Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

15 év után váltás

Bambino3
Létrehozva: 2016. június 10. 09:53

Sziasztok! 40 éves vagyok (pont annyi), fiatalos, sportos, aktív stb.... 15 éve vagyok egy munkahelyen, ahol az első 5-6 évben nagyon nagyon jól éreztem magam. Mind a munka mind a fizetés szempontjából. Anno igazi álomhely volt, ahol öröm volt dolgozni. Fluktuáció szinte nulla volt. Az utóbbi 4-5 évben sokat változtak a dolgok és nagyon nem jó irányba. Nem igazán tudom mi történt, a nagyon nagy főnök fejében változott meg valami, ami miatt ugye a többiek sem úgy viszonyulnak dolgokhoz. Nem szeretném taglalni a részleteket, a lényege, hogy vagyunk most kb 5-6-an akik felállni készülünk hamarosan. Ez nagy szám, főleg ha az elmúlt 15 év elvándorlási szokását nézem. Kicsit izgulok, talán még félek is. Diplomám van, nyelvet beszélek. Bár a munkám nem kifejezetten specifikus karriermunka, de szeretem. Még egy nagy jump-out lehetőséget is el tudok képzelni, csak azt sem tudom, hogy hogy lehetne, de gondolom az élet hozza.


Szívesen olvasnék olyanoktól tapasztalatokat, akik 40 évesen, gyerekekkel a hátuk mögött kezdtek új munkát, új munkahelyet. Vagy akik nagyon hosszú 10-20 éves munkaviszony után álltak fel és kerestek új munkát. Hogy éltétek meg, hogy álltatok neki, mi lett a végkifejlet?


Én nagyon lojális vagyok sajnos és az örök bizakodó típus, hogy majd jobb lesz, de úgy látom nem lesz az, sőt... és nem is élvezem már itt a munkát. Kihat a mindennapi életemre is ez a nagy semmi. Nem érzem sem hasznosnak sem értékesnek magam.


Priviket sajnos nem tudok olvasni, nem működik valamiért.


Köszönöm előre is.


  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 14. 08:0013.

    lehetsz nyugiban


    orbán megmondta


    Orbán: Meg kell duplázni a magyar gazdaságot


    csak azt nem mondta honnan lesznek hozzá OKOS emberek


    mint pölö a paypal-maffia


    és azt se mondta meg, hogy duplázva is mo a béka segge alatt marad


    ilyen csóró mo

    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2016-06-10  09:53
  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. június 13. 11:0212.

    Szerintem nagyon gondold át. Én ebből indulnék ki, ha a helyedben volnék (nagyjából egykorúak vagyunk): mi történik akkor, ha mégsem jön össze az új munkahely. 1) Visszavesz-e a régi munkahelyem. A környezetemben ezzel kapcsolatban mindenféle példát láttam. Volt, akit simán visszavett a régi cége, csak az adminisztrációs utat kellett végigjárnia. Volt, akit visszavett, de ezt egy elég megalázó könyörgés előzte meg. És volt, akit nem vett vissza. (Az én cégem pl. ilyen. Rendkívül fontos neki a lojalitás. Fel lehet mondani, de aki önként mond fel, soha nem jöhet vissza. Az elv: "Ez a cég nem átjáróház.") 2) Ha nem vesz vissza a régi céged, a) van-e annyi megtakarításotok, hogy akár több hónap  munkanélküliségtől sem omlik össze a családi büdzsé, b) keres-e annyit a férjed, hogy ha minden kötél szakad, akkor akár az ő fizetéséből is meg tudtok élni viszonylag hosszú ideig.


    Ha minden kérdése "nem" vagy "nem tudom" a válasz,  akkor nagyon fontold meg. Ami fontos: az új munkahely egy csomó dolog miatt nem jöhet össze. Lehet, hogy elsőre tetszik a cég, az állásinterjú is rendben van, viszont a puding próbája az evés: amikor már felvettek, és eltöltöttél ott 1-2 hónapot, kiderülhet, hogy nagyon nem az, amire valójában gondoltál. A cég is elküldhet a próbaidő alatt, és még csak indokolnia sem kell.


    Mondok egy konkrét példát: volt egy kollégám, akit elcsábított egy cég több pénzért (tehát ilyen szempontból nem a te eseted). Mi kicsit ingattuk a fejünket, mert jó munkakörben volt, biztos állásban, és önmagában a több pénzért mindezt felrúgni manapság... Szóval elment bele a teljes bizonytalanságba, új céghez, másik városba. Kb. 3-4 hónapot dolgozott ott, amikor teljes vezetőcsere volt az új cégénél, és az összes friss husit elbocsátották (az új főnöknek új koncepciója volt, szinte a teljes gárdát lecserélte, és ebbe nyilván beleestek a friss husik, akiknek még nem vagy csak alig kellett végkielégítést fizetni). Vissza, mint említettem, hozzánk nem jöhetett.  Hosszú-hosszú hónapok munkanélkülisége után végül is még egy hozzánk képest is "vidéki" cég karolta fel. Amit most csinál: kevés pénzért szar munka. Már jönne vissza, de esélye sincs.


    Szeretném, ha nem értenél félre: én nem lebeszélni akarlak, csak bemutatni 2016 realitását. Nagyon-nagyon gondold meg, mert könnyen lehet, hogy visszasírod azt az időt, amikor még pusztán annyi volt a gondod, hogy untat a munkád. Lépj, de ne ész nélkül, és MINDIG legyen B terv!

    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2016-06-10  09:53
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 13. 10:0911.
    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2016-06-10  09:53
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 13. 06:0910.
  5. 2016. június 10. 15:289.

    Pár évvel ezelőtt, 39 évesen váltottam.


    Első munkahelyemen 20 évet lenyomtam ugyanazon a helyen. 2-3 évig is gondolkodtam, aztán vettem a bátorságot és beadtam az önéletrajzot az általam kinézett munkahelyre. Egyben biztos lehettem, aki oda papírt bead, mindenképp behívják felvételizni, ha üresedés van, csak maximum az első körben kiesik. Eltelt 1 év - szinte már el is felejtettem, hogy egyáltalán önéletrajzot adtam be -  mire behívtak felvételizni, majd bekerültem a második fordulóba. Aztán a harmadik fordulóban a főnök - egy igen nagy tapasztalattal és emberismerettel  rendelkező valaki - megmondta, hogy rám van írva, hogy nem vagyok biztos ebben a váltásban. Persze döntenem kellett és az új hely mellett döntöttem. 


     


    Mostanság ismét új munkahelyben gondolkodom, ugyanis ez életemnek 2. munkahelye sem tökéletes. Egy biztos, a váltást nem bántam meg, mert legalább összehasonlítási alapom van. Az sem hátrány, hogy itt ezen a helyen, az első munkakörömhöz képest teljesen más irányú munkakörben is elég nagy tapasztalatot szereztem, ami itt a városban még jól jöhet majd 1-2 ehhez hasonló helyen, ha esetleg tényleg mehetnékem támad.  De ez még a jövő zenéje, egyelőre várakozó állásponton vagyok és igyekszem feljebb küzdeni magam mind a bértáblát, mind a ranglétrát illetően. 


     

    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2016-06-10  09:53
  6. 2016. június 10. 13:148.

    Köszi, hát nem csak én érzem a nem pozitív változásokat. Sokan. Van, aki régebb óta itt van és mégis váltani fog, amint lesz megfelelő munka. Sajnos a cég felépítése nem teszi lehetővé, hogy cégen belül helyezkedjek és a hozzáállás sem olyan.


    Kedves vagy:)

    előzmény:
    cabron (7)
    2016-06-10  11:43
  7. 2016. június 10. 11:437.

    15 év szerintem sok idő egy munkahelyen, ezért is érezheted meg most hirtelen azokat a változásokat.


    Már nem motivál annyira, mint régen, kicsit belefásultál stb. Ez természetes, ha valaki ennyi időt húz le egy munkahelyen, egy munkakörben.


    Próbálj meg házon belül kicsit úgymond mást is csinálni, motivációt találni.


    Közben járj nyitott szemmel, és ha akad valami jobb megoldás, akkor lépj, de ügyelj a biztonságra!

    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2016-06-10  09:53
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 10. 11:046.

    nem árt ha naponta olvasgatod


    http://www.marketwatch.com/


    http://www.portfolio.hu/


     

    előzmény:
    Bambino3 (5)
    2016-06-10  10:52
  9. 2016. június 10. 10:525.

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (3)
    2016-06-10  10:51
  10. 2016. június 10. 10:514.

    Köszi. Csak úgy állnék fel, ha már meg van a következő. Én sem akarok feleslegesen ugrálni, ezért is írtam a topicot, hogy kinek mi a tapasztalata, leszűröm az infokat:)

    előzmény:
    SilverEagle (2)
    2016-06-10  10:43
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 10. 10:513.

    nem biztos, hogy most jó időszak lenne egy meglévő melót feladni ha a cég nincs a tönk szélén


    a brexit lehetősége egyre erősebb


    és ha megtörténik akkor nagyon gebasz lesz a gazdaságban


    én már január óta shortolom németországot és ahogy csiripelik már györgy soros is nagy shortokat pozicionál


    és a görögök se akarnak újra fizetni


    szóval ez a nyár elég rizikósnak látszik sok cégre, melóhelyre


     

    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2016-06-10  09:53
  12. 2016. június 10. 10:432.

    Szia.
    Én nem tudom, mi az a hatalmas probléma, ami miatt fel kell állni, és kilépni, de én ha lenne egy biztos helyem, nem állnék fel. Biztos, hogy a nyelv sokat nyom a latba, de kb 40 év felett már nagyon nehéz az elhelyezkedés. belső átszervezéssel oldják meg ezeket, és csak falból írnak ki pályázatokat egyes munkahelyekre. Én első helyemen 17 évig dolgoztam. Szuper volt. Senki nem óhajtott elmenni- bezárták a munkahelyet, és mivel az épületek műemlékek, így a belső tereket átalakítva bevásárló centrum lett a munkahelyünkből, mi meg mehettünk világgá...Ha nem zárják be a munkahelyet, a mai napig ott lennék, de még a céghez se tudok visszajutni annyira belső úton oldanak meg mindent.A második helyen 12 évig voltam- lebontották az egyébként szintén műemlék épületet- eszembe se volt elmenni, kénytelen voltam. Mivel művelődési intézmény volt, építettek helyette egy kisebb, szinte balesetveszélyes épületet, ahova én már nem kerülhettem vissza, mert jóval 40 feletti vagyok, és azt gondolták, kell az is, hogy a munkatársak dekoratívak legyenek. nem baj, ha nem értenek semmihez- majd belejönnek, csak szépek legyenek. Így jelenleg az új intézményben van egy igazgató, egy művészeti vezető, egy gazdasági vezető és 1 db kulturális szervező...ja és egy nyugdíjas jegypénztáros, akit számla ellenében fizetnek ki- spórolnak egy alkalmazotti fizetést...Szóval ez a helyzet...Azóta álláskereső és közmunkás vagyok felváltva, csak az a bibi, ha álláskereső vagyok, egy fityinget nem kapok sehonnan, mert úgy gondolták nem jár...
    Nagyon gondold meg, hogy felállsz vagy sem. Ha igen, akkor tudd a következő lépést, tudd a következő munkahelyet, ahol tutira várnak!!! Nekem nincs nyelvvizsgám de van érettségim, felsőfokú végzettségem, és vagy 10 féle OKJ vizsgám...53 éves vagyok, és nem vesznek fel sehova- max utcaseprőnek, amit orvosilag nem végezhetek, és még családom sincs, hogy gyerekkel otthon kéne maradnom vagy valami.
    Csak ennyit erről...
    Gondold át, és ha ismered a jövődet, van már következő munkahely, akkor sok sikert! Különben pedig óvatosan.

    Szép napot!

    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2016-06-10  09:53

Címlap

top