafisag meres gyerekszammal merve mint egy vizsga...szanalmas az egesz. )


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (55)
    2014-08-23  18:29
  11. 2014. augusztus 23. 20:3866.

    Aha, ha terjed a muszlim vallás, születik a sok-sok muzulmán bébi, nosza rajta, szaporodjuk túl őket, hm? És aki megnyeri a szaporodási versenyt Kína, India illetve a muszlim világ előtt, az megörökli a csupasz Föld nevű bolygót, ahonnan minden más életformát kiszorítottunk? És majd egymást eszi?


     


    Már megnyerték


     


    lsd Iszlám állam


     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (57)
    2014-08-23  19:16
  12. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. augusztus 23. 20:3465.

    Na, még egy frissen regisztrált, egyhozzászólásos, felháborodott népnevelő hazafias szónok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (63)
    2014-08-23  20:10
  13. 2014. augusztus 23. 20:2964.

    Azt hiszem kb senki nem emlegetett akkora luxusdolgokat a gyerekvallalassal kapcsolatban,hogy meglegyenek. Fedel,etel,ruha,tanulasi lehetoseg. Ezek lennenek a minden boven meglegyen kategoria,ami miatt szerinted rinak es nekik nem kene a gyerek? Esetleg nem azoknak nem kene,akik ehezesre,fazasra szulnek tomegesen? Ha igy gondolod ne nezd az anyagiakat,szulj halomra jo honleanykent egy kupac szerencsetlent,jo buli a hajlektalanszallo,az etelosztasson valo sorallas vegulis,hat hajra. 


    Alberletbe vallaltuk a ketto torpunket,tudvan sose lesz sajat keconk,van egy normalis szintu eletunk es ha a hozzad hasonlo elvakultak megkoveznenek se vallalnek meg x szamu gyereket,csak hogy a szemetekben meg vityikenek a szemeben kellokepp hazafias legyek.


    Ja es te beszelsz megbelyegzesrol? Te ugyanigy megbelyegzed a felelosen gyereket vallalokat meg a meddo parokat pl. Ja hogy neked lehet? Hany gyereked is van mar kedves honleany?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (63)
    2014-08-23  20:10
  14. 2014. augusztus 23. 20:1063.
    Ezen az oldalon ilyen jellegű cikket írni és így, egyszerűen felháborító! Hát nem az a normális egy házasságban, hogy utána gyarapodjon a család? Inge rajta, hogy melyik pár az, aki akar gyereket vagy sem, illetve lehet e vagy nem, de hogy emiatt megbélyegezzék a kormányt csak azért, mert szeretnék, hogy gyarapodjon a nemzetünk! Ez a cikk lassan azt fogja sugallni, hogy a nemzeti hovatartozás maholnap már szégyenteljessé válni! Szerintem igenis becsülendő az a pár, amelyik sok, vagy legalább egy gyermeket vállal! Aki meg azon sopánkodik, hogy manapság mennyibe kerül egy gyermek felnevelése, nem is való szülőnek! Gyermekünk ne azért és akkor legyen, amikor az anyagiak ezt már bőven lehetővé teszik! És ha a kormány támogatja, hogy legyen sok magyar gyermek, hogy gyarapodjon a magyar nemzet, az már baj?! Nem is értem, hol itt a probléma, hogy ha minimális szinten is, de támogatnák a családalapító párokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  15. 2014. augusztus 23. 20:0362.

    A tomegesen kulfoldre huzo fiatalok tobbsege nem a tanult szakmajaban helyezkedik el, hanem akarmit elvallal - amit a sajat hazajaban nem tenne meg ugyanazon fiatal.


    Kulfoldon is gond, hogy a legtobb uzem bezar(mert Kinaban/Indiaban olcsobbangyartanak cuccokat), a munkanelkuliseg kulfoldon is csak no. Nemetorszagba pl. behoztak a minimalbert, mert eddig nem volt, es hotoccson dolgoztak pl a magyarok a husfeldolgozo uzemben, 1-2 euroert orankent, persze evvel nem dicsekedtek a szomszednak, mikor havi-kethavi egyszer hazamentek Magyarorszagra latni a csaladot...


     Kulfoldon is nagy gond, hogy hogyan tartsak meg a  meg letezo munkahelyeket, hogyan allitsak meg a munkanelkuliseg novekedo szamat- angliaban pl manapsag mar egyre inkabb turnak ki a kelet-europai munkavallalokat, mert manapsag mar a helyiek is elvallalnak azon munkakat, amiket azelott meg nem...De a magyarok akkor sem vallanka el Magyarorszagon akarmi munkat akarmi penzert, kulfoldre viszont kepesek ilyenert kimenni,es aztan nem mernek/akarnak  emiatt egetni magukat a szomszed elott, hat nem beszelnek rola, hogy kimennek kulfoldre nyomorogni, holott ezt Magyarorszagon is megtehentnek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (59)
    2014-08-23  19:39
  16. 2014. augusztus 23. 20:0061.

    Ahogy mondod. Egyébként, Kína és India már megnyerte eddig is a népszaporulati versenyt - magas is náluk az életszínvonal mocskosul. Biztos állati klassz nyugdíjak vannak ott - a sok gyerek születik elve alapon.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (59)
    2014-08-23  19:39
  17. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. augusztus 23. 19:5960.

    Kösz,de majd én eldontom mit csinálok a testemmel. Nem kell ez a hülye demagóg duma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (35)
    2014-08-22  22:23
  18. 2014. augusztus 23. 19:3959.

    ladybird65: Szívemből szóltál.


    Évről-évre hallani, hogy bizony, fogy a magyar, miből lesz itt nyugdíj, ha nem kezdjük el sürgősen szaporítani a nemzetet.


    Valszeg én vagyok a hülye, de ha már most a fiatalok tömegesen húznak külföldre a munkanélküliség, a kilátástalanság miatt, akkor mi lesz úgy húsz év múlva?


    Rendben van, hogy a munkanélküliséget közmunkával kozmetikázni lehet, de mi lenne, ha a tömeges, jövőkép nélküli gyerekgyártás helyett arra gyúrnánk, hogy az a maroknyi gyerek, aki meg is születik, minél magasabban kvalifikált, képzett szakember legyen olyan iparágakban, aminek van jövője, ami magasabb fizetést ad, amiből több járulékot tud fizetni?


    Mi lenne, ha arra gyúrnánk, hogy a magyar agyból kipattant találmányok hazai munkahelyeket teremtsenek, hazai sikerágazatok létrejöttét támogató gazdasági környezet jöjjön létre? És persze a magyar tehetségek ne kallódjanak egy elavult oktatási rendszerben, hanem korszerűen felszerelt és megbecsült, lelkes tanerő segítségével bontakozhatnának ki?


    Mert a segélyekből, közmunkából még tömegesen sem lehet marha nagy nyugdíjkifizetéseket végrehajtani, ha beleszakadnak akkor sem.


    Ja, de ha túl sok képzett, önálló gondolkodásra képes egyedet termelünk ki, és nem kiszolgáltatott, nyomorult, lecsúszott néptömeget, akkor esetleg a regnáló elit (mindkét oldalon) kompetenciáját megkérdőjelezik... Hát ez megengedhetetlen lenne...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (55)
    2014-08-23  18:29
  19. 2014. augusztus 23. 19:2958.

    parappa: A kedves TASZ fel fog lépni a szomszéd néni, meg az idős rokonok ellen is, akik folyamatosan az iránt érdeklődnek, hogy mikor lesz már gyerek?


     


    Ha a jószándékú, de bumfordi rokonok, ismerősök, szomszéd néni stb. beleszól abba, hogy mikor jön gyerek, finoman a tudtára adom, hogy semmi köze hozzá. Pl. a kéretlen terheshas-simogatások elől is kitértem, ill. szóltam, h ezt nem szeretem.


    De az állam ne akarjon bumfordi rokon lenni, pláne nem közpénzen, amikor a már meglévő gyerekeknek sem tud megfelelő színvonalú oktatást, egészségügyi ellátást biztosítani - Bp-en hány szülészetet zártak be, és hányból lett magánklinika, húzós pénzekért?


    Nálunk mindkét gyerek helyhiány miatt el lett utasítva állami oviból, bölcsiből is, ezért alapítványiba jártak. A körzetes iskolába alig vették fel a nagyot, mert annyian jelentkeztek. Ha majd felsőoktatásra kerül a sor, az államilag finanszírozott helyek évről-évre csökkennek, szerintem, mire mi kerülünk oda, már nem is lesz. Országszerte több iskolában tavaly nem volt fűtés sem, kötelező a testnevelés minden nap, csak körülmények nincsenek hozzá.


    A munkahelyteremtő program igazi sikertörténet - közmunkával kozmetikázzák az adatokat.


     


    Nem tom, eddig volt már olyan, hogy a fiatal leányokat neveljük anyákká, hogy legyen kompromisszumképességük, családot akarjanak, ne önmegvalósítást és karriert (érdekes, a fiúkat nem cseszteti senki ezért), legyenek egyetemi kollégiumi családi szobák, ahol az egyetemista leánykák tanulmányaik mellett gyereket nevelhessenek, a 35 feletti gyerekek ki lettek nevezve szinli, karrierista picsákká, illetve számolni nem tudó, véletlenül a gyerekáldásról lemaradó idiótáknak, most meg a házaspároknak mondják meg, minek örüljenek igazán. Mi jön még?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (12)
    2014-08-22  13:10
  20. 2014. augusztus 23. 19:1657.

    piri.laszlo: Aha, ha terjed a muszlim vallás, születik a sok-sok muzulmán bébi, nosza rajta, szaporodjuk túl őket, hm? És aki megnyeri a szaporodási versenyt Kína, India illetve a muszlim világ előtt, az megörökli a csupasz Föld nevű bolygót, ahonnan minden más életformát kiszorítottunk? És majd egymást eszi?


     


    Más megoldást kell keresni, akár úgy, hogy korlátozzák a bevándorlást, akár úgy, hogy a már letelepedett muzulmán lakosságot európa-kompatibilissé kell tenni. Egyre több muszlim családban felnőtt fiatal fogékony rá, pláne a nőknek nyílik a csipájuk. Egyre több a vegyes házasság stb.

    előzmény:
    piri.laszlo (20)
    2014-08-22  15:27
  21. 2014. augusztus 23. 18:4056.

    Én mondjuk egy falun belül, vagy azok körében, akiknek mostanában is élő kapcsolatuk van az illetővel, még mindig sokkal természetesebbnek tartom a jelenséget (végülis attól függetlenül, hogy jóindulatú-e a kibeszélés, vagy nem), mint azt, amit sokan csinálnak, hogy az interneten keresztül azokhoz is eljuttatnak magukról egy csomó információt, akiket évtizedek óta nem is láttak (és internet nélkül azt se tudnák már azóta egymásról, hogy egyáltalán él-e még a másik vagy már nem), sőt, azokhoz is, akikkel sose volt személyes kapcsolatuk - így megadva a lehetőséget vadidegeneknek is, hogy kibeszéljék őket - és mindeközben meg szemtől szembe már azt se meri megkérdezni tőlük még egy közeli rokon sem, hogy hol karácsonyoztak, mert azt is a magánéletükben való vájkálásnak veszik és megsértődnek rajta...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (51)
    2014-08-23  17:48
  22. 2014. augusztus 23. 18:2955.

    Ja, ja, a legelőre való hivatkozást én is kedvelem. Végül is semmiben sem kerül. Az én szomszédasszonyom is remek asszonya a magyar államnak, mert már három gyerekkel ajándékozta meg a hazát és most várja a negyediket. Nos, neki aztán biztos nincsenek kételyei, dilemmái a gyermekvállalással kapcsolatban, ő aztán biztos nem ugrik az ilyen kérdésekre. Sőt, biztosan boldogan el is beszélget róla bárkivel, végül is más dolga úgysincs. Már több mint tíz éve itt lakik, de ez idő alatt még egy percet sem dolgozott sem ő sem a férje. Egy gyerekkel jöttek ide, a nyomorúságtól már akkor sem tudtak még székelni sem. Azóta meg lett még 2 meg most terhes megint. Hát igen, nagy a boldogságuk, végül is lesz nyugdíjuk, a segélyekből elég jól megélnek. Közös költséget nem fizetnek, meg egy csomó mindent, mert bíznak mindig abban, hogy valaki megsajnálja őket. A ház közös helyiségét kisajátították, ahova a Vöröskereszttől meg a Máltai Szeretetszolgálattól kapott ruhákat, játékokat rakják be. Más, fizető lakó meg nem tudja hova tenni a saját dolgait, mert az ő holmijaikkal van tele minden. Nagyon nyugodtak, nem izgatják magukat semmin, végül is nincs semmijük, amit elveszíthetnének. Dolgozni sosem fognak, minek, így is megélnek, van fedél a fejük felett, meg nyilván ennivaló is jut. Büdösek, koszosak, ápolatlanok, rendetlenek, de ez őket nem zavarja, csak másokat. Bizony, bizony - ilyen nők kellenek szép kis hazánknak. Tőlük fog fejlődni az ország. Az már egy más tészta, hogy a gyerekek sem a munkára szocializálódnak, tehát nyilván ez a négy gyerek sem fog dolgozni. Azt sem tudják talán, mit jelent ez a szó. De nem baj, itt van ez a szűk réteg, az aktív korosztály, az a kevés, aki még dolgozik, és itthon van, még pár rókabőrt lehúzunk róluk adó és egyéb járulék formájában, hogy el tudjuk tartani az ilyen szaporodó fajtát is. Akik viszont a szaporodáson kívül az égvilágon semmi egyebet nem csinálnak. De a tisztelet nyilván őket illeti. Mert: csináltak x számú gyereket. Halleluja!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (44)
    2014-08-22  23:49
  23. 2014. augusztus 23. 18:1854.

    "Ennek a nagy maganszferaskodasnak ellent mond a facebookra kitett szinte minden perc, hogy mi tortenik egyesekkel."


    Hát, talán mégsem mond ellent. Ugyanis talán pont azokat zavarja ez a kívülről való beleugatás, stb., akik semmit nem raknak ki magukról a FB-ra, mert hogy nincsenek is felregisztrálva (szép ki magyar fejezés... ). Én pl. pont egy ilyen állatfaj vagyok. Már annyian kérdezték tőlem is, hogy fent vagyok-e, én meg mondtam, hogy nem és nem is tervezem. Az e-mail címemet szívesen megadom annak, aki írni szeretne, vagy képet küldeni. Én viszont nem érzem szükségét, hogy bármit is kitegyek magamról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (37)
    2014-08-22  23:03
  24. 2014. augusztus 23. 18:1553.

    "Nos, úgy vélem, ez a cikk egy amerikai ízű álliberális szövegelés."


    Lehet, hogy az, nincs kizárva. A tied meg erősen propaganda szagú. Ha gondolod, választhatod ma is, hogy törzsközösségben élsz és minden földi javadat (már ha van) meg az intim szférádat megosztod a kommunával. Én nem vágyom erre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (28)
    2014-08-22  18:39
  25. 2014. augusztus 23. 18:0552.

    Nekem is azt mondta a korzeti orvosom, hogy a terhesseg nem betegseg. En megis olyan beteg voltam az elso felidoben, hogy azt hittem, megdoglok. Ket het alatt lehamoztam magamrol 8 kilot. Aztan ugye szuleskor kiderult, hogy sulyos mehrendellenessegem van. Hogy tudott ott elferni a gyermekem, nagyon akart elni szegenyke.


    Tenyleg eljen mar mindenki ugy, ahogy akar, vagy tud. En, mivel szeretem a gyermekeket, azt fogadtam meg, ha egeszseges es gazdag leszek, szulok vagy 4-5 gyermeket. Ha nem, akkor legalabb egyet. Egy gyermekem van, igy hozta a sors. Sajnalom, legalabb meg egy kellett volna ilyen gyermekbol. A tarsadalom? Amikor a gyermekem  igazgatonoje elkuldott, hogy kerjek en is segelyt a gyermekemnek, mert tolem sokkal "gazdagabbak" is kapnak segelyt, ilyen jotanulo szorgalmas gyermek meg megerdemli. Nos, a borszekeben hilintazo tarsadalmi kozeg azt nyilatkozta, hogy nekem nem jar segely, mert a millio tulorammal a fenekemrol a bort ledolgozva a letminimum folott vagyok. Na, nagy buszken el is ujsagoltam mindenkinek, hogy a letminimum folott elek. Meg mindig tojnakaz ember problemaira. Szuld meg aztan dogoljetek ehen, kit erdekel. Letszam a fontos. Ha jol kicsesznek az emberrel, meg annyit sem kap, hogy bocsanat. Egyszeruen semmibe veszikaz embert. Ez faj, nagyon faj. Hulye ember megis szereti a hazajat. Nem a haza a hibas, hanem a minket amitok, ferevezetok, semmibe vevok. Legyel te is Vajna Timea, Hajdu Sarka hazaspar, es tarsai, oket lessed, hogyan kell elni, egyebkent pofa be, nem szamitasz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (48)
    2014-08-23  07:47

Címlap

top