Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Németországi élet

B24
B24
Létrehozva: 2015. december 8. 11:07

Sziasztok!


 


Tervezem, hogy jövő ősszel kimegyek Németországba dolgozni, de szívesen tanulnék is mellette. A német nyelvtudásom A2 szinten van most, addig még erősítem. Egy barátommal indulnánk, mindkettőnknek közgazdász végzettségünk van, persze bármi munkát elvállalnánk az első időbe.


Minden információ érdekelne ezzel kapcsolatban. Hogy érdemes állást, lakást keresni?Mennyi pénzzel érdemes elindulni?

  1. 2016. január 2. 18:0313.

    Szia!


     


    Én kétszer mentem ki Németországba, mindkétszer a www.arbeitsagentur.de -n keresztül talált állás segítségével. Azaz nem vakra mentem ki 2004-ben és 2009-ben. Tavaly ősszel jöttem haza onnét. Nem javaslom a németországi munkavállalást. Németország egy időzített bomba, ahol bármikor elszabadulhat a pokol. A médiákban csak csupa-csupa pozitív dolgokat lehet olvasni, hogy milyen alacsony a munkanélküliség stb. De az árnyoldalait a németországi létnek viszont elhallgatják.Nem verik nagydobra azt az infót, hogy majd minden 5. német gyerek létminimum alatt él, hogy a különféle nemzetközi segélyszervezetek 3 millió embert támogatnak. A német hivatalnokok kibírhatatlanul arrogánsak, önteltek, rasszisták, idegen és öngyűlölők. Hogy a legeslegutolsó segédmunkási pozíciót is kizárólag munkaerő kölcsönzőkön keresztül hirdetik meg. Hogy a cég saját dolgozói lábtörlőnek használják a kölcsönzött munkaerőt, a legócskább és legnehezebb lőcsölve rájuk.


    Tény: A fizetés vagy ötször annyi, de a rezsi is ötször annyi ám. Kiszámoltam a magyarországi 200ezer nettó annyi, mint az ottani nettó 1600 Euro.


    Egyedüli keresőként, vagy egyedülállókét az egyes adóosztályban élet hónapról-hónapra, félrerakni nem igen lehet. Hozzátenném idővel javulhat talán esetleg a helyzet, de bizony addig is kell némi tartalékot is kivinni pluszba- az első időszak nehézségeit áthidalandó.


    Nem, nem vagyok konkurencia senki számára, mielőtt erre gondolna bárki is.

    előzmény:
    Büdösbogár (12)
    2015-12-15  22:17
  2. 2015. december 15. 22:1712.

    Hasonlóan az előző hozzászólóhoz ugyanezt tudom mondani, hogy bejelentett lakcím nélkül nehezen találsz állást, munkahely nélkül viszont lakást... Ha kezdetben bármit elvállalsz és ismerősök segítsége nélkül elindulsz a "vakvilágba", akkor erre a kezdeti áthidalhatatlannak tűnő nehézségre szokott megoldás lenni ha besétálsz egy ottani munkaközvetítőbe, ahol kis szerencsével most még pár nap alatt kiközvetítenek valahová sorszámozott gyári droidnak és igénybe veszed a cég munkásszállását. Ez ugródeszkának jó, bár a közgazdász végzettséghez nemigen passzol. Innen lehet aztán keresgélni más munkaközvetítőkön keresztül egyéb állásokat. Nyelvtudással most még gyorsan lehet találni (1-2 nap ) a bármilyen munkát elvállalok kategóriában állást. Nyilván a végzettségednek megfelelőt már nem ennyire egyszerű. Hogy mondjuk jövő nyáron mi lesz, hát az nagyon bizonytalannak látszik. Én is azt mondanám, hogy gyorsan kell lépni, ha ilyen terveid vannak. A másik, hogy a munkaközvetítős álláskeresésnél alap, hogy német mobilszámot kell megadnod, amin elérhetnek, illetve a juttatások szempontjából is érdemes megnézni, hogy melyik tartományt célszerű választani, ha amúgy minden mindegy, csak munka legyen.

    előzmény:
    B24 (1)
    2015-12-08  11:07
  3. 2015. december 9. 12:1611.

    En azt tudnam neked javasolni, hogy ugy indulj neki Nemetorszagnak, hogy van mar allasod. Vagy van valakid akinel ellakhatsz addig amig lesz. Nem igazan hiszem, hogy helyszinen rögtön a  vegzettsegednek megfelelö allas fogsz talalni, ugyanis nem biztos hogy elismerik az otthoni diplomadat. Söt ez minden tartomanyban valtozo lehet. Amit Brandenburg elfogad, Hamburg lehet hogy nem.


    Ha nincs munkad, nem tudsz lakast berelni, ha nincs cimed, nem tudsz allasra palyazni. Ha nincs lakasod, es nincs allasod szerintem min. 5000 euro legyen a tarsolyodban.


    En itt elek, es nem a  vegzettsegemnek megfelelö munkat vegzek, de szeretem csinalni, amit csinalok. Es ugy kerültem be a ceghez 5 honap utan, hogy a ferjem eleg magas pozicioban ott dolgozott/dolgozik.

  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. december 9. 11:5010.
    előzmény:
    B24 (1)
    2015-12-08  11:07
  5. B24
    B24
    2015. december 9. 09:219.

    Köszönöm szépen a választ!


     

  6. 2015. december 9. 08:178.

    Igazad van ezt csak most vettem eszre. En nem igen foglalkozom ilyesmivel mert en is angol billentyuzettel irok es az angol helyesiras javitom sokszor hulyesegeket csinal es nincs kedvem allandoan visszajavitani.  Vegulis nem azert jarunk ide hogy egymas helyesirasat javitgassuk, hanem hogy a temakrol beszelgessunk.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (4)
    2015-12-08  14:33
  7. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 8. 17:027.

    Ha bármi munkát elvállalsz:


    www.euwork.hu


    De én is amondó vagyok, hogy most rohanj, mert lehet, hogy később nehézségekbe ütközik majd...


    Ha közgazdász végzettséged van, akkor magasabb fokú nyelvismereted is van valamiből, nem? Miért nem olyan országba mész, ahol azt a nyelvet beszélik? Mire németül eljutsz arra a szintre a szaknyelvben, addigra kvázi elévül a diplomád - de legalábbis a tudásod!


    Facebook ismerőseid nincsenek külföldről, hogy tippeket adjanak esetleg? Gondolom, minden országban más és más oldalakat érdemes álláskeresés címén böngészni - de úgy emlékszem, nem kellett sokat keresnem, hogy pl. osztrák oldalt találjak ilyet, szóval bátran írd be az adott nyelven gugliba, hogy "állások" vagy "munka" stb. - a leggyakrabban látogatott oldalakat fogja kidobni!

    előzmény:
    B24 (1)
    2015-12-08  11:07
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. december 8. 16:016.

    kicsit messze gondokodsz


    addig lehet odamegy még 1 millió papucsos és semmi meló nem lesz


    az idő most nem neked dolgozik


    orbán még jobban megutáltatja a magyarokat


     

    előzmény:
    B24 (5)
    2015-12-08  15:47
  9. B24
    B24
    2015. december 8. 15:475.

    Igazán köszönöm a nyelvtani helyesbítést!


    A későbbiekben a témához kapcsolódó tapasztalataidat szívesen várom, az egyéni véleményedet kevésbé! Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2015-12-08  12:29
  10. 2015. december 8. 14:334.

    bármi munkát elvállalnánk az első időben. Így helyes.


    Félreértés ne essék: engem egyáltalán nem zavar, mert lehet egy gépelési hiba is. Én is követek el és más is. Kivéve persze kedves Mozdonj kollégát, aki tökéletes.

    előzmény:
    Amarynda (3)
    2015-12-08  13:22
  11. 2015. december 8. 13:223.

    te hol talaltal ebben hibat? mert en sehol pedig elolvastam vagy  otszor....


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2015-12-08  12:29
  12. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. december 8. 12:292.

    Engem nemigen kapnak ra a nyelvtannazizason..de


    Ne haragudj : kozgazdasznak mondod magadat es olyan hibat velek latni , hogy a "ba , be , ban , ben"  hasznalata....


    Tobb NEKED hasznos valaszt kaphatsz  , ha bevallalod/beismered/felvallalod   valodi kepesitesedet...


    Kulonben Nidda , kanadai vandorlelkek topik ....

    előzmény:
    B24 (1)
    2015-12-08  11:07

Címlap

top