Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyugis munkahely

szilva24
Létrehozva: 2015. december 20. 16:05

Keresem a következő lehetséges munkahelyemet.  A jelenlegin már nagyon nehéz a stresszt elviselni, ill. a nulla megbecsülést.


Szeretnék egy normális, nyugodt körülmények között működtetett munkahelyet Budapesten, ahol a munkára koncentrálhatnék és maradna időm a magánéletre is. Időszakos túlóra belefér, de állandó nem.


Van köztetek, aki ilyen helyen dolgozik? Mivel foglalkoztok? Mit szerettek a munkahelyetekben? Cégnevet természetesen nem szabad kiírni, de lehet kicsit kicsillagozva, vagy magán levélben.

  1. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. december 24. 21:0628.

    Kulfold, normalis orszagban,  hely nyelvtudas fuggvenyeben.


    Idealis esetben a szakmadban. Otthonrol is elkezdhetsz netn nezelodni, milyen lehetosegeid vannak.  Gazdasagilag-emberileg lecsuszo orszagban eleg nehez nyugis, tisztesseges munkahelyet talalni.

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2015-12-20  16:05
  2. 2015. december 24. 20:3627.

    Saját vállalkozás.


    Ott magad osztod az idődet, nem kell elviselni akit nem kedvelsz, és minden bevétel a tiéd!!!  

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2015-12-20  16:05
  3. 2015. december 22. 15:2526.

    Engem a kolléganőm szokott stresszelni ... általában akkor, mikor szabin vagyok, aztán küldözgeti az üzeneteket, hogy mennyi melója van, nem is tudott időben elmenni, hát meg ajjaj, meg jajajj ... Na tegnap is ez volt, ma meg én vagyok egyedül, és egész nap ráérek azon gondolkozni, hogy vajon mi a csudát csinált itt ő tegnap egész nap :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (20)
    2015-12-21  12:54
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. december 22. 10:1225.

    Én azt tapasztaltam, hogy jobbára azok panaszkodnak, meg azok akarnak belehalni mindenbe, akik rögtön egyetem után idekerültek, és azóta is itt dolgoznak. Nem nagyon találkoztak (legalábbis élesben) más munkahellyel, ezért nincs összehasonlítási alapjuk - és fogalmuk sincs, mi az az igazán "elviselhetetlen munkakörülmény". Nekem nem az első, és mondtam is múltkor az egyik munkatársamnak, hogy tudok egy-két helyet a városban, dolgozzon ott 2-3 hetet, és utána sírva fogja ide visszakönyörögni magát...

    előzmény:
    dunakanyar (24)
    2015-12-22  07:12
  5. 2015. december 22. 07:1224.

    Nem tudom hány éves vagy, van-e tapasztalatod más munkahelyeken, van-e összehasonlítási alapod.  Én 20 év után váltottam, jelenleg ez  a 2. munkahelyem. Az első munkahelyem akkor elég stresszesnek tűnt, főleg a délelőttök voltak pörgősek. Úgy gondoltam kell a váltás, mert iszonyatosan kevés a fizetés, szerettem volna más területen is kipróbálni magam. Sikerült váltanom. Aztán kiderült, fogalmam sem volt eddig, mi az a stresszes munkahely. Mert ez a mostani aztán az a javából. Igaz, a fizetésem kisvárosi viszonylatban jónak mondható, mondjuk ebből a bérből a fővárosban nem tudnék megélni, de itt vidéken nagyon nehéz ilyen állást találni. Tehát tulajdonképpen örülhetnék és hálás lehetnék egy ilyen munkahelyért. Csak a stressz, az ne lenne !  Lehetőségem a váltásra szinte egyenlő a nullával itt Nógrád megyében, illetve ha beérném minimálbérrel, akkor esetleg. 


     


    Mindezeket azért írom, hogy gondold meg ! Ha fiatal vagy és a közeljövőben szülni akarsz, akkor meg pláne !

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2015-12-20  16:05
  6. 2015. december 21. 17:1223.

    Ha saját vállalkozásod van, akkor pedig van (jó esetben) sok ügyfeled, kinek-kinek a különböző hisztijeivel. Azt sem egyszerű elviselni....

    előzmény:
    szilva24 (16)
    2015-12-20  23:19
  7. 2015. december 21. 16:5322.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (20)
    2015-12-21  12:54
  8. 2015. december 21. 13:3921.

    "De még egyszer mondom, szólásszabadság van, leírhatod te is, hogy hogy érzel."


    Dehogy írhatom le! Ha leírom, nem kellene  a fórumról a topik helyett elküldeni aki neked nem tetszőt ír (nem én voltam), akkor törölteted, vagy panaszra törlik. Eltűnt innen nem csak az én hozzászólásom, pedig elég  konstruktívak voltunk.

    előzmény:
    szilva24 (17)
    2015-12-20  23:27
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. december 21. 12:5420.

    Hát, hogy mi a "nyugodt" munkahely, illetve ki mit tart annak, az nagyon egyénfüggő. Ha mondjuk megkérdeznél engem és X munkatársamat, el sem hinnéd, hogy ez a két ember ugyanarról a munkahelyről beszél :) Meg hát hogy kinek mi a stresszfaktor... Múltkor látom, hogy dúl-fúl Rezsőke, kérdezem, mi a baj, hát hogy ez nem állapot, hogy megint az archívumból kellett papírt hozni (értsd: gyalogolnia kellett oda 30 métert, meg vissza 30 métert). NEKI. Minek vannak akkor az informatikusok? Minek fizetjük őket? Én meg csak nézek, hogy de most tényleg emiatt rinyálsz? És tényleg emiatt. Szóval ha egy ember olyan típusú, hogy ilyenekre is ugrik, akkor az én munkahelyem maga a színtiszta stresszforrás.

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2015-12-20  16:05
  10. 2015. december 21. 09:2119.

    Nem rossz az alapötlet, de azért szerintem ez nem ilyen egyszerű. 


    Ajánlhatom én a cégemet, mert a marketing osztályon viszonylag nyugis az adminisztráció, de a beszerzésen már nem az, sőt... Azért ezt nem lehet egy cégre ráhúzni. Mindenhol megvannak a saját kollegáid, főnökeid, légköröd, feladataid. 

  11. 2015. december 21. 08:5218.

    Tökéletes válasz-választás sosem lesz. Sok mindent kell magadon alakítani,tisztába kell tenni magad. Nem könnyű.


    Az én példám.


    Idén váltottam,15 év után. Kereskedelem után(versenyszféra,jó fizetés,állandó feszültség,család nuku)nevelési,gondozási területre(közalkalmazotti viszony,kevés pénz,jófej kollégák,sok idő a családra).


    Mindenkinek mást jelent a nyugis munkahely,más a prioritás az életében.

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2015-12-20  16:05
  12. 2015. december 20. 23:2717.

    Fórumba azért ír az ember, mert az sem gond, ha valakinek a véleménye nem tetszik.  Természetesen elfogadom, hogy van, akinek nem tetszik, hogy pont egy nyílt fórumon kérek tanácsot egy adott témában. 


    Ettől függetlenül talán ha példát akarsz mutatni a saját hozzáállásoddal, konstruktív választ is adhattál volna az ítélkezés helyett. De még egyszer mondom, szólásszabadság van, leírhatod te is, hogy hogy érzel. Nincs vele gond. Kár, hogy nem a kérdésre válaszoltál. Talán majd legközelebb.


    Eddig a szabad vélemény nyilvánításról. Ami viszont egyáltalán nem világos: ha valaki az új munkahelyét keresi (aktívan, fórumon tapogatózva), abból vajon hogyan szűrted le, hogy nem tesz semmit azért, hogy változtasson? Vagy azt, hogy mástól várja a megoldást?  Nem nagyon értem...meg azt sem, hogy ha tanácsot kér az ember, azzal pontosan mi a gond.

  13. 2015. december 20. 23:1916.

    Köszi szépen a hozzászólást! Egyetértek, hosszútávú célok között szerepel ilyesmi. :) Nyilván saját vállalkozásban jobban lehet alakítani az egyéni igényeket, amikből az ember nyilván eleinte többet fel tud adni (fiatal és bohó), később persze már jobban ismeri önmagát és a korlátait, olyankor pedig tudja óvatosan formálni a helyzetét.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (15)
    2015-12-20  22:00
  14. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 20. 22:0015.

    Irodai ügyintézést, internetes marketinget egyszemélyes vállalkozásban is csinálhatsz - külsősként, több cégnek heti/napi pár órában... 10 év gyakorlat ehhez bőven elég - bár te tudod, milyen tanulási fázisban vagy...

    előzmény:
    szilva24 (7)
    2015-12-20  20:21
  15. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 20. 21:5714.

    Nyugis munkahely a lehető legkevesebb van Magyarországon.


    Adminisztráció mellett érdemes szerintem érteni a TB ügyintézéshez, esetleg pénzügy-számvitel, ilyesmik... kisebb cégeknél szerintem értékelik, ha többféle munkakört is rádlőcsölhetnek - ettől még lehet nyugis, és emberi a hozzáállás (legalábbis szerintem több eséllyel, mint egy multinál)... De a fizu inkább az alsó középkategóriába esik - lehet, hogy te ettől el vagy szokva, nem tudom...

    előzmény:
    szilva24 (12)
    2015-12-20  21:07
  16. 2015. december 20. 21:5613.

    Az én munkahelyemet biztos nem ajánlanám. Igaz, én jól éreztem magam, de csak azért, mert kizártam az áskálódást, az egymás elleni sutyorgásokat. A munkámat meg a teljesítményem és a hozzáállásom alapján ítélték meg, így az egyik legtöbbet kereső voltam az üzemben. De ajánlani senkinek sem ajánlottam volna. Volt jó pár ember, aki nem bírta a légkört és pár nap, vagy hét után lelépett.

    előzmény:
    szilva24 (7)
    2015-12-20  20:21
  17. 2015. december 20. 21:0712.

    Jogos! Adminisztrációban dolgozom, ami nagyjából minden cégnél fellelhető - persze különböző szinteken.  Mivel nem a szakmai előrejutás vagy a fizetés a legfontosabb tényező a munkahelyváltásban, elsősorban a korrekt, rugalmas, normális munkaadó cégeket keresem. Aztán már tudok nézelődni hirdetések között ezzel a háttér információval.

    előzmény:
    antironia (10)
    2015-12-20  21:02
  18. 2015. december 20. 21:0411.

    Tévedés! Nem ajánlatokat várok! :) Cégeket lehet (vagy sem) ajánlani. Ha egy olyan helyen van szerencséd dolgozni, ahol jó a légkör, jó a munkakörnyezet, és lehet fókuszáltan, normálisan dolgozni, és nem is érzed derogálónak megosztani a cég nevét (privátban).


    Adminisztrációban dolgozom, ami kb. minden cégnél létezik - természetesen különböző szinteken. Ezért tettem fel a kérdést általánosságban. Ha megnézed az év családbarát munkahelye címet kiérdemlő munkáltatókat, ott sem a konkrét munkakörökről van szó, hanem a munkaadóról.


     

    előzmény:
    hme46 (8)
    2015-12-20  20:36
  19. 2015. december 20. 21:0210.

    Mi a szakmád...???


     


    Hiába ajánlanék neked biokémiai kutatást, ha mondjuk CNC-esztergályos vagy.... :))))))

  20. 2015. december 20. 20:519.

    Mi rengeteget rohogunk, jatszunk is, meg kemenyen dolgozunk, a felelosseg oriasi. Fizikai meg elmeleti, agymunka is egyben. Imadom. Ha a fonokok, oldalagiak, tehat nursek meg alulrol a paciensek nem kopnek a levesbe. Reggel kezedbe nyomjak a listat, oldd meg magad, ugy ahogy akarod, de a munkat meg kell csinalnod, ha kisfejszek hullanak is az egbol. Meg mindig meg tudtuk csinalni, muveszek vagyunk. Csoportmunka kiraly!!!! Sztressz kiraly!!!

    előzmény:
    Capuccino (5)
    2015-12-20  19:54
  21. 2015. december 20. 20:368.

    Mintha egy szóval sem említenéd, hogy mégis mihez értesz. Gondolod, hogy látatlanban elhalmoznak ajánlatokkal ?

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2015-12-20  16:05
  22. 2015. december 20. 20:217.

    A szakmámat, szakmáimat szeretem. Dolgozni is szeretek. Munkamennyiségtől se ugrok ki az ablakon, ha több, mint amit még precízen, megbízhatóan meg tudnék csinálni.


    A határidők sem idegesítenek.


    Csak ha rossz a hangulat, fölösleges bizonytalanság keltés a cél, dolgozók kicsinálása.


    Nyugis munkahely - ahol értékelnek, tudsz tanulni, fejlődni. Ahol jó a csapat, jó a munkahelyi légkör és környezet egyaránt. A fizetés nem kell, hogy egeket verje, de ne legyen méltánytalan se.


    Léteznek ilyen helyek, tudom! Van pl. az év családbarát munkahelye, ott is sok céget beneveznek a dolgozók.


    Saját céget majd talán később. Még tanulási fázisban vagyok (egyelőre csak 10 év tapasztalattal). Saját cég nagyobb felelősség, pláne ha alkalmazottaid is vannak. Ezzel még várnék.


    Van, aki bátran tudná ajánlani a saját munkahelyét? :)

  23. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. december 20. 20:086.

    Lehet olyan is.Csináld meg magadnak!!!!!!!!!!!!!!


    De, ha  valóban azt szereted csinálni  amit csinálsz, akkor hajt az alkotás öröme.


    Ezzel meg az a "baj", hogy a munkaláz azért egy cseppet belejátszik a "nyugodalomba".


    De igenis lehet lubickolni a melóban is.

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2015-12-20  16:05
  24. 2015. december 20. 19:545.

    ???? tudod sajnos ez nem egy szempont... tanulj olyat, amit szeretsz csinálni, és akkor meglesz a helyed is előbb utóbb. Márha értsz is ahhoz, amit szeretsz.


     


    Nyugis munkahely?? még akkor se lesz nyugis, ha a saját magad főnöke vagy. A munka stresszel jár, evvan.

    előzmény:
    szilva24 (1)
    2015-12-20  16:05

Címlap

top