Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lehetek állami finansz.?

Torolt_felhasznalo_675024
Torolt_felhasznalo_675024
Létrehozva: 2017. január 29. 11:17

Sziasztok.


Középkorú vagyok, felnőtt fejjel szereztem 2 diplomát önköltséges formában, levelezőn. Most újból tanulnék, de állami finanszírozotton szeretnék, alapképzésben, más területen, mint az eddigi diplomáim (germanisztika levelezős). Olvasgattam utána, és úgy gondolom, hogy lehetséges számomra ez a finanszírozási forma.



Ugye nem csak az első, hanem egy diplomát  finanszíroz az állam (nagyjából 12 félévet)?



Ha tudtok jogszabályt, kérném linkeljétek be. 


Köszönöm
  1. 2017. január 31. 11:056.

    Nem mondta, hogy nem talalta meg a helyet. Nem csak olyat lehet elkepzelni, hogy valaki unalmaban szerezgeti a legkulonfelebb vegzettsegeket, sot, a legtobb ember nem igy tesz. Rengeteg ember ismerek- beleertve magamat- aki munka mellett szerzett uj alap, majd mesterkepzest, pusztan azert, mert a munkajahoz szukseges es/vagy fejlodni szeretne.

    előzmény:
    sanyinak (4)
    2017-01-29  19:45
  2. 2017. január 31. 11:005.

    Csatlakozom az elottem szolokhoz, lehetseges.


    En is kozepkoruan vegeztem el nemreg egy mesterkepzest es a masodik felevtol szoltak, hogy az atlagom alapjan jogosult lennek atmenni allami finanszirozasra is. (csak 8 felevet lottem el annak idejen)

  3. 2017. január 29. 19:454.

    Es mi lesz ha 3 diploma utan sem talalod meg a helyedet?

  4. Torolt_felhasznalo_779837
    Torolt_felhasznalo_779837
    2017. január 29. 17:453.

    Egyetértek az előttem szólóval, 12 féléved van. Az ELTE-n is vannak államilag finanszírozott levelezős szakok. Olyan szakot keress, amit a későbbiekben használni is tudsz. Butaság teljesen más szakot választani, mert azzal a diplomával is csak egy leszel a sok közül. Egy szakot válassz és vidd végig a max. fokozatig, ennek van értéke a munkaerőpiacon. 

  5. 2017. január 29. 16:052.

    Így van, van 12 államis félévre még lehetőséged, ha találsz államis levelezőt, bár ez azért nem gyakori képzési forma,de létezik.


    Úgy tudom pl az államigazgatásin,

Címlap

top