Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Érdemes 30 felett tanulni?

Tinúviel
Létrehozva: 2016. október 6. 22:16

A kérdés nem rólam szól, nekem van megfelelő végzettségem.


Általánosságban gondolkodtam el, van-e 30 év felett értelme belefogni valami új szakmába/diplomába, és ha igen, vajon milyen területen? Persze, tudom, az ember miért ne kezdjen bele, ha érdekli valamilyen szakma, de most csak racionális szempontból vizsgáljuk a dolgot, ha azért szeretne valaki tanulni, hogy ténylegesen elhelyezkedjen a végzettségével.


A munkáltatók, mint tudjuk, 22-23 éves, kétdiplomás, öt nyelven beszélő, 8 év szakmai tapasztalattal bíró rendelkezőkre vágynak minél alacsonyabb bérigénnyel. Vajon mennyi esélye van az embernek, ha pl. 32 évesen végez az egyetemmel/szakmával, és ott áll szakmai tapasztalat nélkül?


 


 

  1. 2016. október 15. 19:05152.

    Hogy a bolcsek kove tenalad? ez meg viccnek is rossz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (148)
    2016-10-13  18:34
  2. 2016. október 15. 19:03151.

    Ki a feszkes fene vagy te es mi a francos nyavalya bajod van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (147)
    2016-10-13  16:55
  3. 2016. október 15. 19:01150.

    A zenevel semmi bajom. A te kuldemenyedet meg se hallgattam, nem erdekel.


    Hogy te mit kepviselsz. A gyulolkodest, kotekedest. Tovabbi jo mulatast.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (147)
    2016-10-13  16:55
  4. 2016. október 15. 18:57149.

    Nem javasolok semmit az ott eloknek, a hol?


    Mindenkinek mondom, hogy tanuljon.


    Hogy otthon en mit csinalhattam volna? Volt ket diplomam, szaladj korbe, ki mit er el ott vele.


    Nem, ne almodj, Magyarorszagon nem csinalhatod meg azt, amit az USA-ban.


    Egyebkent meg szallj le rolam, mert nem erdekelsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (148)
    2016-10-13  18:34
  5. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 13. 18:34148.

    Ugyanezt itt is megcsinalhattad volna, nem? Hisz ezt javaslod az itt élőknek... 


    Itt se nyavajog sok melós, csak meghal és kész.


    Ha meg nem nyavajog valaki, akkor honnan tudni h gond van??? Jah, maradj csöndben, mert "az a szokás". Néma gyereknek az anyja se érti a szavát. Csondben nyiffanj ki és ne akarj jobbat, de közben tanulj is mert akkor több lesz a tudásod. Ellentmondásos az egész amit írsz. Mire jó a tudás ha nem adod tovább? Ez még a régi szemlélet, az információ hatalom, tartsuk a tömegeket bután és rabszolgának.


    Szerinted miért lett folteve a kérdés? Mert magától valszeg nem tudja a választ, vagy reményt keres esetleg motivációt... vagy mit tudom én, de legalább kérdez.


     


    Nem, nincs nálam a bölcsek köve . De ha többen véleményt mondanak attól még megférnek egymás mellett normális helyen. És nem nyilatkoztattam ki kobe vésett véleményt egész egyszerűen képviselek egy nézőpontot, amiben van minden, mert önmagában egy elmélet se állja még a helyet, ha nincs beszámítva a környezete, hisz nem vakuumban élünk hanem társadalomban. 


     

    előzmény:
    Sissi52 (135)
    2016-10-12  23:18
  6. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 13. 16:55147.

    A topik nem rólad vagy rólam szól, hanem a jelenségről.


    A személyes infó legfeljebb kiegészítő.


    A zenével meg nem értem mi bajod: nem én üvöltözöm hanem az előadó. És ő se jókedvében, hanem mert van hogy a birkanép a szép szóból nem ért... sokkolni kell.


    Persze röhigcsélőst is kereshettem volna a kedvedért, ha már a valóság egy szeletét nem bírod, talán van olyan, amit befogad az agyad anélkül hogy személyes támadásnak, gyűlölködésnek, vagy irigységnek vennéd és szimplán megértenéd, hogy a pofáraesés nem erény, hanem tanulandó lecke. 

    előzmény:
    Sissi52 (144)
    2016-10-13  13:14
  7. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 13. 16:19146.

    Nálam most kezd körvonalazódni az újabb irány :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (145)
    2016-10-13  13:42
  8. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 13. 13:42145.

    Ó, örök hála, köszönöm, ez a zanza változat pont jó volt :)


    Egyébként az tényleg kevés, hogy megszerzed a végzettséged, oszt várod a csodát. Én volt, hogy vártam, de valahogy nem jött. Pedig még lottóztam is meg minden. Aztán rájöttem, hogy ez így kevés lesz. Viszont én szeretek ebben az országban élni. Úgyhogy stratégiát váltottam. Ha hegy nem megy Mohamedhez... és a többi. És gyakorlatilag az összes megbízóm úgy lett, hogy én jelentkeztem hozzájuk. Egyik sem keresett új munkatársat (na jó, az egyikről csiripelték a bennfentes madarak, hogy tervben van).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (140)
    2016-10-13  12:27
  9. 2016. október 13. 13:14144.

    Ja, lenyeged iranyomban: konnyu nekem, mig neked nehez es ezert irigykedsz meg gyulolkodsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (138)
    2016-10-13  09:48
  10. 2016. október 13. 13:13143.

    Te nem hagysz engem magamra. Jo. Latom. Utravalodat tartsd meg magadnak, tedd be a tarisznyadba a hamubasult pogacsad melle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (138)
    2016-10-13  09:48
  11. 2016. október 13. 13:11142.

    Azert jott ide, ellenhoborogni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (139)
    2016-10-13  10:34
  12. 2016. október 13. 13:10141.

    Jobb is, menj is patyolgasd a 30 eves rokkant rokonaidat inkabb, mint itt orditozol esz nelkul. Torodj a magad dolgaval, mas meg megoldja a magaet nelkuled.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (140)
    2016-10-13  12:27
  13. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 13. 12:27140.

    Végig! Azt írja, osszefoglalom, hiába dolgozott keményen mo nem fizette meg és ez nem az ő hibája.


    Ue. Írtam én is: ez nem az a hely ahol a kemény munka eredményt szül. Vicces, nem?


    De akkor kinek a hibája?


    Írja csendike, ne politizaljak. Mert ennek a tudáshoz nincs koze. Na igen, lehet tudni és ehenhalni, ugye. Mert olyan beállítottság kell amit lentebb írtam, de szerinte marhaság.


    Na de akkor ha tudas van, és nem tud megélni, de nem a politika es mentalitás miatt, akkor mégiscsak ő miatta, nem? En azt mondom, nem tudta eladni a végzettséget, de azt még pocskondiazasnak veszi.


    A két barino egymást ajnarozza holott ellentmondanak egymásnak 


    Mindegy, én is loholok a dolgomra, spec nem népszerűségre és tetszikekre gyurva teptem itt a számat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (139)
    2016-10-13  10:34
  14. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 13. 10:34139.

    Végigolvastad? Te egy hős vagy :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (138)
    2016-10-13  09:48
  15. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 13. 09:48138.

    Nah, megmondtátok a frankót  de ha egyetlen ember is felfogta amit írtam, már volt értelme.


    "Senkit nem hagyunk magára!" 


    Egy kis zene útravalónak:


     

  16. 2016. október 12. 23:34137.

    Nem vagyok kisebbseg.


    En eszt nem osztok, csak barkit batoritok. Meg tudod csinalni.


    Kinek hany gyerekevan,maganugy. Menjetek San Diegoba, en mar voltam, bogyodben van? En iden Bostonban voltam, most meg Kentuckyba megyek, mert oda akarok,  maganugy.


    A hugomat sosem szidtam, azt viszont el kell ismerni, hogy felemelhetne a hatsojat es elmehetne dolgozni, de hiaba. Derogal neki.


    Nem erdekel, hogy forog a csaladod. Te dolgod.


     En egesz nyugodtan jottem el, gozod nincs az  en csaladomhoz, maradjunk ennyiben.


    Aki akar tanulni, meg dolgozni, az megtalalja modjat, aki meg nem, az a kifogast.


    A vegen mar a szar magyar egeszsegugy miatt is en leszek a hibas szerinted. Ne feszegesd az en eletemet meg tanulasomat, mert halovany lila lovesed sincs hozza. Szepen apolod a rokonaidat, ha ilyen hamar ilyen jol lerottyannak. Idosekkel dolgozni sajat nagyon jol megfontolt szandekom volt. Nem csak az az egy oreg tekeri, hanem van igen, sok. Pedig itt az embereknek altalaban 2-3 munkahelyuk is van egyszerre. Itt nem divat a sirankozas.


    Na, haggya' beken, mennye'.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (129)
    2016-10-12  15:40
  17. 2016. október 12. 23:21136.

    Koszi, ha fiatalabb lennek, meg vallalnek plusszmunkat, meg tanulnek tovabb, de igy mar tenyleg nem erdemes. Meg igy is meg kell tanulnom franciaul, pedig az angol mar a 3. idegennyelv volt, es azt mondtam, ezzel vege. Hat ugy latszik, megsem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (134)
    2016-10-12  22:46
  18. 2016. október 12. 23:18135.

    Koszi.


    Igen,az elso megszerzett itteni szakmam befuccsolt, ugyanis en 47 eves jottem ide ki, maganugy miatt. Itt nem teregetek. Mar igy is belem martak, latod. Szoval az elso itteni megszerzett kepesitesem orvos asszisztens volt. Ott is lett volna tobb lehetoseg, nem csupan orvos mellett dolgozni. De. De, telthaz volt. Az egyik kedves kis no megsugta nekem, hogy legalabb egy ev gyakorlat kellett volna, -amikor en palyakezdo voltam,- hogy labdaba rughassak. Eselyem semmi sem volt a 180 jelentkezo kozott, akiknek tobbeknek volt tobb, mint 10 ev munkaviszonya ebben a szakmaban. Hogy en dicsekszem? Eszemben sincs. De akkor most fogok,mert nem szegyen. 4. eve eltem cask az USA-ban, es itt kezdtemaz angolt nullarol, es a final exam-om 98% lett. Az iskola igazgatonoje odajott es a fulembe sugta, hogy ez az intezmeny 36 eves,de soha nem volt tolem jobb tanulojuk eddig. Ez nem az egbol hullott, megszenvedtem, megkuzdottem ezert. Ja, igen, guriznem kellett, mert a lanyom ekkor meg egyetemista volt Magyarorszagon, ahol akkor 10 ezer forintot kapott volna, ha ejszakankent elmegy dolgozni 8 oraban. En nem engedtem neki, hanem tamogattam havonta egy kis penzzel, hogy be tudja fejezni az egyetemet. Igy lettem aztan a kovetkezo vegzettsegem szerint segedapolono, eloszor igen, oregotthonban, utana meg az itteni oriasi klinikan. Ahol is a legmegbecsultebb munkas lettem hamar. Az en unitomban, masokrol nem tudok!!!). Meg lehet kerdezni a managereimet. Mindegy. Azert jolesik, ha eszreveszik, nem?


    Utana vegeztem el a felsooktatast. Es igen azt, hogy vegigtudakoltam mindenfele kepzest, igy van, beszeltem minden program managerevel szemelyesen, ismertetoket olvastam mindenfele szakamrol. Igy valasztottam, ezt, ami Magyrorszagon nincs is, kar is lenne leforditani magyarra, mert nincs. Nos, itt mennek magasabb fokozatokra, dolgozhatnek ebben a szakmaban is sok helyen, korhazakban, iskolakban, oregotthonokban, hazaknal, kulso, belso pacienseim lehetnenek, maszek klinikan, stb...stb. Indithatnek maganpraxist is, kesobb meg kezdhetnek maganklinikat, amirol mar irtam is. Az egyik kolleganonk most fog menni Las Vegasba es ott inditja be a maganklinikajat. Hat o meg fiatal, alig mult 40. O mar meg is szerezte a doktor fokozatot is. Ehhez hamarabb kellett volna idejonnom, mar nem erdemes.


    Ja, ami meg a hugomat illeti, hat ot eppen ti tartjatok el, a ti penzetekbol kapja a segelyket. En meg a sok itteni ingyenelot tartom el. Ugyanaz, csak pepitaban. En vilageletemben dolgoztam kemenyen, es nem az en hibam, hogy Magyarorszag nem fizetett meg. Az viszont az lenne, ha ott ridogalnek es meg sem probaltam volna valtoztatni az eletemen.


    Hogy mi szerencsem volt? Megszenvedtem, megdolgoztam en kemenyen. A resume-m meg nagyon jol nez ki, naponta kapok tobb munkaajanlatot. Lehallgatjatok a mait, pl?


    Meg egyszer koszi.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (131)
    2016-10-12  22:25
  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 12. 22:46134.

    Nagyon értékelem a pozitív hozzáállásod a tanuláshoz.

    előzmény:
    Sissi52 (133)
    2016-10-12  22:39
  20. 2016. október 12. 22:39133.

    Egyaltalan nem vagyok semmifele apolo. En ebbe mar nem megyek le veled. Itt mar az egesz regenyszeru hozzaszolasod az en szapulasom. Ha te mindent jobban tudsz enrolam , mint en sajat magamrol, meg jobban tudod, hogy mennek itt a dolgok, csupan annyit mondok, jo neked. Orulj a bolcsessegednek. Es itt szallj le rolam, ha kepes vagy ra. A topic nem enrolam szol. Ne szemelyeskedj es ne szemtelenkedj.


    Hogy miert van ilyen keves diplomam, nem dicsekves, teny. Mindennek oka van, ennek is, de ezek utan kozod??? Ja, hogy te ugyis jobban tudod, akkor jo.


    Hogy te hany egyetemet tudnal elvegezni, eszembe jut az az ismerosom, aki otthon apolono volt, es mikor ide kijott, azt mondta, mivel az o egyik rokona orvos, o is lehetett volna orvos is. Na, de nem lett.


    Szoval hagyjal engem egesz nyugodtan beken, se idom, se kedvem nincs rosszindulatu emberekhez. A hugomrol meg semmit se tudsz. Nem nekem a velemenyem csupan, ami, hanem rajtad kivul mindenkie. Meg az ove is. Ja, hogy te ezt is jobban tudod?


    Szoval hagyjuk egymast beken, nincs kedvem a te negative energiadhoz, meg pocskondizasodhoz. Elj boldogul igy ha tudsz, vagy akarsz, engem nem erdekelsz. Van jobb dolgom is.


    Hogy ki tanul meg miert, jol teszi ha igen, ha meg nem, nem. En nekem eszem agaban sincs senkit pocskondiazni.


    Aki meg tanulni akar, annak azt uzenem, tanuljon barmely eletkorban, mert megeri, igenis megeri. Ha meg nem akar, akkor legyen ugy boldog. Bye.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (129)
    2016-10-12  15:40
  21. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 12. 22:27132.

    Tízmilliók   milliók (akart lenni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (131)
    2016-10-12  22:25
  22. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 12. 22:25131.

    Persze. Igen, itt mindenki buta, csak te vagy az okos.Valami miatt csak azt tudod elképzelni amit te elgondoltál magadnak és kész..........


    Igen, saját energiára is szükség van a tanuláshoz, ez ezzel jár.


    És - véleményem szerint - mindenkinek képeznie kell magát, akárhogy is gondolod te a saját kis piszkos fészkedben.


    Azért írtam a  kis piszkost, mert te itt elsősorban nem is  a tanulás miatt hőbörögsz a hosszú hosszú  hozzászólásaidban, hanem  politikát viszel abba ami nem az.Tanulni, továbbtanulni mindig is fáradságos volt akárhol is él valaki.Az elhelyezkedés is az, mindenhol.


    És a kapcsolati tőke meg úgy működik hogy ma más kap lehetőséget, holnap neked lesz szerencséd.


    Vagy ha nem, hát csinálj saját céget.


     


    Ami az általad agyon dicsért USA-t illeti, mármint a munkavállalás és munkanélküliségi okokat keresve, nagyon mellé lőttél.


    Tízmilliók vannak munkanélkül. És bár sissinek szerencséje volt, mert okosan váltott, lehetett volna fordítva is.A te elméleted szerint.Csak hogy ő nem adta fel, hanem tett érte és járt utána.elejtsd el.


    Na, a lustaságot mint fejlődést elősegítő tényezőt pedig felejtsd el.Inkább arról szól az egész, hogy az emberi elme mindig törekszik egy jobb megoldásra.A megoldások keresése és tesztelése pedig nagyon nagyon sok munkát igényel.Az a sok munka kivitelezése meg nem a lustákra jellemző.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (128)
    2016-10-12  10:06
  23. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 12. 18:44130.

    Sosem értettem azokat, akik szeretnek azzal dicsekedni, hogy hány diplomájuk van. (Mondom ezt 2 diplomásként.) A diploma pont nem az a dolog, ahol a mennyiség számít. Olyan persze van, hogy valakinek több diplomája van, és azt nem egyszerre szerezte, de ott szinte mindig az az ok, hogy az elsővel nem bírt elhelyezkedni/megélni, és keresett valami más irányt. Ez logikus is, érthető is. De azzal dicsekedni, hogy szám szerint neki mennyi van... És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy honnan származik az a diploma. Én az ELTE-n végeztem, ott a 2 szak is rendesen megdolgoztatott. De tudnék mondani több olyan egyetemet is, ahol röhögve meg tudnék csinálni akár 3-4 szakot is párhuzamosan, mert kb. olyan a képzés színvonala. És akkor én attól több lennék? Ugyan már :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (129)
    2016-10-12  15:40
  24. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 12. 15:40129.

    Onnan, ahol vagy könnyű osztani az észt... Bár ott még így is kisebbségnek számítasz, viszont jól elsz, mondjuk, magyar viszonyokhoz képest. Bár sok ötvenest ismerek saját házzal itthon is, akik járnak nyaralni annak ellenére mondjuk nem egy hanem kettő gyerekük van és innen mennek pl san diegoba, nem országon belül.


    Elszántam magam, hogy ehhez a topikhoz most szólok hozzá utoljára,legyen a végszavam a következő:


    Mo-n NEM boldogultál a két diplomáddal, te magad irtad nem egyszer, hogy szinte éhen haltál, amíg ki nem mentél itthon hagyva rokonokat családot... szidod a hugod, hogy nem dolgozik, nos, lehet neki más a fontos. Van itt NLC falván nő ugye aki szerint az az okos, aki nem dolgozik...


    Hát akkor mire volt jó az első kettő diploma? A harmadik meg egy olyan országban lett meg, ahol spec LEHET váltani. Ekkorát. Középkorban. EGYEDÜL. Mondtam: az tudja megcsinálni akinek max halai vannak... Mert akinek vannak olyan rokonai, az nem hagyja, hogy a két csipőprotézises 72éves apja ott maradjon gyógyszer nélkül, bevásárol az ugyancsak ennyi idős szinte mozgásképtelen anyjának, vacsorát rak a 3gyerekének esténként és intézi a dolgaikat, mellette dolgozik és tanul, csak kikészül. Erre mondod te,hogy nem akarja, meg ott a család. Jah, csak van aki körül nem a családja forog hanem ő forog a családja körül, ez nem fér a fejedbe.


    Ott hagyják hogy használd a tudásod, és ott van egészségügy, míg itt már gyerekorvost is úgy kell lasszózni nemhogy olyat, aki egy idős embert megműtene (élt már eleget, dögöljön meg nyugodtan). És nem engednek be maguk közé csak nagyon nehezen mondjuk egy ukrán nőgyógyászt vagy arab ügyeletes orvost, azt is csak akkor ha legalább alapfokon töri a magyart, hiába nincs orvos és hiába orrvérzésig képzett ő is. Bár te ugye vmiféle ápoló vagy vmi öregek otthonában, ahol van 96éves, aki tekeri az ellipszist, nos, ezt a kort meg itt már elég kevesen érik meg, max elfekvőben pelusban (lehet jönni a kivételeknek, ami statisztika, az az átlag nem aki egyszem 100éves egy megyében).


    Ennyi.

    előzmény:
    Sissi52 (125)
    2016-10-12  09:18

Címlap

top