Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autisták beszédindítása!

Lisa23
Létrehozva: 2011. október 22. 08:19
Nagyon nagy szükségem volna tanácsokra aki érintett....segítsetek kérlek kinek mi hozta meg a gyermekénél a beszédet?Az én kisfiam 4.éves,autizmus diagnózisunk van.a hallásvizsgálat rendben,a leletek rendben,fejlesztő oviba járunk,gyógypedagógus,egyéni és csoport fejlesztéseket kap,logopédushoz is jártunk egy jó ideig,scaniosacrális terápiára is jártunk sokáig(mondjuk az volt az egyetlen ami beindította akkor a kis hangját,elindúlt valami)de aztán megint semmi.......Nagyon nagyon szeretnék neki segíteni,de már kifogytam az ötletekből.Nincs értelmi fogyatékosság!gyönyörű gyermek,tökéletesen ép az agya(volt altatásos vizsgálat)imádjuk-szeretjük,mindent megadunk neki,boldog és kiegyensúlyozott fiúcska,sokat mosolyog és röhög a vicces dolgokon,okos nagyon,mindent elintéz magának,bevásárol a boltban,kiszolgálja magát itthon is,inni-enni "kér",kiválasztja a hűtőből mit szeretne enni,kezeli a tv távkapcsolót,tudja hanyason van az ő csatornája,kiválóan kezeli a laptpoját,az érintőképernyős telefont,segít nekem a házimunkában,és mindenben amit csak el tudtok képzelni,nyitja-csukja maga után az ajtót, boldogan ölelkezik és puszilkodik velem és az apjával,játszunk együtt(azért magában is el szokott lenni mikor olyanja van)tehát nem egy tipikus autista ..kivéve hogy nem szobatiszta és nem tud beszélni...okos,oda figyel ha szólunk neki,oda hozza a dolgokat amit kérek és leteszi ha kérem,nem dobálózik..mondhatnám hogy majdnem teljesen olyan mint más gyermek csak egyszerűen nem akar megszólalni:( MIT TEGYEK????
  1. 2016. december 1. 20:0651.

    Az čn fiam 13 čves autista čs csak annyit tud kimondani hogy anya és apa. Kisebb korában foglalkozott vele logopédus de a későbbiekben nem tudták megoldani ezen fejlesztését. Soha nem adtuk fel de mára már alig látunk esélyt arra hogy valaha beszélni fog. Szinte mindent megért de nem hajlandó beszélni. 


  2. 2011. október 31. 00:3250.

    Ez a mentorszülő lehetőség még nekünk is jól jöhet, köszi!

     

    Lisa én most tanulok ilyesmit és éppen pszichológia órán szó volt arról, hogy egy trauma regressziót, azaz  fejlődésbeli visszafordulást válthat ki a gyerekeknél. Akár egy költözés is és a Ti esetetek azért sokkal több volt ennél. Példának ott olyat hozott a tanárnő, hogy mondjuk egy már szobatiszta gyerek újból rendszeresen bepisil.

     

    Az, hogy a kisfiad elkezdte a beszédet és ott folytatja, ahol anno abbahagyta, az nagyon jó jel, szerintem ne sürgesd, majd szépen fokozatosan kialakul. Ne várd Tőle, hogy rögtön 4 éves szinten beszéljen.

     

    Nagyon sokat agyalok azon, hogyan lehetne megkülönböztetni egy rendes hisztit egy igazi autisztikus kétségbeeséstől. Mert ugyanúgy kezdődnek... 

     

    Azért ez nagyon jó, hogy a kórházban más megítélés alá estek most. Persze az igazi az lenne, ha minden kisgyerekkel így bánnának...

    Meg az is, hogy helyrerázódott a kisfiad immunrendszere.

     

    Mi Bp-iek vagyunk, min. 5 éve nem jártam Szegeden, akkor is hivatalos ügyben, de a gyes lejárta után kirúgtak, úgyhogy egyhamar nem tervezem. Hacsak nyáron nem, mert amúgy nagyon tetszik Szeged. Ha még él a topik, majd egyeztetünk.

     

    Amúgy meg csak pozitívan és optimistán, mert a gyerekek minden rezdülésünket leveszik, ha mi kétségbeesünk, akkor Ők is, és ez a mieinknek különösen nem tesz jót.  

     

    előzmény:
    vintimi (49)
    2011-10-30  16:12
  3. 2011. október 30. 16:1249.

    Kedves Lisa!

    Úgy érzem hogy Neked jó lenne beszélni egy mentorszülővel, mert a szavaid azt sugallják hogy nem tudtat még feldolgozni a diagnózis okozta traumát. Tudom hogy ez nehéz, de egy kis segítséggel lehet hogy Neked is könnyebb lenne!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. október 29. 17:2848.
    Kérdezted még az immunrendszerét..köszönöm szépen,az immunológus se tudja hogy hogy,de teljesen meggyógyult hála Istennek:)eddig a 2-es értéket sem haladta meg az immunglobulin szintje ,most viszont a normál értéken van.sőt.6.2-ő :)én sem tudom,ők se de meg gyógyúlt.nem a fertőzés veszélye miatt nem maradhattam bent hanem mert h1n1járvány volt és minden szülőt haza küldtek..:( ez olyankor úgy működik...és akkor nem tudtuk hogy autista...szóval,mióta van diagnózisunk sajnos voltunk már korházban. 2x altatásos vizsgálata volt(a neurológiai részről)illetve egy altatásos hallásviszgálat,nyelve le volt tapadva és az orr manduláját kellett kiszedni:( akkor is nagyon kész voltam,de ha hiszed ha nem,még az édes fiam "bátorított"nevetett hogy semmi baj nem lesz..mikor bevitték a műtőbe..ezzel csak azt akartam hogy amióta mondom hogy autista,mindig mindnehol megkérnek szépen hogy ne menjek el és ne hagyjam ott egyedül..:)hát természetes hogy nem tenném...amikor be mentem az altatásos MRI-re is,ott bőgtem mellette,azt hittem össze esem..annyira ideges voltam hogy lélegzik-e és fel kel-e utána...néztem végig a monitort miközbe bent volt a gépbe..hát más anyuka mondta hogy ő biztos nem megy be...mert nem bírná ki...én meg úgy voltam vele hogy inkább én legyek rosszul,de érezze hogy ott vagyok vele!és ez a 3napos műtét utáni lábadozásnál is úgy volt.a második napon kértem a nővérkétől egy nagyon puha gézt hogy kösse már oda a kezemhez neki meg a lábához mert akkor már annyira jól volt hogy állandóan mikro próbáltunk elaludni a korházba éjszaka,kimászott mellőlem és rohantam utána a folyosóra hogy ne szökjön el..:)szóval így megoldottuk a dolgot:) van ez így az ilyen gyerkőcökkel...amennyi dolgon mi túl vagyunk..hát nem kívánom senkinek.remélem más nem jár így..ha lehet ezt ilyen formában mondani...nálunk autista klub nincs,vagyis van csak én sosem értem rá elmenni..ez abból áll hogy pár szülő megbeszélte hogy hetente vagy 3hetente össze jönnek egy kávézóban vagy pizzériában gyerkőcök nélkül hogy egy kicsit,mint érintettek mind össze tartsanak és beszélkgessenek.jó volt,mesélték mindig,,sajnos egyen sem volt tudtam részt venni..a speciális ovinkban sincs ilyen klub,ott minden nap megy a dumaparty úgymond..:)külön nem.de ha szegedi vagy te is,találkozhatunk ha jól esne valakivel dumálni csak úgy ilyen dolgokról.:)
    előzmény:
    S.Carol (43)
    2011-10-25  01:27
  5. 2011. október 29. 16:5247.
    Szia Carol!háát,minden úgy volt ahogy írtam..amúgy a korházban influenza járvány miatt senki nem maradhatott bent nem csak én..de akkor is!!!!jah és ha ez nem volna elég még a főorvosnő ki is tiltott :S mert meghallotta(a hátam mögött állt)mikor sírva,zokogva ecseteltem a páromnak)hogy itt kell hagyni a fiunkat és hogy már 15perce mióta itt állok az ajtaja előtt,se ment be hozzá senki...hogy hogy hagyjam itt?mikor ki volt kötözve és órdított utánam és látta hogy ott állok az ajtaja előtt????hát akkor lányok én 5nap alatt 10kilótól megszabadultam...........mert úgy éreztem hogy én is meghalok nélküle és hogy ha én,felnőtt fejjel és aggyal ennyire kivagyok,mit érezhet ő ott bentmásfél évesen?????jajj nem is csodálom hogy ilyen lett úgymond...a diétát amit írsz én nem is imerem..ez a sokk amit mondassz meg én is úgy gondolom hogy hosszú évek..most ugye 4múlt...ez 1.5éves korában volt..már 3napja hogy nem tudtam jönni,el is kezdett beszélni valamiket:) de nem adekváltan használja hanem egész nap ezeket mondja: bababa,mamama,apaa,apóó:D hamm,neeem,jajj..hát a könnyem csordúlt bele mikor először meghallottam hogy vissza beszélt:)komolyan mondom hogy leültem vele beszélgetni(még mielőtt meg szólalt volna)hogy fiam: én most már mindent tudni akarok,mindent mondj el nekem kérlek,mondtam neki hogy szeretném tudni hogy melyik ízt szereted a legjobban,hogy melyik színt?az édeset vagy a sósat?hogy emlékszel rá hogy pici korodban mi történt veled?hogy tudom hogy fáj de most már engedjük el ezt a szörnyű emléket és próbáljunk meg vissza térni ahoz az önmagadhoz aki a korház előtt voltál.kérlek itt vagyok,segítek,szeretlek mindennél jobban!nah ennek az előzménye meg az volt hogy emlékeztem hogy mikor elkezdett beszélni akkor,rég: előtte mutogatott mindig ahogy más gyerek is.,és egy hete mutogat megint úgyhogy ezért gyorsan röptibe elkaptam és leültettem hogy beszéljünk.:)ahogy ez megtörtént,úgy képzeld el,el kezdett beszélni:)mintha feloldoztam volna a sok szörnyűség alól vagy nem tudom..,de máskor is mondtam ezt neki csak valahogy sosem figyelt rám akkor.most igen:) hát reménykedem benne hogy ez nem marad megint abba..a beszéde,.és köszönöm neked is az együtt érzésedet!!!!!köszönöm!
    előzmény:
    S.Carol (43)
    2011-10-25  01:27
  6. 2011. október 28. 19:5246.

    http://www.babaszoba.hu/articles/Jogod_van_a_gyerekkel_mar adni_a_korhazban?aid=20110919231508

    Itt van a cikk. Remélem, bent marad a link. 

    A szülőnek joga van a kórházban bent maradni a gyerekkel. 

    Úgy emlékszem, a Kismamiban olvastam a kórházról. Több számon keresztül tárgyalták a témát, több szülő is panaszkodott. Úgy rémlik, hogy valami hivatalos szervet is megkérdeztek, akik azt mondták, hogy intézkednének, ha valaki hivatalos panaszt tenne, de már nem emlékszem pontosan.

    Nagyon ledöbbentem, mert pont akkortájt vendégszerepeltünk mi is egy másik kórházban, egy éjszakát csak, és még ők szabadkoztak, hogy épp "teltház" van, így csak széket tudnak adni. 

    Belegondoltam, hogy esett volna, ha hazazavarnak.

    előzmény:
    S.Carol (45)
    2011-10-27  22:18
  7. 2011. október 27. 22:1845.

    Ezek szerint ez nem volt egyedi eset?? Mármint, hogy nem lehetett az anya a kisfiúval.

     

    Örökké hálás leszek Michael Jacksonnak, mert amikor a nagyfiamat másfél évesen műtötték, azért lehettem benn vele a kórházban, mert az általa adományozott pénzből újították fel a kórház egyik szárnyát és alakítottak ki baba-mama szobákat. Ezek szerint Szegeden sajnos nem járt. 

     

    Olvastam eleget róla, hogy az orvosok a saját nyugalmuk érdekében eltiltják az anyát, mi az az 5 nap? Aztán lehet, hogy 5 év kell, mire a kisgyerek kiheveri...

    előzmény:
    Lettke (44)
    2011-10-27  21:51
  8. 2011. október 27. 21:5144.

    Nekem is enyhe autista a fiam, így találtam ide. 

     

    Én nagyon ledöbbentem, hogy hazaküldték az anyukát a kórházból, már egyből sejtettem is, hogy hol laknak. A törvény szerint a szülőnek joga van bent maradni a beteg gyerekével, mégis van egy kórház az országban, ahol ezt nem veszik figyelembe, és még senki nem jelentette fel őket, amin nagyon meg vagyok lepődve. Lehet, hogy nem is tudják, hogy ezt nem tehetnék meg? 

    előzmény:
    S.Carol (43)
    2011-10-25  01:27
  9. 2011. október 25. 01:2743.

    Liza, ez rémes amit írsz. Mostanában elég sok pedagógiai jellegű könyvet olvasok, mert ilyen suliba járok + nekifogtam, bár csak elég kivonatosan ennek a GAP diétás könyvnek is.Szegény kisfiadnak nagyon összejött ez a legyengült immundrenszer melletti oltás (erre a GAP-os könyv kitér, hogy a gyengébb immunrendszerű gyerekeknek nem szabadna adni, illetve csak akkor, ha teljesen egészségesek és akkor sem kombinált formában), egy másik a kisgyermekkorban való kórházi sokkot írja le, aminek a helyrehozatala akár évekbe telhet, a harmadik, egy önismereti meg, hogy milyen üzeneteket vesz a gyerek tőlünk, és ebben pont ezt hozta példának, hogy ha egy kisgyerek kórházba kerül és nem látja a szüleit a maga kis eszével ezt úgy magyarázza, hogy a szülei nem akarják Őt. Ez a pszichológus azt mondja, hogy nagyon nehéz ezt az öncsonkító gyerekkori elképzelést megsemmisíteni, hiszen ezt csak felnőtt ésszel lehetne belátni, hogy tévedett és Ti a legjobbat akartátok Neki.

     

    Ma voltam a mi dokinknál, mert a kisfiam a hétvégén tele volt piros kiütésekkel, bár mára teljesen el is tűntek, úgyhogy szinte biztos, hogy az új mosószertől volt, amit valszeg túl is adagoltam. Azért erre a GAP diétára is rákérdeztem, azt mondta, van olyan eset (itt Rátok gondoltam) amikor esetleg hasznos lehet, de mi vagyunk az élő cáfolat, hiszen a fiam eddig egyszer kapta el életében a hányós-fosóst 9 hónaposan, ami tartott nála 4 napig és nem voltunk kórházban, ezen kívűl (kivéve egy-két láz nélküli köhögős-orrfolyóst) még beteg sem volt, antibiót sem kapott soha. És egy csöppet mégis autisztikus. De egy legyengült immunrendszernél tényleg be kell vetni minden lehetséges eszközt, vagy ha nem is egy az egyben követni a könyv által leírtakat, de pár hasznos ötletet meríteni belőle.

     

    Szerintem az, hogy naponta egyre biztosabb lehet abban, hogy szeretitek, majd idővel meghozza az eredményt. Csak nehogy még egyszer úgy kerüljön kórházba, hogy nem lehetsz végig mellette. Nem is értem, hogy ezt az első alkalomal miért nem lehetett így? A fertőzés veszélye miatt? Az immunrendszere javult azóta?

     

    Nálatok van autista gyerekek szüleinek valami klub? Esetleg a spéci oviban? Nálunk a Nevelési Tanácsadóban van, még nem voltam, majd novemberben lesz a következő, megnézem, érdemes-e menni. Vagy esetleg beszélni egy gyerekpszichológussal, aki adhatna valami jó tanácsot. A gyerekek egy mágikus kis világban élnek és a történéseket a maguk hiányos tapasztalatai alapján magyarázzák, most tanulom pedagógiából, nagyon érdekes és tanulságos, soha eszembe nem jutott volna magamtól, pedig teljesen érthető, ha belegondolunk. 

     

    Ja, és én sem vettem észre magamtól a jeleket, pedig nekem Ő már a harmadik gyerekem... 

    előzmény:
    Lisa23 (35)
    2011-10-23  10:51
  10. 2011. október 23. 16:5242.

    sziasztok,

     

    megírnátok, akár priviben, hogy mennyi a craniosacralis terápia ára? nem találtam sehol a neten, minket is érdekelne.

    Köszi

    előzmény:
    vintimi (41)
    2011-10-23  16:10
  11. 2011. október 23. 16:1041.

    Szia!

    Itt megtalálod a terapeutákat, lehet hogy közelebb is találsz!

    előzmény:
    Evica74 (38)
    2011-10-23  14:43
  12. 2011. október 23. 15:2140.
    Szia:)adj egy e-mail címet és elküldöm a nevet,telefonszámot,hogy ő hol van gyulán (az otthonában rendel amúgy)és ha felhívod,majd eldöntöd hogy szeretnéd-e vagy sem:)ő egy csoda mókus amúgy..:)
    előzmény:
    Evica74 (38)
    2011-10-23  14:43
  13. 2011. október 23. 14:4539.
    Na ez most dejavu volt részemről, de nagyon. Akár én is írhattam volna.
    előzmény:
    Lisa23 (18)
    2011-10-23  00:48
  14. 2011. október 23. 14:4338.

    Szia!

    Ez a terápia esetleg engem is érdekelne. Amolyan akkupunktúrás, masszázsos jellegűnek tűnik. Segíthetne ellazítani a nagyfiamat, mert mostanában elég feszült. Mi békéscsabaiak vagyunk, így Gyula igazán nem távolság. Előre is köszi az infót.

    Üdv: Évi

    előzmény:
    Lisa23 (24)
    2011-10-23  01:36
  15. 2011. október 23. 13:3537.
    Azért azt elmondanám,hogy amit annyira vártam akkor azokat az édes dolgait,és hogy úgy figyelt,és bájolgott,ahogyan imádott és szeretett,már nagyon rég vissza jött:)úgyhogy végülis csak a beszéd ami a régi önmagából hiányzik még.azért ez is nagy dolog:) szinte a legnagyobb:) érdekes mert olyan jókat szoktunk röhögni együtt ha vaalmi olyat látunk a tv-be például vagy ha valaki elesik itthon vagy ha a meséjében vicces történik,mindig kifakad a nevetéstől:)ezt a terápiát amit írtam meg csak tiszta szívből tudom ajánlani mindenkinek!én azt látom hogy a rengeteg mindenségből ez volt az a dolog amitől egyszerűen átkattant"az agya és úgy kezdett el viselkedni és a magyarázásai is megjöttek mint más gyereké:)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. október 23. 13:1236.
    Nagyon édes vagy:)jól esik!köszönöm szépen..hát igen:)azért minden "rosszal"(amiket írsz hogy az artikuláció és az igeidőkkel)együtt,biztosan  csak nagyon örülsz és olyan jó lehet hogy beszél hozzád és hallod a kis hagját-gondolatát:)én is ezt várom már:)mennyi idős a gyerkőcöd?fiú-kislány?biztos vagyok benne,hogy nálatok is megoldódik előbb utóbb ez a dolog is!!!:)aranyos vagy,nem adom föl és nem hagyok rá semmit,hiszen ha én nem intézem,más nem fogja..és valakinek ki kell állnia érte:)amúgy soha sehol nem voltam erőszakos...én szépen kérem és tisztelettel fordulok az összes intézmény,orvos felé.szivesen segítettek mind.nem kellett erőlködnöm azon felül hogy elintéztem hogy bekerüljünk.nagyon köszönöm a szavakat és hogy írtál!!szép napot:Lisa
    előzmény:
    ngm (32)
    2011-10-23  06:23
  17. 2011. október 23. 10:5135.
    Tényleg:( úgy képzeld el hogy olyan volt mint minden más gyermek.abban külömbözött csak,amire mondják az orvosok hogy veleszületett dolog és ez nem utólag "elkapható"....hogy nagyon félős volt olyan 4hónapos korától,állandóan sírt meg megijedt"mindentől,az emberektől is sírt nagyon,a családon kívül...a hangos dolgoktól.a kanál csörgéstől is.holott sosem voltunk hangosak és csodálkoztunk is hogy mi van vele,egy-két dolog a fejlődésben később jött,pl:hogy kiszolgáltatta magát és később volt hajlandó saját maga megfogni a cumisüveget hogy ő igyon magától meg ilyenek.de ezen felül,ami egy első gyermekes anyukának fel sem tűnik...(vagy legalább is nekem nem tünt fel)mert persze hogy elfogult voltam:)mindig is az vagyok!de ezen felül minden úgy volt ahogy másnál is,úgy vágott az esze mint a borotva,mindent utánunk mondott (nah de akkor kezdtük el egyáltalán tanítani-egy éves kora előtt)amit mondtunk neki,a kutyus nevét,anya,apa,mama,kaki,nem,ham,stb..nem azt mondom hogy teljesen beszélt csak a szavakat próbálta,mondta,és tudott mindent,kérésre tett mindent,szépen egy perc alatt megtanulta emlékszem hogy kérdeztem tőle hogy hány éves vagy?mondta hogy: egy:) és mutattam hogy figyelj csak cicám?: mutasd hogy egy a kezeddel,és azonnal mutatta.hát rendesen fejlődött és az MMR oltás után(az annyira legyengítette a kis immunrendzserét hogy beteg volt 4hónapig,súlyos betegségek nem megfázás,majdnem 40fokos láz végig,4antibiotikum és fülgyulladás is plusszba,ezek után rá lett oltva a 18hónapos oltás(még így is egy hónapos késéssel) .ez után került be a fertőzőre 5napra,nélkülem,kikötözve,infúziózva,órdított szegény annyira félt végig és nem mehettem be hozzá és nem hozhattam haza mert annyira beteg volt ezzel a rota vírussal,úgy kiszáradt hogy menni nem bírt.......mentünk érte,jöttünk haza,már ott mondták a korházba hogy hiába szólnak neki nem figyel rájuk egyáltalán-annyira bezárkózott....azt gondoltuk akkor hogy sokkot kapott,és majd kinyílik,és imádva-szeretve volt világ életében,mindig,de nem engedett ebből a bezárkózottságból...a többit már leírtam...ez történt sajnos,de gondolhatod mikor vártam azokat a gyönyörűséges mosolyokat,a nevetéseit,a beszédét,azt ahogy nézett rám azzal a szép szemével és kuncogott,bazsajgot stb....hogy semmire nem reagál és nem figyel és nem szól hozzád,semmit nem csinál ,nem tud semmit(úgy néz ki).....mintha egy format C-t csináltak volna(rossz a hasonlat)De ehez tudnám leginkább......Ez egy nap volt.vagyis 5.(előtte-utána)....meg sem ismernéd.persze hogy olyan fájó ez,már most és akkor sem,természetesen sosem volt érzékeltetve vele hogy megváltozott!mert az ember annyira szereti hogy eszembe se jutott soha hogy mondjam neki..vagy elégedetlenkedjek!!!!!és mostmár úgy van hogy ő ilyen egyem meg a kis szívét,olyan kis gyámoltalan és kedves lélek és úgy ragaszkodik hozzám,olyan hálás hogy az valami fantasztikus.azért ahogy mindenben segítem,segítjük őt,hogy olyanná tettem az egész életünket hogy őt teljes mértékben kiszolgáljam azokat a dolgait(és most érzelmekre és tulajdonságokra gondolok)amik neki feltétlen kellenek ahoz hogy jól érezze magát és boldog legyen,az a sok kis dolog amire más szülő azt mondja hogy áááá ő ezt nem csinálná,meg hogy kit érdekel,meg hogy miért kell?,,de én úgy érzem ha már szegényem így járt,az a minimum hogy segítem mindenben.ez nem azt jelenti hogy ráhagyom az egész világot és úgy nő mint a gomba hanem hogy kialakítottam számára azt a biztonságos környezetet,lakást,teret és mindent ami miatt úgy érzi hogy jól mennek a kis dolgai,hogy nagyon ügyes és mindig mondom neki hogy te vagy a legügyesebb a világon és minél jobban dicsérem(de amúgy az is!)annál jobban kinyílik és csinálja és elpakol maga után és rendet rak és hozza és intézi és kiteriget és beszedi a ruhákat és bevásárol a boltban és tudja hogy először fel kell mutatni amit veszünk és csak utána bontjuk.ezek a dolgok,amik elengedhetetlenek a beilleszkedéshez a társadalomban és az iskolában és bárhol ,a normális normák amik miatt nem fogják kitaszítani ,mert szépen megvárja a sorát pl a boltban és nem idegeskedik hogy haladjunk,hát érted mikről beszélek..látom  hogy iszonyat mennyiségűt írtam,ne haragudj.,.észre se vettem...:)Nálatok is ha volt ,vagy tudjátok esetleg konkrét dologhoz kötni ezt a dolgot,változást..én nem azt mondom hogy az 5nap korháztól lett autista!DE..én azt állítom,hogy a mai napig(ha akkor ez nem történik meg)nem változott volna meg!lehet hogy akkor is kijött volna később,,,5 vagy 8évesen ahogy történt volna valami ugyan ilyen felkavaró számára...ezt mondjuk nem tudhatom,de annyit mondhatok és lehet hogy ez segít kicsit neked is,: mindenhol azt mondják hogy az ilyen hirtelen és azonnali változás,sokk vagy trauma okozta dolgok..,diagnózis ide vagy oda,egyszer csak valami hatására vissza kattan a kis agya és minden úgy lesz mint előtte..sokan ezt mondják!és van is benne valami szerintem is..szép napot nektek:Lisa
    előzmény:
    S.Carol (30)
    2011-10-23  02:35
  18. ngm
    ngm
    2011. október 23. 10:4134.
    Én annyira nem hiszek benne. Van akinek bevált, van, akinek meg nem. Kipróbálni lehet, de, ha nincs eredménybalátható időn belül, akkor  nem érdemes még ezzel is "kínozni" a gyereket (és a családot, mert nehéz tartani, és drága...)
    előzmény:
    S.Carol (33)
    2011-10-23  10:34
  19. 2011. október 23. 10:3433.
    A diétáról mi a véleményetek? Állítólag glutén és kazein(tej) mentes diétával nagyon sokat lehet segíteni. Mostanában jelent meg 1 könyv, én is még csak épp belekeztdtem. Dr. Natasha Campbell-McBride MD: GAP-szindróma, Az emésztés és a pszichológia kapcsolata. Ő is nevel egy autista kisfiút, ennek kapcsán alakította ki a diétát és annyira bevált, hogy már klinikát működtet a saját tapasztalatok alapján. Ő mindent a sérült bélflórára vezet vissza.
    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  20. ngm
    ngm
    2011. október 23. 06:2332.

    Hát azt nem állítanám, hogy a korának és értelmi szintjének megfelelően beszél. Sajnos, a kimaradt idő nagyon látszik:( Kicsit gond van az artikulációjával, az igeidőkkel.Nem tud még hangsúlyozni, elég monotón a beszéde. És mint minden auti, ő se érti se az átvitt értelmet, se a vicceket, se semmi olyat, ahol más helyébe kéne magát képzelni.

    Tetszik, hogy minden mondatodból, amit a kisfiadról írsz, süt a szeretet. És jó, hogy ilyen harcos vagy, mert sajnos pont az elején hamar lerázzák az embert a ráér még a beszéddel, meg a félre van neveleve hozzáállással.

    Úgy látom, te mindent megteszel, és nem adod fel. Meg lesz a jutalom is, csak azt senkise tudja megmondani, hogy mikor. De remélem, mielőbb!

    előzmény:
    Lisa23 (23)
    2011-10-23  01:27
  21. 2011. október 23. 02:4231.

    Most meg megjelenek...

    Akkor csak még annyit, hogy bár látom, nem új a dolog számodra, de nálunk a TSMT torna hozta meg az áttörést, legalábbis a mondókázási, éneklési kedvet, de a beszéd is indulgat. Július közepén kezdtük, a szobatisztaság a torna kezdete után 2,5 hónappal jött össze és állítólag a bölcsiben a társas viszonyokban is nagyon szépen fejlődik. Azért a beszélgetésnél még nem tartunk. Az én kisfiam 3,5 éves. Mi is kapjuk az emelt csp-t.

    előzmény:
    S.Carol (30)
    2011-10-23  02:35
  22. 2011. október 23. 02:3530.

    Inkább mást írok.

    Tényleg, egy vírusfertőzés hozta ki az autisztikus tüneteket??? Érintettként már sokat olvastam a témában, de ezzel itt és most találkoztam először.

    Ez kissé gondolkodóba ejt a kisfiammal kapcsolatban is, bár nálunk másféle trauma volt, ha egyáltalán annak lehet nevezni. 

    előzmény:
    S.Carol (29)
    2011-10-23  02:32
  23. 2011. október 23. 02:3229.
    Valami van a gépemmel. Küldtem hsz-t 1+2-szer, de nem jelenik meg. Ha később mégis, utólagos elnézést kérek...
    előzmény:
    Lisa23 (28)
    2011-10-23  02:03
  24. 2011. október 23. 02:0328.
    Köszönöm szépen neked is!!!!köszönöm.utána nézek,szép estét neked is:Lisa
    előzmény:
    Rildiko (10)
    2011-10-22  14:07

Címlap

top