Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Katáznék

szjuzi
Létrehozva: 2017. január 3. 20:06

Sziasztok! Pozitív történeteket szeretnék hallani olyanoktól, akik vállalkozásba csaptak, és nem bánták meg. Az az igazság, hogy kezd tele lenni a hócipőm azzal, hogy mindig dirigál nekem valaki, és mindig alkalmazkodjak mások szeszélyeihez. Szeretnék a magam ura lenni, kicsit nagyobb szabadsággal. Nem a technikai részletek érdekelnek, mert azokkal már képben vagyok. Csak kicsit bizonytalan vagyok, hogy feladjam-e az akolmeleg biztonságot, az évi 28 nap fizetett szabadságot, meg a táppénz lehetőségét azért, hogy magamnak keressem a pénzt, ne más szekerét toljam.


 


 

  1. 2017. január 6. 19:4424.

    Akkor érdemes belekezdeni a dologba, ha az embernek van tartaléka, illetve házastársa fix fizetéssel, vagy ha már előre van, vannak ügyfelei. A férjem egy ideig dolgozott otthonról szabadúszóként, de akkor nekem akkor állandó munkahelyem volt. Aztán külföldre költöztünk, itt ő dolgozik főállásban és én kezdtem el magamnak dolgozni. Kellett 3-4 hónap, míg beindult, de szerencsére itt támogatják a "kicsiket", nem húznak le 7 bőrt rólad. Aztán nekem adódott egy fix. munka is, ami részidős, így tudom mellette csinálni a sajátot is. Ekkor a férjem is belekezdett, egyelőre a főállása mellett, úgy gondolta, hogy majd szépen lassan alakul a dolog. Hát nem így lett, kb. 3 hét alatt annyira felpörgött a dolog, hogy már egy ideje fizetés nélküli szabadságon van a cégnél, hogy meg tudja csinálni a sok munkát, amit bevállalt magánba. Egyetlen gond, hogy hamarosan házat szeretnénk venni, és a hitelnél jobban mutatna egy fix állás egy nagy cégnél, mint a szabadúszó, ezért addig ki kéne húznia a munkahelyén.

  2. 2017. január 6. 19:0623.

    Igen, és a mai technikai vívmányoknak köszönhetően kb. fénysebességgel terjed a rosszhíred, ahhoz képest, amennyit tenni kell az elismertségért. Egyetlen romba döntheti sok év munkáját, mert ha a fejed tetejére állsz is sokan lesznek a "nem zörög a haraszt" állásponton egy ilyen eset után. Ilyenkor nem az ügyfél az eredendő hülye, hanem az aki felveszi a kesztyűt és kockáztatja a hírnevét egy idióta miatt. Mondjuk ehhez is fel kell nőni, hogy valaki belássa nem ez az előnye, ha vki vállalkozó, hogy elhajthatja a búsba az ügyfelet....

    előzmény:
    rockcica (20)
    2017-01-06  14:54
  3. 2017. január 6. 18:5722.

    Nem szakadok meg a munkában, csak nagyon kevés olyan nap van, amikor egyáltalán  nem foglalkozom vele. Inkább mentálisan megterhelő, mint fizikailag, hogy az agyam nem tudom átkapcsolni lazítóra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (19)
    2017-01-06  11:08
  4. 2017. január 6. 18:5221.

    Ez jó elgondolás, év végére úgyis körvonalazódik, hogy érdemes-e főállásra váltani. 

    előzmény:
    szjuzi (18)
    2017-01-06  10:12
  5. 2017. január 6. 14:5420.

    Tudom,hogy nehéz eset tud lenni egy ügyfél is,de ha annyira gáz a helyzet nyugodtan elhajthatom nem szól bele senki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (13)
    2017-01-04  18:15
  6. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 6. 11:0819.

    Azért ezzel az életmóddal vigyázni kell, az ilyeneket szokta életük fénykorában elvinni az infarktus. És sovány vigasz lesz a fejfádon, hogy "Utáltam a semmittevést".

    előzmény:
    Büdösbogár (17)
    2017-01-05  21:04
  7. 2017. január 6. 10:1218.

    Tőlem most ugyanazt várják el alkalmazottként, mintha vállalkozó lennék, mert nincs helyettesem a cégnél. Ugyanúgy fel kell vennem a telefont a szabadság alatt. A szabadságomat is csak nagy harcok árán tudtam kivenni, úgy, hogy előtte előre dolgoztam, hétvégén is. Viszont vannak hetekig tartó üresjáratok, amikor viszont bent kell ülnöm, hogy miért? Mert csak. Fusizni meg nem akarok az irodában, ahhoz nincs pofám. Szóval én már most is vállalkozó életet élek, csak sokkal nagyobb kötöttségekkel, és a megkeresett pénz sem az enyém. Ezért akarok katázni. Jó szakmám van, egyelőre mellékállásban, de belevágok, év végére viszont teljes állásban.


    Köszönöm a hozzászólásokat, bár egyik sem sikerült túlzottam pozitívra.

    előzmény:
    Büdösbogár (17)
    2017-01-05  21:04
  8. 2017. január 5. 21:0417.

    Ez így van. 


    Tavaly 11 napot voltam úgy szabin, hogy nyaraltam, de még a tengerparton a homokban is felvettem a telefont, mert mindenkit szeretnék megtartani. Próbáltam régebben kivonni magam a forgalomból a nyaralás idejére, de az nem működött. 


    Ezen kívül a maradék 354-ből ha 10 nap volt, hogy aznap úgy alakult, hogy egy percet se dolgoztam, akkor sokat mondok. Szóval legfeljebb 20-22 szabadnapom volt hétvégével, ünnepnappal, szabadsággal , szőröstől bőröstől tavaly. Megtehetném, hogy otthon pihengetek, amikor pénzt is kereshetnék, de az utóbbi valahogy vonzóbb, mint a céltalan semmittevés. 

    előzmény:
    L-é-n-a (16)
    2017-01-05  15:47
  9. 2017. január 5. 15:4716.

    20 évig  voltam  vállalkozó.


    Nehéz  az  ügyfélkört kiépíteni,  és  azt  meg  is  tartani,  esetleg  bővíteni.


    Szabadság,  betegség:  a  munkát  akkor  is  el  kell  végezni,  míg,  ha  állásban  vagy,  akkor nem.


    elmentem  minden  évben  szabira,  de  bizony  előtte  nagyon  rá  kellett  vernem,  hogy  mindennel  meglegyek  időre.


     

  10. 2017. január 4. 21:3215.

    Nem csak itthon, sehol nincs olyan, hogy a munkavállaló szabad döntése, hogy mikor megy szabira. A szabit nem kiveszed, hanem kiadják. Ha érted a különbséget, akkor nincs kérdés se, hogy miért van így. Díjazott pihenőidő, amit kiad a munkáltató. 25 %-át akkor, amikor te akarod. A munkáltató érdekeit ( folyamatos termelés, üzletmenet, helyettesítés megszervezése, etc. ) 75 %-ban tolerálja a törvény. Ahol megoldható, ott nyilván nem ragaszkodnak mereven ehhez. 


    Minden vállalkozásban megengedhető, hogy van ünnepnap, hétvége, merev munkaidő. Hogy  5-kor leteszi az ember a lantot akkor is, ha halomban áll a munka, csak van ahol ez mondjuk egyet jelent azzal, hogy szép lassan elkopnak a megrendelők, ügyfelek, vendégek, mert elmennek oda, ahol kiszolgálják az igényeiket gyorsaságban, rugalmasabb munkaidőben, stb. Mindig egyéni mérlegelés kérdése, hogy ki és mit enged meg magának, hova akar eljutni vállalkozóként, uram bocsá' mennyit akar keresni. 

    előzmény:
    rockcica (7)
    2017-01-04  11:16
  11. 2017. január 4. 19:2614.

    nem a főnökkel van problémám, hanem az egész nap kotkodáló, teázgató, ebédelgető, semmit sem csináló irodai szobatársakkal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (13)
    2017-01-04  18:15
  12. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 4. 18:1513.

    Nem tudom, mi a foglalkozásod, de ha szellemi munkát végzel, akkor egyértelműen a hibrid munka a legjobb. Én már évek óta ezt csinálom, és nagyon bevált. Egyrészt megvan az a jó érzés, hogy van egy biztos havi fix, ugyanakkor ezt a lehetőségek, munkakedvem stb. függvényében akár meg is duplázom. De mondhatom azt is, hogy nekem ebben a hónapban elég a főállásomból befolyó pénz, inkább pihenek egy kicsit (szerencsére nekem jó munkahelyem van, nem kín bejárni).


    Hülye főnök, magad ura témakör: ezt azért félre szokták érteni... Lehet, hogy te leszel a saját magad főnöke, de hidd el, az ügyfelek se marcipánból vannak, és a hülye ügyfelek legalább annyira meg tudják keseríteni a mindennapokat, mint mondjuk a hülye munkatársak. Szóval abban ne reménykedj, hogy egyéni vállalkozóként nem leszel idiótákkal körülvéve :))

  13. 2017. január 4. 18:1412.

    A főnököm akár évekre is a megrendelőm lenne, havi rendszeres munkával, a többi évente kettő-négy projekt. Hajtanék is fel egyéb melókat, de a havi betevő meglenne. Szóval nekem megérné. Nagyon unom az alkalmazotti létet, hogy könyörögni kell azért, hogy két hét szabit kivegyek, de ha épp nincs munka, akkor viszont bent kell ülni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (11)
    2017-01-04  18:00
  14. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. január 4. 18:0011.

    Ez egesz jol hangzik, mert nem neked kell loholnod az ugyfelekert. Beszelj egy konyvelovel is szerintem. A megrendelesek hosszu tavunak tunnek?

    előzmény:
    szjuzi (10)
    2017-01-04  17:54
  15. 2017. január 4. 17:5410.

    Hú, köszi mindenkinek a sok hozzászólást.


    Jó szakmám van, és már lenne is egy-két megrendelőm, illetve a legnagyobb megrendelőm majdan a mostani főnököm lenne, ha beleegyezik. Neki nagyon fontos a munka amit végzek a cégének. Ha alvállalkozóként csinálnám, akkor kicsit szabadabban mozoghatnék, intézhetném a saját dolgaimat, és nem kellene akkor is bent seggelni az irodában, amikor semmi meló nincsen.

  16. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. január 4. 11:329.

    Szerintem akkor is nagy baj lehet, ha ugyes es jol csinalja. Korrupcio es magyar adoterhek mellett....eleg, ha ot nem fizeti ki valaki, maris birosagra maszkalhat a szabadsag es pluszjovedelem elvezete helyett.


    En, nincs az az ehinseg, ami arra ravehetne, hogy magyarorszagon vallakozzak. (csinaltam, koszi, eleg volt). 


    Ti, ugyan pozitiv torteneteket vartal...hat, abbol nincs sok. En sok sikert kivanok, ha megis belevagsz!

    előzmény:
    rockcica (8)
    2017-01-04  11:20
  17. 2017. január 4. 11:208.

    Szerintem ugyanolyan stresszes naponta bejárni dolgozni , korán kelni egy olyan munkahelyre ahol a nyolc óráért alig keres, (mert a legtöbb munkaadó kihasználja az alkalmazottjait)és utálja amit csinál..Ha jó a szakmája, és szereti amit csinál, ügyes benne, nem lehet baj

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (6)
    2017-01-04  11:05
  18. 2017. január 4. 11:167.

    Az attól függ mibe vág bele..ha konkrét, jó szakmája van, és nem csak simán "üzletelgetne" olyan dolgokkal amit már jó sokan csinálnak, valamint ha profi benne amit csinál, akkor nem kell négy év.


    Másik: Fizetett szabi: Az a baj hogy még a szabi időpontját sem a dolgozó válasza meg egy csomó helyen..nem is értem


    Valamint a stabilnak tűnő állás is egyik napról a másikra megszűnhet..


    És van munka vége, mert itt a saját szakállára dönti el mit vállal be. Persze van hogy többre  jön ki egy egy nap, mint nyolc óra, de azt tudja, hogy saját döntése, saját érdeke, saját pénze ha többet vállal..és utána ha úgy érzi, másnap kevesebbet szán rá.

    előzmény:
    Büdösbogár (3)
    2017-01-03  21:52
  19. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. január 4. 11:056.

    Szerintem Magyarorszagon vallakozni kb ongyilkossag. Becsuletesen szinte biztos, hogy nem fogod tudni csinalni az adoterhek es kortartozasok miatt. Extrem mertekben stresszes mufaj.

  20. 2017. január 4. 11:055.

    Ha van olyan szakmád, amiből tuti ügyfélköröd lehet, akkor mindenképp. Párom gyógymasszőrként vállalkozik, neki a négy év alatt beérett, megéri. Igaz, nem mindig keres sokkal többet mintha mondjuk 8 órában egy kicsit az átlag fölé menne,(de van mikor tök jó hónapjai van, tehát éves szinten sokkal jobb(de ugye így is több marad a zsebében, mintha nyolc órában a város másik végén, halálra dolgozva magát seggfej kollegákkal és főnökséggel körülvéve, nem a saját időbeosztásában kulimunkát végezve, hétvégén, ünnepnapokon is dolgozna) de így nem dirigál neki senki, akkor vállal vendéget amikor akar, akkor megy szabira amikor akar, és  öt percnyire a házunktól talált üzletet, ahol bérel helyet. Ja és ha úgy akarja akkor már péntekre nem tesz e vendéget, és senki nem szólhat neki. Szóval ha jó a szakmád, vágj bele, de azért egy három négy havi tartalékot érdemes félretenni ameddig beindulsz.Drukkolok!

  21. 2017. január 4. 10:534.

    Szjuzinak írok, de nem működik nálam az új hozzászólás.


    Én nem adnám fel egyenlőre a biztosat a bizonytalanért. Mint ahogy már írták előbb próbáld meg mellékállásban és ha így fel tudod fejleszteni és úgy látod meg van az a jövedelmed amit a főállásban is kapsz vagy több akkor hajrá, de csak akkor.

    előzmény:
    Büdösbogár (3)
    2017-01-03  21:52
  22. 2017. január 3. 21:523.

    Főállásban csak akkor csináld, ha sok tartalékod van, lesz mihez nyúlni, amíg pár év alatt felfejlődik az üzlet egy olyan szintre, amiből stabilan meg tudsz majd élni. Valóban nagyon klassz, hogy a magad ura vagy, de sokat kell kockáztatni, sokat agyalni a folyamatos megújuláson és ehhez állandóan mozdítható tőkével kell rendelkezni. Kivéve, ha vmi olyasmit csinálsz, amibe csak szellemi tőkét kell befektetni. Szóval nincs fizetett szabi, nem érkezik minden hónapban fizu a számládra és nincs munkaidő vége, csak munka, amit el kell végezni - akár hétvégén/ünnepnap is-  és folyamatosan van némi stressz, hogy a következő hónap/év is az elvárások szerint alakul-e majd. Ezzel szemben van az a fajta szabadság, amit írsz, hogy nem ugat bele senki abba, amit csinálsz.

  23. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 3. 20:332.

    Szia, mobilrol irok, nem tudom, hogy fog megjelenni. En foallas mellett katazok, igy havi 25, nekem nagyon bejott. Ugyanazt csinalom ev-kent is, mint az allasomban. Ha nincs meg a havi 30 ora foallasod, akkor a kata havi 50. Anyagilag szerintem a ketto kombinacioja eri meg leginkabb, bar egy baratom csak katas, es azt mondja, ha van stabil ugyfelkkorod, akkor igy is megeri. Azt azert tudnod kell, hogy nekem az ev-s stabil (= rendszeresen ad munkat) ugyfelkort kiepiteni kzb. 4-5 ev volt.

Címlap

top