Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kazántípus

Lina61
Létrehozva: 2015. szeptember 22. 19:53

Sziasztok!





Építkezünk a párommal és most jutottunk el oda, hogy döntenünk kell a fűtési rendszerünkről. Kondenzációs kazán mellett gondolkodunk elég erősen, de jól jönne egy kis segítség vagy tapasztalat kazánokkal kapcsolatban. Melyik típusnak milyen előnyei vagy hátrányai vannak? Esetleg kinek milyen tapasztalatai vannak? Köszönöm a hasznos hozzászólásokat! Lina

  1. 2015. október 9. 22:3211.

    Nálunk eddig két szerelő volt kazánt tisztítani és javítani. Az első ugyanezt csinálta (kis ecsettel, porszívóval), a második rendesen átnézte kitisztította. Az első után rosszabb lett, a második szerelő után végre jól működött...

    előzmény:
    duplasuzy (8)
    2015-09-25  21:27
  2. 2015. szeptember 28. 11:3410.

    Sajnos, Magyarországon nem nagyon lehet másképp elindítani a változásokat. Régen az autókban nem volt biztonsági öv, aztán kötelező volt beszerelni. Ma már nem lehet megvenni sem nélküle. Legalább 15 éve lehet kondenzációs kazánt venni hazánkban, de nem túl elterjedt, mert drágább a hagyományosnál, ráadásul a kéményigénye is drágább.


    Vályogból is lehet házat építeni, még a hőszigetelése is jó lehet, ha eléggé vastag falat raknak, mégsem úgy építkezünk már manapság. Sőt, barlangokat is kereshetnénk magunknak.


     


    Ez a jövő... Meg a napkollektor.


     


    Tájékoztatásképpen: létezik olyan kazán is, amelyik a hulladékhőből elektromos energiát állít elő, nyugaton szerződést is kötnek rá az áramszolgáltatók, és visszavásárolják a megtermelt áramot. Hallottatok már róla? Ide egyetlen darabot sem küldött a gyártócég, még bemutatóra sem, mert úgysem lenne piaca.

    előzmény:
    fata (9)
    2015-09-26  09:48
  3. 2015. szeptember 26. 09:489.

    Lehet, hogy nem ebből áll(na), de nekünk pont ennyit csinált 15000-ért a szerelő. Azóta a párom csinálja.


    Mi is cserélnénk, érdeklődtünk. Két dolog:


    Sajnos a régi típusúakra "fektetik" az engedélyeket. Több ismerősünk hónapok óta vár, van aki ezért nem tudja kiadni a lakását. Aki benne lakik, meg majd használja engedély nélkül, mert jön a tél.


    A kondenzációsnál nekünk pl. ki kellene cserélni a radiátorokat, ugyanis a régi kazánra lett kiszámolva. A kondenz más hőfokon üzemel, tehát vagy többet fogunk fogyasztani gázból, mert nem optimális fokon, túlműködtetjük, vagy radiátorokat cserélünk.


    Nem tudom, mi lesz, ha sorra döglenek be a régi kazánok, mert keveseknek lesz pénze a cserére. Jóval millió felett van a végösszeg. :( Ergo, majd toldozzák-foldozzák a régieket. Eredmény: nem kevesebb, hanem több baleset. :(((


     

    előzmény:
    duplasuzy (8)
    2015-09-25  21:27
  4. 2015. szeptember 25. 21:278.

    Nem vak, csak vakmerő.


    Orvoshoz sem jársz, mert annál is okosabb vagy? Mérnök nélkül építessz házat? Saját magadnak szereled az autót? Az ilyen "minden férfi, bátor nő" miatt történik egy csomó tragédia. Egy kondenzációs kazán tisztítása nem csak porszívózásból áll!


    Ébresztő! 2015-ben vagyunk, nem 2004-ben!


    Nem véletlen, hogy a gázszerelőknek már arcképes igazolvány kell, amit néhány évente vizsgával kell megerősíteni.


     

    előzmény:
    hamupip (7)
    2015-09-25  13:13
  5. 2015. szeptember 25. 13:137.

    A kéményseprő: visszabontani a kéményt, újra falazni, 200 eFt.
    (Fölmásztam a tetőre, fugáztam pár fándli habarccsal; lent a kormot kikapartam, huzatot ellenőriztem).
    Szerelő: cirkó-szervíz 15 eFt.
    (Lekaptam a burkolatot, ecsettel, porszívóval kitisztítottam,
    légtelenítettem, lángot beállítottam).
    Nem nagy vaszisztdasz! Minden férfi, bátor nő képes rá!

    KONDENZÁCIÓS KAZÁN: MEGGONDOLANDÓ!

    A visszahűtéses gázkazán a füstgázok lehűtésével 45*C-ra még 5 - 10% hőt nyerhet vissza, amely különben elveszne a kéményen át.

    Ám számos hátránya van:
    * Drága (kétszeres ár!)
    * Különleges kéményt igényel.
    * Csapadékelvezető kell.
    * A hőnyereség nem szavatolt, többletfogyasztás is fölléphet.
    * A hőnyereség esetleg elvész, mert a keringtető szivattyú többet fogyaszt.
    * Gyakoribb az üzemzavar, rövidebb az élettartam.
    * A készülék védelme végett védőkeringtetésre van szükség, akkor is, ha nincs láng.

    Aki tehát ilyen kazánba akar befektetni, alaposan tisztázza a fenti kockázatokat.
    Egyébként egy jó hatásfokú normál-kazán is megteszi, ha optimálisan beállítjuk és visszafogjuk a hőveszteségeket.
    Azt a 10%-ot figyelmes fűtésmegtakarítással, a család fegyelmezésével is visszanyerhetjük.

    (Szelíd Energia Füzetek 4, FŰTÉS, 2004)



     

    előzmény:
    Lina61 (1)
    2015-09-22  19:53
  6. snc
    snc
    2015. szeptember 23. 15:306.

    Én csak csendesen annyit mondok nektek,hogy 2016 július 1-ig kaptunk haladékot az eu-tól a hagyományos,nem kondenzacios kazánok üzembehelyezésére.


    Méltányosságból,mert a raktárkészlet tele van a hagyományos tipusokbol,ill. az épületgépészeti szakma indoklásaival,túl drága lesz az átalakítás,ill. az üzembehelyezés.


    Magyarul,jobban teszed,ha új típusú kondenzacios kazánt szereltetsz be ,hogy később ne szívjad meg.

    előzmény:
    hamupip (4)
    2015-09-23  07:08
  7. 2015. szeptember 23. 07:084.

    Senkire nem kényszeríthető rá!


    KONDENZÁCIÓS KAZÁN: MEGGONDOLANDÓ!

    A visszahűtéses gázkazán a füstgázok lehűtésével 45*C-ra még 5 - 10% hőt nyerhet vissza, amely különben elveszne a kéményen át.

    Ám számos hátránya van:
    * Drága (kétszeres ár!)
    * Különleges kéményt igényel.
    * Csapadékelvezető kell.
    * A hőnyereség nem szavatolt, többletfogyasztás is fölléphet.
    * A hőnyereség esetleg elvész, mert a keringtető szivattyú többet fogyaszt.
    * Gyakoribb az üzemzavar, rövidebb az élettartam.
    * A készülék védelme végett védőkeringtetésre van szükség, akkor is, ha nincs láng.

    Aki tehát ilyen kazánba akar befektetni, alaposan tisztázza a fenti kockázatokat.
    Egyébként egy jó hatásfokú normál-kazán is megteszi, ha optimálisan beállítjuk és visszafogjuk a hőveszteségeket.
    Azt a 10%-ot figyelmes fűtésmegtakarítással, a család fegyelmezésével is visszanyerhetjük.

    (Szelíd Energia Füzetek 4, FŰTÉS, 2004)

    előzmény:
    Gnagy59 (2)
    2015-09-22  21:17
  8. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. szeptember 22. 21:373.

    Gázkazán kérdésben nem vagyok egy nagy tapasztalatú valaki, de úgy tudom, hogy most már csak kondenzációs kazánt lehet felszereltetni. Csatlakozva az előttem íróhoz, javaslom, hogy a szerelő, a garanciális szerelő és a kazánt megvásárló ugyanaz a személy legyen, mert, ha valami baj van, előfordulhat, hogy körbe mutogatnak a szakemberek.

    előzmény:
    Lina61 (1)
    2015-09-22  19:53
  9. 2015. szeptember 22. 21:172.

    Szia! Ez egy meglehetősen összetett kérdés, ugyanis több mindentől is függ. Milyen a meglévő fűtési rendszered, milyen céljaid vannak a kazánnal (radiátorhoz kötnéd, padló-esetleg falfűtésre használnád).  Rengeteg cikket találsz a témával kapcsolatban, ahol konkretizálhatod az elvárt paramétereket a kazánnal kapcsolatban. Például itt  részletesen olvashatsz a kazánválasztás szempontjairól. Ezután könnyebben tudunk segíteni neked. Amit viszont biztosan állíthatok, hogy olyan gyártót válassz, akinek szakszervíz hálózata a lakhelyedig is kiterjed, így ha bármi meghibásodás történne, a közelben orvosolni tudják garanciálisan. Üdv,Gábor


     

Címlap

top