Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kik az igazi magyarok?

Karacsonyi Klara
Létrehozva: 2014. június 9. 14:34

Mostanaban nagyon sokszor hallom, hogy "nem is magyarok!!!"

Aztan  nyugodtan lehet butanak nevezni engem, de nem ertek több dolgot.

Az iskolaban nem beszeltünk ilyenröl.

A szekelyek, miert szekelyek? Miert nem egyszerüen csak magyarok?

A csangok miert csangok, miert nem egyszerüen csak magyar?

Igy tovabb a hatarontuli magyarok ,mindegy Karpataljan vagy Vajdasagban elnek.  A mostani magyaroszagon elök, egyszerüen magyarok.

A zsidosagra azt mondjak nem magyar, pedig itt született. a ciganyok nem magyarok, pedig ök is itt születtek.

Akkor mi a különbseg  a szekely magyar, csango magyar,zsido magyar,

cigany magyar között.

Ugy vettem eszre a szekelyek ratartiak, bekepzeltek a szekelysegükre,

mert ök az igazi magyarok, mondtak egy par helyen miert??

 

Aki tudja evvel kapcsolatban az igazsagot, van velemenye varom!

Köszönettel!!

  1. 2014. november 8. 17:4749.

    Es ha nem jar meccsre, akkor mar nem Magyar?

    előzmény:
    HataMari (42)
    2014-09-13  17:59
  2. 2014. október 31. 02:5448.

    mármint hogy érted, hogy szlovákiában ilyet ki mer kimondani? úgy, hogy ki meri azt mondani, hogy magyar? vagy..? nem értem. én is szlovákiában születtem és magyar a nemzetiségem. és előbb-utóbb minden ismerősöm megtudta, hogy magyar vagyok, mert én ezt nem titkolom. és többen is vagyunk így ezzel, habár igaz, hogy egyre kevesebben (sajnos), de nem azért, mert meg lennénk félemlítve, hanem mert hülyék az emberek és azt hiszik, hogy ha szlováknak vallják magukat, akkor menőbbek, de köze nincs ahhoz, hogy valaki mer vagy nem. én egy alapvetően szlováklakta városban születtem mégis magyarnak vallom magam hivatalosan is, társaságban is. 

    előzmény:
    HataMari (41)
    2014-09-13  17:46
  3. 2014. október 6. 18:3047.

    Nem érzem magam magyarnak, meg semmilyennek sem. Ha elmennék külföldre lehet, hogy megtudnám milyen is a magyarság, éreznem hol a haza.

  4. 2014. október 6. 18:0346.

    Magyar az ki Magyarnak érzi magát.


    Ki velünk szenved velünk nevet.


     

  5. 2014. október 3. 02:2145.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769614 (44)
    2014-09-24  14:30
  6. Torolt_felhasznalo_769614
    Torolt_felhasznalo_769614
    2014. szeptember 24. 14:3044.

    hi, SISSI52! es VADEGER!


     


    AZ EN ISTENEM IS ALDJON MEG BENNETEKET! 


     


    MEG SOK ILYEN MAGYAR EMBER KELLENE EBBE AZ ORSZAGBA, AKKOR NEM TARTANA OTT, AHOL MOST TART!!! 


    KÖSZÖNÖM NEKTEK, HOGY IGAZ EMBEREK VAGYTOK!  MINDEGY, MILYEN BÖRÜ,- ES MILYEN VALLASU ANYA SZÜLT BENNETEKET, A LENYEG AZ SOHASEM LATHATO, MERT    


    ..csak egyetlen igazi fenyüzes van: az emberi kapcsolatoke. Ha csupan anyagi javakert dolgozunk: magunk epitjük magunk köre börtönünket. Bezarjuk magunkat, maganyosan, hamunal hitvanyabb penzükkel, amely semmi olyat nem nyujt, amiert erdemes elni.,, //ANTOINE de SAINT EXUPERY// 


    /ezt csak az vegye magara, akinek mar illene felöltöznie!!!/ s a legfontosabb: 


     


    ,,...jol csak a szivevel lat az EMBER. Ami igazan lenyeges, a szemnek lathatatlan.,, //ANTOINE de SAINT EXUPERY//


    előzmény:
    Sissi52 (43)
    2014-09-22  13:50
  7. 2014. szeptember 22. 13:5043.

    előzmény:
    vadegér (40)
    2014-09-13  17:18
  8. 2014. szeptember 13. 17:5942.
    Altalanossagban: magyar az, aki egy magyar-mas nemzetisegu meccsen a Magyarokanak drukkol, barhol is van/el a vilagban.
    előzmény:
    HataMari (41)
    2014-09-13  17:46
  9. 2014. szeptember 13. 17:4641.
    Szerintem
    Magyar az, aki Magyarnak vallja magat.
    Trianoni bekeszerzodes utani tobb mint 2/3 teruleten nem csak onmagukat Magyatoknak vallok eltek, meg akik maradtak Magyarorszag teruleten sem mind vallotta onmagat Magyarnak.
    Altalabn egy orszagban vannak mindnfele nemzetisegu emberkek, normalis esetben ezen nemzetisegek identitastudata odaig tud terjedni, hogy adott orszagbeli nemzetisegnek vallja magat(pl. Sszlovakiai magyar-de ilyet szlovakiaban ki mer kimondani pl?)
    előzmény:
    Karacsonyi Klara (1)
    2014-06-09  14:34
  10. 2014. szeptember 13. 17:1840.
    Nem, és nem találok megfelelő szmájlit. De IGEN, IGEN, IGEN!!!!!!!!  Áldjon meg az Ég!
    Ezt a mondatot személyre szabottan nekem küldted. Köszönöm!!!
    előzmény:
    Sissi52 (38)
    2014-08-30  18:44
  11. 2014. szeptember 13. 17:0139.
    Mit lehet erre mondani?
    Szeretlek, ember! :)
    Küldenék szmájlit is, de olyan idétlenek!
    Vadegér
    előzmény:
    Sissi52 (37)
    2014-08-30  18:13
  12. 2014. augusztus 30. 18:4438.

    Es ha valaki szerinted nem Magyar, akkor mi van?

    előzmény:
    Karacsonyi Klara (1)
    2014-06-09  14:34
  13. 2014. augusztus 30. 18:1337.

    Leanykam meg szarmazasa szerint felig magyar, felig echte Deutsch. Magyarorszagon neveltem fel, o is magyar, a csaladineve viszont nemet, es akkor is felig nemet, ha torik, ha szakad. O magyar, magyar allampolgar es kesz. De komolyan hiszem, ha a nemeteknek szolna, azonnal vallalnak, hogy o nemet.


    Mellesleg Obama felig fekete, felig feher. O aszongya, o fekete, tehat azt kell elfogadnunk. Es slussz, passz.


    Mindnyajan elsosorban emberek vagyunk, nem igaz?


    Valahova viszont tartoznunk kell,ez is igaz. Es tartozzon mar mindenki oda, ahova o akar. Vagy mas szabja meg nekunk? Nem hinnem, nekem biztosan nem. En magyar vagyok, most Amerikaban elek, ket allampolgarsagom van, ket hazam van es mindkettot szeretem. Kinek baj ez, mert nekem orom. A szeretet nem fogy el, ha feldaraboljuk, es tobbeknek is adunk belole, ezaltal csak novekszik.


    Es ha valaki papiron igazolja magyar oseit, tehat o "tiszta" magyar, de egy szemet ember, akkor o az Igaz Magyar?

    előzmény:
    Sissi52 (36)
    2014-08-30  17:39
  14. 2014. augusztus 30. 17:3936.

     


    En mindenesetre csupan egy huuuuuuuuuulye aaaaaaaaaaaaaaaaaaameriiiiiiikaaaaaaaaaaaaaas magyar vagyok. En ugyan tokeletesen jo Magyar embernek erzem magamat,de szamit ez valamit? Nekem szamit,es ez a fontos.  

    előzmény:
    Karacsonyi Klara (1)
    2014-06-09  14:34
  15. 2014. július 19. 11:3535.
    Nos, hogy ki az igazi magyar? Fogós kérdés.
    Néhány évvel ezelőtt még megvolt az identitásom e vonatkozásban: megélhetési hazaáruló vagyok. Létem meghatározását akkori  prominenseink kategorizálása jelentette, nem rendelkezem egy gyerekkel sem, nem vagyok keresztyén (leginkább katolikus), ráadásul a pártpreferenciáim sem stimmeltek, és volt még valami negyedik kritérium is, de arra már nem emlékszem. Ez jó volt, egyértelmű volt, megvolt az énképem, a belső békém: lám, megtűr a társadalom, ugyanbár idegen test vagyok benne, de hát mégsem vet ki magából, mi kell még?
    De időközben elbizonytalanodtam... Hát vonulok én, ahogy egy normális szinglihez illeténk, hordákban az Andrássy úton? Hát fenekedek én a fennálló hatalom által preferált egyházak ellen? De legalább valami jó kis hazaáruló jelentést össze kellett volna hoznom Brüsszel felé, és nem... Pillanatnyilag egy moha szintjén érzékelem magam, öntudatom gyakorlatilag nem létezik.
    Fiúk, ott fent, döntsétek már el, mi legyen!
    előzmény:
    Karacsonyi Klara (1)
    2014-06-09  14:34
  16. 2014. július 14. 17:4934.
    előzmény:
    Kundalini (33)
    2014-07-03  20:23
  17. 2014. július 3. 20:2333.
    Akik annak erzik magukat ott legbelul.youtube.Akkor szep az erdo.......
    előzmény:
    Karacsonyi Klara (1)
    2014-06-09  14:34
  18. 2014. június 21. 20:0932.

    Így van, ahogyan írod.
    Szerintem még országon belül is nagyon észrevehető, a németeknél is egy bajornak teljesen más a mentalítása, mint egy észak németnek. Kis hazánkban is észrevehető, a hegyes, dimbes-dombos vidéken élők, és a sík vidéken élők mentalítása közötti különbség. Eleve a természet, a környezeti viszonyok más lehetőségeket, más elvárásokat tettek számukra mindennapivá. A székelyekről még annyit, hogy nem véletlen vannak a viccek is, a székely furfangon keveseknek sikerült kifogni:)

    előzmény:
    nok_apja (26)
    2014-06-11  14:45
  19. 2014. június 21. 19:3131.

    Eda, ne húzd fel magad! Nem ér annyit... Ráadásul Te sem vagy már új. Ha meglátok itt egy-két nicket, már tudom előre, mi fog következni. Vannak, akik bármely alkalmat megragadnak egy jó kis zsidózáshoz, cigányozáshoz. Úgy kell ez nekik, hidd el, mint egy falat kenyér. Kérlek szépen, ne vedd el ezt a kis és olcsó örömet tőlük. Ha megteszed, nem tudják rendesen végezni munkájukat, esetleg szorulásuk lesz, vagy épp a családtagjaikkal lesznek gorombák.


    És igen, igazad van. Azt, hogy Te magyar vagy-e vagy milyen nemzetiségnek tartod magad, Te döntöd el. Nem mások. Jól kinéznénk, ha közvélemény-kutatást kéne végeznünk az identitásunk miatt. Én pl. nem ismerem az őseimet. Nem ilyen távlatokban, amiről itt szó volt, már a nagyszüleimet sem ismertem, egyet sem. Apám is lassan 29 éve meghalt. A mi családunkban nem "divat" a hosszú élet. Anyám csúcstartó, hogy lassan a 80-at tölti. Hála istennek. És remélem, még nagyon sokáig velünk marad.

    előzmény:
    eda-1952 (29)
    2014-06-11  19:17
  20. 2014. június 11. 19:2930.

     

    Ezt a kérdést feltenni ÚGY BAROMSÁG, AHOGY VAN!

     

     

    előzmény:
    Karacsonyi Klara (1)
    2014-06-09  14:34
  21. 2014. június 11. 19:1729.

    Mindig mondom, nem lehet rendesen moderálni egy topikot, mert akárhogy is igyekeznek, maradnak benne olyan részek, amik tűnnek válasz nélkül maradtak és az valahol nem vet jó fényt az illetőre.

    Indulatos meg azért leszek, amiket írtam és ezzel nem voltam egyedül: egészen hihetetlenül arrogánsan "elvennéd" a magyarságot olyanoktól, akik lehet, hogy jobban magyarok, mint te. Bár az utóbbi mondat nem sokat jelent, ui teljesen ostoba dolog úgy megközelíteni valaki magyarságát, hogy milyen ősei voltak pl 300 évvel ezelőtt.

    előzmény:
    Kerima (20)
    2014-06-09  22:32
  22. 2014. június 11. 19:0728.
    Lezárni sajnos nem tudod, legfeljebb elfelejted, hogy nyitottál egy topikot. De azért annyi időre visszajöhetnél, míg felelsz arra, amit kérdeztem és szerintem mások is kérdeztek tőled, mert az úgy lenne rendes dolog. (és a töröltek közt nem voltak válaszaid..)
    előzmény:
    Karacsonyi Klara (22)
    2014-06-10  07:22
  23. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. június 11. 15:4127.

    Csak a pontosság miatt.

     

    Erdély fejedelemség volt . A vezetői fejedelmek voltak, nem királyok. Bocs.

    előzmény:
    nok_apja (26)
    2014-06-11  14:45
  24. 2014. június 11. 14:4526.

    Egy közösségnek, népnek vannak jellegzetességei, amik jobban-kevésbé mássá teszik őket mint más népeket. Ennek egyik sarkos jellemzője a nyelv. De attól, hogy két nép közel azonos nyelvet beszél, attól még nem egyforma, nem ugyanaz.

    Azt teljesen normálisnak tartjuk, hogy az osztrák, az nem német. De még abban is érzünk különbséget, hogy szász, bajor, stb.

     

    A különbözőséget más dolgok is formálják, én pl. ilyennek tartom  természeti környezetet. Egy hegyi nép mentalitása, dinamikája más mint egy síkvidékié, vagy egy halászó tengermentié. Továbbá a történelem, a katasztrófák és a hitélet is befolyásol egy-egy népet közösséget. Erdély mindig is Erdély volt és nem Magyarország. Saját királyokkal, saját érdekekkel. A 150 éves török uralom pl. másképp érintette a Mo-ot és Erdélyt. Utóbbi ki tudott egyezni a törökkel. (Talán azért is, mert magas hegyek között nem sikereres a reguláris hadsereg.) Másrészt a székelyek mindig is határőr nemzettség volt és ez beívódik a hétköznapokba.

     

    előzmény:
    Karacsonyi Klara (1)
    2014-06-09  14:34

Címlap

top