Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kozmetikus vállalkozás?

Pittypang22
Létrehozva: 2016. március 15. 19:31

Sziasztok! 

Mostanában gyakorló kozmetikusoktól és nem kozmetikusoktól kérdezem, hogy mennyire éri meg saját kozmetikai vállalkozást indítani. 
Budapest környéki városban élek, jelenleg babát várok, de úgy tervezem, hogy a baba mellett, kb. 1-2 éven belül indítanám a vállalkozásom, otthon. Van kozmetikusi végezettségem, korábban dolgoztam is a szakmában, mint alkalmazott, de az elmúlt 4-5 évben nem. 

Aki kozmetikusként dolgozik, milyen tapasztalatai vannak? Mennyire lehet benne dolgozni, most hogy a gazdaság talán erősödőben van? Mi szól mellette és mi ellene? 

Minden információt, gondolatot előre is köszönök!

  1. Torolt_felhasznalo_745162
    Torolt_felhasznalo_745162
    2016. március 23. 15:3777.

    Tökéletesen leírtad, mintha az én gondolataimat látnám. Én pontosan így érzek és teszek. Volt idő amikor azért váltottam kozmetikust, mert be nem állt a szája és mire készen lettem már zsongott a fejem. 

    előzmény:
    ladybird65 (76)
    2016-03-19  19:08
  2. 2016. március 19. 19:0876.

    Érdekes egy téma ez, bevallom tetszik. Jó ötletek, szempontok hangzanak el, pro- és kontra is.


    Én nem mondom, hogy soha, annál azért nyitottabb vagyok azt hiszem. De jelenleg én sem tudnám elképzelni, hogy akár fodrászhoz vagy bárhova magánházba menjek. Sőt. Vannak, akik azért is elítélnek, mert én barátnős csevegéseket is jobb szeretek kávéházban bonyolítani, mint otthon. Pontosan azért, amit valaki az előbb írt: egy nő otthon mindig csinál valamit. Nos, ha beszélgetni akarunk, akkor kikapcsolódunk. Márpedig annak semmi értelme, ha felmennék a barátnőmhöz, ő meg nekiállna mosogatni, berántani a levest, vasalni, stb. Tudom én, hogy lehet közben beszélgetni, de köszönöm szépen....


    A KVházban kiszolgálnak bennünket. Nekünk csak az a dolgunk, hogy lazuljunk, jól érezzük magunkat. Meg az sem utolsó szempont ebben a nehéz gazdasági helyzetben, hogy a kávézóknak is élni kell valamiből. Szóval nekünk ez így jó. Meg megmarad a privát szféránk is. Ugyanis ő sem, és én sem egyedül élünk. De sokan ezt olyan megvetendőnek tartják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745162 (54)
    2016-03-16  22:14
  3. 2016. március 17. 14:4475.

    Pont a hozzászólások hatására vagyok most per pillanat úgy vele, hogy nem a házunkat alakítom át, hanem széket bérelek majd egy meglévő szalonban. Arról még sejtelmem sincs, hogy a gyerek felügyeletét hogyan oldom majd meg, de leginkább ettől fog függni, hogy mennyi vendéget tudok majd elvállalni.

    előzmény:
    harghitaharghita (73)
    2016-03-17  14:14
  4. 2016. március 17. 14:3274.

    De ezt miért nekem írod? Nem én akarok vállalkozást indítani, még csak kozmetikus sem vagyok :))))

    előzmény:
    harghitaharghita (73)
    2016-03-17  14:14
  5. 2016. március 17. 14:1473.

    Egy helyiségből is ki lehet alakítani egy szalont ha ügyesen tervezi és ha be ossza a vendégeket akkor nem fedik egymást . Baba mellett pedig gondolom nem akarsz tul sok vendéget fogadni így legalább mire teljes munka időben szeretnél dolgozni be indulna a vállalkozásod . Ha ügyes és rugalmas leszel meg szeretnek a vendégek biztos lehetsz hogy hosszú távon meg éri. Ha hamar akarsz sok pénzt keresni akkor már nem . Idő kell egy vállakozáshoz . És minden te rajtad múlik !

    előzmény:
    etilany (72)
    2016-03-17  13:28
  6. 2016. március 17. 13:2872.

    Az ilyent én sem szeretem. Sőt, még abban az esetben sem, ha egyébként nem csapja össze az én kezelésemet, hanem tisztességesen elvégzi. Ugyanis a  váró nincs teljesen elszeparálva a kezelőtől, így roppant kellemetlen, ha a  következő vendég ott bámul.

    előzmény:
    Gesztenyefa (70)
    2016-03-17  13:02
  7. 2016. március 17. 13:0871.

    Én mennék házhoz, ha elszeparált, különbejáratú a hely. A legfontosabb a kozmetikus keze, ha képes sebhelyek és hegek nélkül kitisztítani az arcom, akkor bárhová elmegyek hozzá. 

    előzmény:
    Pittypang22 (69)
    2016-03-17  12:42
  8. 2016. március 17. 13:0270.

    Én pl. értékelem (nehezen találtam ilyet, de évek óta ragaszkodom is az illetőhöz), ha nem akar 2x annyi embert bezsúfolni a napjába, mint amennyit el is tud tisztességesen vállalni. Nem egyszer jártam úgy, hogy még csak az arctisztítás elején jártam, amikor már megérkezett a következő vendég, az arcom pedig hanyagul össze lett csapva. Soha az életben nem mentem vissza ahhoz, akinél így jártam. 

    előzmény:
    Pittypang22 (49)
    2016-03-16  21:01
  9. 2016. március 17. 12:4269.

    Igen én is belátom már.


    A gyerek miatt gondoltam, hogy esetleg könnyebb lenne, de abban is igazatok van, hogy úgy meg nem tudnám biztosítani a csendet és nyugalmat. Viszont a gyerek felügyelete még hatalmas nagy kérdőjel..

    előzmény:
    KN18 (68)
    2016-03-17  11:30
  10. 2016. március 17. 11:3068.

    Szerintem ez kezdetnek sokkal jobb ötlet és olcsóbb is.


    1 helyiségről írtál, hogy annyit alakítanál ki üzletnek, de az úgy tuti nem elég az engedélyhez, 2-3 kell, váró, kezelő, mosdó. Sok, sok pénz

    előzmény:
    Pittypang22 (49)
    2016-03-16  21:01
  11. 2016. március 17. 10:5967.

    Több mind 25 éve járok ugyan ahhoz a fodrászhoz és kozmetikushoz . Együtt dolgoztak 2 x váltottak műhelyt és én követtem őket . És a döntő amellett hogy jól dolgoztak az volt hogy bármikor hozzuk akartam menni mindig meg oldották . Ha máskor nem akkor korra reggel vagy késő este .Vagy be jöttek korábban vagy maradtak tovább. Mert mind vendég fontos voltam. A fodrász nőnek otthon is volt és van műhelye és ha fontos volt nekem otthon fogadott. Most mind a ketten nyugdíjasok otthon dolgoznak és továbbra is járok hozzuk . Kulturált kis helység van mind a kettőnél , nem a konyhába hogy főjön valami és szerintem nagyon jó ez így . Időpontra megyek mindig tartják az idő pontot más nincs ott , nem kell várni rendesen dolgoznak elfogadható áron tehát szerintem mindenkinek meg éri . Van egy megbízható kuncsaft körük és én is tudom hogy ha nekem vasárnap délutánra kell egy szép frizura vagy különleges smink meg beszéljük és mikor mind a kettőnknek meg felel akkor meg oldja . Szerintem a jó munka , a pontos időpont betartása a garancia arra hogy legyen vendég köröd és a szolid árak . És persze nem jó ha otthon dolgozol ha el mész a babát pelenkázni . tehát meg oldható !

    előzmény:
    Pittypang22 (1)
    2016-03-15  19:31
  12. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2016. március 17. 10:3366.

    Házhoz én sem mennék. Részben a már említett okok miatt. Részben pedig azért, mert egy (több) gyerek hangos. Kozmetikába pedig relaxálni is megy az ember, nem pedig egy kisgyerek aktuális működését hallgatni, amit - valljuk be őszintén - nem mindenki szeret. Félre értés ne essék, szeretem a gyerekeket (nekem is van 3), de gyerekzsivaj mellett kozmetikát nyitni.... Nálunk egy itthoni iroda a szuterén szinten van (mivel hegyoldal, gyakorlatilag teljes értékű szint, kb. mintha földszint lenne), külön bejárattal, kertkapcsolattal, fürdőszobával, stb., teljesen külön a lakótértől. Mégsem hívnák ide senki idegent, mert ha a gyerekek a földszinten/tetőtérben játszanak, akkor is hallani lent.


     


    A fizetőképes keresletről: Én egy jobb környéken lakom, ahol elég meghatározó a jó egzisztenciájú, igényes értelmiségi réteg. Azért ez a réteg nem hülye, nem ragaszkodik a puccos, "fullos" helyhez, "elég" a már többek által leírt előnyök mellett egy szimplán kulturált hely. Én speciel hülyét kapok attól, ha egy kereskedő/vállalkozó palira vesz szimplán azért, mert esetleg több pénzt néz ki belőlem.


    Akikről KN 18 beszél, szerintem inkább a sznob kategóriába tartoznak, de mondhatnék mást is.


    Veresegyház - amennyit egy ismerősöm látogatásai során láttam belőle - szerintem egy olyan hely, ahol nyugodtan indíthatsz majd egy vállalkozást, lesz ott, aki megfizesse. Nyilván akkor, ha még nincs sok kozmetika.

  13. 2016. március 17. 10:0665.

    Ill. azt, hogy nyugi legyen, szimpatikus legyen, esetleg jót beszélgessünk. Nekem ebbe az is belefér, ha őszinte és elmondja a meglátását, ha épp úgy adódik. Végülis a nő pszichológusa a fodrásza/kozmetikusa. (Sajnos nekem előbbiből is újat kell keresnem, mert külföldre távozott az előző, aki 1000 éve bevált már.)

    előzmény:
    trebaci (64)
    2016-03-17  10:03
  14. 2016. március 17. 10:0364.

    Ragyás banyából babapofit.


    De reálisan azt, hogy ami ott van, azt tisztítsa is ki, ha már egyszer "megkínoz", ne hagyja ott a "felét". Aztán utána jó lenne másnap szalonképesen mutatkozni és nem úgy, hogy lesminkelem a "nyomokat". Ill. esetleg készítene vagy ajánlana (mindkét esetben nyilván pénzért megvehető) krémet, ami jó az én bőrömre kimondottan.


     


    Egyébként felénk 4 kozmetika volt a környéken.


    Egyik nagyon jó volt, de elment és nem szólt.


    Egy bevált, de valahogy szimpátia terén nem volt 100%.


    Egytől kiütéses lettem.


    A negyedikhez végül nem mentem el. De nyílt egy új fodrászat kozmetikával és oda benéztem, szimpi volt a kozmetikus. Előre mondtam, hogy már "jól elintéztek" máshol, úgyhogy többet nem lát, ha nem okés a dolog. Erre ő is válaszolt elég határozottan. ÉS BEVÁLT. Sajnos a szalont már otthagyta. Átment másikba, messzebbre, ahova még utána mentem, aztán most otthon dolgozik a lakásukban. Ezzel nagy baj nem lenne, de logisztikailag kiesik, így ritkultak a látogatások. Újat egyelőre nem találtam sajnos.

    előzmény:
    Pittypang22 (49)
    2016-03-16  21:01
  15. 2016. március 17. 07:3663.

    3-4???? eves korig?? Hol elsz te? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (61)
    2016-03-17  07:08
  16. 2016. március 17. 07:3462.

    Ophelia, ez sem jött be ;-))


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (60)
    2016-03-17  07:04
  17. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 17. 07:0861.

    Ha megteheti, mekkora nagy szerencse a kisbabanak!
    3-4 eves korig orizze inkabb otthon a babajat : az a termeszetes , az a jo a pici gyereknek, nem az , hogy mosom kezeimet , vigyazoban van, legyen uvoltesben, igy-ugy cserelve , piros fenekkel,  allando takonnyal, minden szar betegseget elkapva....

    előzmény:
    phangan (59)
    2016-03-17  06:37
  18. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 17. 07:0460.

    Franciaknal az ugy van, hogy videken nagyon jol mukodik az otthon fesultetes-sminkeles-kormoskodes.
    Mindig tobbsegben vannak azok a nok , es mindig tobbsegben lesznek azok a nok, MINDENHOL! , akiknek nincs penzuk "puccos" szepsegszalonra. Es messze is van, es idopontot kell varni, es fintorog a gyerek, mert el kell vinni a mamat... stb


    Ugy csinaljak, hogy eloszor egyszeru hirdetesben beirjak, hogy ilyen es ilyen kepesitessel hazhoz megyek . Ennyi. Utana , ha elegedett a vendeg, akkor szajrol szajra megy a dolog, problema nelkul.

    Ha franciaknal ez mukodik, akkor miert ne mukodne Mo-n?
    Kulonben ezzel a formulaval nem vesztesz semmit : nincs nagy befektetes...


    Ancsanak meg biztos bajsza van es a heavy metallal dusitott zold hinarlottyei miatt krokodilbore

    előzmény:
    Pittypang22 (1)
    2016-03-15  19:31
  19. 2016. március 17. 06:3759.

    Egy-masfel eves korra gondoltam mivel azt irod, 1-2 even belul inditanad be. Reszmunkaidoben lehet bolcsis egy masfel eves, attol nert nagyon varjatok, azert nem kell ugy felni a bolcsitol mint egy tuztol :)

    előzmény:
    Pittypang22 (57)
    2016-03-17  03:46
  20. 2016. március 17. 06:3158.

    Mivel én 30+ éve nem jártam kozmetikusnál, így csak abba kotyogok bele, hogy mi, leginkább végzetes problémát láttam azon ismerőseim, de akár közeli rokonaimon keresztül is, akik saját elképzeléseiket akarták csak megvalósítani. Majd láttam azt, hogy mily nagyon belepusztultak a saját kitalációikba.


    Pl, soha, egyikük sem csinált piackutatást. Csak úgy gondolták, hogy... mert szerintük, meg különben is biztos van rá igény. Ez régen sem üzemelt, mikor még minden kapu tárva nyitva volt egy új magánvállalkozás indításához, de ma már már végzetes hiba lenne alapos felmérés nélkül nekivágni egy magánbiznisznek. Aztán ott van még, hogy pontosan kéne ismerned azt a réteget, amelyiket megcéloztad. Az anyagi lehetőségeikkel együtt. Ezt nem a mai viszonyok kell meghatározzák, mert ami ma van, az sokkal jobb (esetleg rosszabb is) lehet holnap. Én ahogy látom az ismerőseinket, azokat kivéve, akik a saját hülyeségük miatt végzetesen lenullázták magukat, kezdenek jobban élni a családok. De azt neked kell besaccolni, hogy mennyire, és hogy abba belefér-é majd a te vállalkozásod vagy sem. S ha igen, kb mikortól lehet profitot remélni.


    Itt ahol élek, a tehetőseknek eszükbe sem jutna nem puccos, illatos, s nem minden faxnit kiszolgáló üzletek helyett bárhová máshová is menni. Pláne nem egy magánlakásra.


    Viszont, ezzel ellentétben, főleg a kínaiak között, nagyon is jól meg tudnak élni az otthonról vagy éppen ott dolgozó fodrászok, kozmetikusok. Igaz, azoknak kivétel nélkül különbejáratú helyiségeik vannak, ami mindig ragyog a tisztaságtól, és ahol a szolgáltatást bármilyen egyeztetett időpontban meg lehet kapni. Akár este 10-kor is.


    Ilyeneket gondolj végig, meg keresd meg az interneten azokat a felvilágosításokat, pontokba szedett információkat, hogy egy új, pláne otthoni bizniszhez hogy kell piacot kutatni, mire kell nagyon odafigyelni, stb. No meg arra kutakodj erősen, honnét tudsz megbízható információkat kapni a te, határozottan fejlődő, változó területeden, hol tudsz oktatásokon résztvenni, stb. Nem megoldhatatlan az ötleted, és ha te maximálisan teszed a dolgod, meg igazodsz a vendégköröd igényeihez, ha apró lépésekben is, de szerintem van jövője az ötletednek. Meg különben is, aki nem mer, az nem nyer ;-))


    Mikor egy itteni bankár nőismerősünk otthagyta a jólfizető banki állását egy kilátástalannak gondolható építkezési cég létrehozására, akkor döbbenten kérdeztem, hogy miért csinálja. Azt mondta, hogy ha az apja, nagyapja is képes volt arra, hogy a nulláról beindítsa az üzletét, akkor azt neki is ki kell próbálnia. Mert ha soha nem próbálja ki, akkor soha nem tudja meg, hogy képes-é valamire, vagy sem. Ennek kb 3 éve. Úgy néz ki, hogy nem csak képes, hanem sőt :-))


     

    előzmény:
    Pittypang22 (1)
    2016-03-15  19:31
  21. 2016. március 17. 03:4657.

    Lányok nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, sokat segítettetek.


    Nem, nem akarom a a babócámat egyből bölcsibe adni,nagyon várjuk már. Ha a kozmetikát nem tudom tisztességesen összehangolni a gyerekvállalással, akkor nem lesz kozmetika, vagy nem most. Még nem tettem le róla, mert egyrészt szeretem a szakmám, másrészt a babó miatt muszáj, hogy nekem is rendszeres jövedelmem legyen, de nem mehet a gyerekem vagy a vendégem rovására. 

  22. Torolt_felhasznalo_207835
    Torolt_felhasznalo_207835
    2016. március 16. 22:4856.

    Remélem azért nem adja be gyorsan a bölcsödébe. Egy pici gyermek mellett ilyen tevékenységet nagyon nehéz folytatni. Ha bölcsödében van, onnan is telefonálnak időnként, ha beteg lesz a gyermek. Valakinek érte kell menni és orvoshoz vinni. A vendég pedig időre jön. Nehéz dolog ez.

    előzmény:
    phangan (55)
    2016-03-16  22:14
  23. 2016. március 16. 22:1455.

    Hat ezt csak ugy lehet otthon, ha kozben a gyerek bolcsiben van. Magara nem hagyjuk, ha valaki meg vigyaz is ra, annak lehet hangja es nem kene hogy a vendeg ezt hallgassa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207835 (53)
    2016-03-16  21:35
  24. Torolt_felhasznalo_745162
    Torolt_felhasznalo_745162
    2016. március 16. 22:1454.

    "...véleményed akkor sem módosulna ha az otthoni kozmetika tegyük fel külön bejárattal nyílna? Tehát a házhoz tartozna, de külön bejárattal, s ezáltal el lenne szeparálva?"


    Nem változna a véleményem, magánházba soha nem mennék. De én is sok sikert kívánok. 

    előzmény:
    Pittypang22 (5)
    2016-03-16  07:28

Címlap

top