Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A körömgomba gyógyítható?

seabound
Létrehozva: 2007. Április 16. 07:23

Sziasztok,

anyukámnak már nagyon régóta van lábkörömgombája, mindig kezelteti ugyan, meg kap lórúgás gyógyszereket méregdrágán, de ahogy abbahagyja ki is újul.

Most, hogy itt a nyár, szegényt nagyon zavarja

Van esetleg valakinek valami tuti bevált ellenszere,vagy gyógyszer, amit szedett,és végleg megszűntette?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

 

 

  1. 2017. július 26. 07:5032.

    A gyógyszertárban méregdrágán kapható körömgomba elleni lakkok helyett, a festékboltban literenként 2500 Ft-ért kapható Xylamon impregnáló alapozó a jó megoldás. Kiürült műanyag flakonból kivágott műanyag lapocskával 2-3 naponként bekened a körmeidet, amit előzőleg vékonyra lecsiszoltál. Nem kell leszedni az előzőt. Mindig rá lehet ecsetelni.Színtelen. Gombaölő azol származékot, biocid anyagot tartalmaz, mint a patikai lakkok. Bőrre kenni tilos! Csak körömre!
    Ez kb. 15 perc alatt szárad, a patikai 5 perc alatt. Összehasonlításul a patikában 2500 Ft-ért 2-3 ml-t kapsz ami ötszázszor !!! drágább. Hidd el, hogy ez hatékonyabb! :)

  2. Torolt_felhasznalo_206683
    Torolt_felhasznalo_206683
    2007. Április 16. 20:3531.
    Nem hülyeség.A körömgomba azért van mert a KÖRMÖD gombás, és nem azért ,mert más. Természetesen ha mellette pl a bőr is gombás a lábadon kezelni kell azt is, de ha csak a köröm akkor azzal hogy eltábvolítják, gombától is megszabadítanak. Sebészeten rutinbeavatkozás.(valami fogalmam csak van róla 5 év sebészeti munka után) És hatásos. Csak hát...nem a legkellemesebb megoldás. ez van.
    előzmény:
    pocka (8)
    2007-04-16  08:05
  3. 2007. Április 16. 15:2330.
    Sziótok!!

    Valóban lehet egy belső gyulladás is nem biztos, hogy csak a lábkörmön keletkezett a gombásodás. Egy kivizsgálás minden képpen ajánlatos.
    1 kezelési lehetőséget és is tudok ajánlani ami bevált, Olajfa kapszula belsőleg és helyi kezelés , Grepfuit maggal fertőtlenitett lábra az alábbi krém Olajfalevél por-Grepfuit maggal elkeverne, a beteg körömre kenve, és bekötve.
    előzmény:
    seabound (1)
    2007-04-16  07:23
  4. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2007. Április 16. 13:4929.
    Nálunk nem kell átöltözni...
    De én simán mászkáltam ecetes zokniban (csak a lábujjamnál volt nedves  &nbsp és senkinek nem tűnt fel a szag zárt cipőben. Bár én az ilyesmiből nem csinálok nagy gondot, hamár itt tartunk a gombás köröm sokkal cikibb, mint az ecetszag, nem??
    (Én az átható parfüm, és öblitőszerszagot találom gusztustalannak)
    előzmény:
    doo-doo (28)
    2007-04-16  13:07
  5. 2007. Április 16. 13:0728.
    Hát, a zoknival és az ecseteléssel is az a gond, hogy munkahelyen elég hülyén venné ki magát, ha ecetes szagú lábbal közlekedne valaki. Vagy máshol ez normális? Engem pl. tökre zavarna.

    Mondjuk nálunk (melóhelyen) speciel át is kell öltözni, azaz mindenképp érezhető lenne az ecetes zokni... De tudom, ez az átöltözés azért nem mindenhol van így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (25)
    2007-04-16  09:45
  6. Torolt_felhasznalo_215994
    Torolt_felhasznalo_215994
    2007. Április 16. 09:5427.
    Barátnőmnek azt mondta a doki, hogy min. 6 hónapig kell szedni a gyógyszert, amit felírt neki, mert a lábköröm gombás megbetegedése a legragaszkodóbb. Ja, és a gyógyszerből 6000 Ft egy doboz.
    előzmény:
    seabound (1)
    2007-04-16  07:23

Címlap

top