Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dátumozott fénykép

lizinka
Létrehozva: 2014. augusztus 24. 20:11

Digitális géppel kell készítenem néhány felvételt, ahol már a felvételkor, és a kész képen is látszik a dátum. A gépen beállítottam, felvételkor meg is jelent, de amikor letöltöttem a képeket, egyiken sincs rajta.


Mit csináltam rosszul vagy mit kellett volna még csinálni? Bosszant, mert fontos.

  1. 2014. augusztus 24. 21:475.

    Á, értem, köszönöm.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (4)
    2014-08-24  21:43
  2. 2014. augusztus 24. 21:434.

    A linken van a program "Faststone-Image-Viewer" amiben ha megnyitod a képeket, és végrehajtod az utasításokat amit írtam, akkor a végén ott lesz a képen a dátum.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3)
    2014-08-24  21:15
  3. 2014. augusztus 24. 21:153.

    Nagyon köszönöm. Ezt mind valószínűleg a fényképezőgépen kellett volna elkövetnem, mert a számítógépen az eszközök menüben semmiféle konvertálás nincs.


    Próbáltam visszatölteni a szgépről a fgépre, de az meg nem lehetséges. Mindegy, legközelebb tudni fogom.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (2)
    2014-08-24  21:02
  4. 2014. augusztus 24. 21:022.

    http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/faststone-image-view er-free-v3-2--magyar--FT11.html


     


    Megnyitás után:


    Kijelölöd a képeket tartalmazó mappát


    Eszközök  ---> Kötegelt konvertálás/Átméretezés


    Bepipálod a További átalakítások (pl. átméretezés)


    További beállítások gomb


    Ott Szöveg


    Változó beillesztése (ott kiválasztod a dátumot)


    Beállítod az elhelyezést


    OK


    Konvertál (előtte válassz ki egy új mappát, ahova az átalakított képeket elhelyezed/ Output mappa/)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-24  20:11

Címlap

top