Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hr / teszt helyett

lizinka
Létrehozva: 2016. március 10. 14:55

Kedves HR-esek! Lehetséges valami módon egy beszélgetés során képet kapni arról, hogy a jelentkezőre mennyire jellemző a 1) precizitás 2) monotónia tűrés 3) szabálykövetés?


 

  1. 2016. március 11. 18:095.

    Talán szituációs kérdésekkel....de nem mindenre lehet, meg nem is biztos, hogy nagyon megbízható. A tesztek ilyen szempontból jobbak, standardizáltak.

    előzmény:
    lizinka (1)
    2016-03-10  14:55
  2. 2016. március 10. 19:004.

    Bocsi amúgy, tudom, hogy nem tesztre gondoltál, de szerintem kérdéssel ezek nehezebben szűrhetők. Gyakorlatias kérdéseket feltehettek, mondjon példákat erre vagy erre a múltbéli események közül, de hát valszeg nem fog olyat mondani, amivel megbizonyosodhatnál tutira ezekről.

    előzmény:
    lizinka (1)
    2016-03-10  14:55
  3. 2016. március 10. 18:543.

    Szia!


    Mi végeztettünk velük egy tesztet, ami precizitást és monotónia tűrését nézte, illetve a figyelmet, de azért ez alapján nem ítéltünk, csak segített. Ennek a 4. oldala:


    http://www.oveges.hu/wp-content/uploads/2013/01/TanModsze rtan_II_blokk/2.Figyelem.pdf


    Lehet hogy referenciát kérnétek, akkor tudnátok esetleg olyanokat kérdezni, ami segíthet, no de én ebben sem bíztam soha, alig voltak, akik valami negatívumot kiemeltek volna, márpedig szerintem nem mindenki ilyen pozitív a volt munkavállalójával szemben. Vagy csak nem akartak már keresztbe tenni neki. Vagy csak szimplán a bátyja elérhetőségét adta meg. 

    előzmény:
    lizinka (1)
    2016-03-10  14:55
  4. 2016. március 10. 18:192.

    Nem vagyok HR-s... de szerintem egyetlen beszélgetésből ez nem derül ki. 


    Szerintem ez a munkavégzés során derül ki... 


     


    A HR-s meg szimpátia alapján dönt. 

    előzmény:
    lizinka (1)
    2016-03-10  14:55

Címlap

top