Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek mellett tanulni

Newlife
Létrehozva: 2016. december 22. 16:14

Sziasztok!


Azért indítottam ezt a topikot, mert azt tervezem, hogy ismét iskolapadba ülök, amíg Gyesen vagyok.


Nem akarom elfogadni, hogy már "öreg" vagyok hozzá (33), tanulni sohasem késő! Miért ne adnék magamnak még egy esélyt az elhelyezkedésre? Nem akarom bánni később, hogy nem vágtam bele!


Szívesen "beszélgetnék" olyan anyukákkal, akik hasonlón gondolkodnak! Könnyebb, ha támogatjuk egymást! :)


Newlife



 

  1. 2016. december 24. 10:218.

    Hat LLL van szoval barmikor lehet, sőt szukseges is kepezni magunkat. Bar itthon az átképzés nehez dio, tapasztalat nelkul bekerulni valahova, de ez nem minden vegzettsegnel van igy. 


    Még tanulok, 4 feleves a kepzes, most lesz vege a 2. felevnek (keresztfelevben kezdtem). Emberi eroforras tanacsado szak. Szerencsere allamilag tamogatott. 

    előzmény:
    Newlife (7)
    2016-12-23  20:58
  2. 2016. december 23. 20:587.

    Szeptemberben induló képzést néztem, SE-ETK-n dietetikus szakot. Addigra 10 hónapos lesz a kisebbik. :) A lányom mellett én is MSc-re jártam, de sajnos úgy látom, hogy az ipari szektorban nem lesz hely számomra, így 33 év ide vagy oda, újrakezdem. Nem akarok 45 évesen rádöbbenni, hogy lépni kellett volna amikor még "csak" 33 voltam. Te milyen MSc-re jártál?

    előzmény:
    phangan (6)
    2016-12-23  11:25
  3. 2016. december 23. 11:256.

    Én megbolondulnék, ha egész nap, hónapokig csak az lenne a feladatom, hogy háztartás és gyerek. Nagyon monoton. 


    1 hónapos baba mondjuk még erős, de mire elkezdesz valamit, addigra már nagyobb lesz. Jövő szeptembertől kezdenéd? Én 5 hónapos korában kezdtem a mesterképzést, de akkor már nem szopizott, úgyhogy végülis akadálya nem volt. Ha máshogy alakult volna, akkor nem tudom hogy megyek el annyi időre suliba.


    Konkrétan milyen szakot néztél ki ott? 

    előzmény:
    Newlife (4)
    2016-12-22  22:49
  4. 2016. december 22. 22:545.

    Igen, segítség nélkül nem megy.


    Viszont nagyon jó néha mással foglalkozni, mint a mosás, főzés, takarítás, pelenkázás. :)

    előzmény:
    nyugger (2)
    2016-12-22  16:41
  5. 2016. december 22. 22:494.

    7 éves és 1 hónapos :) Az első mellett MSc-t csináltam a BME-n, de mivel úgy látom, hogy nem nagyon fogok tudni elhelyezkedni azzal a diplomával, gondoltam tanulok valami gyakorlatiasabbat. Meglátjuk.


    Tényleg nem könnyű, de nem lehetetlen.


    A Semmelweis Egyetem Egédzségtudományi karát néztem ki, ott van sokféle levelező képzés is.


    Meglátjuk.

    előzmény:
    phangan (3)
    2016-12-22  17:59
  6. 2016. december 22. 17:593.

    Szia! 


    En is tanulok, mesterkepzen levelezon, plusz angol nyelv. Nehez, de szeretem a porgest. Segitseg nelkul nem megy... Egyreszt be is kell jarni (nem mindenre megyek be pedig), masreszt haladni a dolgokkal, tanulni is kell ido. Igy az alvasido szigoruan erre megy nappal, este 8 utan viszont nem tul hatekony. Ha kerdesed van, irj nyugodtan :) Mi t tervezel tanulni? Mennyi idos a gyerkoc?

  7. 2016. december 22. 16:412.

    Gyerek mellett tanulni - nem lehet. Legalábbis nagyon nehéz. Én negyedév végén szültem, nappalin. Ötödévben már nem nagyon jártam be, de hátra volt még a szakdolgozat megírása, diplomavédés - hát az nem volt egyszerű.


    Minden attól függ, tud-e valaki neked segíteni, tehermentesíteni a vizsgaidőszakban.

Címlap

top