Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 6. 09:13274726.

    ... most is.. 

    előzmény:
    007eva (274724)
    2017-11-06  08:42
  2. 2017. november 6. 09:02274725.

    Szervusztok.


    Jöttem csak beköszönni, hogy megvagyok, tegnap nem volt jó napom /úgy általában/. Ma túrós batyut sütök, Peti hazaszalad. Itt elkezdett szemerkélni az eső, igazi ősz van, bán hideg nincs. de nekem ez nem jó.


    A filmmel kapcsolatban még nem akartam akkor írni, mert nem láttátok, de én is a 2.-es számúra tippeltem a végén. Tetszett.


    Majd jövök, mert elfut az élesztőm.

  3. 2017. november 6. 08:42274724.

    ...enisenis joreggelt. Már unalmas ugye, hogy mindig mondom, de csodás a kompozíció. 


    Most 👣 elindulok festékpatronokert, holnap jön a szerelő.  


    Szép napot Lányok. 💞 


    Múltkor az az ooooriás smile a telefonom műve volt. Talán most nem.

    előzmény:
    macska54 (274723)
    2017-11-06  04:39
  4. 2017. november 6. 04:39274723.

    ... szívesen.. 


    Jó reggelt mindenkinek. 

    előzmény:
    franci47 (274722)
    2017-11-05  22:21
  5. 2017. november 5. 22:21274722.

    Ez nagyon jó.  


    Egy algot én is kérek. 


     


    Magdikám a 2-es számu volt a nyerő szerintem. 


    Anikó látta már, azt hiszem Julika is, mert mintha írt volna róla. 


    Szóval szerelem lett. A börtönből a telefont a nő felvette, és valahogy megmentette. 


    Julika írta azt hiszem, hogy az örökbefogadás, vagy valami hasonló módszer lett volna, de nem fogadta volna el a férj.  Nekem tetszett a film. Most több filmet letöltöttem. 


     


    Megyek aludni, mert álmos vagyok.  Elkínlódtam egy  Rita féle első résszel, de nem tetszett. Lehet, hogy nem tudom megnézni. 


     


    Jó éjt lányok, köszi az algot Macsi. 

    előzmény:
    macska54 (274721)
    2017-11-05  21:43
  6. 2017. november 5. 21:43274721.

    Borsika!

    előzmény:
    BORS (274718)
    2017-11-05  21:15
  7. 2017. november 5. 21:41274720.

    Most fejeztem be a filmet....gyorsan benéztem.Nagyon csinosak vagytok Sacival.


    Macsikám ....de jó lenne amit  leírtál.Finomakat ennénk, melegednénk, gyönyörködnénk a hóesésben ,nagyokat beszélgetnénk....és a lelkünk is megkönnyebbülne.


    Ildikém ...majdnem kértem "telefonos "segítséget a filmmel kapcsolatban...kár,hogy ilyen talányosra csinálták a végét.Legalább valami utalás lehetett volna...bár azt hiszem egy "végkifejletre" gondolunk.Jó volt ...érdekes történet.Ezt is jó lenne "szóban" kibeszélni.


    Nyugodalmas jó éjszakát kívánok!

    előzmény:
    franci47 (274719)
    2017-11-05  21:26
  8. 2017. november 5. 21:26274719.

    Igen Zöld Rózsi van a képen.  


    Örülök, hogy csak a füstje volt a ...... minek is? ..... a botránynak. Saci,nagyon csini vagy. 


     


    Most végeztem egy filmmel, amit elküldtem annak aki kérte. Nekem tetszett.  A vége talányos,de szerintem jól értettem. 


    Közben Bea beiratott itt a  neten egy  Kreativ csoportba, most ott nézegettem.


     


    Bence már jobban volt, remélem nem esik vissza. Megigérte, hogy a héten pihen egy kicsit. 


    Macsikám, a közepétől a vége felé menj,nehogy vissza az elejére.  A hó nekem nem hiányzik, de a szép havas díszeid igen,amiket láttam a képtáradban. 


    Borsikám, kapd be azt az algot és pihenj, holnap jobban leszel. 

    előzmény:
    silinga (274716)
    2017-11-05  20:24
  9. 2017. november 5. 21:15274718.

    Le minden fájdalommal!!! Le velük, monnyanak le!  Jaj Macsika lécci tegyél ki a rendelő lábtörlő alá 2 szem Algot. A fejemnek. A visszereim is ma fájnak. Úgyelrontották a napomat ezek a nyavalyák. Nektek csak csupa jót kívánok és szép álmokat, angyalosat. 

    előzmény:
    macska54 (274715)
    2017-11-05  20:23
  10. 2017. november 5. 20:41274717.

    Nagyon helyesek vagytok.


    Milyen jó lenne egy kandalló előtt üldögélni mindannyiótokkal és jól kibeszélni magam veletek. Kint minden havas. Mi meg jókat eszünk, beszélgetünk és néha kimegyünk hógolyózni. Majd vissza megmelegedni és tovább beszélgetni. Sztem jó lenne a kandalló is a nagy fa helyett. 

    előzmény:
    silinga (274716)
    2017-11-05  20:24
  11. 2017. november 5. 20:24274716.

    Ildikó....nagyon csini vagy...és ugye a Z.Rózsi akit ismerünk még?Bencének jobbulást.....


    Magdi.....jó látni a "három kislányt", szépek vagytok és vidámak...


    A botrány /vagy talán nem is az/ egyenlőre elmaradt.....a füstje viszont itt kering....egy jó kis együtt létnél  mesélnék róla...


    Pihentető alvást, szép álmokat nektek...


     

    előzmény:
    franci47 (274709)
    2017-11-05  18:01
  12. 2017. november 5. 20:23274715.

    Megígérem, hogy igyekszem. Már látom az alagút közepét.


    Mindenkinek további szép estét....


     


     

  13. 2017. november 5. 18:48274714.

    előzmény:
    macska54 (274710)
    2017-11-05  18:20
  14. 2017. november 5. 18:47274713.

    Nagyon csinos vagy ....jó a blúzod.Jól néztek ki Zöld Rózsival...is.


    Bencének jobbulást.

    előzmény:
    franci47 (274709)
    2017-11-05  18:01
  15. 2017. november 5. 18:44274712.

    Köszönöm Macsi, de már nagyon szeretném, ha a régi lennél. 

    előzmény:
    macska54 (274711)
    2017-11-05  18:27
  16. 2017. november 5. 18:27274711.

    Ildikó nagyon csinos vagy. Örülök, hogy (gondolom) jól érezted magad.


    Unokádnak utólag is jobbulást kívánok. 


    Ugye senki nem haragszik hogy nem térek ki mindenkire. De azért azt tudnotok kell mindenki a közepében van.


    előzmény:
    franci47 (274709)
    2017-11-05  18:01
  17. 2017. november 5. 18:20274710.

    Magdikám nagyon helyesek vagytok. 

    előzmény:
    harangvirag08 (274708)
    2017-11-05  17:33
  18. 2017. november 5. 18:01274709.

    Sziasztok. 


     


    Remélem jó reggeletek, jó napotok és szép estétek lesz. Olvastalak benneteket, tudjátok,ritka alkalmat kivéve veletek kezdem a napot.


    Macsikám, köszönöm a reggeli képeket és a kávét. Ma kicsit tovább aludtam, mint szoktam. A későbbi lötyögést majd a hsz megírása után nézem meg. Menj csak, hátha jót tesz neked. 


    Julika, olvastam a finom libaeledeledről is, biztos finom volt, ilyenkor csak anyósom libapecsenyéjére gondolok, remekül készítette. 


    A  reggeli esésednek nem örülök, sorozatban jönnek neked is. Én már megtanultam, nem tekingetünk semerre menés közben, hanem csak az útra, ha lehet sötétben nem közlekedünk.  Tegyél a cicáknak a szállásukra némi kis eledelt, akkor nem fog izgatni, hogy még ott vannak az éjszakai szálláson. Remélem nem fáj nagyon semmid sem. 


    Borsikám a reggeli filmedet említve, nem láttam még azt a filmet, de az este ott ragadtam az Anna és a király c. filmnél. Nem néztem meg még végig, de meg fogom nézni, bár már láttam egyszer a főszereplők nagyon jók, és a téma is. Drága Borsikám, mostanában nem voltak szűkszavú, inkább olyan szószátyár lettem. A felkeléssel ne siess, kelj akkor, amikor neked tetszik, feltéve, ha nincs jelenésed valahol. 


    Sacikám, azért kiváncsi lennék mi lett a botrányszaggal? Lett botrány, vagy csak a füstje volt, ami ahogy jött, el is múlt. A virágaid csodaszépek, nem tudom írtam-e? 


    Ezek az emlékezős napok nem mindennapiak ám. Olyan kapkodós, erről ez jut eszembe, arról meg az, na szóval másnak semmi összekötő esemény nincs benne. 


    Erika, ne is aggódj, és 100-asnak láttalak, de ezt nem kell túlteljesíteni. 


    Pötyike, jobban vagy-e már, tegnap telihold, vagy újhold volt, azért voltál olyan,  .... amilyen. Remélem ma már jobban vagy. Örülök a karácsonyi "vendégeidnek'. Hú de szép lesz.


    Annuska a nagyidnak igaza volt, mindenből tanulunk, még ha szerintünk nem is pozitív a vége. Igy kellett lennie. Örülök, hogy vigyáznak rád. Vikid nagyon aranyos, hogy minden nap  telefonál.  Köszönöm a sütit, ma nem sütöttem semmit sem, de nem is hiányzik, mert tegnap és tegnap előtt túlettem magam. Most sem mondhatom, hogy korog a gyomrom. Meg kell állni az evéssel.


    Marika, nem is gondoltam ám komolyan a  mókuslest, csak láttam a képet. Jó, hogy ilyen nyugis napot tartottál. Nálunk nem éppen, Bence  betegen jött haza 39 fokos lázzal, most mire visszament azt mondja jól van. Remélem nem lesz semmi  utóhatás. 


    Magdikám, nagyon jó a kép.  Örültem, hogy ide tetted. 


    Anikót nem láttam, ma délután gondoltam sétáljunk, de aztán lemondtam róla, mert kuktáskodtam még egy kicsit. Később meg ahogy hűl a levegő mindjárt hidegebb van.


    Megnéztem ma a Gurme filmsorozatot. Még két rész maradt mára. Örültem, hogy befejeztem, és nem  volt semmi rossz benne.  Rengeteg ételt láttam, egyet és mást majd hasznosítok. 


    Nem is tudom mit akartam még "mondani" talán semmit. 


     


    Hoztam pár képet a nyomdász  találkozóról. Van más ismerős is rajta nem csak én. 


     


     


     

  19. 2017. november 5. 17:33274708.

    Anya...Lánya ...Unokája.....a Halászbástyán  2017 október 26-án.

    előzmény:
    harangvirag08 (274707)
    2017-11-05  17:25
  20. 2017. november 5. 17:25274707.

    Sziasztok!


    Megjöttem...


    Délelőtt a fél 11-es busszal elmentem Tómalomra.Mivel megint esőt jósolnak ...gondoltam befejezem már azt a fránya ásást.Nem vittem ebédet ...csak egy szendót...gondolván hamar haza jövök.Annyira szép idő volt hogy csak  4 óra fel jöttem haza.Az előbb ebédeltem.Végre ...készen vagyok ....már csak lombseprés van vissza.Nagyon elfáradtam ....de olyan jólesően.


    Borsévi ...jó volt olvasni ....valahol én is ezt érzem.OLyan jót nevettem, hogy most nem beszéltetek el egymás mellett....Régebben nálunk gyakran előfordult..Nálunk a mama még "fénykorában " nagy mestere volt.


    Sacikám ....remélem a botrányszagot elvitte a szél.Az ebéded meg nagyon finom.


    Ez a Boscó egy szélhámos ...felmegy a padra és onnan az asztalra.Eddig ha a gazdái otthon voltak nem csinálta ....csak velem ...de most már pofátlanul felmegy ha otthon vannak.Már előre aggódom mi lesz vele a télen...de azt mondták : megoldják.


    Marika ...látod milyen kicsi a világ.Az Annamari a nővérem kisebbik fiának a felesége.Jelenleg N.országban élnek ...tartós kiküldetésben.Két gyönyörű gyerekük van.Juditék találkoztak velük kint ....jól vannak.


    Macsi ...megnéztem a képeket.Jó volt kicsit elmerengeni ....pár napja, hogy arra jártunk.


    Julika ....mozgalmas napod volt tegnap ....sok vidámsággal.A cicák sok örömöt okoznak.Vince ...mint egy kisherceg.


    Erikám ...örülök, hogy jól vagy ....a 100-tól én is messze vagyok .


     


     


    Kislányok gondolok mindenkire .....olvasáskor mindig válaszolok.


    Sok puszi ...

  21. 2017. november 5. 16:58274705.

    Szervusztok!


    Mire ideértem, teljesen besötétedett.Ráértem volna előbb is jönni.Mára teljes pihenőnapot kaptam.Nem is akartam semmit csinálni, tegnap megfőztem, csak egy kalács volt tervbe véve, az is géppel.Úgy, hogy csak a sütés és a mosogató be és kipakolása volt.Olvasgattam, régi képeket nézegettem a gépben.Adrika volt itt.A tesómmal beszéltem telefonon csekély egy óra harminchat percet.


    Annuska gondoskodó, rendes családod van.Vigyázz magadra.Az a vízmerés jót tett?


    Julika aranyos a cicus.Finom lehetett a libalakoma.Te is óvatosan mozogj, főleg sötétben.


    Erika örömmel olvastam, hogy már jobban vagy.Leszel te még százas csak türelem.


    Évi, hogy van az ujjad?


    Saci biztos elégedett volt a család a fonom ebéddel.Mindig olyan jókat találsz ki.


    Ildikó tegnap nem mókuslesen voltam, hanem akkor is néztem képeket és találtam őket.Gondoltam elküldöm azoknak akik szeretik.


    A mai képek is akkor készültek ugyanott.


    Mindenkire gondolok, további szép napot.

  22. 2017. november 5. 16:40274704.

    Bizony csendes, de mindenkinek biztosan nagyon tartalmas elfoglaltsága van. Én délután varrogattam, most el fogok dőlni és egy kicsit olvasgatok, rejtvényezek. tegnap már 9 kor eloltottam a villanyt...ma nem vagyok fáradt, talán tovább fenn tudok maradni. de minek, ha jót tudok aludni? Na, majd meglátjuk. Még benézem, hátha ide ér valaki. 

    előzmény:
    Nusimama (274703)
    2017-11-05  16:15
  23. 2017. november 5. 16:15274703.

    Hú, de csöndes a Menedékház,  pedig a kandallóban ég a tüz és a kamra is tele van finomságokkal.


     Ma is azt hittem, hogy egyedül leszek, de a család nagyon öriz. A fiam itt volt, hozott ásványvizet, juhturót és szárzellert. Szóval el vagyok látva. Ne menjek sehova.

    előzmény:
    Nusimama (274702)
    2017-11-05  16:12
  24. 2017. november 5. 16:12274702.

    JUlika, ne csináld. Nem kell utánozni Még szerencse, hogy füre estél. Vegyél egy mozgásérzékelőt, mindössze 3000 ft-ba kerül és olyan jó szolgálatot tesz.


     Jók a képek. Vince a nagy kedvenc.

    előzmény:
    Picivirág1 (274699)
    2017-11-05  11:30

Címlap

top