Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkanélküli segély kérdés

Torolt_felhasznalo_773465
Torolt_felhasznalo_773465
Létrehozva: 2016. július 30. 14:38

 


Segítségeteket szeretném kérni, hátha valaki itt tudja, hol lehet igényelni a munkanélkülit Budapesten. 


Adott egy házaspár, szomszédaink. Egy gyárban dolgoztak, mindketten, elég sokáig. Most mondták, hogy leépítés miatt aug. 1-től mindketten munkanélküliek lettek. Nem lébecoló, dologtalan típusú emberek, mindketten el akarnak helyezkedni, de azt mondták, lehet, beletelik pár hétbe, mire találnak munkát. Ők nem nlc-znek. Nem tudják, hova kellene fordulniuk segélyért, hogy addig is kapjanak valamit, míg nem lesz állásuk. 


A férfinak az állandó lakcíme egy borsod megyei falucska (de nem ott lakik), az ideiglenes Bp. 13. kerület. A nőnek nincs állandó lakcíme, ideiglenes szintén itt a 13. ker-ben van. 


Az lenne a kérdésem, hogy nekik hova kellene fordulniuk aug. 1-én, munkanélküli segély igénylése ügyében? Mit vesznek alapul, az állandó vagy az ideiglenes lakcímet? A helyzetet nehezíti, hogy a hölgynek állandó címe sincs, mióta eladta az örökségét. :-( Kaphat így egyáltalán segélyt? 


Köszönöm a segítségeteket, az ő nevükben is, este továbbítom nekik a válaszokat. 


K. 

  1. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. július 30. 16:214.

     


    Értem, köszönöm, átadom nekik.

    előzmény:
    Kristine (3)
    2016-07-30  15:51
  2. 2016. július 30. 15:513.

    állandó lakhely szerinti munkaügyi központba kell elmenniük, neten fent van, telefonon lehet időpontot is kérni. ha be voltak jelentve, 3 hónapig kaphatnak segélyt. ha most a 13. kerületben laknak, nem tudom, mennyire messze van nekik a XII. ker. Alkotás út eleje(Déli pu.) mert ott 2 helyen is keresnek azonnali kezdéssel ember, a Manna ABC-ben ill a Nagyenyed-Alkotás sarkán lévő kínai vegyesboltban is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (2)
    2016-07-30  14:59
  3. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. július 30. 14:592.

    Bocsánat, most beszéltem a hölggyel, azt mondja, hogy ugyan soha nem lakott ott egy percet se, de a mostohatestvéréhez bejelentkezett állandóra, a 10. ker-be. Ezen infók alapján kérdezném, hogy hova kell majd fordulniuk a munkanélküli ügyében? Köszönöm. 

Címlap

top