Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Brain Turbo módszer

Kalliopé
Létrehozva: 2017. március 18. 12:03

Sziasztok!


Azoknak a véleményére volnék kíváncsi, akik nyelvtanulás során próbálkoztak a brain turbo módszerrel, esetleg nyelvtanárként van véleményük a módszer hatékonyságáról.


Nekem szükségem van egy középfokú nyelvvizsgára, angolból szeretném megszerezni. Kutattam nyelvtanulási lehetőségek után, én teljesen nulla szintről fogok indulni, annak idején csak oroszt tanultam, azt sem túl magas szinten. Valaki ajánlotta, hogy próbáljam ki a brain turbo módszert, mert állítólag nagyon jó, és azt ígérik, hogy 40 óra alatt 200 óra anyagát lehet megtanulni, és 40 óra alatt alapszintre lehet vele eljutni. Persze, nyilán több dologtól függ, hogy ki mennyi idő alatt milyen szintre jut, nem lényegtelen az illető hozzáállása, szorgalma és a tanulási képessége sem.


Nem éppen olcsó a dolog, de ugye a nyelvtanulás sehogyan sem olcsó, ha ez tényleg ilyen hatékony, akkor talán megéri. menni fogok próbaórára, már van időpontom, de én azért kíváncsi vagyok véleményekre. Pozitív, negatív, minden érdekel.


Nagyon köszönöm előre is a hozzászólásokat!


:)


  1. 2017. március 19. 20:5519.

    Azt én is gondoltam, hogy saját energiát mindenképpen kell majd befektetnem. :) Nincs az a módszer, amivel bármit is beletanulhatnának az én fejembe. :)))


    Neked is nagyon köszönöm a hozzászólást, a véleményedet!



     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (17)
    2017-03-19  16:55
  2. 2017. március 19. 20:4318.

    Köszönöm, elolvastam a topicot. Én ezt nem találtam meg, pedig rákerestem, hogy van-e a témában már topic, csak én kulcsszónak a brain turbot írtam be, ezért nem akadtam rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (13)
    2017-03-19  08:11
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. március 19. 16:5517.

    Amikor először olvastam a topikod  ( számomra furcsa hogy ilyet hirdetnek, jobban hiszek a saját energia bevetésében )


      , azt gondoltam hogy ennek hátterét/működését  - mármint a módszerét - Füstös  úgyis ki-/megkeresi.És úgyis lőn


    Jó volt elolvasni, remélem akik még csak most akarnak bedőlni,  átgondolják mennyire komoly...............


     


    A nyelvtanulásról: szerintem egyes egyedül csak magadat kell meggyőzni arról, hogy te azt a nyelvet meg akarod tanulni!!!!!!!!


    Ha ez sikerül, akkor minden nyitva áll előtted. Csak akarni kell.


    A nyelvi környezet nagyon jó lenne, de nem feltétel.Rengeteg olvasnivaló, néznivaló - és egyben mindkettő - áll rendelkezésre a tanulni vágyóknak.


    Egy jó nyelvtanár segítségével/útmutatásával  a nyelvtani rész is megtanulható - ezután a néhány hetes szenvedés után (mert az azért lesz ) kinyílik előtted a világ.A szókészlet növelés is nagyon egyszerű a nyelvtani rész segítségével - ez egy idő után már automatikus is lesz.


     


    Reménykedek benne hogy érted mit is akartam írni.


     


     

  4. 2017. március 19. 09:1516.

    s egy utolso szosszenet ettol a forgalmazo urtol : 2007-es
    Gyerek , aki hat eves koraig allandoan az alvas hataran vegetal ????????????????? Ez honnet jon ?

    A módszer abból indult ki, hogy a gyerekek hatéves korukig ébrenlétük 90 százalékát alfa-állapotban töltik, és ekkor könnyedén megtanulnak beszélni akár három nyelven is. Ezt a módosult állapotot hozzuk létre a felnőtteknél is, miközben egy orvosi EEG készülékkel ellenőrizzük a jobb és bal féltekének az agyhullámait, milyenségét és minőségét. A berendezéshez tartozik egy véráramátfolyás-mérő, melynek érzékelője a tanuló csuklójára van erősítve, ez gondoskodik arról, hogy ne aludjon el, mert ha egy bizonyos mértékre leesik a véráram, akkor egy sípoló hang felébreszti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (15)
    2017-03-19  08:56
  5. 2017. március 19. 08:5615.

    s a poén : a cikk vegen a kerdes : nyelvvizsgara ez jo ?

    NEM , valaszolja 2005-ben a fo-fo-forgalmazo-kifejleszto pasi

    idezet******


    Az igazgató elmondja, hogy a tanfolyam összesen negyven órás, és kétszázezer forintba kerül. Az oktatás két, egymást váltogató részből áll, egy alkalom gépi alfa, amikor az agyba hatol az információ (angol és német a kínálat), és egy nap előhívás, amit szakképzett pszichológusok végeznek, akik úgy szedik majd elő belőlem a német esőt és német havat, mint terapeuta kollégáik a páciensekből gyerekkoruk mélyre temetett szörnyűségeit. A Brainturbo napi egy, negyvenöt perces szeánszot javasol, így két hónap alatt simán végzek, de ha akarom, elég csak húsz órára befizetni.


    És akkor majd le tudom tenni a nyelvvizsgát? Legalább az alapfokút? - kérdezem.


    - Hát nyelvvizsgázni, azt nem - mondja az igazgató. - El tud utazni, kint tud beszélgetni, el tud menni egy kocsmába, de nyelvvizsgázni nem. Ott nyelvtan is kell, és mi nyelvtant nem tanítunk.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (14)
    2017-03-19  08:48
  6. 2017. március 19. 08:4814.

    Abonyi egyutt fejlesztget es dolgozgat az "Arvisuraval"... de mi is az ?
    idezet**** s a vegen a hires szemuveg , amivel a hullamok az agyadat maceraljak....



    De mi az az Arvisura?
    "Az Arvisura egy nagy terjedelmű, összefüggő, térben és időben igen nagy távolságot átfogó, jelentős irodalmi alkotás, amely a magyarság évezredes regevilágán keresztül mutatja be a magyar nép régmúltját. Közelebbről: a 24 Hun Törzsszövetség sámánjainak rendszeresen írt és őrzött hagyománya. Műfaját nehezen lehetne beazonosítani, leginkább a rege világához áll közel. A monumentális, mégis egységes történeti rendszer, amely e munkát olvasva elénk tárul, a történelem előtti, számunkra már mitologikus időkből szinte napjainkig vezet."
    Forrás: arvisura.freeweb.hu

    - Három év alatt senki nem panaszkodott - nyugtat a megtermett, szakállas Temesi László, a magyar-, sőt világszabadalomként hirdetett Brainturbót jegyző cég, az Arvisura -2003 Rt. oktatási igazgatója. - A gyerekek két- és hatéves koruk között alfaállapotban élik életüket, és akkor a legfogékonyabbak - mondja, mielőtt a székbe invitál. - Ugyanebbe az állapotba visszük le magát is. Ha közben elalszik, a gép sípol, és felébreszti.


    Az Arvisura által használt módszer az idegi visszacsatoláson alapul: a fejpántban és a csuklócsipeszekben lévő érzékelők folyamatosan mérik az agy és a vérkeringés állapotát , a szemüvegben látható kép és a fejhallgatóban hallható búgó hang pedig ennek megfelelően változik, hogy fenntartsa az üdvözítő alfaállapotot.


     


    Mint azt a Brainturbo szájtján olvasható, a módosult tudatállapotnak nevezhető alfaállapotban az agy fokozott mértékű memorizálásra képes, ráadásul közvetlenül a hosszú távú memóriában tárolja el az információt - a klasszikus tanulással ellentétben, amely során a tanultak a rövid távú memóriában rögzülnek.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (13)
    2017-03-19  08:11
  7. 2017. március 19. 08:1113.

    Van am itt a Noklapjan topik errol a modszerrol ..valoszinuleg a resztvevoket is ismered...


    Nyevtan. alfába-nem kamu?

    bigacsiga forumtarsunk elmondja a velemenyet.... --> hogy az Abonyi Istvan mernok altal "felfedezett" speedlearning methodus mar 20 eve letezik es szart sem er.
    Mit tesz Isten , belep duhosen az emlegetett mernok , az Abonyi Istvan , es elkuldi a busba a bigacsigat... Veri a mellet az erdemeivel es az O vilaghirnevevel...
    Namost , ha valami irto jol mukodik es tuti , mint modszer 2011-ben , azt mi a feszkesnek kell brainturbo neven ujrainditani ?


    Egy mernok, aki hullamot vezet az agyadba , az miota nyelvtanar?
    Most utananezek , honnet jott neki az otlete , mennyire agykontroll alatt allo emberke...

    előzmény:
    Kalliopé (12)
    2017-03-19  07:49
  8. 2017. március 19. 07:4912.

    Köszönöm szépen! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (11)
    2017-03-18  22:48
  9. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 18. 22:4811.

    Ennyi ido teljesen barati. Siman meg lehet csinalni. Sok sikert!

    előzmény:
    Kalliopé (10)
    2017-03-18  22:26
  10. 2017. március 18. 22:2610.

    Az államvizsgáig van még bő 1 évem, a legmerészebb álmom, hogy addigra megcsináljam a nyelvvizsgát, de ha nem lesz meg addigra, az sem tragédia. Az államvizsga után még lesz 5 évem rá, hogy azt is megcsináljam, de én azért ennyire nem akarom elhúzni a dolgot, minél előbb túl akarok lenni rajta.


    Nekem azt mondták, és azt gondolom ez valóban így lehet, hogy minden nap kell foglalkoznom a nyelvtanulással, gyakorolnom kell otthon is, hogy tényleg rögzüljön, de heti két alkalomnál többször nem valószínű, hogy eljutok órára. Én a legjobban valamilyen tanfolyamot szeretnék, csak a kusza munkabeosztásom miatt én nem tudok mindig, rendszeresen adott időben menni, ezért csakis egyéni órák jöhetnek szóba, ahol igazodnak az én időbeosztásomhoz.


    Állítólag ha valaki igyekszik, és becsülettel tanul,  1- 1,5 év alatt meg lehet szerezni a középfokú nyelvvizsgát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (9)
    2017-03-18  21:57
  11. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 18. 21:579.

    Mennyi idod van a nyelvvizsgara es mennyit tudsz foglalkozni a nyelvtanulassal?

    előzmény:
    Kalliopé (8)
    2017-03-18  21:34
  12. 2017. március 18. 21:348.

    Nagyon köszönöm a válaszodat, azt hiszem, ez így sokat segít a döntésben. Még nem tudom pontosan, mennyibe is kerül itt egy óra, kedden megyek próbabórára, majd erre is rákérdezek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (7)
    2017-03-18  21:20
  13. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 18. 21:207.

    En anno tanitottam a Relax es a Brain Turbo modszerekkel dolgozo nyelviskolakban. A lenyege mindkettonek az volt, hogy voltak 'gepi' orak, ahol egy kellemesen ellazult un, alfa allapotban ismeteltek szavakat, mondatokat megnorol, majd kovetkezett a tanari ora, ahol ugyanazt a temat dolgoztuk fel immar 'rendes' nyelvora kereteben. 


    A gepi orak tenyleg segitik a szavak beveseset, mert ellazult allpotban fogekonyabb az agy, tovabba zavaro tenyezok sincsenek (felhomalyos szoba, kenyelmes szek, fejhallgato). Nyilvan a nagyszamu ismetles is segit.  A bevesesnel tehat hasznos. En mas hasznat nemigen erzekeltem, mert a nyelvtanulas lenyege (kulonosen kezdoknel) egy jo, kommunikativ, empatikus, sokat biztato tanar. Ezt semmilyen alfa allapot, gep, kutyafule nem potolja. Minden csak a hatekony oktato-tanulo munkakapcsolatnak a kiegeszitoje. Kiegeszito pedig rengeteg van, csak gyozzunk valogatni: feliratos filmek, chat, zeneszoveg, olvasas, kulfoldon nyelvgyakorlas---kizarolag hozzaallas kerdese.


    Az x szamu ora alatt 4x mennyisegu tananyagot lehet befogadni c. meset felejtsd el. Marketingduma, semmi mas. Mindenkinek van egy belso tempoja, tanulasban is, ezt NEM lehet siettetni. Kb ugy, ahogy semmilyen modszerrel nem lehet egy lassan, megfontoltan beszelo embert hadarasra birni (max jatszasibol).


    Nem tudom, mennyibe kerulnek ezek a nyelvorak, de ha nagyon dragak, kerj probaorat. Az amugy is hasznos. Ha nem adnak probaorat (gepit), en mar gyanakodnek.


    Sok sikert!

  14. 2017. március 18. 18:096.

    Agykontrollal probaltal mar valamit bevonzani ? Mukodott ?



     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2017-03-18  13:30
  15. 2017. március 18. 14:015.

    Tényleg alfa állapotba hozzák az agyat, utánaolvastam.


    Azért engem továbbra is érdekelnek a tapasztalatok. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2017-03-18  13:30
  16. 2017. március 18. 13:574.

    Alpha állapotba hozzák az agyat elektromos hullámokkal? Ennyire azért sok információm nincs a dologról, még nem egészen látom át a módszer lényegét, a próbaórára elmegyek mindenképpen, és talán többet megtudok róla.


    Csodákban én sem hiszek, gondolom, hogy mindenképpen meg kell dolgozni a tudásért, de előfordulhat, hogy vannak hatékonyabb módszerek. Sajnos az anyanyelvi környezet az nem fog összejönni, marad a nyelvtanár, vagy valamilyen tanfolyam.


    Meg is fogok dolgozni azért a nyelvvizsgáért, akármilyen módszerrel, de keményen fogok küzdeni érte. (Anélkül nem kapom meg a diplomámat, és az nem fordulhat elő.)


    Az agykontrollt sosem próbáltam. :)) Csak hallottam róla, hogy van olyan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2017-03-18  13:30
  17. 2017. március 18. 13:303.

    Ez az a modszer , ami az agyat mesterseges "alpha allapotba" hozza elektromos hullamokkal ?
    Ma , amikor az elektromos hullamokat  minden bajunkkal vadoljak ? 


    Nyelvet tanulni anyanyelvi kornyezetben, vagy komoly tanulassal lehet. Nincs csoda .



    Majd ha kiadtal erte , Kalli , es poruljarsz , akkor gyere visza es legyszives tanuskodj...
    Agykontrollal probaltal mar valamit bevonzani ? Mukodott ?

    előzmény:
    Kalliopé (2)
    2017-03-18  12:06
  18. 2017. március 18. 12:062.

    Előre szeretném leszögezni, hogy eszem ágában sincs reklámozni (kicsit talán reklámszagú a kérdés) Tényleg szükségem volna véleményekre.

Címlap

top