Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KKV-tól nemzetközi céghez?

VilágEncsije
Létrehozva: 2017. február 15. 10:20

Sziasztok!


 


kérlek segítsetek! Harminc alatt vagyok pár évvel, egy KKV-nál dolgozom, a frontend fejlesztő csapatot vezetem. Minimálbérre vagyok bejelentve, és hááát, a fizu se fényes, de a poszt nagyon klassz, kreataív feladataim vannak, a csapatot is szeretem.


 


De nem jutok egyről kettőre...


 


kellene jogosítványt csinálni, albérletet fizetni. A páromat projekt alapon fizetik, egy banknál sem vagyunk hitelképesek. 


 


Jött egy telefon. Mehetnék egy nemzetközi céghez. Induló csapat, nekünk kellene az új technológiát behozni Magyarországra. A fizetés full bejelentve, bő 50 ezerrel az én mostani fizum fölött. Viszont... A feladatt kettővel az én mostani szintem alatt van, zéró kreativitás, csak kódolás és termelés ezerrel. Mondjuk csak napi 8-ban a mostani 10 óra helyett...


 


Szerintetek váltsak? Megéri? Annyira félek, hogy mivel a jobban fizető helyen csak egy kis szeletét ismerhetem meg a szakmának, elásom magam és örökre beleragadok egy alacsonyabb pozícióba... Adjatok tanácsot! Volt már valaki ilyen helyzetben?

  1. 2017. február 20. 16:2916.

    Na szóval ez itt másfél év, keményen gyakorlatorientált képzés. De még ezután sem gondolom, hogy fejlesző leszek, maximum kapok egy "jogosítványt" ami lehetővé teszi, hogy nap mint nap forgalomban vezetve évek alatt megtanuljak valóban vezetni... azaz fejleszteni.. :)

    előzmény:
    garylineker (14)
    2017-02-20  11:36
  2. 2017. február 20. 16:2715.

    Kezdőként OK a 350 meg a kevesebb is, csak mondom, frontend vezető fejlesztőként "erős" picit, lsd. alább ki is fejtetted miért.


    BA szaknak nem ugrok neki, a Codecoolnál próbálkozok.


     


     

    előzmény:
    garylineker (14)
    2017-02-20  11:36
  3. 2017. február 20. 11:3614.

    Attól függ...


    Az, hogy most kezdesz tanulni kódolni, az pontosan mit jelent? Az, hogy most kezded az informatikus BA szakot? Mert ez esetben, ha azt tisztességgel végignyomod és mellette néha vállalsz fejlesztő munkákat, ahol gyakorlatban is programozol, akkor a kezdőfizetésed nem 350 bruttó lesz, hanem sokkal több.


    De ha most elvégzel vmi 2 hetes gyorstalpalót, nuku saját projekt, nuku valódi gyakorlati tapasztalat, akkor ne számíts 350 bruttóra sem. Viszont, ha annyira nem számít most a pénz, akkor egy nyomott fizetésért cserébe menj el egy olyan cégbe, ahol a munkahelyen kitanítanak a programozásra. Az aranyat ér. Eltöltesz ott másfél -2 évet is senior fejlesztőt faragnak belőled. De a kettő együtt nem megy. Sajnos ez a szakma nagyon felhígult, és a fejlesztő szó is devalválódott. Nemegyszer találkozok olyna emberrel, aki elvégzett egy 2 hetes PHP kurzust, diplomája nincs, sose programozott önállóan és fejlesztőnek nevezi magát. Hát nem az.

    előzmény:
    FullMoon (12)
    2017-02-19  21:41
  4. 2017. február 20. 11:2813.

    Hm...valami nem stimmel nekem.


    Én 4 fejlesztőt vezetek (szerveroldal) és kb. 6-szor annyi a lóvém, mint a minimálbér (bár fogalmam sincs, hogy az mennyi). A frontend fejlesztők koordinátora viszont 600-800 ezer között keres itt (bér intervallumok vannak). Namost ő is és én is korábban fejlesztettünk, ez értelemszerűen alapkövetelmény.


    Nem hiszem el, hogy te valóban frontend fejlesztőket vezetsz ennyi pénzért, vagy a bejelentett pénzed mellett borítékot is kapsz, csak azt nem említetted. Vagy adminisztratív munkát végzel a csapat körül, de akkor az nem az a munkakör, amit leírtál.


    Ne haragudj a kötözködésért, de előbb tisztázd le itt, hogy mit is csinálsz pontosan.

  5. 2017. február 19. 21:4112.

    Ne keseríts el... most kezdek tanulni kódolást... a br.350 már jó fizunak számít frontend vezető fejlesztőként...??? Ez most komoly?


    Amúgy váltanék mindenképp, perszehogy, a kkv-tól hova mész tovább..:? Ez a minimálbéres bejelentős-zsebbecsúsztatós meg annyira gáz, ha bármi van, nem reklamálhatsz csak a minimálbérért... Ha hiányozna a csapat, az izgalmas munka meg a 10 órás munkanap, akkor még mindig elvállalhatsz tőlük plusszmunkát külsősként, napi 2 órában.. :)

  6. 2017. február 17. 16:0911.

    Válts azonnal közben tanulj, és ha elértél egy bizonyos szintet, akkor már lehet olyan munkahelyed, amilyent te szeretnél.


    A kellemes légkört és a pozíciódat fel kell adnod a jövődért, mi ezzel a baj? Valamit valamiért.


    Imádom hogy főleg a huszonévesek körében egy lüke divat ütötte fel a fejét. Elérnek egy pozíciót, a melóhelyet bratyizó játszótérnek nézik, és sírnak ha kicsivel alább kell adni hogy többet érjenek el. Az ilyeneknek nem tanították meg a szüleik, ha el akarnak valamit érni, bizony hátrafelé kell megtenni néhány lépést hogy neki tudjanak szaladni. A pénzért viszont le kell hajolni. Ha van egyáltalán olyan huszonéves, aki érti ezt a hasonlatot.

  7. 2017. február 16. 17:1310.

    A hivatalos fizetésem az albérletünket és a rezsit, illetve a mindennapos költségeket (ételek, tisztítószer) fedezi legfeljebb. Rendszeresen teszünk félre, de mosógépet, számítógépet, kellett venni, a páromnak meg kellett csinálnia a jogosítványt is. 


    Nem tudom, miről beszélsz, az én barátaim nagy része a suli mellett dolgozott, van megtakarítása valamennyi. Itt a hitelképesség a nagy probléma...

    előzmény:
    Sushi (8)
    2017-02-16  10:12
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. február 16. 10:269.

    egy banknál sem vagyunk hitelképesek.


     


    én utálom az összes simlisséget


    de eddig pont a simlis melóhelyed mentett meg az eladósodástól


    ha átmész a "tisztességes" céghez az erkölcsileg támogatandó


    de ha ettől adós leszel


    az már nem igazán oké, mert a lejtőről vissza nem könnyű


     

  9. 2017. február 16. 10:128.

    Szerintem tanacsot ne varj senkitöl, neked kell tudnod, hogy neked mi a fontos. De mar latod, hogy a mostani fizud hivatalos reszevel semmit nem tudsz kezdeni. Ha eddig a nem hivatalost eltetted volna, biztos lenne egy kis penzmagod, de ahogy irod, harminc alatti korosztaly vagy, ilyenkor meg nem a tartalekolas a fontos. Nem bantasbol irom, en ezt lattam hasonlo korosztalyuaknal.


    De ha mar most latod, hogy az uj helyen - talan meg neves cegnel is - joval több a teljesen hivatalosan bejelentett, sokkal kevesebb munkaert, akkor en a mai eszemmel abban eletkorban mar a biztos, kimutathatora szavaztam volna. Persze nem vagyok, es nem is voltam a mai eszemmel okos 25-30 evesen.


    Es lehet, hogy a kkv-t senki nem ismeri, igy nem is lesz olyan referecis kesöbb, mint a multi neve.

  10. 2017. február 15. 19:067.

    Én azt mondom, egy percet se gondolkodj. Elsőnek azt gondold át, milyen jövőd várható ennél a cégnél és milyen az új cégnél.


    Itt a cég sumákol veled, nem jelent be teljes összegre, az élet sok területén akadályoz ezzel, ráadásul a fejed felett lebeg az, hogy ha bukik a cég, neked is ugrik a plusz pénz. (ráadásul, éppen olyan bűnös leszel a fekete pénzzel, mint a céged)
    Igaz klassz meló, de meddig?????


    Az új cég:
    Ahogy írod: " A feladat kettővel az én mostani szintem alatt van"
    Újat ezek szerint nem tudnak mutatni, ez számodra előny, de ha te és a csapatod azt az új technológiát korrektül be tudja vezetni, a feladatot jól meg tudja oldani, szerintem számodra annál a cégnél várnak majd újabb és jobb munkák is. Általában az ilyen bevezetős munkák mindig szép kis jutalmat is hoznak magukkal, ha sikerrel jár a projekt. Semmi nem garantálja azt, hogy belefogsz ragadni valamibe. Ez szerintem csak rajtad múlik, mennyire vagy kreatív. Aki mer az nyer.
      
    Plusz, teljes összegre jelent be.
    Plusz napi 8 óra 10 helyett


    Mire vársz?? 

  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. február 15. 12:206.

    bukta esetén az adóhivatalnak mennyi büntit fogsz fizetni? ha ezeknél maradsz

    előzmény:
    VilágEncsije (4)
    2017-02-15  11:50
  12. 2017. február 15. 11:515.

    szerintem ez nem kérdés


    minimálbérre vagy bejelentve?!


    a multitól rengeteg továbblépési lehetőséged lesz, nem kell örökre ott maradi, de egy ilyen kkv állásból később nem biztos, hogy tudsz váltani

  13. 2017. február 15. 11:504.

    most 120 körül vagyok bruttó bejelentve, plusz 100 körül (bevételtől függ) kapok kézhet. A másik helyen 380 ezer forint bruttóra lennék bejelentve. 

    Tudom, ne sírjon a szám, ez jó fizetés magyar viszonylatban. Csak így se hitel, se önerő... :S

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2017-02-15  11:21
  14. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 15. 11:223.

    frontend fejlesztő csapatot vezetem. Minimálbérre vagyok bejelentve


     


    Hááááát, elég retek cég lehet ahol  ez van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2017-02-15  11:21
  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 15. 11:212.

    B 50.000.-Ft-ért váltanál?


    Mennyire  tér el a mostani helyednél a bejelentett fizu és az amit ténylegesen kapsz?

Címlap

top