Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van élet szakítás után

valaki7
Létrehozva: 2014. Április 1. 11:01

Sziasztok, kérlek segítsetek!!! Az én történetem is szokványosnak mondható, de nem tudok túllépni rajta, teljesen egyedül maradtam úgy érzem nem bírom tovább.

Huszonévesen férjhez mentem részemről órási szerelem, született két gyönyörű gyerekünk. A házasságunk soha nem működött, semmibe nem nézett, nem szeretett, megcsalt, csak úgy el volt a maga világába, mellette azonban éjjel-nappal veszekedett, féltékenykedett, kissé agresszívnek is mondható. Egyszerűen belefáradtam az egészbe, mikor is jött egy munkahelyi szerelem. A nős férfi mindent ígért nekem szerelmet, boldoságot, soha nem fog elhagyni, stb..... Én elváltam, a két gyermek velem maradt, lakáshitelt vettem fel az új élet reményében. Erre az új kapcsolatra építteme fel mindent, barátaim elmaradtak, munkatársak nem értettek meg miért válok el, stb.... És közben kérdeztem a kollégát mikor leszünk már végre egy pár? és közölte velem, hogy Ő nem fog elválni, bár nagyon szeret-imád, de a családja.....

Nem kérek olyan kommentekből hogy megérdemeltem, minek mentem bele ilyen kapcsolatba, ezt már megkaptam. Én csak szerelmes lettem, végre egyszer az életben boldognak, és nőnek éreztem magam mellette. De sajnos nem tudok túllépni rajta, mindenhol őt látom, őt keresem, úgy érzem nem tudok nélküle élni, bár ott vannak a gyermekeim még  nincs erőm, egyedül maradtam.

Kérlek segítsetek hogy tudnék kimozdulni ebből az állapotból

Köszönöm

  1. 2014. Április 2. 20:5937.
    Orulj neki, hogy a gyerekeid veled vannak
    előzmény:
    Leatitia (36)
    2014-04-02  20:49
  2. 2014. Április 2. 20:4936.

    Ki fogsz belole mozdulni, lesznek meg melypontok, de talpra fogsz allni. Egy eve en is hasonlo cipoben jartam, azzal a kulonbseggel, hogy az en "hazudoskam" nem nos, hanem egyszeruen csak megfutamodott. Raadasul idegen orszagban, 40 felett kellett egyedul talpra allnom. Nem volt konnyu, rengeteget sirtam, (na nem a pasi miatt, hanem a sajat hulyesegem miatt, meg nalunk a fiamat az apja elegge ellenem hangolja )

    A nagy szerelem elmult, oszinten szolva nem ertem, hogy tudtam igy elvesziteni miatta a fejem, az egyetlen amit sajnalok, hogy a fiammal megromlott a kapcsolatom. 

    előzmény:
    valaki7 (1)
    2014-04-01  11:01
  3. 2014. Április 2. 13:3135.
    A lenyeg, amit irtam. Azert nem megy ez siman, rengeteg konny is jar vele, amit az ember aztan letorol es megy tovabb. A bator ember a felelmeit legyozve halad elore. A gyava meg megbujik egy bokorban es orokre ott marad. A busz jon mindenkinek, vagy felszall, vagy nem. De szuletesunkkor nem kaptunk garancia levelet semmire. Kelj fel es menj tovabb. Magadat ne sajnald es ne is gyotord magadat semmiert, amit megtettel. Bocsass meg magadnak es elj tovabb. Hidd el, amit irnak, hogy engem is irigyeltek a ferjes asszonyok. Akkor csodalkoztam eloszor, hogy soha nem lehetsz olyan remenytelen helyzetben, hogy irigyeid meg mindig ne akadnanak. A vegen te is azt fogod mondani, hogy megerte, megerte a magas hegyeket meg mely volgyeket meg meg a tenger melyet is bejarni, inkabb ezerszer, mint ott maradni es dagonyazni a langyos pocsolyaban egesz eletedben. En ezt is kiprobaltam, ma mas a foglalkozasom, mas orszagban elek, jarom be a vilagot.
    előzmény:
    Sissi52 (26)
    2014-04-02  00:13
  4. 2014. Április 2. 10:5634.
    ja es ha ezt kulon nem mondtam volna soha csaltam meg senkit. fuggetlen egyedulallo emberkent kezdtem kapcsolatot fuggetlen egyedulallo emberrel. ez szerintem alapveto beallitottsag kerdese.
    előzmény:
    felicienne (31)
    2014-04-02  10:39
  5. 2014. Április 2. 10:4933.
    na alljunk meg egy szora az 1. es koztem 5 ev telt el. Elvalt ember volt evek ota mikor megismerkedtunk. Soha eletben nem kezdtem es soha semmikor nem is fogok nos emberrel.
    előzmény:
    felicienne (31)
    2014-04-02  10:39
  6. 2014. Április 2. 10:4632.
    Hat nyilvan. A te torteneted pont azt igazolja h te voltal az aki masokra gondoltal. aham. Ha igy lett volna komolyan tiszteletben tartod azt az alaptetelt h sem a sajat hazassagunkban nem kamatyolunk felre sem a maseba nem maszunk bele. Te ezt duplan felrenezted + utolag meg ugy is gondolod te vagy az aldozat aki gondolt masra. Akkor fogsz rendbejonni amikor rajossz a sajat felelossegedre es arra h ez az egesz elore boritekolhato volt. Abbahagyod a ragaszkodast egy olyan emberhez aki a naivsagodat kihasznalva nehany szep szoval atb.szott es akkor elindulsz azon az uton h tenyleg profitalj a tortentekbol. Orok igazsag kozhely de igaz az emberek nem valtoznak csak a szereplok cserelodnek.
    előzmény:
    valaki7 (30)
    2014-04-02  10:26
  7. 2014. Április 2. 10:3931.

    Ahogy szamolom, az irasod alapjan te voltal a 2. szamu exfeleseg.

     

    Akkor vegy peldat a harmastol es te is kerj szepen bocsanatot az egyestol.

     

    előzmény:
    TJ1117 (28)
    2014-04-02  09:35
  8. 2014. Április 2. 10:2630.

    Miért itélkezel mikor semmit nem tudsz részletében az életemről?

     

    Egyébként a feleség megkeresett és azt mondta hogy mikor költöztetem már el a férjét, minél hamarabb annál jobb lenne???  Csak az embernek van lelke és gondol másokra is!!! 

    előzmény:
    TJ1117 (29)
    2014-04-02  09:41
  9. 2014. Április 2. 09:4129.
    allitom 10-bol baratodat megkerdeznen vajon miert szakadt meg a nagy baratsag 10 -bol 9 nem azt mondana h hat osszeallt ezzel a csavoval mi meg erkolcsileg eliteljuk meg nem ertunk egyet vele, hanem azt hogy osszeallt ezzel a csavoval es minden energiajat idejet raforditva raszallt az agyara a rozsaszin kod.
    előzmény:
    valaki7 (27)
    2014-04-02  07:31
  10. 2014. Április 2. 09:3528.
    Az a baj hogy annyira egoista vagy, hogy ilyen allapotban nem is fogsz tuljutni azon h a sajat sebeidet nyalogasd. Ez a tortenet arrol szol hogy te te es Te..szokasos. Belegondoltal egyszer is hogy ebben a nagy boldogsagkeresesben meg onmegvalositasban vajon hany ember ment tonkre? Vajon mit erzett a feleseg , akinek a hata mogott kamatyoltatok, aki minden bizonnyal otthon "meg nem erto" no volt, vajon mit ereztek a gyerekeid, az o gyerekei es az exferjed vajon hogy mondana el ugyanazt a sztorit. Es vajon hogy maradtak el az nem lehet hogy te hanyagoltad oket? Te egy dolog miatt sirsz most miutan vastagon nyakig benne vagy az egeszben szepen meg lettel szivatva. de hidd el a tobbiek se jartak jol.
    Az en exferjem most mar exfelesege, a 3. a sorban 10!! ev utan vette a faradtsagot hogy rovid uzenetben bocsanatot kerjen tolem. Nekunk nem volt gyerekunk nekik viszont volt 2 kozos es megirta h szivbol sajnalja. Sokan nem tettek volna meg ezt a lepest es en tudni akartam az okat. Felajanlottam neki h talakozzunk de nem valaszolt. Akkor igazolodott be amit sejtettem. nem engem sajnalt, nem az okozott kellemetlensegeket, nem azt h 25 evesen derekba tortek az eletem h egy elvalt emberre tettek ...azt sajnalja hogy ot jobban megszivattak mint engem. Ez az egesz a martiromkodasrol szol :" hogy megszivattal amikor en mindent megtettem"
    előzmény:
    valaki7 (1)
    2014-04-01  11:01
  11. 2014. Április 2. 07:3127.
    Köszi, biztató amit írál
    előzmény:
    hornstul (25)
    2014-04-01  17:23
  12. 2014. Április 2. 00:1326.

    Sose voltam anyamasszony katonaja. Kicsi vagyok, mint a bors, es eros, annal sokkal erosebb. Annyira nem hagyom magamat elanyatlanodni, hogy barmit vagy barkit is hagyjak magam folott uralkodni. En nem tudtam, hogy az urge raadasul nos, amikor megtudtam, mar nemigen erdekelt. Mert rajottem, hogy kifele mifele o. A volt ferjem is kajtatott utanam,de nekem nem kellett mar o sem. Gyermekem volt, az o erdekeben, na meg a sajat erdekemben is elnem kellett tovabb, ahogy most is elnem kell.

    Szoval nem ijedek meg a sajat arnyekomtol, az biztos.

    Ide semmivel jottem ki, se penz,de semmi, se nyelvtudas, se semmi. Ma diplomam van itt is, meg sajat hazam.  6 evig dolgoztam ejszaka, nappal meg fosulira jartam. Meg aludtam meg tanultam. Meg tv-t is neztem,meg mindent elinteztem,amit kellett.

    előzmény:
    valaki7 (20)
    2014-04-01  14:12
  13. 2014. Április 1. 17:2325.

    Szerencsés vagy, egyetlen problémád az az hogy nem látod ezt. :-)

     

    - Van két szép gyereked

    - Simán el tudtál vállni

    - Sikerült a lakás kérdést is megoldanod (ok hitellel, de sokaknak még azzal sem megy egyedül sem, nemhogy két gyerekkel)

     - Volt egy helyes kis románcod, amit jól ki tudtál használni, mert erőt adott a válláshoz pl

    - Tuti csini vagy és jól tartod magad, ha sikerült bepasiznod (két gyerek után is)

    - Készen állsz egy új és remek kapcsolatra (ha jön a herceg, akkor már nincs ott a volt férjed, nem kell a vállással terhelni, stb)

    - Vége a válásnak, van idő a barátokra újra (legalább az apukás hétvégéken)

     

    Szerintem sokan irigykednek a fentiekből legalább egyre.

     

    Nős pasinak pedig sose higgy a jövőben :-)

    előzmény:
    valaki7 (1)
    2014-04-01  11:01
  14. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 1. 14:2624.
    Egyébkén egy jót látok a hozzáállásodban.
    Az újnak te legalább nem szültél, AHOGY az sokan meg szokták tenni.
    És akkor még több szerencsétlen gyerek van, már nem csak 1 apától.
    előzmény:
    valaki7 (1)
    2014-04-01  11:01
  15. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 1. 14:2223.
    Nem kapott negatívat? Na majd jön ü.a és megaszondja.
    idézet:
    sznika (22)
    2014-04-01 14:18:53

    "Hogy volt erőd és kitartásod végigcsinálni. Főleg az elején, mikor az embernek az ágyból sincs kedve kikelni?????"

     

    Az ilyen ember beteg, orvos kell neki, nem a többi hasonló rizsája.

    előzmény:
    sznika (22)
    2014-04-01  14:18
  16. 2014. Április 1. 14:1822.
    Nem kapott negatívat? Na majd jön ü.a és megaszondja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (21)
    2014-04-01  14:15
  17. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 1. 14:1521.
    Számomra teljesen meglepően egy db rosszindulatú hozzászólást se kaptál. Csatlakozom az előttem szólókhoz: sok-sok erőt, boldogságot neked a jelenlegi életedhez, a gyerekeidhez és a majdani, egyszer csak elérkező szerelemhez! Örülj a szabadságodnak meg a családodnak!
    idézet:
    Eperke2222 (17)
    2014-04-01 13:36:49
    Nem kentem hájjal, ahogy te is, de asszem jót mondtam és semmi rosszindulat nincs bennem.
    Itt az újabb példa, egy trágya alakkal dugott évekig, még szült is neki.
    Már 2 kérdésem lett. A születendő gyerekekre ki gondol? Mert az anyjuk nem törődik azzal, hogy mibe szüli őket.
    előzmény:
    Eperke2222 (17)
    2014-04-01  13:36
  18. 2014. Április 1. 14:1220.
    Hogy volt erőd és kitartásod végigcsinálni. Főleg az elején, mikor az embernek az ágyból sincs kedve kikelni?????
    előzmény:
    Sissi52 (18)
    2014-04-01  13:41
  19. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 1. 14:0719.
    Menj orvoshoz.
    Akik hasonlóan hülyék, hogy tudnának segíteni, ha magukon se tudtak.

    előzmény:
    valaki7 (1)
    2014-04-01  11:01
  20. 2014. Április 1. 13:4118.
    Mintha rolam irnal, csak kicsit pepitaban. Semmit nem ragozok. Igen, egyetlen dolgot kell megtanulnod, hogy sajat magadra szamithatsz. En probalkoztam,aztan rajottem, hogy egyetlen pasira sem szabad tamaszkodni. Pedig az elejen vakon biztam. Meg se almodtam, hogy aki azt mondja nekem, hogy szeret, az mikre kepes....Szereztem 3 diplomat, ma jol keresek, gyermekemnek csodalatos jovot biztositottam, ora mindig szamithatok. pasit meg mindig keresek, csak ugy lazan, ha egyszer megtalalom, akkor jo, ha nem, akkor ugy jartam. meg elek, kenyerem javat megettem, de mig elek, nem adom fel. Pasira tamaszkodni? nem. Magamban kell megelnem, a pasi csak akkor johet, ha sajat magammal kesz vagyok. Az embernek asajat gondolkodasat, felfogasat kell megvaltoztatni. Amig megoregszel, sok  mindenen megy vegig, de ez azelet,a hegyek, volgyek, sosem bantam meg, hogy nem dagonyaztam a langyos pocsolyaban azota is. Ugy kell lecsuknunk a szemunket, hogy megerte. Elhetnenk sokkal tovabb is, de sajnos sokmindenre egy emberelet nem eleg. Ne busulj, majd meglatod, hogy szernecsed volt. A sors folyomanya, hogy az illeto kesobb terden allva konyorgott nekem, hogy egyedul en kellek, en leszek az igazi,az o felesege, de ha egyedul lenne pasi o a vilagon, nekem akkor sem kellene. Ki nevet a vegen. Az elet nagy trefamester. Merni kell elni. Nagyon nehez, de ugyanakkor a tokeltes boldogsag volt felnevelni egyedul a gyermekemet. Senki nem vagott kepen bennunket.
    előzmény:
    valaki7 (1)
    2014-04-01  11:01
  21. 2014. Április 1. 13:3617.
    Számomra teljesen meglepően egy db rosszindulatú hozzászólást se kaptál. Csatlakozom az előttem szólókhoz: sok-sok erőt, boldogságot neked a jelenlegi életedhez, a gyerekeidhez és a majdani, egyszer csak elérkező szerelemhez! Örülj a szabadságodnak meg a családodnak!
    előzmény:
    valaki7 (1)
    2014-04-01  11:01
  22. 2014. Április 1. 13:3016.

    Itt az ideje, hogy rájöjj ki vagy és mit is szeretnél igazán az életben az élettől.

     

    Hálás lehetsz a volt férjednek mert már tudod, hogy mit nem akarsz egy kapcsolatban.

     

    Hálás lehetsz a link kollegádnak mert segített ki jönni a rossz házasságodból.

     

    Hálás lehetsz a gyerekeidnek mert van miért rendet tenned az életedben és van kikről gondoskodnod.

     

    Ha van rá lehetőséged foglalkozz kicsit saját magaddal, a vágyaiddal. És próbáld meg egy kicsit ne a másik nemtől függővé tenni a boldogságod és a céljaid. Döntsd el te mit vársz az élettől. A gyerekeidnek mutass példát egy önálló, erős, független nő képében. 

    előzmény:
    valaki7 (1)
    2014-04-01  11:01
  23. 2014. Április 1. 13:2115.

    Megelőztél.

     

    előzmény:
    mikro (9)
    2014-04-01  11:56
  24. 2014. Április 1. 13:1914.

    Innentől irányítsd TE saját magad az életed.

     

    Sok mindenen mentél keresztül, ezt fordítsd a javadra.

     

    Nézz előre, csak a gyerekeidre gondolj, egyelőre.Aztán még sok minden alakulhat nagyon jól.

     

     

    De, innentől kezdve nem számítanék senkire a családtagjaimon kívül.

    Megízleled majd az önállóság ízét és ez nagyon jó lesz, meglásd.

     

    Sikeres döntést kívánok.

    Üdv.:Cs.

    előzmény:
    valaki7 (1)
    2014-04-01  11:01

Címlap

top