Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gkfelvásárlást-apasztalat?

November5
Létrehozva: 2014. Április 1. 13:27

 Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata autófelvásárlás ügyben? Eladnám kölcsön-mentes gépkocsim. Hirdetem is, de... Gondolom nagyon alkudnak, nagyon lehúzzák az autóm, hogy minél alacsonyabb áron vegyék meg és majd adják tovább.

 

Illetve kérdés...

Miért bizalmatlanabban a magánszemélytől vásárlásnál az emberek, mint a kereskedésben?

 

Nekem pont az ellenkezője volt eddig. Kereskedésben vásárolt autónál a képembe hazudtak simán, hogy ókiskezitcsókolomeznemvolttörött, azután a szerelőhöz vittem és de.

 

Magánembertől meg tip-top autót vettem.

 

Az én autóm is rendszeresen karban van tartva, ha bármi baja akad, hát viszem rögtön szerelőhöz. Pucoválom, vigyázok rá. Tényleg nem lelakott trágyadomb, bárkinek lelkiismeretfurdalás nélkül eladnám - még ismerősnek is.

 

Az ára is alkuképes és nem elszállt árral tettem fel a netre. Rugalmas volnék térben, időben, ha lenne érdeklődő, hogy megmutassam neki.

 

Mégsem kell senkinek. A helyi kereskedésben meg cserélődnek a kocsik.

 

Levittem megmutatni az enyémet. Az árajánlat érte, amit nekem adnának, az kevesebb, mint a fele, mint azoknak az autóknak, amik évjáratra, teljesítményre stb egyeznek az enyémmel, csak a neten árulódnak kereskedőnél - a jelenlegi árajánlatomnál 300 ezer forinttal többért.

 

Korrekt a leírásom, van fent fénykép, az ára alkuképes bizonyos mértékig. Nem fényezem a kocsim, de nem is húzom le.

 

Miért nem vesznek magánembertől autót? Te miért nem vennél?

 

Adtad már autód kp felvásárlósnak? Mennyire volt az ár alatt? 

 

Köszi a válaszokat.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. 2014. Április 1. 17:3513.

    Borzasztóan egyszerű.

     

    Rossz a hirdetésed, magas az ár.

  2. 2014. Április 1. 14:5312.

    Azert nem semmi!

     

    Micsoda egy bizalmat sugarzo stilus!

     

    Aztan csodalkozol, hogy nem jon egy szal vevo sem. 

    Mi lenne, ha reklamalna? Meg meg is verned, ugye?

    előzmény:
    November5 (11)
    2014-04-01  14:42
  3. 2014. Április 1. 14:4211.

    Tudod mit? Legyen igazad és bárki írjon, akinek kell az autóm!

     

    Ha eladom az eddig itt leírtak alapján bárkinek, akkor:

     

    - Te ki... a fenekem.

    - Én pedig elismerem, hogy igen, ez egy hirdetés.

     

    Rendben vagyunk így?

     

    Most pedig menj és szólj a modiknak! Biztosan megdicsérnek a nagy fogásodért. Ha esetleg megmaradna még pár napig a topikom és nem tiltanak ki  erről a fantasztikus oldalról, akkor azért kérj bocsánatot tőlem nyugodtan itt - nyilvánosan.

     

    Megengedem, hogy ide írj a topikomba. :)

     

    Mellesleg nem tudom, hogy mennyivel másabb arról tanácsot kérni, hogy valaki hogy írjon önéletrajzot vagy hogy viselkedjen állásinterjún x vagy y cégnél.

     

    Én az autófelvásárlókról kértem véleményt - első körben. Másod sorban arról, hogy valaki miért nem vesz, venne magánembertől autót.

     

    Bakker, lehetne kupec is az illető, csak annyit adjon érte, amennyi a reális ára.

     

    Remélem leszel még ilyen helyzetben, mint én és a hiénák téged is megtalálnak.  

     

    A vastagbetűst kiabáltam, a vékonyat csak neked szántam, suttogva. :) 

     

    előzmény:
    felicienne (10)
    2014-04-01  14:30
  4. 2014. Április 1. 14:3010.

    Lam-lam, csak elevenedbe talaltam.

     

    Elkezdtel kivastagitva rikacsolni, mint

     

     

    a roma lokupecek.

     

     

     

     

    előzmény:
    November5 (9)
    2014-04-01  14:25
  5. 2014. Április 1. 14:259.

    Te pedig hülye vagy, ha ennyi infó alapján nem veszed meg tőlem az autóm az általam kívánt összegért.Ha nem miért nem? Kevés az infó? Akkor nem is hirdetés. Nincs rá pénzed? Akkor nem is neked szól. Nem akarsz autót venni? Egészségedre a piszkálódást.

     

    Esetleg érdemben is tudnál az indítómhoz szólni vagy Te vagy az ügyeletes jólmegmondó?Várnám véleményed, tapasztalatod a kp-es autófelvásárlással kapcsolatban!

     

     

     

    előzmény:
    felicienne (6)
    2014-04-01  14:11
  6. 2014. Április 1. 14:188.

    Szia!

     

    Köszönöm a tippet! Lehet, hogy túl komolyra és tárgyilagosra sikeredett a leírása. Én is olvastam nagyon jó humorral megfogalmazott hirdetéseket. Nekem ez a vicces forma nem megy spontán, de elgondolkodom a dolgon.

     

    Ahogy írtad, tényleg több 100 ezret lehet spórolni autóvásárláskor. 

    Várok türelemmel, nem is sürgős a dolog, hogy elherdáljam az autóm.

     

    A készpénzes felvásárlásról pedig nem találtam a neten véleményeket, kritikát. Se jót, se rosszat. Mintha nem is léteznének. :)

     

     

    előzmény:
    tücsök78 (5)
    2014-04-01  14:05
  7. 2014. Április 1. 14:127.

    Átíratni meg biztosítást fizetni ugyanannyiba kerül akkor is ha tőled veszi mint ha kereskedésből. Kereskedő biz. összegért vállalkozhat átíratni. De a díj ugyanúgy cm3-re megy illetéknél, eredetvizsgánál. Semmi különbség.

     

    Nem tudom miért nem bíznak a magánemberben. Én most vettem pár hete haszált autót kereskedőtől. Pár helyet bejártam. Nem tudok róluk jókat mondani:)

    előzmény:
    November5 (4)
    2014-04-01  13:54
  8. 2014. Április 1. 14:116.

    Ugyes vagy!

     

    Franko kis hirdetest fogalmaztal meg!

     

    előzmény:
    November5 (1)
    2014-04-01  13:27
  9. 2014. Április 1. 14:055.

    Én csak magánembertől vettem eddig autót. Talán azért vesznek az emberek kereskedőtől, mert ott a papírokat megcsinálják helyettük, csak alá kell írniuk, és sokan úgy gondolják, nem értenek a szerződésekhez, így a biztos. Vagy ki tudja, miért? Lehet, hogy egy helyen nagyobb a választék, odamennek, megnéznek kettőt-hármat egyszerre. Magánemberekkel külön-külön kell találkozni, ez a kényelmetlenség is lehet ok. Csak hangosan gondolkodom.

     

    Én egyszer kértem ajánlatot autóra kereskedőtől, 250.000-rel ajánlott kevesebbet annál, amennyiért megvették végül tőlem. Pedig semmit nem hallgattam el, együtt mentünk a vevő által kért szerelőhöz is. Mégsem alkudott a vételárból.

     

    Szerintem legyél türelemmel. Illetve írj egy szellemes ismertető szöveget, az nagyon sokat számít! Nekem a (most már) férjem fogalmazta meg anno, kifejezetten a huszonéves nőkre fókuszálva, vicces volt és frappáns, 2 hónapon belül el is vitték az autót.

     

     

    előzmény:
    November5 (1)
    2014-04-01  13:27
  10. 2014. Április 1. 13:544.

    Pont ezért nem értem a dolgot. Megveheti valaki olcsóbban is, de nem? Amúgy meg gond az átírási költség, a biztosítás, stb. Inkább veszi autókereskedőtől többért, mint magánembertől?

     

    Mindegyikhez el kell menni, mindegyiknél meg kell nézni.

    A papírmunka szinte ugyan az. A bizalmatlanság nem kérdés. Részemről az autókereskedő felé sokkal nagyobb.

     

    Vásárláskor:

    - Az autó törött volt?

    - Nem.

    - Mondja meg bátran, akkor is megveszem, de jobb, ha tudom.

    - Nem, nem volt törött.

    - Kérem ezt írja bele a szerződésbe. Ha kiderül, hogy az volt, akkor kérem vissza a vételárat. Felhívnék egy ismerőst, ha nem baj aki rápillant a rendszerben erre az információra. Utána papírozhatunk.

    - Sajnálom, az autó már nem eladó.

     

    Ez egy kereskedés... Azóta sem voltam kereskedés közelében, sem eladni, sem vásárolni.

    Igen, minden autó nem dohányzó, max második tulajdonosos, garázsban tartott, megkímélt, női tulajdonos. Ezt még lenyeli az ember, de azért egy törés nem ez a tiszta a hamutartó kategória.

     

    Igen, fent van a legnagyobb kereskedő oldalon, a közép mezőnyben.  

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Eperke2222 (2)
    2014-04-01  13:31
  11. 2014. Április 1. 13:323.
    Ja persze, kereskedő nem szívbajos. Mindegyik autójukat idős bácsitól vették:)
    előzmény:
    November5 (1)
    2014-04-01  13:27
  12. 2014. Április 1. 13:312.
    Ezért cserélődnek a kereskedésben az autók. Mert fele áron megveszi tőled, még 20%-ot rátesz és ő már megél belőle. Te meg marha nagyot buktál. Használtautó pont hu-n hirdeted?
    előzmény:
    November5 (1)
    2014-04-01  13:27

Címlap

top