Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérdések költözésről

Nal
Nal
Létrehozva: 2016. Április 21. 19:46

Sziasztok!


Most végzek Debrecenben egyetemen és június végén Pestre költözök egyedül. Mivel abszolút semmi tapasztalatom ebben, így itt szeretnék segítséget kérni.


Először is milyen felmerülő költségekre kell számítani egyedül éléskor? Ami eszembe jutott az az albérlet+rezsi, BKK bérlet, internet+tv (ha nincs), háztartási költségek (tisztálkodási és takarítószerekre és más mindennapi felmerülő szükséges dolgokra gondolok) és ezen kívül a saját magam számára szükséges dolgok (kaja, ruházat stb). Van valami fontos, amivel nem számoltam?


A másik kérdésem, hogy mi a különbség a különnyíló és a külön bejáratú között?


Előre is köszönöm a segítséget.

  1. 2016. Április 27. 10:4823.

    68 m2-es panelt béreltem, nem volt még szabályozó se, 11 800 Ft volt a fűtés átalányban és 4000Ft a közös költség. Most 57m2-en 11 000 a fűtés átalány és 9800 a közös költség (valszeg mert itt nincsenek a lenti helyiségek üzletnek kiadva). Én ezeket nem tartom magam rezsinek, sőt, és ugye meleg is van...

    előzmény:
    midnightlove (22)
    2016-04-26  17:09
  2. 2016. Április 26. 17:0922.

    Igen így van, nincs semmi extra költség a panelban, sőt a legtöbb helyen fűtésszabályozó is van már a radiátoron, így olyan hőmérsékletet állít be, amilyet akar és aszerint is fizet. Kolléganőm a konvektoros lakásban többet fizet.

    előzmény:
    Eperke2222 (20)
    2016-04-26  15:11
  3. 2016. Április 26. 15:4221.

    Ja és most nézem, topikindító garzonban gondolkodik, én 50-60 m2-es rezsijéről írtam.

    előzmény:
    Eperke2222 (20)
    2016-04-26  15:11
  4. 2016. Április 26. 15:1120.

    Átlag panelban átlag 10 000 a közös költség és átlag 10 000 a fűtés. Víz, villany fogyasztás alapján. Tv-internet. És ennyi. Sokkal nem jobb más társasházban sem... közös költség mindenhol van, a fűtés meg ha egyedi lehet olcsóbb gázzal mint a távfűtés, de attól is függ ki hány fokban érzi jól magát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (19)
    2016-04-25  16:00
  5. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. Április 25. 16:0019.

    Szia.
    Pont egy régi osztálytársam is keres albérletet a 11 kerületben. beszélgettem skype-on egy ingatlanos barátnőmmel.
    Annyit tanácsolt a volt osztálytársamnak, hogy panelba ne menjen, mert lehet, hogy olcsóbb az albérlet, de a rezsi brutál magas. Régi építésű házakban valóban van garzon lakás kiadó, de napi szinten figyelni kell a hirdetéseket, mert egy nap alatt elviszik az ilyeneket 2-3 hónap kaucióval, mert különben a következőé a lakás.
    Nem jön veled barát vagy kolléga, vagy olyaan , akivel együtt jársz egyetemre? kettőnek lehet, hogy könnyebb találni, és jobban megoszlik a költség is. Persze ez csak ismerőssel, vagy régi baráttal működik igazán - szerintem.
    Én 1 éves koromtól lakom a 11 kerületben, és nagyon szeretem. :)

    előzmény:
    Nal (12)
    2016-04-23  22:12
  6. 2016. Április 24. 22:1018.

    Nos,igen,a sztereotípiák.


    A város folyamatosan változik,fejlődik,változnak az emberek,a népesség összetétele is. Különösen igaz ez a belső kerületekre,a 'nyóckerre' is!


    A híres,hírhedt Rákóczi tér is teljesen megváltozott. A régi "roda sor" sem létezik,prostik sincsenek már ott. A négyes metrónak ott van az egyik megállója és már semmi nem emlékeztet a régi hírére. De az átlag emberek fejében csak az maradt meg,hogy ott mi volt régen. 


    "..........a körúttól kijjebb nem túl barátságos se a VIII. se a IX. kerület."


    A külföldiek kifejezetten azon a részen keresnek és vesznek,bérelnek lakásokat,ráadásul nem is olcsón. Veled ellentétben nekik szimpatikus a környék,a hely. A körúttól a Nagyvárad térig pl. az Üllői úton magyar szót már alig hallani. Folyamatosan tele van főleg angolul beszélő fiatalokkal,ők a környéken laknak és nem csak az egyetemisták.

    előzmény:
    nyugger (15)
    2016-04-24  17:29
  7. 2016. Április 24. 22:0517.

    Közel 20 éve élek errefelé, az itt élők szeretik ezt a környéket és biztonságos. Sok új építésű családi ház és sorház van mind Albertfalván, Kelenvölgyben és Péterhegyen, nem szegények laknak többségben errefelé és a lakótelep is kultúrált. Ne ijeszd el innen a topicinditót.


     

    előzmény:
    Lédienn (16)
    2016-04-24  21:30
  8. 2016. Április 24. 21:3016.

    Bizony jártam,járok arra,sőt dolgoztam azon a részen is. 


    Amúgy meglehetősen jól ismerem a várost,születésem óta itt élek,több kerületben dolgoztam is,sőt már a dédszüleim is itt éltek. Echte budapesti vagyok.


    Etelétől a Fehérvári úton is főleg panel lakótelepek vannak. Igen,vannak régi családi  házak is,jártam azokban is,képben vagyok kik és hogy élnek ott. Tudom,hogy mennyi azon a környéken egy ócska panel is(mivel Buda,ezért drágább ott a panel is) és jártam oda rendszeresen több családhoz is a munkám miatt.  Szóval elég vegyes ott is a lakosság,este későn nem szívesen mentem arra.


    A Savolya park felé felépült szintén egy új lakópark,irreálisan magas áron árulták ott a lakásokat,csak mert 'Buda'. Mert valahol drágák a lakások,vagy családi házak is vannak és Buda,az még nem azt jelenti,hogy jó a környék és biztonságos is.

    előzmény:
    midnightlove (14)
    2016-04-24  15:43
  9. 2016. Április 24. 17:2915.

    Hát azért a "nyóckernek" akkor sincs jó híre, de én természetesen a lepukkantabb részekre gondoltam. Hiába van ott a sok klinika, megújult a Teleki tér, a körúttól kijjebb nem túl barátságos se a VIII. se a IX. kerület.

    előzmény:
    Lédienn (7)
    2016-04-23  16:51
  10. 2016. Április 24. 15:4314.

    XI. ker Etele úttól gáz a környék? Onnan kezdődik a kertváros és az 50nm panelek ára is 17M, a családi házaké 40M fölött.Biztos nagyon gáz lehet... Jártál arra mostanában? Teljesen összezavarod  a ti-t.

    előzmény:
    Lédienn (13)
    2016-04-23  22:38
  11. 2016. Április 23. 22:3813.

    Csak nem az EDS-nél fogsz dolgozni,netán telefonos "támogatóként"? 


    Újpest 4. kerülete Budapestnek, elég vegyes ott a népesség. Főleg kiöregedett melósok élnek ott,külváros.


    Amúgy 18nm-es minigarzonról még nem hallottam,de ha te ilyet láttál hirdetni,akkor hajrá. És mennyiért hirdetik havonta? Egy minigarzonért is min. 80-100 ezret kérnek,plusz a rezsi!


    A XI.kerület hiába budai oldal,nem minden része olyan jó,mint ahogy sokan gondolják. Egyébként Budapest egyik legsűrűbben lakott kerülete és pl. az Etele úttól kifelé már elég gáz a környék.


    Az az érzésem,hogy nagyon naiv vagy és nehezen fogadod el a konkrétumokat. 


     

    előzmény:
    Nal (12)
    2016-04-23  22:12
  12. Nal
    Nal
    2016. Április 23. 22:1212.

    Az utóbbi egy évben kb 1 hónapot töltöttem Újpesten, ilyen szempontból viszonylag ismerem. Szerencsére felsőoktatási rendszerben kiskapu miatt 2017 októberig van aktív hallgatói jogviszonyom.


    Legjobb tényleg az lett volna, ha leírom az elején, hogy mit keresek. Egy nagyon maximum 25 négyzetméteres, de inkább 18 körüli minigarzon. A XI. kerületben láttam több ilyet hirdetve, de bármilyen normálisabb környéken jó lenne. Ha mégsem jön össze akkor marad a szoba.


    A munkám a cég XI. kerületi központjában van 4x egy héten és péntekenként pedig a XIII. irodájában (ugyanaz a cég).

  13. 2016. Április 23. 21:2011.

    Szóval minimum 2-300 ezer forinttal kell indítanod,de inkább többel! Kauciót általában 3 havit előre kérnek,ami alaphangon 240-300 ezer forint! Mert 80-100 ezer/hónap alatt nincs Budapesten albérlet!


    Ezen felül van plusz a rezsi,ami nagyon szerényen számolva is 50-60 ezer forint/hónap!


    És akkor még nem vettél kaját,tisztálkodó cuccokat,bérletet,ruhát stb!


    Ha mázlid lenne,akkor a munkahelyed esetleg beszáll az albi díjába,de ez kezdőknél igen ritka.


    Szóval gondolkodj,számolj,nézz körül mielőtt Budapestre jönnél albérletbe!


    Fészen is nézelődhetsz,kérdezhetsz!

    előzmény:
    Nal (9)
    2016-04-23  20:05
  14. 2016. Április 23. 20:4110.

     "Egyébként árban nekem úgy lenne optimális, ha rezsivel együtt kijönnék max 60 ezerből, ami ahogy néztem jó helyen lehetséges." 


    ?????  


    Jártál te már Budapesten az utóbbi években??  Vannak esetleg budapesti ismerőseid?? Mit gondolsz te "jó helynek"?


     


    Az lehetetlen,hogy Budapesten rezsivel + albi díjjal összesen 60 ezerből megúszd!!! Ez teljesen irreális! Hol láttál ilyet???


    Örülj,ha kapsz valahol albérletet 60 ezerért,de az max. csak egy pici szoba és tuti,hogy nagyon rossz helyen. Ennél sokkal drágább az albérlet Budapesten még a külső kerületekben is. Ezen felül van plusz a rezsi!!!!


    Ha csak egy szoba egy lakásban,akkor biztosan osztoznod kell másokkal pl. fürdőszoba,WC,konyha használattal!


    Reggel,ha mindenki siet dolgozni,suliba stb. ez elég macerás lehet. És akkor  elosztani pl. a többi lakóval pl.a víz-csatorna,gáz,villany díjakat,mert ugye senki nem egyformán használja pl. a vizet,mos,fürdik,világít,főz stb.


    Keress a munkahelyedhez közel albérletet! Ha nagyon messze vagy,sokat kell utazni,reggel,este csúcsforgalom és a bérlet sem olcsó,9600Ft dolgozóknak havonta. Külső kerületekből a belvárosba lehet több,mint egy óra is az út!


    Hányadik kerületben fogsz dolgozni?

    előzmény:
    Nal (9)
    2016-04-23  20:05
  15. Nal
    Nal
    2016. Április 23. 20:059.

    A hol-t úgy értettem, hogy hol adják fel a hirdetést.


    Szerencsére munkahelyem költözés után 2 héten belül biztosan lesz és egyetem közben összeszedtem ösztöndíjból és diákmunkából annyit, hogy 2 havi kaució mellett akár 2 hónapig is probléma nélkül megéljek, költöztetésben pedig kapok szülői segítséget.
    Azt mondta más is, hogy ponthatár kihirdetése után nagyon nehéz találni, ezért is kezdjek el már most nézelődni. Egyébként árban nekem úgy lenne optimális, ha rezsivel együtt kijönnék max 60 ezerből, ami ahogy néztem jó helyen lehetséges.

  16. 2016. Április 23. 16:588.

    És a VI. VII. kerület nagy része még mindig lepukkant,öreg,romos,bűzös házakkal,lakásokkal és pont ott látni az utóbbi időben egyre több arabul beszélőt és cigót is. Minden második üzletet,fodrászatot,kajáldát arabok üzemeltetnek,arabul beszélők a pincérek,fodrászok és a kuncsaftok is. Magyar szót ott már alig hallasz!

    előzmény:
    nyugger (6)
    2016-04-23  12:00
  17. 2016. Április 23. 16:517.

    Nagyon le vagy maradva a budapesti kerületek és főleg a 8. 9. kerület lakosságának összetételét illetően!


    A nyolcadik kerületben sem mindenhol laknak cigányok,már csak azért sem,mert képtelenek kifizetni a rezsit,így rég el kellet költözniük. Nagyjából  a Klinikák mögött lévő lakótelepen (8.kerület) valamint a régi Illatos úton,ami már a külső része a IX. kerületnek,városnak - szóval ott még vannak cigók,nyomortelepek.


    A kilencedik kerület más részén pedig már csak elvétve laknak cigányok! A középső Ferencváros (Üllői út,Klinikák,Nagyvárad tér) pedig kimondottan jó környék már évek óta! Az Üllői út régebben is jó környéknek számított,régi házakban szép polgári lakásokkal,nagyon normális lakókkal. Most ott egy 60-70nm-es lakás 16-20 millánál kezdődik!


    Rengeteg új építésű és igen drága(!) lakások is épültek pl. a Tűzoltó utcában is. A Klinikáknál  egy igen jó szálloda is épült mostanában.


    A IX. kerületben vannak pl. az orvosi egyetem épületei és egyetemi kollégiumok,rengeteg klinika.


    Az Orczy út - Nagyvárad téren felépült egy hatalmas,elegáns egyetemi kampusz.


    A Ludovika téren van a Közszolgálati Egyetem is.


    Rengeteg a környéken a külföldi és a külföldi diák,akik éppen a körúttól az Üllői úton és Nagyvárad térig keresnek állandóan kiadó és/vagy megvehető lakásokat. Emiatt itt is igen keresettek és drágák az albérletek és felmentek a lakások árai is. Nagyon fejlett az infrastruktúra és kiváló a közlekedés. Rengeteg új étterem,bolt,kávézó is nyílt. A Klinikáktól kb. 10perc a belváros,a körútról pedig éjszaka akár gyalog is haza lehet menni,mert nagyon jó a közbiztonság is. Rengeteg a fiatal házas,kisgyerekes is azon a környéken.


    (Nem vagyok 8-9. kerületi,csak nagyon jól ismerem azt a környéket.)


    Szóval cigó,alja népség egyáltalán nincs,viszont nagyon jó és egyre drágább a környék,pedig "csak" 9.kerület,Ferencváros. 


     

    előzmény:
    nyugger (6)
    2016-04-23  12:00
  18. 2016. Április 23. 12:006.

    "hol érdemes pontosan keresni"


    Ez kétféleképpen érthető, hogy hol legyen a lakás, vagy hol hirdetik meg.


    Ez utóbbira szerintem alkalmasabb az egyetemek honlapjai, ott talán nem annyira elavultak a hirdetések, és mindenképpen még a nyár folyamán foglald le, mert szeptembertől lehetetlen albérletet találni Pesten.


    A "hol?"-ra a másik hogy szerintem minél közelebb a munkahelyedhez. Ámbár itt azzal mindenki ki van békülve, hogy naponta 1 órát utazik oda és 1-et vissza. Amúgy meg a budai albérletek megfizethetetlenek, vagy nincsenek is. A VIII - IX. kerületben isten ments, tele van cigánnyal. A VI-VII tűrhetőbb, az V. kerület egész jó. Ennél kijjebb általában lakótelepi lakások vannak, de az albérlőknek megvan az az előnyük, hogy ha zajos egy szomszéd, egyszerűen odébbállnak.


    Esetleg akadhat még olyan lehetőség, hogy a tulajdonos a saját házában ad ki szobát.

    előzmény:
    Nal (4)
    2016-04-23  00:39
  19. 2016. Április 23. 10:185.

    Nem írtad, hogy mennyi a "kezdőtőkéd" mindehez, de ha szoba is szóba jöhet, akkor pont jókor jönnél ahhoz, hogy kivegyél valamelyik felsőoktatási intézmény közelében egy kétszobást, ahová ősztől biztos találnál bérlőtársat. Így egy élhetőbb méretű lakásod lenne elviselhető áron. Csak úgy kell hirdetni a suli/k/ban a kéglit, hogy lakó/tanulószoba kiadó, nem bulihely;-)

    előzmény:
    Nal (4)
    2016-04-23  00:39
  20. Nal
    Nal
    2016. Április 23. 00:394.

    Köszönöm szépen a válaszokat. Edzeni kondiparkban szoktam, gondolom ilyen BP-n is van.


    Ami kérdésem még lenne, hogy hol érdemes pontosan keresni albérletet? Főként egy garzon érdekelne, ha sajnos más lehetőség nem marad akkor szoba.
    Online oldalakon nagyrészt közvetítők hirdetnek és nem tudom mennyire van jelen a "már ki van adva" - pedig nem effektus, illetve az irodában személyesen mennyi esély van. Közösségi oldalon próbálkozok még, esetleg más módszer van?

  21. 2016. Április 21. 21:553.

    Valami sport, ha van rá igényed. Edzőterem, uszodabérlet, ilyesmi.

    előzmény:
    Nal (1)
    2016-04-21  19:46
  22. 2016. Április 21. 21:372.

    Mobil + kultúra/szórakozás, amúgy OK.


    A különnyíló/külön bejáratú kb. ugyanaz, a másik lehetőség az egybenyíló/körbejárható kivitel;-)

    előzmény:
    Nal (1)
    2016-04-21  19:46

Címlap

top