Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kindle- ha tudsz segiteni

szerencsebambusz
Létrehozva: 2013. január 10. 17:48
Segitseget szeretnek kerni.
Karacsonyra kaptam egy Kindle-t, de meg nem sikerult letoltenem konyveket.

Azt szeretnem kerni, hogy akinek van ilyen konyvolvasoja, van egy kis ideje, es szivesen segitene, ossza meg velem kedvenc konyvet (konyveit), es foleg, hogy honnan toltotte le.
Decemberben mar kaptam itt egy kis segitseget, de ott tobb ezer konyv kozul kellene valogatni, ami nekem nem megy.
Igazabol azert is kerek itt segitseget, mert a szemelyes ajanlasok erdekelnenek, ami tenyleg erdekes izgalmas.
En szeretem a krimiket, a romantikus regenyeket, a kaland regenyeket, szoval elegge mindenevo vagyok.

Elore is koszonom ha valaki szan ram par percet az eletebol!
  1. 2014. március 23. 00:4348.
    Köszönöm szépen a hamar érkező segítséget. :)
    Remélem, sikerülni fog!
    előzmény:
    payaboy (47)
    2014-03-23  00:29
  2. 2014. március 23. 00:2947.

    Mielőtt feltöltöd a Kindle-re, a Calibre programmal szerkesztheted is a címet, szerzőt.

    A "Metaadatok szerkesztése" menüben. És még sok mást is. (borító, fülszöveg, stb.)

    előzmény:
    arián50 (46)
    2014-03-22  23:20
  3. 2014. március 22. 23:2046.

    Kedves fórumtársak!

     

    Nagy segítséget adott ezen a fórumon payaboy és szerencsebambusz levelezése, aminek alapján majdnem tudok könyveket az olvasóra tölteni.

    Azt azonban nem sikerül elérni, hogy a könyv, amit a MEK oldaláról töltök le, a címével jelenjen meg a listán. Sajnos, csak számjegysort ír ki.

    Mit tegyek? 

  4. 2013. november 24. 22:1445.
    Szia Payaboy! Tudnal nekem ismet segiteni egy kicsit Kindle-lel kapcsolatban? Akartam privit kuldeni, de nem tudok.
    előzmény:
    payaboy (19)
    2013-01-13  03:46
  5. 2013. május 27. 13:0744.
    Köszönöm a hozzászólást! :)
    előzmény:
    monika65 (35)
    2013-05-24  15:44
  6. 2013. május 27. 13:0543.

    Kedves Bigacsiga2!

     

    Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Nagyon-nagyon hasznos és sokat segített, amit bemásoltál a te kezelési útmutatódból, meg az is, amit belinkeltél a paperwhite útmutatójából!!! Én azt nem is láttam, találtam, olvastam eddig.

     

    Köszönöm szépen!!!!

     

    Szép napot!

     

    JP

    előzmény:
    bigacsiga2 (42)
    2013-05-25  21:31
  7. 2013. május 25. 21:3142.

    Találtam ilyen leírást paperwhite-ra is. :)

     

     

     

    előzmény:
    bigacsiga2 (39)
    2013-05-25  21:10
  8. 2013. május 25. 21:1641.
    Könyvjelzők Az Amazon whispersync technológiája automatikusan elmenti, hogy hol tart az olvasásban bármely tartalom esetén. Könyvjelző hozzáadásához nyomja meg a Menü gombot, majd válassza a Könyvjelző hozzáadása (Add Bookmark) opciót. A lap jobb felső szélén megjelenő „behajtott fül” jelzi a könyvjelzőt. Ha olvasás közben megnyomja a Menü gombot, majd kiválasztja a Jegyzetek és jelölések megtekintése (View Notes&Marks) menüpontot, akkor bármikor megtekinthet, vagy akár törölhet is meglevő jegyzeteket, kiemeléseket és könyvjelzőket. Természetesen törlés esetén ezek a tartalmak nem vesznek el, hiszen az Amazon szerverén archiválásra kerülnek.
    előzmény:
    bigacsiga2 (40)
    2013-05-25  21:14
  9. 2013. május 25. 21:1440.
    Kiemelés Helyezze a kurzort abba a pozícióba, ahonnan kiemelést el akarja kezdeni. Nyomja meg az 5-irányú www.ebookolvaso.com vezérlő középső gombját, majd válassza a Kiemelés kezdete (Start Highlight) menüpontot. Görgesse a kurzort a kijelölni kívánt szöveg végére, nyomja meg az 5-irányú vezérlő középső gombját, és válassza a Kiemelés befejezése (End Highlight) opciót. A kiemelt szöveg aláhúzva fog megjelenni, továbbá a kiemelt szöveget a készülék beteszi a Kezdőlapon található Saját mentések (my Clippings) könyvtárba. Ha abban a könyvben, amit éppen olvas egy adott szövegrészt több Kindle felhasználó is kiemelt már, akkor a kiemelést alkalmazók száma megjelenik a szöveg mellett. A népszerű, kiemelt szövegrészeket megtekintéséhez nyomja meg a Menü gombot és válassza ki a Népszerű kiemelések megtekintése (View Popular highlights). Lehetősége van ezen adatok elrejtésére is. Megjegyzések: a Kindle készüléken tárolt bármilyen tartalomhoz megjegyzést is tud írni. Irányítsa a kurzort arra a helyre, ahová jegyzetet szeretne beszúrni és nyomja meg az 5-irányú vezérlő középső gombját, majd válassza a Jegyzet készítése (Create Note) opciót. Nyomja meg a Billentyűzet gombot és írja be a jegyzet szövegét. Ezután jelölje ki a Jegyzet mentése (Save Note) opciót és a nyugtázáshoz nyoja meg az 5-irányú vezérlő középső gombját. A jegyzet ekkor hozzáadásra kerül a Saját mentések (My Clippings) mappában a Kezdőlapon. A jegyzetek egy felső indexszel jelölt szám formában jelennek meg a szövegben. A jegyzet megtekintéséhez a kurzort helyezze a szám fölé.
    előzmény:
    bigacsiga2 (39)
    2013-05-25  21:10
  10. 2013. május 25. 21:1039.

    Sajnálom, de azt hiszem nem tudok segíteni, ennyire nem vágom a témát... csak olvasok többnyire.

     

    Nekem 5 gombos van abban a használati útmutatóban ez van írva:

     

    Szótár A készüléken két szótár áll rendelkezésre: The New Oxford American Dictionary és The Oxford Dictionary of English. Egy szó definíciójának megtekintéséhez egyszerűen csak helyezze a kurzort a keresett szó elé. Hosszabb definíció megtekintéséhez nyomja meg az 5-irányú vezérlő középső gombját és a megjelenő menülistából válassza ki a Teljes definíció (Full Definition) opciót, majd ismételten nyomja meg a középső gombot. A beállítások menüben tudja megváltoztatni az alapértelmezett szótárt. A szótárak a választott nyelvtől függően eltérőek lehetnek.

     

     

    előzmény:
    jópihe (34)
    2013-05-24  12:51
  11. 2013. május 24. 20:0038.

    Epubokat telefonok és tabletek tudnak olvasni, a Kindle nem olvassa az epubot.

     

     

    előzmény:
    monika65 (35)
    2013-05-24  15:44
  12. 2013. május 24. 18:5937.
    nem epub, hanem mobi bezavart az előző hozzászólás....
    előzmény:
    bigacsiga2 (36)
    2013-05-24  18:15
  13. 2013. május 24. 18:1536.

    Először engen is zavart, hogy nem oldalszámok vannak kiírva, hanem %-os arányban adta meg mennyit olvastam már el a könyvből.

    Ez csak annyiban rossz, ha vissza akarok lapozni x helyre nem tudom megjegyezni, hogy hova.

     

    Aztán láttam, hogy amit én konvertáltam calibre-vel epuba azon már kiírja mind a kettőt, sőt választhatok is, hogy melyik legyen.

     

     

     

     

    előzmény:
    jópihe (34)
    2013-05-24  12:51
  14. 2013. május 24. 15:4435.
    próbáld meg EPUB fájlba konvertálni a calibrevel
    előzmény:
    jópihe (29)
    2013-05-16  13:21
  15. 2013. május 24. 12:5134.

    Szia Bigacsiga2!

     

    Lenne pár kérdésem a Kindle paperwhite-tal kapcsolatban.

     

    Nem tudod véletlenül, hogy

     

    1. be lehet azt állítani, hogy az oldalszámot írja ki a "Time left in book" helyett? 

     

    2. Mire jó a könyvjelző? (add bookmark) (ha nem lehet a könyvjelzőzött oldalhoz ugrani?)

     

    3. A gyári értelmező szótár helyett magyar nyelvűt nem lehet rá tenni?

     

    4. vajon létezik olyan nyelvi szótár (idegennyelv-magyar, magyar-id. ny.) ami ebookra tölthető? Én nem találtam.

     

    5. Mitől függ az, hogy a soroknál-szavaknál, azokat kijelölve az értelmező szótárban keresés funkció, vagy a jegyzet-készítés, megjelölés funkció jöjjön elő? Mert nekem ez csak szerencse kérdése. :)

     

    Köszönöm előre is, ha valamelyik kérdésemre tudsz válaszolni! 

     

    JP

     

     

    előzmény:
    bigacsiga2 (32)
    2013-05-16  19:56
  16. 2013. május 17. 11:4833.

    Szia bigacsiga2!

    Köszönöm szépen a hozzászólásodat, segítségedet!

    Szép napot!

     

    JP

    előzmény:
    bigacsiga2 (32)
    2013-05-16  19:56
  17. 2013. május 16. 19:5632.

    Oh, most látom csak, hogy nem olvastam a kérdésedet.

     

    Azóta biztos rájöttél, hogy igen ki kell csomagolni és, ha szükséges utána konvertálni. 

     

    rar ba vannak, nekem egy WinRaR  program van fent (magyar nyelvű) azzal csomagoltatom ki.

     

     

    előzmény:
    szerencsebambusz (26)
    2013-04-22  21:26
  18. 2013. május 16. 19:2431.

    ezt a könyvet meg ha megnézed oldalanként szkennelték, nem lehet a sorokat kijelölni, mint egy szövegben, hanem csak téglalapnyi darabokat.

     

    Szerencsére azért nem csak így vannak könyvek, hanem elég sokféleképpen.

     

     

    előzmény:
    bigacsiga2 (30)
    2013-05-16  19:12
  19. 2013. május 16. 19:1230.

    A pdf-hez nem értek sokat, de úgy gondolom, aztán, ha nem így van majd valaki kijavít

     

    ha egy könyvet képenként raktak fel pdf-be, (oldalanként szkennelték) akkor azt hiába konvertálgatod, az kép marad.

     

    ha a könyvet szövegként  rakták fel, akkor lehet csak szövegként konvertálni.

     

    pl nézd meg ezt a könyvet

     

    ez szövegként van felvíve, nem látod a könyv szélét, nincsenek a sorok végei elmosódva stb.

     

    (ezen az oldalon a prc file-okat tudod a Kindle-n olvasni)

     

     

     

    előzmény:
    jópihe (29)
    2013-05-16  13:21
  20. 2013. május 16. 13:2129.

    Szia bigacsiga2!

     

    Köszönöm szépen a hozzászólásod!!

     

    Igen, elfelejtettem ezeket leírni, hogy kindle-öm van, paperwhite. A Calibre meg magyar. De nekem inkább kínai!

    Az a bajom, az a lényeg, hogy hiába próbáltam a pdf-et konvertálni pl mobi-ba, továbbra is képként és nem szövegként kezeli az olvasó. 

    Ebből arra következtetek, hogy pdf formátumú könyveket akkor nem is tudok így olvasni. :( Kár, mert sok úgy lelhető fel. 

     

    Szép napot! És köszi a reagálást!

    előzmény:
    bigacsiga2 (28)
    2013-05-15  23:32
  21. 2013. május 15. 23:3228.

    Magyar Calibre-d van?

     

    Milyen ebook olvasó? Kindle? 

     

    A pdf-et nem tudja nagyítani, de erre már te is rájöttél. :)

     

    Igen mobi-ba kell konvertálni.

     

     

    előzmény:
    jópihe (27)
    2013-05-15  22:48
  22. 2013. május 15. 22:4827.

    Szia!

     

    Nem tudom, ki tudna nekem segíteni. Azért címzem ezt neked, mert a hsz-k alapján, Te biztos érted a Calibre csínját-bínját, mert én nem. 

    Letöltöttem a gépre, most ismerkedem vele, vagyis csak ismerkednék. Mert nem igazán megy.

     

    Az a problémám, hogy pdf-et szeretnék az ebook olvasón olvashatóvá tenni, mert a pdf formátumnak a betűmértetét nem tudom nagyítani az olvasón és azok icipicik. 

     

    Neki is láttam konvertálni, pdf-et mobi-ba. Egyáltalán abba kell??? De az az olvasón ugyanúgy képként jelenik meg a könyv, és nem szövegként, mintha még mindig pdf lenne. Így olvashatatlan is, mert továbbra sem lehet betűméretet nagyítani. 

     

    Ha valakinek lenne ehhez valami épkézláb hozzászólása, azt megköszönném, mert az ebook olvasó és a Calibre használatában is nagyon kezdő vagyok. 

     

    Jó lenne, ha a pdf formátumban letöltött könyveket az olvasón is olvasható formátumba sikerülne alakítani, főleg szabad szemmel is látható betáméretűvé.

     

    Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni!

     

    JP

    előzmény:
    payaboy (19)
    2013-01-13  03:46
  23. 2013. Április 22. 21:2626.

    Bigacsiga, a segitsegedet szeretnem kerni. Most jott el az ideje, hogy letoltsem a konyveket amelyeket voltal olyan kedves es megosztatottad itt. Viszont mindjart az elejen a LLL. konyveknel elakadtam, mert nem sikerult atkonvertalnom.

    A kerdesem az lenne, hogy ki kell-e bontani a becsomagolt fajlokat, ha igen akkor milyen programmal. Illetve a Calibre-val atkonvertaltad? Azt ugy csinaltad ahogy alabb Payaboy leirta nekem?

     

    Koszonom elore is a segitsegedet. Ha sikerul, csatlakozhatok hozzad a lakatlan szigetre?

    En mindennpa megkoszonom a ferjemnek, hogy ilyen szuper ajandekot kaptam, es o is boldog, hogy eltalalta a Tokeletes Karacsonui Ajandekot

    előzmény:
    bigacsiga2 (25)
    2013-03-18  12:46
  24. 2013. március 18. 12:4625.

    Amikor megtaláltam, szóltam a férjemnek, van 1000 könyvem csomagolok és megyek a lakatlan szigetre nyugdíjba.

     

    Először nem értette, utána röhögött, de elsősorban annak örül, hogy a kedvemre való ajándékkal tudott meglepni.

    előzmény:
    szerencsebambusz (24)
    2013-03-17  22:41

Címlap

top