Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mykee számtech - 2. könyv

Mykee
Létrehozva: 2007. november 18. 22:47
Üdv mindenkinek a második "könyv" alkalmából!

Az első "könyv" itt található, ami főként az alapokról szólt.
Aki még kezdő a számítástechnikában, előbb azt olvassa el az elejétől, és akkor talán már érteni fogja ezt a topikot is.

Az előző "könyvhöz" hasonlóan itt is témaköröket mesélek el, tehát nem elsősorban az egyéni problémák megoldása a cél, hanem a jó alap kialakítása. Ez alapján már el lehet indulni az egyedi gondok megoldása felé, vagy esetleg új ötletek juthatnak eszünkbe. Kiderülhet, hogy a számítástechnikában mennyi út létezik, hányféle elágazás, és ebben ez a szép, hogy ugyanazt a célt többféleképpen érhetjük el.
Ehhez viszont kell az általános alap, amiből ez a sok szál szerteágazik.

Nem fogom lefedni a teljes számítástechnikát, hiszen nem is lehet. Pár dolgot érintek csupán, hiszen én sem érthetek mindenhez. Ennek annyi ága és változata van, hogy legjobban egy közel tíz éve megfogalmazott mondatom idézném:
"A számítógép két dolgot nem adhat meg neked: szeretetet és testi örömöket. Minden mást pótolhat."
Tegyük hozzá: egyelőre. Persze örök életet sem adhat, mint testi öröm, bár már ez sem igaz, hiszen a számítástechnika szinte mindenhol ott van.

Tehát itt csupán alapvető dolgokra igyekszem kitérni és érthetően elmagyarázni. Remélem sokaknak sikerül pár dolgot megérteni.

Jó olvasgatást, és érdemes ezt a topikot (mint az előzőt is) a legelejéről kezdeni!
  1. 2013. július 18. 23:03104.

    :)) Köszönöm....pillanatnyilag nem jött vissza, de ha újra, .......

    akkor átnézek mindent :))

    előzmény:
    Mykee (103)
    2013-07-18  06:48
  2. 2013. július 18. 06:48103.
    A böngésző Beállításait, Bővítményeit is nézd át, esetleg ott is képes betöltődni (pl. nyitólap címe, eszköztár, stb.), így pucold ki azt is és nézd át. Valahol, valami kimaradt, ha visszamászik.
    előzmény:
    unikum (102)
    2013-07-16  23:19
  3. 2013. július 16. 23:19102.

    Szinte soha semmit nem telepítek, elvagyok 1-2 dologgal.

    De most újra visszatelepült ez a dög....újra kezdem a pucolást ! :(( 

    előzmény:
    Mykee (101)
    2013-07-15  14:56
  4. 2013. július 15. 14:56101.

    Általában ezzel a két programmal minden makacsságot le lehet pucolni. 

    Örülök, ha sikerült és a telepítésnél mindig figyelj, hogy telepít-e toolbart vagy sem. Ezért ha sokszor telepítesz, érdemes mindig a haladó módot választani, hogy a trükkös dolgokat ne telepítsd fel.  

    előzmény:
    unikum (99)
    2013-07-14  16:57
  5. 2013. július 15. 14:52100.

    Milyen vizsga lesz az kedves? 

    Na de egy úttörő ahol tud, segít.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (98)
    2013-07-14  09:21
  6. 2013. július 14. 16:5799.

    Jujjjjjjj...de nagyon jó, hogy vagy nekünk...:))

    Köszönöm, sikerült !

    Nem ismertem ezeket a programokat, teljesen amatőr vagyok, és eddig nem találkoztam ilyen makacsul feltelepült űrlénnyel....! 

     

     Köszi-puszi   !!! 

    előzmény:
    Mykee (97)
    2013-07-14  08:56
  7. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. július 14. 09:2198.

    Akkor édes, téged kérlek meg, hogy segíts a vizsgám előtt. 

     

    Szióka! 

    előzmény:
    Mykee (1)
    2007-11-18  22:47
  8. 2013. július 14. 08:5697.

    A Delta Search gondolom egy toolbar és hozzávalói voltak.

     

    Ilyenkor először javasolt lefuttatni a Malwarebyte's anti-malware programját és a TDSSKillert, hogy biztosan tiszta legyen a géped.

     

    Ha ez megvolt, akkor a Chrome beállításaiban válaszd az Induláskor az Adott oldal vagy oldalak megnyitása mellett az Oldalak beállítására kattints és töröld a felesleget, esetleg használd az about:blank szöveget (ilyenkor üres lap jelenik meg). Ellenőrizd ugyanitt, de lejjebb lévő keresést is, hogy az a Google-re van-e állítva!

     

    Ha megvan, zárd be a Chrome-ot és indítsd újra. Nézd meg, hogy minden rendben van-e! 

     

     

    előzmény:
    unikum (95)
    2013-07-12  22:28
  9. 2013. július 14. 08:5096.
    Látod, még keresnek is engem!  Hiába: a népszerűség átka. 
  10. 2013. július 12. 22:2895.

    Szia Mykee....segítség légyszíves !!!!!

     

    Google-t, és Chromot használok évek óta.

    Néhány hónapja új gépem van, tökéletesen működött eddig.

    Aztán észrevettem a minap, hogy a CCleanert nem telepítettem föl.

    A szoftverbárisból föltöltöttem.  Pillanatokon belül  a Google helyett, holmi "Delta Search"  lépett a képbe. Már szerintem nincs hely, ahol ne állítottam volna át-vissza a keresőmotort, de képtelen vagyok visszacserélni, és eltűntetni ezt a deltát....:((

    Töröltem a programokból (gondoltam én).... kitöröltem az explorer internetbeállításaiból, egyéb beállításokból..... 

    Van valami ötleted ?  ÁMÁTŐR vagyok...:)) 

     

    Köszönöm...:)) 

    előzmény:
    Mykee (1)
    2007-11-18  22:47
  11. 2013. június 17. 13:5694.
    Megkaptam, köszönöm és válaszoltam is rá. 
    előzmény:
    kitten (93)
    2013-06-17  12:31
  12. 2013. június 17. 12:3193.
    Mykee, jarsz me'g itt? Van egy kerdesem hozzad, irtam privit.
    előzmény:
    Mykee (91)
    2013-05-11  15:27
  13. 2013. május 14. 06:3492.
    Az,hogy ezt férfimunkának kategorizáltam be.Agyban is.:-D
    előzmény:
    Mykee (91)
    2013-05-11  15:27
  14. 2013. május 11. 15:2791.
    Mi az, ami ennyire szőkévé tesz ebben a témában?  Hátha tudok segíteni. 
    előzmény:
    summerblue (90)
    2013-05-05  22:22
  15. 2013. május 5. 22:2290.
    az elejéhez is.:-D
    előzmény:
    Mykee (89)
    2013-05-05  21:14
  16. 2013. május 5. 21:1489.
    Ha elölről kezded, akkor már nem leszel az.  Elvileg nulláról és egymásra épülve építettem fel az írottakat, csak kezd az elejétől vagy az első topikkal. 
    előzmény:
    summerblue (88)
    2013-05-04  07:53
  17. 2013. május 4. 07:5388.
    Szőke vagyok hozzá.:-D
    előzmény:
    Mykee (87)
    2013-04-17  15:14
  18. 2013. Április 17. 15:1487.
    Eh, valahogy ez a tördelés nem az igazi az NLC-n, sajnálom.   De az infó remélem, azért olvasható.... 
    előzmény:
    Mykee (86)
    2013-04-17  15:13
  19. 2013. Április 17. 15:1386.
    Mire jó a linképítés és miért segít ez nekünk?   A kérdésre a válasz nagyon egyszerű: minél több weboldalról jutnak el a mi weblapunkra, annál előrébb helyez a Google a találati listán.A keresőket úgy kell elképzelni, mint a pókokat, vagy akár az erdőben eltévedt gyerekeket: elindulnak egy szálon és igyekeznek minden szálat bejárni ahhoz, hogy eljussanak a céljukhoz. Minél több szál vezet egy helyre (akár hajdanán az utak: minden út Rómába vezet), annál inkább úgy veszi a kereső, hogy ez egy nagyon fontos hely lehet. Az utak sem mindegy honnan indulnak: ha sok fontos helyről fut be az út, annál értékesebbek az utak, tehát a mi oldalunk is előrébb kerül. Ha csak pár ösvény kacsázik innen-onnan az kezdetnek nem rossz, de sajnos apró lépésekkel kerülünk előrébb.   Tehát a cél az, hogy a leglátogatottabb helyekről mutassanak linkek a weboldalunkra. Természetesen a kölcsönösség jegyében nem árt, ha tőlünk is indulnak utak más helyekre, így sokkal nagyobb forgalmunk lehet a külvilág felé. Viszont ez utóbbiak kevésbé értékesek nekünk, mint a bejövők.   Ezért szórni kell a legjobb helyekre az elérhetőségünket, a weblap linkjét. Ez fáradtságos dolog, és többféle módzer létezik rá a gerillamarketingtől a keresőkben történő reklámozáson át a banner/reklámcseréig. Az egyik kiút lehet a linkfarm, azok a weboldalak, ahol csak linkeket gyűjtenek. Ilyen például a Startlap. Ez egy jó kiindulópont sok embernek, mert minden fontosabb linket egyhelyen találhat meg, nekünk meg azért jó, mert ahány farmon otthagyjuk a névjegyünket, annyival több út jön be hozzánk. Aztán már csak várnunk kell, hogy valaki esetleg a mi linkünkre kattintson. Az ilyen linkfarmoknál írhatunk oldalajánlót is, tehát célszerű rövid, de célratörő ajánlót készíteni ezekre a helyekre, hogy minket válasszon a nézelődő, ne mást. A linkfarm olyan, mint a piac: a leghangosabb és legmerészebb kofa nyer, akinek a kínálata is meggyőző. Éppen ezért érdemes a legtöbb ilyen helyre regisztrálni a lapot, hogy a sok vetélytárs között mi legyünk a legjobbak!
    előzmény:
    Mykee (83)
    2013-04-17  14:31
  20. 2013. Április 17. 14:4185.

    Még egy megjegyzés, aztán folytatom a linképítés hasznosságával:

    a meta kacsacsőrök előtt és után nincs szóköz! Csak azért tettem bele, mert az NLC szerkesztője kipucolta/értelmezte azokat! 

     

    A linképítésnél már nem kell ilyen dolgokra figyelni, hamarosan jön ez a rész! 

    előzmény:
    Mykee (83)
    2013-04-17  14:31
  21. 2013. Április 17. 14:3284.
    Nem lett félkövér, de így marad.   Nem piszkálom, csak kicsit bosszant, hogy nem tudok kódot beszúrni és szétesik az egész. 
    előzmény:
    Mykee (83)
    2013-04-17  14:31
  22. 2013. Április 17. 14:3183.
    Első lépés a megfelelő tartalom. A szavak alapján gondoljuk át a mondatainkat, hogy hová is tudnánk becsempészni a szavak egy részét a mondatainkba? Fontos, hogy ne arra törekedjünk, hogy minden szó szerepeljen a weblapon, hanem pár fontos szó. A kezdőlapon lévő írásban a legjobb kulcsszavakra összpontosítsunk és a teljes szövegben maximum 2-3 alkalommal használjuk a kulcsszavakat! A sok ismétlés egyrészt az olvasást zavarja, másrészt a Google nem emiatt fog jobb találatot osztani nekünk. Célszerű fejben (vagy papíron) nyilvántartani, hogy mely szavakat használtuk az oldalon, mert erre később szükségünk lesz!
     Amikor elkészültünk és megírtuk a szöveget, akkor jöhetnek a metaadatok. Ezek olyan információk, ami a weblap betöltésénél kerül beolvasásra, tehát a weboldal kódjának fejrészében (azaz: (itt)) helyezkednek el. Ez azért fontos, mert a keresők ezt olvassák el először, tehát ide hasznos információkat kell beírnunk. Az alábbiakban csak a legfontosabbakról lesz szó, ezt még lehet cifrázni igény szerint, amiről a Google webmester oldalain lehet olvasni.
     Lássuk tehát, mi mire való!
     Ez a kód engedi vagy tiltja a keresőrobotoknak, hogy engedjük kutakodni az oldalunkon vagy sem? A content értéke 2-2 lehet: index vagy noindex, follow vagy nofollow. Ezekből aztán lehet variálgatni, a lényeg: az index vagy noindex mondja meg, hogy benne legyünk a találati listában vagy sem? A follow és a nofollow pedig azt, hogy a weboldalunkon lévő linkeken tovább lépjen a kereső vagy maradjon ezen az oldalon? Ha valaki el akar rejtőzni a nagyvilág szemei elől, akkor persze a "noindex, nofollow" értéket állítja be.
     A fenti példában a (kulcsszavak listája) helyre írjuk be a korábban felírt szavainkat vesszővel, szóköz nélkül. Például: "alma,almavásár,dióbolt,szegfűszeg akció,málna,dinnye,görögdinnye" Tehát itt adjuk meg azt, hogy az adott oldalon milyen kulcsszavakat használunk elsősorban. Ha több lapból áll a weboldalunk, próbáljunk ügyelni arra, hogy minden lapnak egyedibb listája legyen. Lehetnek átfedések, de legyenek eltérések is a listában, hiszen így több lappal jobban lefedjük az összes kulcsszót és jobban megtalálnak bennünket valamilyen keresési módon.
     Az (oldal rövid leírása) részbe valóban a weboldalunk, vagy weblapunk rövid ismertetője kerüljön, és itt használhatunk (sőt célszerű!) kulcsszavakat. Ide valóban a legerősebb kulcsszavakkal formázzunk mondatot. Például: "Ilyen pékség nincs még egy a városban, ahol roppanós zsemle és foszlós kalács kerül reggelire a pultokra!" Ebben a mondatban máris észre lehet venni a kulcsszavakat, mint pékség, roppanós zsemle, foszlós kalács, reggeli, város. Ha valaki pékségre keres, akkor egyből megtalál a keresőben, a többi szóról nem is beszélünk. Ez amit ide kiírunk ez jelenik meg információként a Google keresőjében a link alatt, a képtől jobbra. Célszerű ide valóban rövid, tömör mondatot keresni, ami kb. 100-150 karakternél nem hosszabb. Ha túl hosszú lenne, az nem fog látszódni, úgyhogy felesleges törni magunkat. Frappáns legyen és a lapra egyértelműen utaló. Minden lapnak mást célszerű írni, hogy a találatokat jobban lefedjük.
     (Lap címe)Ez a rész felel azért, hogy milyen szöveg jelenik meg a böngésző fülén, tetején. Ha elmenti valaki kedvencnek a weboldalad, akkor ezen a néven fog neki letárolásra kerülni, tehát fontos része a weblapodnak!
     Vannak vélemények, ami szerint ez jobb, mások szerint az előbbi, de valójában semmi bajunk nem lesz, ha mindkettőt használjuk. Az előbbi esetben biztosan kikerül a lap címe a böngésző tetejére, addig ez a metacímke elsősorban a keresőknek kedvez. Úgyhogy bátran használhatjuk mindkettőt ugyanazzal a lapcímmel.
     A metaadatok közül sok létezik, úgyhogy akit mélyebben érdekel, járjon utána. A weboldalunk ezek után már felkészülten várja a keresőket.
    előzmény:
    Mykee (78)
    2013-04-17  12:29
  23. 2013. Április 17. 14:2982.

    Látom, ma nagyon nem akarja az NLC szövegszerkesztője az igazságot, szóval még elpróbálgatom itt, mire megkapom a megfelelő formát...

     

    Teszt:

    Ide valamit 

    előzmény:
    Mykee (80)
    2013-04-17  14:25
  24. 2013. Április 17. 14:2781.
    Első lépés a megfelelő tartalom. A szavak alapján gondoljuk át a mondatainkat, hogy hová is tudnánk becsempészni a szavak egy részét a mondatainkba? Fontos, hogy ne arra törekedjünk, hogy minden szó szerepeljen a weblapon, hanem pár fontos szó. A kezdőlapon lévő írásban a legjobb kulcsszavakra összpontosítsunk és a teljes szövegben maximum 2-3 alkalommal használjuk a kulcsszavakat! A sok ismétlés egyrészt az olvasást zavarja, másrészt a Google nem emiatt fog jobb találatot osztani nekünk. Célszerű fejben (vagy papíron) nyilvántartani, hogy mely szavakat használtuk az oldalon, mert erre később szükségünk lesz! Amikor elkészültünk és megírtuk a szöveget, akkor jöhetnek a metaadatok. Ezek olyan információk, ami a weblap betöltésénél kerül beolvasásra, tehát a weboldal kódjának fejrészében (azaz: (itt)) helyezkednek el. Ez azért fontos, mert a keresők ezt olvassák el először, tehát ide hasznos információkat kell beírnunk. Az alábbiakban csak a legfontosabbakról lesz szó, ezt még lehet cifrázni igény szerint, amiről a Google webmester oldalain lehet olvasni. Lássuk tehát, mi mire való! Ez a kód engedi vagy tiltja a keresőrobotoknak, hogy engedjük kutakodni az oldalunkon vagy sem? A content értéke 2-2 lehet: index vagy noindex, follow vagy nofollow. Ezekből aztán lehet variálgatni, a lényeg: az index vagy noindex mondja meg, hogy benne legyünk a találati listában vagy sem? A follow és a nofollow pedig azt, hogy a weboldalunkon lévő linkeken tovább lépjen a kereső vagy maradjon ezen az oldalon? Ha valaki el akar rejtőzni a nagyvilág szemei elől, akkor persze a "noindex, nofollow" értéket állítja be. A fenti példában a (kulcsszavak listája) helyre írjuk be a korábban felírt szavainkat vesszővel, szóköz nélkül. Például: "alma,almavásár,dióbolt,szegfűszeg akció,málna,dinnye,görögdinnye" Tehát itt adjuk meg azt, hogy az adott oldalon milyen kulcsszavakat használunk elsősorban. Ha több lapból áll a weboldalunk, próbáljunk ügyelni arra, hogy minden lapnak egyedibb listája legyen. Lehetnek átfedések, de legyenek eltérések is a listában, hiszen így több lappal jobban lefedjük az összes kulcsszót és jobban megtalálnak bennünket valamilyen keresési módon. Az (oldal rövid leírása) részbe valóban a weboldalunk, vagy weblapunk rövid ismertetője kerüljön, és itt használhatunk (sőt célszerű!) kulcsszavakat. Ide valóban a legerősebb kulcsszavakkal formázzunk mondatot. Például: "Ilyen pékség nincs még egy a városban, ahol roppanós zsemle és foszlós kalács kerül reggelire a pultokra!" Ebben a mondatban máris észre lehet venni a kulcsszavakat, mint pékség, roppanós zsemle, foszlós kalács, reggeli, város. Ha valaki pékségre keres, akkor egyből megtalál a keresőben, a többi szóról nem is beszélünk. Ez amit ide kiírunk ez jelenik meg információként a Google keresőjében a link alatt, a képtől jobbra. Célszerű ide valóban rövid, tömör mondatot keresni, ami kb. 100-150 karakternél nem hosszabb. Ha túl hosszú lenne, az nem fog látszódni, úgyhogy felesleges törni magunkat. Frappáns legyen és a lapra egyértelműen utaló. Minden lapnak mást célszerű írni, hogy a találatokat jobban lefedjük. (Lap címe)Ez a rész felel azért, hogy milyen szöveg jelenik meg a böngésző fülén, tetején. Ha elmenti valaki kedvencnek a weboldalad, akkor ezen a néven fog neki letárolásra kerülni, tehát fontos része a weblapodnak! Vannak vélemények, ami szerint ez jobb, mások szerint az előbbi, de valójában semmi bajunk nem lesz, ha mindkettőt használjuk. Az előbbi esetben biztosan kikerül a lap címe a böngésző tetejére, addig ez a metacímke elsősorban a keresőknek kedvez. Úgyhogy bátran használhatjuk mindkettőt ugyanazzal a lapcímmel. A metaadatok közül sok létezik, úgyhogy akit mélyebben érdekel, járjon utána. A weboldalunk ezek után már felkészülten várja a keresőket.
    előzmény:
    Mykee (80)
    2013-04-17  14:25

Címlap

top