Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babanevek

Barbus30
Létrehozva: 2009. május 3. 22:41

Sziasztok!

 

Akik épp babát terveznek, vagy babát várnak, vagy akik egyszerúen csak szeretnek babanevekről beszélgetni, irogatni azok jöjjenek.

Lehet gyakori, ritka, magyar vagy bármilyen más eredetű név. A sokszínűség a lényeg.

  1. 2009. május 4. 00:3876.

    Kulfoldon, szinte mindenhol az angol vilagban az egyik leggyakoribb es legszebbnek tartott nevek kozott van a Dzsesszika, Dzsenifer, Kloe. A magyarositott iras miatt furcsa sokaknak, de maga a nev szerintem nagyon szep, es a becezese is aranyos - Dzsesszi, Dzsenni, stb.

     

    Kulonben ami ma szokatlan, 15-25 ev mulva nem lesz az. Es forditva is igaz. Ki tudja megjosolni, hogy felnottkorban mit erez majd a most szuletendo baba a nevevel kapcsolatban.

     

    Nekem a "kiralyi" nevek tetszenek - Zsofia (Sophia), Anna, Erzsebet, Szilvia, Viktoria, Karolina, Natalia, Annamaria, stb. (A Terez nem)

     

    Es a viragnevek - Flora, Georgina, (Margareta-Margit nem, Ibolya meg elmegy), Lilien, Viola, stb.

     

    Mivel egyre globalizaltabbak leszunk, szerintem a jovoben a kulfoldieknek nehezen kiejtheto nevek kevesbe praktikusak - pl. Emese, Tunde, Ildiko, Ibolya, Elod, Odon, stb. Sokaknak ciki, hogy mar a bemutatkozaskor tizszer rakerdeznek, hogy "hogy is mondod a nevedet?"

    előzmény:
    hha (57)
    2009-05-03  23:59
  2. 2009. május 4. 00:3575.

    Ez nagyon klassz módszer. Nálunk úgy zajlott a döntés, hogy a férjem azt mondta, írjam össze a számomra 5 legkedvesebb nevet és majd abból segít dönteni. Egy kikötése volt, hogy ne legyen túl idegen hangzású, túl ritka,  de könnyen megjegyezhető, kiejthető  név legyen. Így jutottam végül a Luca, Flóra, Hanna, Fanni(ez azóta már nincs a kedvencek között), Emma nevekre. Leszűkítettük a Lucára és Hannára, így maradt Luca.  

     

    előzmény:
    narno (68)
    2009-05-04  00:22
  3. Torolt_felhasznalo_647244
    Torolt_felhasznalo_647244
    2009. május 4. 00:3574.

    Sztem se aggódj!

    Főleg,mert addigra (suli és később...)a Dzseni és a Dzsesszika is(de a Kevin is)egy olyan név lesz,mint bármelyik más.

    Nem kell várni 10 évet,hogy ezeket leváltsa valami más a fülünknek fura külföldi név:)

    előzmény:
    hha (57)
    2009-05-03  23:59
  4. 2009. május 4. 00:3573.

    Egyetértek!

     

    Nekünk 1 éves Luca lányunk van és tesó névnek a Bencét választottuk.  Lucát hogy lehet jól becézni? Mi nem szoktuk becézni és nem is tartom jól becézhető névnek.

    Mi is évekkel ezelőtt eldöntöttük ezeket a neveket, és sajnálom, hogy azóta divatnevek lettek.

     

    Igazából mi csak kettős nevekben gondolkozunk.

    Így Luca lányom Sára is. Vezetéknevével együtt egyáltalán nem egy mindennapi név. Rövid, frappáns név. Általában mindenki elcsodálkozik rajta... Szóval egy nem gyakori vezetéknév mellé a szülők megengedhetnek egy kedvenc, de gyakoribb  nevet. Míg egy gyakori vezetéknév mellé nem. Pl. Nagy Anna. Mert abból nagyon sok van/lesz. Illetve, ha két keresztnév van, akkor egy gyakoribb vezetéknévvel és keresztnévvel is lehet kevésbé gyakori neve a gyereknek.

     

    Ha fiú lesz a második gyerekünk (mostanában állunk rá újra a gyerekkérdésre), akkor az eddigi befutó páros a Bence Bendegúz. Sokaknak viccesen hangzik, tudom.

     

    Második lánynévnek a Panna Borbála páros tetszik eddig. (Sajna unokatestvéreim Panna és Borbála . Nagy gáz?)  De szeretem még a Réka, Boglárka, Csenge neveket is. Igazából talán a Borbála tetszik a legjobban, de ha azt adom első névnek, az olyan hosszú, hogy utána már nem hangzik jól még egy keresztnév. Érdekes, hogy a Panna Borbála meg nekem nem tűnik soknak.

     

    Fiú nevekben tetszik még a Balázs, Botond, Zsombor, Gergő.

    Szóval még ízlelgetjük a neveket. Szerencsére férjemnek is tetszik a legtöbb általam választott név.

    előzmény:
    Barbus30 (21)
    2009-05-03  23:09
  5. 2009. május 4. 00:3172.
    Szerintem sem kell aggódnod az óvónénik miatt. Nálunk a suliban így hívnak pár kisgyereket: Gizella Lorenza, Natália Graciela, Bianka Mercédesz, Gusztáv Adrián, Zidane(a focistáról),Alex-Tobi. Szóval a ,,magyar,, nevek mellé külföldi van párosítva:) Én már megszoktam, és a többségüket a külföldi nevükön szólítom. És még pár név eszembe sem jut.....de már nagyon késő van.....Jó éjt Nektek!
    előzmény:
    Barbus30 (65)
    2009-05-04  00:14
  6. Torolt_felhasznalo_647244
    Torolt_felhasznalo_647244
    2009. május 4. 00:3171.

    Úgy általánosságban:

    -Sokan nem veszik figyelembe passzol-e a vezetéknévvel?

    Van aki meg azért adja,mert neki annnnnyira tetszik,ők szívesen viselnék.(tudok olyanról, aki Mária volt--->Vivien lett, 30évesen változtatta meg a nevét)De nem a lányának adta...

    -Sztem nevet egy életre kell(enne) választani!

    Azt viselni kell,azzal együtt kell élni, annak aki kapja.

    Szomorú,amikor egy -akár gyerek,akár felnőtt nem szereti a saját nevét:(

    (persze lehet változatni,de ha valakit 20on éven át Józsinak hívsz másnaptól furcsa lenne másként szólítani nem?)

    A legamit hallottam az a  Kisherceg volt!És ha megöregszik az a Kisherceg?akkor Kisherceg bácsi lesz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. május 4. 00:3070.
    nekünk tetszik, de éppen az a baj, hogy CSAK nekünk...viszont neki kell majd vele élni...Szóba jött még a Matyi is. Ez mot már nem olyan népszerű,  mint néhány éve volt!
    előzmény:
    Barbus30 (67)
    2009-05-04  00:21
  8. hha
    hha
    2009. május 4. 00:2269.

    Köszi lányok, aranyosak vagytok!

     

    Amikor először meghallottam, bizony én is nyeltem egy nagyot, magamtól soha nem adtam volna ilyen nevet.

    De most már ez van, mi már teljesen megszoktuk, Dzseni olyan Dzseni-s számomra, igazi rosszcsont.

     

    Megfogadom a tanácsotokat és megpróbálok lazán viselkedni, nem foglalkozni ezzel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. május 4. 00:2268.

    Az én egyik gyerekemet (iskolában) is úgy hívják h Kevin. Mi párommal ma úgy csináltuk, h minden betűhöz írtunk fiúneveket. De úgy h nem láthattuk egymásét. Amikor végigmentünk az abc-n, akkor megbeszéltük és bennmaradtak azok a nevek amiket mindketten írtunk. Hat maradt: Dániel, Dávid, Ákos, Áron, Máté, Kevin.Ezután be kellett számozni:1-es legjobban tetszik.....6-os legkevésbé. Persze ezt is úgy, hogy nem láttuk a másikét. Ezután összesítettünk. A sorszámokat összeadva megtudtuk melyik név kapott a legkevesebb pontot. Az első három helyezet: Kevin és Máté 5 pont, Áron 6 pont. Leírtuk egy papírra mindhárom nevet vezetéknévvel összekapcsolva h hogy mutat leírva:) Na akkor dönteni,de itt már a fontotssági sorrend nem tudott,mivel mindhárom név 4-4 pontot kapott:) Mi alapján lehetne? Becézni egyiket sem lehet,ez alapján nem tudunk. Csúfolódni.....Áron---mindenáron, stb....áh inkább nem, pedig nagyon szép név. Maradt a Kevin és Máté. Hát, végülis nálunk is majdnem Kevin lett:)Szép név, nem azért írtam fentebb mert nem tetszik:)

    Keresztlányom Anna neve is így lett 2 éve eldötve,csak akkor nem ketten mentünk végig a neveken hanem 6-an. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647244 (62)
    2009-05-04  00:06
  10. 2009. május 4. 00:2167.

    Hát nekem annyira nem jön be a Jeromos, dehát nektek kell, hogy tetszen. Ha nektek bejön, akkor válasszátok azt a nevet, főleg, hogy mindkettőtöknek egyformán szimpatikus.

    Egyébként milyen nevek vannak még talonban?

     

     

    előzmény:
    ferminadaza (64)
    2009-05-04  00:10
  11. 2009. május 4. 00:1766.
    ja, a Florina-t azért írtam, mert én még nem is hallottam, csak a Flórát és hirtelen ez a ritka név jutott eszembe a kisfiam csoportjából.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. május 4. 00:1465.

    Ne aggódj az ovi miatt. A gyerekek 3 évesen szerintem nem igazán foglalkoznak azzal, hogy kit, hogy hívnak, olyan névvel fogadják el a másikat, amilyennek kiscsoportban megismerték.  Legalábbis így vettem észre a kisfiamnál. Sosem hallottam még tőle, hogy pl. ezzel a kislánnyal nem játszom, mert Florinának hívják, hanem csak azt, hogy Peti lelökte az autómat direkt, ezért ma nem a barátom.Manapság pedig a különleges, külföldi hangzású nevek egyre gyakoribbak, így nem idegen szerintem már az óvónénik fülének sem.

    Aki pedig megjegyzéseket tesz, azzal ne foglalkozz, őket minősíti...

    És gratulálok a két kislányodhoz

    előzmény:
    hha (57)
    2009-05-03  23:59
  13. 2009. május 4. 00:1064.
    Mi most kisfiút várunk és mindkettőnknek nagyon tetszik a Jeromos név. Akiknek mondjuk, azok viszont kiakadnak...szerintetek is gáz???? A vezetéknevünkhöz jól megy, de nem akarunk vele kitolni...
    előzmény:
    Barbus30 (1)
    2009-05-03  22:41
  14. Torolt_felhasznalo_259605
    Torolt_felhasznalo_259605
    2009. május 4. 00:0963.
    idovel megszokjak majd. ami fontos, hogy ti mindig pozitivan, megerositve szoljatok a temarol ha erzi a gyerek, hogy neked sem tetszik a nev, vagy, hogy aggodsz miatta az csak ront a helyzeten. ha nagyon zavarja, meg is lehet valtoztani, egy csomo embert tudok, aki akar hivatalosan is mas neven ismert mint a szuletesi neve. csak ugy meselem, hogy az egyik baratnomnek Candida a neve, es ez nem vicc, ot nem is zavarja, sot!
    előzmény:
    hha (57)
    2009-05-03  23:59
  15. Torolt_felhasznalo_647244
    Torolt_felhasznalo_647244
    2009. május 4. 00:0662.
    Van aki meg pont emiatt választja,a barátnőm kisfiát így hívják,és ők spec.ennek örülnek,hogy húúú de ritka,pedig ez is most (annak ellenére hogy sokaknak nem tetszik) divatnév lett.
    előzmény:
    narno (59)
    2009-05-04  00:01
  16. 2009. május 4. 00:0461.
    Én is pont így gondolom, mint Ti, leírás, meg magyar név mellé olyan furi.
    előzmény:
    narno (59)
    2009-05-04  00:01
  17. 2009. május 4. 00:0160.

    A "Királylány " nevében is köszi.

    előzmény:
    monyesz (55)
    2009-05-03  23:56
  18. 2009. május 4. 00:0159.
    Na pontosan erre gondoltam a Dzsesszika és hasonló nevek esetében csak nem tudtam megfogalmazni,pedig milyen egyszerű???  ,,Fucsa itthon hallani,,-ez a válaszom nekem is:)Igen, a Kevint mi is épp emiatt vetettük el!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647244 (54)
    2009-05-03  23:52
  19. 2009. május 3. 23:5958.

    szia!

     

    fiam Botond, születendő-augban :)-lányom Enikő. ha fiú lenne akkor Bulcsú.

     

    nekünk is volt úgy 10-10név a listán,de sok kiesett mert divatnevet nem akartunk akármilyen szép is-lili,nóra,boglárka,kincső,csenge stb..

     

    a névváláasztásban nekünk fontos volt a jelentése, Botond vitéz ugye :)-fiam tényleg olyan :)))- a Bulcsú mert a történet szerint a 3 jóbarát és hős vitéz Botond,Bulcsú és Lehel..

     

    Enikő meg azért,mert ez Hunor és Magor anyjának, Enéhnek a névváltozata

     

    hát mi így választottunk..

     

    barátnőméknél is kislány jön most,ők különleges,de nem túl "vad" nevet akartak és Dalma lesz

    előzmény:
    Barbus30 (1)
    2009-05-03  22:41
  20. hha
    hha
    2009. május 3. 23:5957.

    Köszönöm a választ!

     

    Nekem az egyik lányom Dzsenifer és folyamatosan kapom a megjegyzéseket. Már előre félek, mi lesz az óvodában, iskolában, amikor mondjuk a szülők olvassák a kiakasztott névsort és teszik a megjegyzéseiket...

     

    Mi Dzsenit és a testvérét, Nikit örökbefogadtuk és ezeket a neveket még a vérszerinti szüleiktől kapták. Mivel már 2,5 évesek voltak az örökbefogadásukkor, ezért nem akartuk megváltoztatni a nevüket, éppen elég nagy trauma volt nekik ez a hatalmas változás az életükben.

    Viszont így nagyon aggódom, hogy mennyi megjegyzést kell majd szegénykémnek lenyelnie.

    előzmény:
    narno (52)
    2009-05-03  23:47
  21. 2009. május 3. 23:5756.

    Én azok táborába tartozom, akiknek nem jön be a Dzsesszika, Dzsenifer, Kloé és társaik kategória...De kritizálni senkit nem fogok emiatt, mindenki olyan hangzású nevet választ gyerekének, amilyen neki tetszik és szerintem senkinek sincs joga felette ítélkezni. Azért nem jönnek be ezek a nevek, mert túl idegennek tartom a hangzásukat, na és a leírása...

    Pl. Luca helyett biztos nem választottam volna a Lüszi nevet.

     

     

    Lea és Léna nekem is tetszenek, de a férjmnek nem. Nálunk lánynévben talán a Flóra áll az első helyen, de még messze a baba, úgyhogy van időnk gondolkodni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. május 3. 23:5655.
    Nagyon édesek, a Leányzónak pedig Boldog szülinapot!!!!
    előzmény:
    Barbus30 (48)
    2009-05-03  23:42
  23. Torolt_felhasznalo_647244
    Torolt_felhasznalo_647244
    2009. május 3. 23:5254.

    Az utóbbi néhány évben sok Lili és Lilien is van.

    Sztem is furcsa a fülnek.Leírva meg a Dzs,ssz...hátFiúnévbe ugyan a Kevin nem bonyolult,de azt is furcsa itthon hallanni sztem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. május 3. 23:5253.

    Sziasztok!

     

    Az én gyerkőceim Levente és Csenge.

    Egyáltalán nem volt tudatos, hogy mindketten magyar nevet kapjanak, teljesen véletlenül alakult így. Ill. a hangzás is! :-) Így viszont, ha lesz egyszer harmadik, ő már csakazértis Gergely vagy Eszter, netán Zselyke lesz. ;-)

    Amúgy nálunk a fiúnévben nem volt vita, még jóval a házasságunk előtt megegyeztünk benne, és annyira tetszett, tetszik a mai napig, hogy sosem volt kérdés. Lánynévvel már nagyobb gondban voltunk, kb. 4x változtattuk meg a terhességem során, elég későre tudtam szegényemet a nevén nevezni.

    És furcsa, de nem szoktuk a nevükkel becézni őket. Eddig talán 2x hívtam Levinek a fiam (még nincs 2 éves). A Levikétől meg a Leventécskétől pedig kifejezetten a falra mászok!

     

    Nadin nevű ismerős babánk is van, a nővérét pedig Anaisz-nak hívják. Barátnőm 2 hete született kislánya pedig Zsuzsanna Terézia lett.

    előzmény:
    Barbus30 (1)
    2009-05-03  22:41
  25. 2009. május 3. 23:4752.
    Nekem pont azok a nevek tetszenek amelyeket szinte nem is lehet becézni!Ezért is választottuk azokat amiket lentebb írtam. Így elkerüljük azt h egyik mama így másik mama úgy,és mások is átkeresztelhessék!Nekem ez nagyon fontos!ÉS a Dzsesszika és más hasonló nevek....hát nem is tudom megfogalmazni....számomra annyira idegen név h már túlzás....egy magyar gyerekhez egyáltalán nem illik.....ha már magyarnak született akkor ne legyen ennyire lütő neve. Nem mintha az általam választott Maja(görög) és Máté(héber) magyar név lenne:)De ezeken nem lehet annyira érezni a külföldi ízt. Meg nekem azért sem tetszik mert biztos mindig megkérdeznék h hogy is kell leírni? J-vel vagy kiejtész szerint? Nekem túl macerás!De a Majával valószínű ezt a mi babánk is át fogja élni.
    előzmény:
    Barbus30 (1)
    2009-05-03  22:41

Címlap

top