Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felnőttképzés

Mili19
Létrehozva: 2016. november 27. 17:53

Tobben irták h.végeztek tanfolyamot ,meg vannak jó és rossz tapasztalatok,de engem az eladói szakmai vizsga érdekel,nagyon szigoruak a vizsgáztatok?December 3 an van a vizsgám de nem tanultam semmit,csak pár szót tudok talán mondani,nagyon félek tőlle,a 20 tételből megtanultam 4et,de a boltba ahol gyakorlatoztam maradhatok dolgozni ha leadom,nem rossz bolt és rendesek a kolléganóim,szivesen maradnék de ha bukok mindenkit cserben hagyok,de lehetetlen 6 nap alatt 16 tetelt megtanulni


Köszönöm a válaszokat!

  1. 2016. november 30. 23:0652.

    Jobb is, es egyaltalan nem szegeny. Mert kell azt sajanlni, aki tanul es okosodik?

    előzmény:
    kekelefant (51)
    2016-11-30  23:00
  2. 2016. november 30. 23:0051.

    Magol szegeny,hogy megmaradjon az allasa!!!!!!

    előzmény:
    Sissi52 (48)
    2016-11-30  10:17
  3. 2016. november 30. 11:2650.

    Akkor te, mint tudatos és igényes vevő, mej már el gyári "tanulmányútra"...ne úgy, mint "turista", hanem mint dolgozó, vagy mint szakmában lévő, illetve oda készülő pl. élelmiszeripari mérnök tanuló...azaz "bennfentes". 


    A férjem  egyetemistaként volt gyárlátogatáson a P** gyárban, a M**-ban stb. Látott dolgokat, inkább nem részletezném, pedig őket sem merték bevinni, csak az export részlegre...... Tudjuk, hogy az a  bizonyos téli szalámi mennyibe kerül, ugye?  Anyósom húsüzemben dolgozott, tudna mesélni arról, mi kerül pl a  virslibe... igen, a drágább juhbelesbe ugyanaz, mint a műbelesbe. Várhatod az eladótól, hogy elmesélje neked, mi hogyan készült, vagy elmesélje, hogy adott termékben mi van, attól még sem te sem ő nem látta, hogy az a  bizonyos 80% (vagy akárhány %) disznó/marha/csirkehús, az pontosan mit is fed. Ennyit az igényeidről. Nyugodtan tartsd csak fel a  sort kérdezősködj, és verd a  melled a  tudatosságért, valójában kb. ugyanazt a sz*rt eszed, mint mi "igénytelen és nem tudatos és egyébként is tudatlan" "pórnép".

    előzmény:
    Lédienn (29)
    2016-11-29  06:50
  4. 2016. november 30. 10:5949.

    Látom nagyon a bögyödben vannak az eladók és mivel általában az eü-s dolgozók lelkiismeretességéről szoktál írni és magad is dolgoztál-dolgozol eü-ben, hozok egy példát onnan. Sógornőm sztorija: szülés utáni 6 hetes kontroll. Bent a CSNT-ben a doki és két nővér, meg egy szülésznő.Megbeszélik, hogy szoptat stb, majd a vizsgálat után fogamzásgátlásról kérdezi a doki az anyukát, hogy akar-e, miben gondolkodik. Sógornőm a hüvelygyűrűre kérdez rá, doki lelkesen támogatja, hogy az nagyon király módszer. Meg is mutatja hogy néz ki, prospektust is ad róla, nővérrel kinyomtattja a receptet.


    Hazament a sógornőm, olvassa a prospektust, amire nagy nyomtatott betűkkel rá van írva, hogy ha szoptat ne használja a gyűrűt!!!! Most ha valaki kevésbé kíváncsi és nem olvassa a prosit, csak bízva a dokiban használni kezdi a gyűrűt???? Gyakorlatilag négy eü-sből egy sem vette soha a fáradtságot, hogy elolvasson egy néhány oldalas pici tájékoztatót... nap mint nap mennek anyukák kontrollra, vsz. nem a  sógornőm volt az egyetlen, akinek szoptatósként felírták a hüvelygyűrűt. Sokszor írtad, mennyit kell tanulni, hogy akár csak nővér legyen valaki. Az orvosról nem is beszélve, amíg szakorvossá válik. Triviális dologról van szó, amit egy nőgyógyinak, de szerintem az ott dolgozó nővéreknek is tudniuk kellene, elvégre nem ritkaság számba menő gyógyszerről van szó, nem egy különleges esetről. Ha ilyen előfordulhat, akkor te milyen alapon várod, hogy egy néhány hónapos tanfolyamot elvégzett eladó tudja x termék gyártási folyamatát, milyen alapon várod, hogy tudja egy termék összetételét, egyáltalában miért várod el. hogy igénye legyen arra, hogy elolvassa, amikor orvosnak, nővérnek sem volt igénye rá, hogy egy évek óta ott heverő prospektust egyszer is a kezébe vegyen.. holott a bolti eladóhoz képest ők elvileg tanult emberek.

    előzmény:
    Lédienn (29)
    2016-11-29  06:50
  5. 2016. november 30. 10:1748.

    Tudom, ugyes trukk. Az emer tartson haziallatot es azt egye.


    Na, de hova lett ez a topikindito is, ez is eltunt, mint a kamfor. Vagy belesuppedt a tanulasba. Azert ha lenne intelligenciaja, idevakkantana.

    előzmény:
    kekelefant (47)
    2016-11-30  00:47
  6. 2016. november 30. 00:4747.

    En nagyon szerettem a -csirke falatokat-amig veletlenul megneztem egy musort,ami bemutattta,hogy feheritett borbol,rossszabb csike reszbol osszenyomva nugettformara keszul,azota ranezni sem birok.Ha az eladono elmondja hogy a legtobb felvagott zsomlebol,zsirbol,izesitobol ,formakba keszul,te se ennel tobbet...


    Koszi a pipit!!!!

    előzmény:
    Sissi52 (45)
    2016-11-29  23:36
  7. 2016. november 29. 23:5346.

    Mar ettem. Rakott krumplit foztunk a pacienssel, finom lett. A paprikascsirke is finom lett.

    előzmény:
    kekelefant (44)
    2016-11-29  23:10
  8. 2016. november 29. 23:3645.

    Nem ertjuk. Nem lesz belole elado, ha most megbukik a vizsgan. Ez nem Amerika. Itt minimalbert kap ugyan, de legalabb nem kell erte semmit sem tanulnia. Maradhat sikhulye, ahogy szereti.

    előzmény:
    kekelefant (44)
    2016-11-29  23:10
  9. 2016. november 29. 23:1044.

    Sissike,egyel valamit,mert rossz hangulatban vagy,pisztoly a fejehez??????????Egy egyszeru eladonak,es nem kell szamarazni ,sertegetni....hulyeseget nem kell szegenynek tanulni,egy egyszeru alul fizetett allashoz,ertjuk???????

    előzmény:
    Sissi52 (25)
    2016-11-29  01:25
  10. 2016. november 29. 23:0743.

    Sissi,nem mehetunk vissza fuves retre legelni,mert nem voltunk tehenek,ebihalak voltunk,


    valaki kitorltette amit irtam,hogy a legtobb felvagott szintetikusan keszul,mert allattartas tul sokba kerul,,,,kinek fajt?De akkor is igy van.aki elhiszi azt ami a csomagra van irva,annak kellenne vizsgat tenni,nem a szegeny eladonak........es mindjart vigyen magaval mikroszkopot lakmusz papirt.......szanalmasok vagytok!


    Ha elmentek a legelegansabb etterembe spagettit enni,vagy fasirtot,tudjatok,mi lett bele keverve??????


    Es hogy a tortat a pincer hanyszor ejtette le?????

    előzmény:
    Sissi52 (34)
    2016-11-29  12:58
  11. 2016. november 29. 22:5942.

    Orulj neki ,hogy van mit enned!Mindegy mi van rairva,mindegyik egyforma.........izesitve,es szinezve vannak,jo etvagyat kis kenyes gyomru!

    előzmény:
    Lédienn (29)
    2016-11-29  06:50
  12. 2016. november 29. 22:5041.

    Miert? nincs kiirva, hogy mi hol talalhato? Nagy dolog. Ehhez is sok esz kell. De hat ahol jarnak iskolaba, csupan nem tanulnak, ott hol az esz? Itt is tesznek fel cuccot magasra, akkor megkerek vagy egy vevot, vagy a vevo kerdezi meg, hogy segitsen, vagy megkerek egy eladot. Kerdessel meg eladot keresek. Olykor egy-egy vevo is adhat ismeretet, hogy jo vagy nem a termek. Ki mit szeret alapon.

    előzmény:
    Lillaréka (38)
    2016-11-29  19:30
  13. 2016. november 29. 22:4440.

    Most te akkor ezt helyesled vagy nem helyesled? Enszerintem mindenkeppen bunkosag.

    előzmény:
    Lillaréka (39)
    2016-11-29  19:52
  14. 2016. november 29. 19:5239.

    és tanulságul


    jártam ma egy bioboltban, mert egy ismerősnek diétát kell tartania bizonyos okokból. 


    nemrég kezdte.. még  ő sincs képben teljesen. 


    kérdezte az eladót.. tanácsot kért...  az eladónak gőze nem volt arról, hogy pl melyik liszt a szénhidrátcsökkentet... melyik a gluténmentes és hasonlók.  pedig ha valahol-. hát pont egy ilyen helyen tudni kéne az eladónak mit árul, hiszen aki odamegy az okkal választja ezt a boltot. 

    előzmény:
    Lillaréka (38)
    2016-11-29  19:30
  15. 2016. november 29. 19:3038.

    Vevőként mondom neked... mert én igy érzem.. a vevők bizalma itt magasról le van ejtve. 


    állsz a gondola előtt a magad 163 cmével és szemezel a kukoricakonzervvel amit lábujjhegyen állva sem birsz megériteni. és az istennek sem akar beugrani a kosárba. eladó sehol.. mert szerencsétlen.. egy darab épp a pultban futkos mint a mérgezett egér.. és szolgálja ki a vásárlókat....  akik sorban állnak. A másik a kasszában... - és több nincs.. ill nem látom.  ha mázlim van jön egy magasabb férfiember is leveszi azt a nyomorult a kukoricát.. ha nincs.. akkor ott marad..-   


    ennyire kevés eladóval ami van jelenleg a boltokban-- minden van -de bizalom az tuti nincs. 


     


    a tescoban rászoktam a robotkasszára.. mert a két szem kasszás elött a gondolák között kigyózik a sor. a robotkassza gyorsabb.  ott is kevés az ember.... -


    ezeket azért irtam.. hogy  ahol ennyire kevés az ember.. ott totál kizárt hogy egy vevő bármit is kérdezzen.. akár azt is hogy valamit hol talál. 

    előzmény:
    Sissi52 (36)
    2016-11-29  13:09
  16. 2016. november 29. 19:1537.

    Én pedig irtam, hogy áruismeretet én is tanultam.. és pont nem az van benne ami - fontos lenne- 


    hanem szinte felesleges dolgok. 


    Valahogy a gyakorlat köszönőviszonyban sincs az elmélettel. Olyan mintha  azok állitották volna össze, akik  boltban sem jártak még. 


    De mivel ezt kell megtanulni.. mert erre épül a vizsga.. egyszerűen le kell ülni és meg kell tanulni, 


    ennyi.

    előzmény:
    Lédienn (30)
    2016-11-29  07:18
  17. 2016. november 29. 13:0936.

    A vevo nem fog profi kerdest feltenni, de egyszeru kerdesre is hogy valaszol az elado, ha abszolute semmifele ismerete sincs? Vannak bizony szakerto eladok, es az ember csodalja oket es mindig odamegy vissza vasarolni. Kell a vevok bizalma.

    előzmény:
    Lillaréka (26)
    2016-11-29  05:59
  18. 2016. november 29. 13:0135.

    Akkor minek kell okitas? Itt csinaljak jol. Felveszik Stefanit reggel 8-kor, 8 ora 5 perckor o az elado. Hogy mit ad el, meg mit vesznek ott, olvassa el mindenki maganak. Nem ennyire egyszeru. Itt is van felvilagositas, vannak erre kikepzett managerek. Az ember abba a boltba megy vissza, ahol embernek neztek.

    előzmény:
    Lillaréka (27)
    2016-11-29  06:09
  19. 2016. november 29. 12:5834.

    Amit utoljara irsz, eppen errol van szo. Ha mar okitas van az eladoknak, legalabb az alapismeretekkel rendelkezzen, amit egy gyerek is siman megtanul. Meg igy is rengeteg vasarlo sokkal okosabb, de ez nem tanulmanyi verseny. Az nem ud tanulni, aki nem is akar, az eletben mindent konnyen szeretne megszerezni. Ez amai vilagban nem megy. Vagy alljon szalag melle es vegye ki az arut gepiesen, oda se kell esz. Bar aki ott is jo akar keresni, annak tudnia kell, mit miert csinal.

    előzmény:
    Lillaréka (28)
    2016-11-29  06:19
  20. 2016. november 29. 12:5333.

    Igy van, nem kell Nobel dijas tudosnak Lennie, de sikhulyenek sem. A kepzesnel nyilvan sokkal tobbet kell megtanulnia, olyan ismereteket meg kepessegeket szerez, ha kesobb valamit nem tud, vagy elfelejt, tudja, hol talalja meg. Az ember agya, latoszoge is kitagul es mar nem annyira alacsony szogbol nezi a vilagot, ha tanul, meg vilagot jar. Persze, a pulykak nem repulnek magasan.  

    előzmény:
    cabron (31)
    2016-11-29  08:34
  21. 2016. november 29. 12:5032.

    Ja, hat itt kerdezhetem az eladotol, altalaban nem tudja, de van, amelyik igen. De itt nem kell semmi vegzettseg az eladoi munkahoz. Bemegy reggel, betanitjak, es o az elado. Eleinte meg vannak mellette, aki segit, amig uj. Van customer service, ahol adnak felvilagositast. Igen, egyre tobb az igenyes vasarlo, aki megnezi, mit rak a szajaba, es egyre tobb az ellergias ember, van, akinek tobbfele allergiaja is van, pl se tejet, se lisztet, se cukrot. Van amikor egyertelmu az aru, de nem mindig. Es ha valami ujat lat? Bizony idegesito a hulye elado. Az ember megis kitol kerdeze meg, amit a bolt arul, nem abban a boltban? Aki zsiros szalonnat, kristalycukrot meg feher kenyeret vesz, annak nyilvan semmi kerdeznivaloja, tudja, mit vesz.

    előzmény:
    Lédienn (29)
    2016-11-29  06:50
  22. 2016. november 29. 08:3431.

    Ezzel azért nem teljesen értek egyet.


    Mondjuk, ha az eladótól megkérdezik (árkülönbség miatt), hogy mi a különbség a gyorsérlelésű és a hagyományos között, minimális szinten ismernie kell a gyártási folyamatot.


    Nem értem miért ne lehetnénk igényesebbek? Vannak "analfabéta" vevők, vagy minimum nem értik, amit olvasnak. Miért baj, ha nem az a hozzáállás, hogy a vevő vegye meg oszt jónapot, azon kívül meg lefossuk, hogy mégsem tudja felhasználni, amit megvett.


     


    Ha meg valaki, aki egy szakmát akar szerezni arra nem képes, hogy megfeleljen az aktuális elvárásoknak a szakmájával kapcsolatban, az menjen el egy pályaudvarra wc-s néninek, ahhoz nem kell tudás.

    előzmény:
    Lillaréka (26)
    2016-11-29  05:59
  23. 2016. november 29. 07:1830.

    "Az  áruismeret 20 tételét két nap alatt meg lehet tanulni". 


    Na,pont ez a topikindító problémája,hogy ő ezt nem tudja,nem is akarja!


    Erre jött az "okos,logikus" válasz,hogy minek is kellene ezt tudnia egy eladónak,felesleges hülyeség "szegényeknek" ilyesmit tanulni, elvárni a minimális tudást. Kvázi maradjanak csak ész és minimális tudás nélkül robotoló zombik. Meg a vásárló a hülye,mert annak úgyis tudnia kell,ha gyakorlott vásárló,meg olvassa el,ha érdekli stb.


    És az a vásárló a hülye,hisztis p...,aki mégis merészel kérdezni tőlük,mert naívan feltételezi,hogy az eladó esetleg a gyakorlatból is tudja,vagy tanulta mit árul,mivel dolgozik naponta. 

    előzmény:
    Lillaréka (28)
    2016-11-29  06:19
  24. 2016. november 29. 06:5029.

     Végre valaki megértette a mondanivalóm lényegét!


    Nem véletlen,hogy most már kötelező minden élelmiszer cimkéjén feltüntetni, (arányaiban,grammban,százalékban) a pontos összetevőket is. Mert egyre több a tudatos,igényes(?) vásárló,aki nem "ehető" műanyagba töltött élelmiszeripari hulladédokot akar enni.


    De még mindig vannak,akik úgy tartják,jobb tudatlan,tanulatlan hülyének maradni,akár vásárló,akár eladó az illető.

    előzmény:
    Sissi52 (24)
    2016-11-29  00:20

Címlap

top