Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Emelt csaladi potlek

moment
Létrehozva: 2008. október 21. 12:32

Sziasztok,

A kisfiam asztmas es a szakorvos kiallitott errol egy igazolast amivel igenyelhetem az emelt csaladi potlekot. Azt tanacsoltak hogy kuldjem el levelben a cegledi kirendeltseghez, es majd valamikor valaszolnak. Jart mar valaki igy? Nem jobb ezt esetleg szemelyesen intezni? Milyen iratokat kuldjek nekik az igazolason kivul?

Illetve a masik kerdesem, hogy a meltanyossagi gyest hogyan kell igenyelni?  

Koszi elore is a valaszokat.

M.

  1. 2009. február 12. 13:4257.

    Sziasztok!

    Azt szeretném megtudni,hogy mikor számíthatok az emelt családira ha január első hetében adtam le az igazolást. Igaz hogy 2-3 hónap? Aki többet tud ebben a témában az válaszoljon. Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. február 12. 13:3856.

    Sziasztok!

    Azt szeretném megtudni, hogy mikor számíthatok az emelt családira, ha január első hetében adtam le az igazolást a M.Á.K.-nál? Mert én azt hallottam , hogy 2-3 hónap is lehet mire utalják az összeget. Ha valaki többet tud ebben a témában válaszoljon. Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. január 28. 11:2355.
    Szia!Töltsd le az államlincstár honlapjáról a nyomtatványt(igazolás tartósan beteg,súlyosan fogyatékos gyermeknek 3 példány )és amikor legközelebb mentek szakorvosi vizsgálatra,vidd magaddal.Majd eldöntik,hogy jár e neked az emelt családi,és kiküldik postán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378343 (54)
    2009-01-27  06:52
  4. Torolt_felhasznalo_378343
    Torolt_felhasznalo_378343
    2009. január 27. 06:5254.
    Sziasztok kislányom 1 éve csipőizületgyulladást kapott. Betegsége azóta is fennáll rengeteget kutakodtam a neten hogy lehet e rá kiemelt családipótlékot kapni de semmit nem találtam. Ha valaki tud valamit kérem segitsen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_222243
    Torolt_felhasznalo_222243
    2009. január 24. 20:0253.

    Sziasztok!

     

    Feltettem a honlapra (http://betegbaba.gportal.hu/) azokat a támogatásokat és ellátásokat,amik olyan szülőknek járnak,akik tartósan beteg vagy sérült gyermeket nevelnek.Ellátások címszó alatt találjátok a menüben,ha érdekel titeket.Egyébként szeptembertől még nőni is fog a csp összege.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. január 23. 13:2352.

    Sziasztok!

     

    Az emelt családi pótlék rögtön jár, ahogy megállapították az asztmát?

     

    A kezelőorvosunk azt mondta, 6hónap után jár csak, de erre nem találtam semmi utalást a jogszabályban.

     

    2hónapja derült ki a kisfiamról

     

    Köszi a választ!

    előzmény:
    moment (1)
    2008-10-21  12:32

Címlap

top