Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazatelepülni, de hova?

Torolt_felhasznalo_613265
Torolt_felhasznalo_613265
Létrehozva: 2016. szeptember 2. 21:22

Külföldről települnénk haza Magyarországra. Még gondolkodunk rajta, de lehet, októberben meglépjük. Azon agyalunk elsősorban, hol folytassuk az életünket. Bp. kilőve, egyikőnk sem szereti. Mit tudtuk javasolni egy 45-50-es házaspárnak (ketten vannak, gyerekek nélkül), hova érdemes "haza"települni Magyarországra? Melyik az a régió, ami fejlődik, ahol relatíve sok munkalehetőség van, ahol jó a közbiztonság, jó a lakóközösség, lehet egyről a kettőre jutni, ahol jó élni? Ahol valóban épülnek új gyárak, üzemek, ahol tényleg toborozzák az embereket, és nem csak elhintik a mézes madzagot az ember előtt... Elsősorban Dunántúlban gondolkodunk. 


Tudom, ehhez elsősorban tudni kellene a konkrét végzettségünket is, maradjunk annyiban, hogy semmi különleges, extra végzettség, két középfokú végzettségű emberről van szó. 


Fordíthatjuk úgy is a kérdést, hogy beszéljetek arról, ki hol lakik az országon belül, és szeret-e ott lakni. Ha igen, miért, ha nem, miért nem. Melyik megye fejlődik és melyik van lemaradva. 


Minket egyik városba, régióba se köt semmi, a híreket nem nagyon követjük mostanság, tehát valószínű, minden infó új lesz számunkra. 


Köszönjük! Zsuzsa és Karesz. 

  1. 2016. október 1. 14:59309.

    Őszintén megmondom, 40 év felett már nem nagyon mernék hazajönni Magyarországra, hacsak nincs sok pénzem, amivel kezdhetek valamit. Mi most vagyunk fiatalok, huszonévesek, ha minden jól megy, még 30 éves korunk előtt összejön a saját lakásra való, akkor hazaköltözünk, de így is vannak félelmeink, hogy mit kezdünk majd magunkkal, pedig olyan a tudásunk, végzettségünk, amivel elméletben jó pénzért el lehet helyezkedni, ráadásul fejlődő nagyvárosba akarunk visszaköltözni.


    Sajna minket is a kényszer száműzött külföldre, mert hiába vagyunk szorgalmasak, nulla szülői segítséggel, albérletben élve egyszerűen nem lehet itthon előre jutni. Alig várjuk, hogy hazamehessünk, de azért félünk, mi van, ha nem kapunk munkát, ha keveset keresünk majd, ha bizonytalan lesz az egész jövőképünk. És akkor nekem még csak ezután jön majd a gyermekvállalás, otthon.


    40 év felett már biztos nem mernék hazamenni...

  2. 2016. szeptember 19. 10:13308.

    akkor leszek gyanakvo ha az illeto okot ad ra. amig nem mondta hogy o kemikus is addig nem gyanakodtam.


    utana megneztem hogy ott miket irt es akkortol mar tudtam hogy hazudik.


    Ja es igen, azzal a cellal nezem meg AMIKOR MAR GYANAKSZOM VALAMIERT hogy az illetot szembesitsem a hazugsagaival a sajat szavait idezve. utalom ha hazudnak a kepembe mert ez azt jelenti hogy hulyenek neznek aki se nem emlekszik semmire se nem veszi eszre hogy hazudnak neki. es ezert vadaszom le a hazug embereket.

    előzmény:
    Caithleen (307)
    2016-09-14  11:29
  3. 2016. szeptember 14. 11:29307.

    Miert nem fer bele? Egyreszt mert gyanakvas vezerli (sot van amikor rosszindulat, ezt nem rad irom!), de legfokeppen azert nem, mert a celja lathatoan az, hogy utana keretlenul, tamadoan beidezgessem, dorgolgessem egy masik topikba az oda nem is vonatkozokat.


    Velem is csina'lta'k, pedig ellentmondasba se keveredtem magammal, total ertelmetlennek es kisstilunek tartom.


    Egy topikcimet, topikot atfutva, konkretan arra magara probalok reagalni, ha van mondanivalom vagy kerdesem. Lehet, hogy fiktiv az egesz, ahogy ladybird is irja, de ettol me'g jo beszelgetes alakulhat ki. Persze nem akkor, ha az inditot le-tehetetlenezik meg beszarizzak csipobol, en ezeket a negativ indulatokat, folenyeskedest se ertettem sose.


     

    előzmény:
    Amarynda (304)
    2016-09-13  18:22
  4. 2016. szeptember 14. 00:13306.

    Igy van,de az ujsagirok nem nyavognak segitsegert.......es ha valaki nem veszi a lapot akkor meg vannak sertodve.....

    előzmény:
    ladybird65 (303)
    2016-09-13  16:32
  5. 2016. szeptember 13. 23:21305.

    Onnan tudom,hogy sajat maga mondta:nekem az emlekezo tehetsegem nagyon jo,azt irja itt,hogy soha nem volt semmilyuk,mindig az alberlet volt,aztan mashol azt irja,hogy  a lakast eladtak,es kulon szallitokat keres,mert nagyon ertekesek a butorai.....2:   visszatelepulnenk?csak par honapja vannak ott,sorolhatnam meg tovabb,de ennyi idom nincs,ha valaki hazudik,ne felejtse el mit.


    Nekem is segitettek,amikor kellett,es en segitettem,de akkor meg kell az igazat mondani,ha kinos is....Senki sem szereti ha  hulyenek nezik......


    Mindegy ez van.....

    előzmény:
    ancsa21 (284)
    2016-09-13  03:28
  6. 2016. szeptember 13. 18:22304.

    Ha elolvastad volna a kemikus neven irt topicjait amiket o inditott rogton rajottel volna hogy a dolgok ellentmondanak egymasnak.


    Egyebkent miert nem fer bele abba hogy megnezzuk valakinek a regebbi hozzaszolasait? Vagy "nem illik" eszrevenni ha valaki hazudik?


    Nem en talaltam ki o mondta itt a topicban hogy azonos a kemikussal, de nevet valtott. es par nappal ezelott meg a kemikus neven szinten inditott topicot es valaszolgatott is.


    Nalam meg az nem fer bele ha valaki szembehazudik egy csomo embert "viccbol".


    ez hogy nemf er ossze a net etikettel nekem ugy tunik hogy nem illendo eszrevenni ha valaki ellentmondasba keveredik?


    szerintem nem keveredik abba ha nem hazudik osszevissza es akkor torolnie se kell magat.

    előzmény:
    Caithleen (302)
    2016-09-13  14:01
  7. 2016. szeptember 13. 16:32303.

    Egyetértek. Nekem se időm, se türelmem, se idegzetem nem lenne, hogy előzménykutatást végezzek, ha gyanús valaki. Az meg, hogy x ideje ki mit írt, hát ki a francot érdekel, engem biztos nem.


    Akár igaz, akár nem, amit írt a TI, a jelenség érdekes és lehet róla beszélgetni, vitatkozni. Nyilván, hiszen elég sok hsz érkezett. Tehát a téma érdeklődésre talált.


    Ahogy az "újságírók" (van még olyan?) által írt "cikkek" sem mindig valós történetet mondanak el.

    előzmény:
    Caithleen (302)
    2016-09-13  14:01
  8. 2016. szeptember 13. 14:01302.

    Egyebkent en sem gondoltam, hogy ez kamu topik, es azt sem, hogy hazudik a topikindito. Inkabb en is tetovasagot, elveszettseget olvastam ki a sorok kozul.


    Nem vagyok naiv, de gyanakvo sem. Nem szeretek masok utan nyomozgatni, es nem szoktam regebbi topikokbol eloasott hozzaszolasokat beidezni uj topikokba. Nalam ezek nem fernek bele a netes etikettbe.

  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 13. 13:16301.
  10. 2016. szeptember 13. 13:16300.

    Igen a WC topic nalam is boritott.


    arrol nem beszelve hogy bar egyaltalan nem ismerem az otthoni alberleti viszonyokat, nem gondolom hogy ha a foberlo beepitett oda egy modern WC t a sajat elgondolasa szerint akkor az alberlo apukaja akirol ugye kemikus leirasabol tudjuk hogy az isten hata mogott elo nagyon egyszeru szegeny ember felmegy Pestre es kicsereli az alberletben a WC t mert a kislanyanak nem felel meg.


    Es ez csak egy ellentmondas volt a tobbi kozul.

    előzmény:
    KN18 (295)
    2016-09-13  07:41
  11. 2016. szeptember 13. 13:12299.

    Nem szeretem ha hulyenek neznek.


    es van idom arra hogy vegigolvassak az illetotol akar tobb szaz hozzaszolast is, meg akkor is vissza lehet keresni mindent es idorendbe szedni az ellentmondasokat ha az illeto torli magat mert a szamon be lehet azonositani a hozzaszolasokat.


    En azert irtam be hogy mit es mikor irt, mert egyik allitas utotte a masikat.


    ahogy irtam ugye az ember aki otodmagaval lakik Londonban egy alberletben az nem hirdeti meg az eskuvoi cipojet, a fagyigepet valamint a lampakat cserere , mivelhogy nem vitte oket oda magaval.


    Ha Londonban elsz X honapja akkor 3 hettel ezelott nem akarnal ugye a bolhapiacon arulni es feltetlenul tudni hogy mennyit kell fizetni az asztalberletert.  Nekem nem tetszik ha valaki "tobb eletet el" a neten, vagy itt es mindig le is leplezem oket, de nem ugy hogy csak ramondom hogy hazudik hanem szembeallitom a sajat allitasaival.


    ezt tettem most is es ezt fogom tenni maskor is ha valamit gyanusnak talalok. En sok eve netezek es nem kerulok es kerultem ellentmondasba magammal, sot elofordult hogy tevedtem es kesobb revidialtam a nezetemet es ezt el is ismertem nyilvanosan.


    ez a topicolo hazudott es en utalom ha ,minden ertheto ok nelkul valaki hazudik es a johiszemu embereket megprobalja atverni. Aki  ezt hagyja az OK, en nem szeretem ha atvernek es teszek is ellene amikor a dolog ugy kivanja. MInt itt is hogy masok is lassak az illeto minden ertekelheto indok nelkul es logikatlanul osszevissza hazudott, mivel egyszerre nem tudsz lenni tobb orszagban es egyszerre nem tudsz egymasnak ellentmondo dolgokat egyidoben csinalni.


    ennyi az egesz. annak hiszek aki nem hazudik.

    előzmény:
    ancsa21 (285)
    2016-09-13  03:34
  12. 2016. szeptember 13. 13:01298.

    Elnezest a szerkesztesert:


    az elso sor es az utolso 2 bekezdes az enyem, a koztes resz idezet a 188-as hsz-odbol.

    előzmény:
    Caithleen (296)
    2016-09-13  12:43
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 13. 12:55297.

    idióta


    ha irország akkora adókulcsot állapított meg akkor miért fizettek volna többet?


    persze te biztos oda mész adózni ahol többet kell


    ugye? ki a tököm akar kevesebb adót fizetni, ha lehet többet is

    előzmény:
    ancsa21 (294)
    2016-09-13  05:14
  14. 2016. szeptember 13. 12:43296.

    Bocsi, ne haragudj, a 188-ban ezt irtad engem idezve:


    a gyereked- "-egyaltalan nem erti, miert nem motivalt a legtobb ember arra, hogy tanuljon, amikor egyertelmuen jobb korulmenyek kozott elhet, dolgozhat kesobb. "


     


    Nem értem, hogy miért kell a világot kettészelni arra, hogy aki tanul az diplomás, aki meg nem, az vagy bunkó, vagy sokkal rosszabb körülmények között élhet és dolgozhat?


     


    Ez nincs így. Mert ezzel szemben azok, akik tanultak, okosak, műveltek, mindenre nyitottak, és mégsincs diplomájuk, azok attól még nagyon jól megélnek. Legtöbbjük sokkal jobban, mint a tucatjával kitermelt diplomások jó része. 


     


    A felsooktatasrol csak ezutan kezdtel ertekezni, elotte olyasmit adtal a szajamba (v a gyerekemebe), amit abszolut nem irtam le (pl. bunko aki nem diplomas). Ezt jeleztem csupan, hogy nem igazan ertem, honnan jott.


    Semmi gondom nincs vele, hogy az egyetemi kepzesrol mas velemenyen vagyunk, nem kell egyetertenunk. En a meritokraciaban hiszek, hadd tanulhasson minel tobb ember, es aztan erdemei altal bizonyitson, hogy meg is tudja-e allni a helyet a valasztott palyan. Egyebkent sem misztifikalom tul az egyetemi kepzest semmilyen teren, mert csak egy resze a tudasunknak, amit arra es abbol epitkezunk, hosszabbtavon sokkal fontosabb.

    előzmény:
    ancsa21 (292)
    2016-09-13  04:51
  15. 2016. szeptember 13. 07:41295.

    Nekünk sem jutott eszünkbe, csak emlékszünk kémikus hatalmas problémáira. Aki napi szinten, vagy legalább hetente néhányszor benéz ide, és átfutja a topicokat, az képben van. 


    Nekem mindíg az volt róla a benyomásom, hogy rettenetesen affektál a nagy büdös semmire, úgy általában.

    előzmény:
    ancsa21 (284)
    2016-09-13  03:28
  16. 2016. szeptember 13. 05:14294.

    "Kétszer annyit kereshet az Apple az új fülhallgatón, mint a Richter összesen a szerencsétlen akkor vajon mi akarjon lenni"


    Közben megkérdeztem, de csak most jött meg a válasz. Az Apple cég csak euróban nem fizetette be a 13 milliárd eurós adóját. Hát így aztán tényleg könnyű. Nekik. Az átlagember az átlag melójával meg ugyi nem számít. Rohadjon meg, ha olyan hülye, hogy még be is fizet a közösbe. És akkor ott van még a Facebook, a Google, akik ügyesen szintén kijátszották, ne kelljen az adóikat megfizetni. S akkor még csak az azonos terület néhányát említettem. 


    Aki meg ugyanúgy megadóztatná őket, mint mindenki mást is az országában, az egy... 


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (220)
    2016-09-09  10:29
  17. 2016. szeptember 13. 05:03293.

    Igen, én is látom, hogy kihaldokolja magát ez a topik is. De mivel csak most volt időm visszatérni, hát most került sor a válaszaimra. Ez van :-))


     

  18. 2016. szeptember 13. 04:51292.

    "Nos, szerintem te nem azt olvastad, amit irtam, hanem azt , amit te bele szerettel  volna latni." 


    Ez bizony könnyen előfordulhat. De ahogy elnézem, nem  csak nálam, hanem nálad is. Más magyarázat ugyanis nincs arra,  hogy miért gondolta d azt, hogy mit látok bele a fiadba? Semmit. A véleményem ál talánosságban szólt akkor is, meg most is. 


    Továbbra is az a véleményem, hogy az állami felsőoktatásban addig kell leállítani a felesleges, és őrült összegekbe kerülő túlképzést, ameddig nem késő. Ehelyett, elsőre vissza kéne kaparni az olyan egyetemi képzést (viselkedést), ahonnét csak a társadalomnak megfelelő mennyiségben, megfelelő végzettséggel és  magas általános és szakmai tudással engedik ki a hallgatókat. Csakúgy mint régen, pl még a háború előtt is történt. Hogy aztán a fizetős magánegyetemek mit és hogyan csinálnak, az nem az adott társadalom gondja, sem problémája.


    A második, ami már ma is égető probléma, hogy sos fel kell építeni azt a szakmai képzést, ahol a magas szinten elvégzett szakmai munka és annak tisztességgel való elvégzése kéz a kézben kell járjon. Ez csak részben oktatási probléma, annáll inkább társadalmi. Amihez úgy kezdődik, hogy magunkban kiépítjük azt a polgári igényt, ami egyszerűen nem fogadja el a megbízhatatlan szakik létezését, és még kevésbé azt,  hogy még fizet is azok hányaveti melójáért. 


    Ennyi lett volna az előző, meg mostani véleményem is. 


     

    előzmény:
    Caithleen (203)
    2016-09-09  08:45
  19. 2016. szeptember 13. 04:25291.

    KN18: Akkor nem, de most visszaolvastam. A véleményem nem változott. Továbbra is az maradt, hogy minden munkát, és minden munkát tisztességesen elvégzőt meg kell becsülni. Mert nélkülük, akár éhen is hallhatnánk. Vagy jobb esetben, mindannyiunknak meg kéne tanulni a fejést. (Már akinek étke az állati tej.)


     

    előzmény:
    KN18 (210)
    2016-09-09  09:27
  20. 2016. szeptember 13. 04:20290.

    "a művelt elitt előjoga a polgárpukkasztás a helyesírás semmibevétele"


    Ezt a yale melyik vizeldéjének faláról olvastad le?


    Vagy netán, te még mindig úgy gondolod, hogy annak a egynéhány valakinek arroganciáját, aki szellemi sérülése miatt azt abbahagyni képtelen, azt a többi 98%-nak szó nélkül el kell viselnie? Csak mert a 2% ezt úgy akarja? Nagyon vicces dolgokat mondasz :-DD


    ------------------------


    Ezzel együtt, igen, megismertük ezt a viselkedésfajtát. Nem is a véletlennek köszönhető, hogy az ilyen arrogáns, másokat semmibevevők előjoga mára oda zsugorodott, hogy a polgárpukkasztást csak a romkocsmákban tudják űzni. Egymással. Hogy ebben mi a jó nekik, azzal nekem se kérdésem, se problémám nincs. Kívánom nekik, hogy minél jobban élvezzék egymás pukkasztásait :-DD


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (212)
    2016-09-09  09:52
  21. 2016. szeptember 13. 04:10289.

    Ahhoz képest, hogy a gyógyszergyártókba ömlik, főleg az adófizetők pénze, meg fejlődnek rendesen, mégsem csökkent a legtöbb, főleg súlyos betegségek szám. Sőt, pl a rákos megbetegedések száma elképesztő mennyiségben növekszik. Oka? 


    Az apple termékeken mindenképpen jót lehet kaszálni. Főleg az Apple cégnek. Ugyanis elfelejtettek adót fizetni, azon, a kb 0,8% kívül, amit valami csoda folytán mégis befiezettek a maguk dollár milliárdjaiból. 


    Aki meg a jó drága mobiljukon kívül megveszi a közel 200 dolcsis fülhallgatójukat is... Nos, annak legyen könnyű a bankszámlája :-DD


    ----------------


    Azon meg jókat lehet derülni, hogy aki nem akarja, hogy a füléből véletlen kiesett egyik darabot örökre elveszítse, annak valami madzagot kell majd a szuper technika végére kötnie :-DD


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (220)
    2016-09-09  10:29
  22. 2016. szeptember 13. 03:51288.

    Szerintem a szakma és annak elvégzőinek társadalmi becsülete és fontossága nem ott kezdődik, hogy milyen tantárgyakat tanul el a szakmája érdekében*, hanem az, hogy tud-é, akar-é tisztességes munkát kiadni a kezéből, vagy sem? Magyarul, hogy ránevelik-é erre az irányra, vagy sem. 


    Igaz, előtte viszont nagyon rá kell nevelni a egyerekeinket arra, hogy egyrészt tanuljanak, másrészt megtanulják önképezni magukat! Utóbbit, lehetőleg életük végéig.


    ----------------------


    * Ha ez így lenne, akkor pl az összes ausztrál, vagy éppen amerikai szakmunkást be kell sorolnod a kőbunkók közé, mert azok mikor szakmát tanulnak, akkor csak egy rövid idejű, a szakmai tárgyakon kívül semmi mást nem tanulnak. 


     

    előzmény:
    Ardian05 (253)
    2016-09-09  13:54
  23. 2016. szeptember 13. 03:43287.

    Eddig még soha nem tettem, de ha nagyon igényled, én megpróbálhatom, rajtam nem fog múlni ;-DD


     

    előzmény:
    ladybird65 (262)
    2016-09-09  15:54
  24. 2016. szeptember 13. 03:42286.

    A legtöbb külföldön "egzisztenciát" teremtőnek helyzete, természetesen kivételek mindig vannak, azt jelenti, hogy addig él jobban, amíg a külföldi melójában van. Emiatt lesz pénze utazni, stb. Ha viszont keményen spórolnia kell, akkor nuku ottani egzisztencia. Akkor fejet le, és kemény meló van, leginkább utálatos meló, meg sokkal nagyobb kaparás, mint otthon. Az ilyeneknek a végeredmény viszont meg fogja érni, mert az ott összeszedett bankszámla összeggel otthon már lehet valamit kezdeni. 


    De csak otthon! Ma már a helyieknek is baromi nehéz a saját egzisztenciájukat kiépíteni, pedig ott van nekik a családi háttér, jobb esetben az elődök besegítése is, velük lakhatás, stb, hát még azoknak, akik csak pénzt keresni mentek oda.


     


     

    előzmény:
    etilany (267)
    2016-09-09  17:07

Címlap

top