Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családi gyermekfelügyelet?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 16. 00:05

Kedves fórumozók!


A későbbiekben szeretnénk írni a Nők Lapjában a népesedési kerekasztal témáiról. Például arról, hogy a bölcsődék -amikből amúgy is kevés van - illetve az óvodák mellett más, rugalmasabb szolgáltatásokra is szükség lenne.
Kíváncsiak lennénk a Te  mit gondolsz erről? Például:

 

"Rábíznád-e a gyerekedet családi gyermekfelügyeletre?"

 

Avagy vállalnád-e, hogy mások bölcsődés, óvodás korú gyerekeire vigyáznál a magadéval együtt főállásban, ha az állam ezt a szolgáltatást támogatná?

 

köszönjük előre is a hozzászólásaitokat.

 

Koronczay Lilla

  1. 2013. január 30. 21:0456.
    Na ja, de ott a gyerek egyik a sokbol. Az egyszemelyes felugyeletet meg kell fizetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401565 (43)
    2011-06-17  12:29
  2. 2012. november 30. 14:3455.

    Én, a magam részéről sokat gondolkodtam már olyan dolgon, hogy szívesen vigyáznék, illetve nem csak vigyáznék, felügyelnék gyermekre, vagy gyermekekre.

    Már csaka zért is, mert a végzettségem is ilyen irányú.

    Nem lennék egyedül, jó programokat szervezhetnék, kézműveskedhetnénk, volna kirándulás, mese, játék. Főleg akkor volna ez jó, ha lenne szülő, aki ezt igénybe venné...

    Sokszor olvasom különböző topikokban, hogy mekkora probléma a gyerekek felügyelete nyáron, szünetekben.

    Na jó, én egyedülálló vagyok, sajnos nekem ezt biztos nem honorálná az állam.../és lehet, hogy mások sem/

    De könyörgöm, ha otthonról tudnának egy kis uzsit, vagy elemózsiát hozni a gyerkőcök, akkor miért ne lehetne ez is egy megoldás?

    Csak néha jó volna segíteni...

    Eddíg többnyire rokongyerekere, barátok gyerekeire vigyáztam, soha nem mondták,hogy nem jönnek többet, sőt!!!

    Ez van...

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-16  00:05
  3. 2012. augusztus 16. 12:5754.

    En itt Angliaban kenyszerbol vettem igenybe ilyen gyermekfelvigyazot (child minder), nincs jo tapasztalatom veluk kapcsolatban, bar az en fiam osszesen 3 alkalommal volt 2 kulonbozo helyen evekkel ezelott.

    Azota 2 baratnom nagyon negativ tapasztalatait is ateltem kozvetve, szoval nekem nem szimpatikus a rendszer.

    (Szerintem ez az altalam leirt child minding kulonben mas, mint amit Magyarorszagon csanakent emlegetunk. Vagy nem?)

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-16  00:05
  4. 2012. augusztus 14. 22:5553.

    ezt nem itt kéne felmérned

    a csecsemő gondozó és ápolonő,elég tág fogalom szerintem

    igény biztos van rá

     

    hogy ezt háznál is volna aki megtudná fizetni itthon magyarországon-hát nem hiszem

    egy réteg,talán

    de ez itt nem nagyon divat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_901969 (51)
    2012-04-12  02:06
  5. 2012. május 11. 12:3552.

    Helló szép napot mindenkinek!

     

    Én egy három gyermeket egyedül nevelő apuka vagyok mert  

    sajnos az aynuka lelépett!Segítségre lenne szükségem ami 

    abból állna hogy heti öt nap és napi három óra délután négy től este hétig

    ha tud valaki segíteni nagyon megköszönném!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_901969
    Torolt_felhasznalo_901969
    2012. Április 12. 02:0651.
    Sziasztok! Valaki tudna segiteni, hogy velemenye szerint, van e igeny ujszulott es csecsemo apolonore a mostani viszonyok kozott?Az anyukak tudnak erre aldozni, hogy pihenjenek ejjel, es babajukat apolono eteti, pelenkazza 1-2 hetig?Koszonom a valaszokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. november 27. 13:0450.

    ez mind szép és jó..

    mennyibe kerülne egy ilyen központba a havi díj?

    plussz az oda-vissza utazás

    ha a szülő reggel korán megy melózni hogy utazik oda?a gyereket későn ki és hogy veszi fel ott?mikorra érnek haza ha pl 17h óráig kell érte menni,vagy 18h ra ér oda a szülő csak a gyerekért,de egy tök másik kerületből jönnének oda,mikorra érnének minden nap haza?

    akik nyitják ezt a rengeteg fejlesztő központot,játszóházat,magán ovit,bölcsit,gekko és társait,ők ezeket komolyan gondolják végig és hosszú távra tervezik ezt?

     

    mondjuk ha a gyerek piripócson autista,az hogy kerül be egy ilyen fejlesztőbe,és hogy oldják meg és ki finanszírozza majd?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-11-16  10:46
  8. 2011. szeptember 23. 15:1749.
    a hugom lányai minden hét végén itt vannak pénteken jönnek vasárnap este mennek.A hogom hét végén is dolgozik.nekem jó nekik is .de soha nem jutott eszembe hogy pénzt kérjek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_401565
    Torolt_felhasznalo_401565
    2011. július 30. 21:2248.
    Ez nagyon baráti szerintem.
    előzmény:
    mázlika (45)
    2011-07-17  06:15
  10. 2011. július 30. 20:2447.

    Sziasztok!

     

     

    Hát bizony nekem is jól jönne a segítség néha.A te lányod mennyit kér?

    Órába.Nekem 3 éves a kislányom,de sajnos szégyen és gyalázat,pár utcával arrébb lakik a párom anyja meg a nyagyanyja és nem számíthatok rájuk.Anyukám jön fel vidékről 200 kilóméterre innen ,hogy vigyázzon rá ha tud

    előzmény:
    trallala7532 (46)
    2011-07-27  17:59
  11. 2011. július 27. 17:5946.

    Üdv Mindenkinek!

    Most a lányom nevében írok. Bizony vállalna bármilyen gyermekfelügyeletet,annál is inkább,mert most végzett kisgyermek nevelőként és elérhető távolságban már álmodni sem mer ilyen munkáról,de takarítónak is elmenne,az sincs.

    Itt Borsodban a szakmával rendelkezőknek sincs munka csak ,ha van protekció,pedig angolul is beszél,ECDL vizsgája is van,mégse.

    A szomszéd fia épületgépész tchnikus,még öt társával együtt munkanélküli.

    A szülőknek nincs kezdésre 200ezer forintjuk,hogy pestre vagy dunántúlra menjenek.Bocsi a sok szövegért,de már írtó˝ pipa˝ vagyok.

    Erről is kellene írni az újságba ,hogy Borsod megye nem magyarországhoz tartozik. 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-16  00:05
  12. 2011. július 17. 06:1545.

    Valóban némelyek el vannak szállva.

    Nálam úgy működik hogy 600ft,és oda megyek  bármikor amikor szólnak.

    Akár csak mozi,színház,vagy csak gondolnak egyet és el akarnak menni hazulról,és én már megyek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401565 (43)
    2011-06-17  12:29
  13. 2011. július 9. 18:1844.
    Mikor még kismama voltam,és még Pesten laktunk, nálunk a baráti körben volt olyan, hogy a gyeses anyukák vigyáztak egymás gyerekére ingyen, heti-havi váltásban. Igy volt aki mellette munkát tudott vállalni, vagy suliba járt-és senkinek nem került szinte semmibe...
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-16  00:05
  14. Torolt_felhasznalo_401565
    Torolt_felhasznalo_401565
    2011. június 17. 12:2943.

    Amúgy néhányan el vannak szállva árilag gyerekfelügyeletben. Egy nyugdíjas pedagógust kérdeztünk meg egyszer, hogy heti 4-5 napra mennyiért vállaná munkaidőben ismerős gyerekét. Úgy, hogy nem is ő jön, hanem vinni kell hozzá a gyereket, pelust mindent heti 25.000 ft

    Ennyiért már inkább beadták magánbölcsibe 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919465 (40)
    2011-05-23  14:35
  15. 2011. június 9. 21:3442.

    Sziasztok!

    Szeretném megosztani a tapasztalataimat.

    2009. A kisfiammal voltam itthon, mikor vissza kellett mennem dolgozni. Sajnos előre nem iratkoztunk fel egy bölcsibe sem. Hely sehol. Gondoltam megnézem a magán intézményeket. A Városligetnél volt egy hely, ami végleg kiborított. Piszkos, rendezetlen, felszerelés semmi. Ezt még laikusként is láttam. Akkor kértek 70.000 Ft-ot. Engedélye nem tudom, hogy volt-e, de nem csodálkoznék, ha nem lett volna.

     

    2009-2010. Terhes lettem a lányommal. Tanúlva az előzőekből már születése előtt feliratkoztam a bölcsi várólistájára. 

    Elmentem egy kisgyermek gondozói képzésre is (ez amolyan önmegvalósítási dolog nálam.) 

     

    2011. A lányomnak is bölcsibe kellene mennie. Persze várólista hiába.. hely sehol. Kényszerből megnéztem a közelünkben lévő magán bölcsiket, felügyeletet és ha jól tudom egy csanát. Sajnos a tapasztalataim a korábbi rossz élményeket is felülmúlták!

     

    Viszont, mint "képzett szakember" már tudtam, hogy létezik olyan, hogy FELÜGYELET! Ezt a szolgáltatást állami bölcsődék nyújthatják térítési díj ellenében a szabad helyek erejéig. Ez nem azt jelenti, hogy fel is tudnák venni a gyereket, csak azt, hogy a betelt létszámból sokszor betegek/félnaposak a gyerekek és a kihasználatlanul lévő helyre be tudják olyankor venni a kicsit. Erre vánunk kellett 2 hónapot.

     

    Árban ha hétfőtől péntekig tudna menni reggeltől délutánig (ezt nem fog tudni), akkor 60-70 ezer Ft lenne.

    Ez közel megegyezik egy magánbölcsi árával, de szerintem sok előnye van azokkal szemben:

    * van több képzett szakember

    * jól ellenőrzött körülmények

    * megfelelő felszerelés

    * biztonságos udvar

    * kicsi mosdó!!

    * kicsi wc!! (ezeket nagyon hiányoltam a magán helyeken)

    * Nagy előny: előbb-utóbb itt ingyenes lesz a gyerek és nem kell újra megszoknia egy közösséget hozzá.

     

    Én szívesen ajánlom ezt a megoldást (bár inkább csak átmeneti megoldásnak jó) mindenkinek, akinek szüksége van rá.

     

    A Csanákról, magánbölcsődékről, Családi felügyeletről a véleményem:

    kellenének, de csak jók

    Itt szeretném megjegyezni, hogy tudom, hogy nem mindegyik ilyen. Én csak a saját tapasztalataimat írtam ide. 

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-16  00:05
  16. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2011. május 23. 14:3641.

    A CSALÁDI GYERMEKFELÜGYELET NEM AZONOS A CSALÁDI NAPKÖZIVEL.

     

    Inkább az a baj, hogy a CSGY létező, legális ellátási forma, csak az önkormányzatok nem népszerűsítik és még kevésbé finanszírozzák.  Nagyon költséges, mivel a saját gyerekkel együtt legfeljebb három gyermeket gondozhat egy személy, akiknek 2 és 4 év közé kell esniük (ez persze nagyon leszűkíti a lehetőségeket).

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-16  00:05
  17. Torolt_felhasznalo_919465
    Torolt_felhasznalo_919465
    2011. május 23. 14:3540.

    én is pont ezeken gondolkodom az utóbbi időben, bár sajnos már kezdem lezárni a témát...

    amit én felhívtam, csanát, ott 69 ezer/hó... ez több, mint a fizetésem fele...

     

    amikor meg azon gondolkodtam, hogy én vállalnék ilyesmit, és itthon maradok a gyerekemmel, akkor azzal szembesültem, hogy manapság ilyen nem is nagyon létezik, hogy a saját otthonomban 2-3 gyereket vállaljak a sajátom mellett.. vagyis persze lehetséges, mondjuk feketén, ismerősök gyerekeit vagy ilyesmi... mert legálisan vagy nem éri meg, vagy olyan engedélyekhez kötött a dolog, hogy egy saját lakásban már nem is lehet megcsinálni, vagy tényleg csak 10-15 fővel érné meg, amihez fel kell venni még 1-2 gondozót, plusz kéne nagyobb hely stb stb stb...

     

    úgyhogy marad a bölcsi.. HA felveszik...

    ha meg nem veszik fel, akkor éhenhalunk 2 éves kora után a gyesből...

     

    pedig én pl nagyon örülnék, ha lenne olyan, ahol 3-4 gyerekkel együtt egy megbízható "családnál" lehetne, olyan összegért, amit meg tudok fizetni... mondjuk a 30 ezret még talán bevállalnám... de ennél több nem megy egy 130ezres fizetésből (egyedülállóként)...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401565 (39)
    2011-05-23  14:19
  18. Torolt_felhasznalo_401565
    Torolt_felhasznalo_401565
    2011. május 23. 14:1939.

    Ha jól értem,itt a családi napköziről van szó?

    A hozzászólásokat olvasva,nem nagyon értik az emberek ezt a rendszert szerintem.

    Ahol én lakom,egy bölcsőde van. 45 férőhelyes,130-an jelentkeztek idén.Várólista nincs,minden évben be kell íratni,és a legrászorultabb 45-50 főt veszik fel.Persze mi ebbe nem tartozunk bele,hogy is tartozhatnák,hiszen én "csak" dolgozni akartam visszamenni,adót fizetni az államnak,de voltak olyan "hátrányos helyzetű rászorulók" akiknek nagyobb szükségük volt a helyre,úgy,hogy nincs otthon a gyerek napközben,nyugodtan várhatják a postást a segéllyel.

    Ezért nem maradt más,csak a családi napközi. Egy gyönyörű kertes ház,két külön,ennek kialakított szoba,és ami a legfontosabb,két nagyon kedves "gondozó".Szerintem félreértés,hogy a saját gyerekének is ott kell lennie,az én esetemben már iskolás a gondozó mind a három gyereke,napközben nincsenek otthon.Ha jól tudom,5+3 gyereket vehetnek fel,attól függően,hogy egy,vagy két gondozó van.10 hónapostól 14 éves korig mehetnek a gyerekek.Én nagyon örülök,hogy ide jár a kislányom,sokkal több figyelem jár neki,mint ha egy lenne a 40-50-ből,remek programokat csinálnak,kedvesek,hozzáértők,és ami a legfontosabb,a kislányom imád oda járni!

    idézet:
    szonko (6)
    2010-10-16 07:17:55

    Bár régi a hsz, de azért reagálok rá.

     

    Ha mások is meg tudnák fizetni, akkor biztosan szívesen íratnák ilyen családi napközibe a gyereküket. 

     

    De átlagosan havi 40-50 ezerbe kerül egy ilyen. Egy átlag magyar család nem nagyon tudja megfizetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682724 (6)
    2010-10-16  07:17
  19. 2011. május 23. 14:0738.

    Ez az.

    Amikor diplomás fiatalok ezrei dolgoznak  95.000 ft-ért,akkor mit akarnak a nagyokosok a részmunkával?Menjen el négy órába  47.000 ft-ért?

    A részmunkához olyan magas fizetési szint kellene,hogy megérje négy órában is dolgozni menni.

     

    előzmény:
    felhő75 (35)
    2011-02-02  15:19
  20. 2011. május 19. 09:2237.

    Lesz e idán nők lapja majális és ha igen mikor hol

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. május 19. 09:2136.
    llesz e idén nők lapja mala
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. február 2. 15:1935.

    Azért elképedek ettől az egésztől!

     

    Bölcsöde borzasztó kevés van. És ne hasonlítsunk össze egy bölcsit egy csanával.

     

    Bölcsi az max 10.000 / hó

     

    Csana meg 40 től a csillagos ég / hó. (ha van egyáltalán 40-ért)

     

    Miről beszélünk?

     

    Arról, hogy max 6 órában lehet gyerek mellett dolgozni, és akkor a fizu jó nagy részét elveszi a csana.

     

    Írok egy példát.

     

    Keres anyuci 8 órában 150.000 Ft-ot, de mondjuk 1.5 évesen el kell mennie dolgozni. Lemondja a maximált gyedét. 80 helyett kap 25.000 ft gyest, és elmegy 6 órában dolgozni.

     

    Kap 112.500 Ft fizut

    gyes 25.000 Ft

     

    Keres 137.500 Ft-ot.

    Ebből csanára elkölt 50.000 ft-ot.

    Marad neki 87.500 Ft-

    Szemben a Gyeddel ami nem sokkal marad el ez alatt.

     

    Tehát a csana nem oldja meg az átlagember problémáját.

    2 év után természetesen jobb a képlet.  

     

     

    előzmény:
    mazsi89 (34)
    2011-01-26  08:09
  23. 2011. január 26. 08:0934.

     

    Anyukám 2 év családi napközit, gyermekfelügyeletet működtet. Ahhoz képest, hogy mindenhol hangoztatják, hogy kevés a bölcsi, nincs hova tenni a gyereket, senki nem jelentkezett. 2 gyerek a két év alatt. Pedig papírja van róla, évekig volt bébiszitter, de még sem működik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. január 18. 22:5633.
    De írtam,hogy bizonyos dolgozói létszám felett köteelzném a cégeket erre.Nyilván egy 20 fős vállalkozást nem,de mondjuk egy 500 főt foglalkoztató céget igen.Párom cégénél dolgoznak van 1500-an ,innen már jó pár ovis csoport kitelne,az is megoldás lenne,ha legalábba nagy cégek dolgozóinak gyereke el lenne helyezve,akkor az államikba kevesebb lenne a jelentkező.

Címlap

top