Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGLALKOZÁSOK?

hamupip
Létrehozva: 2015. szeptember 23. 07:24

-A pék kenyeret süt, ami megeszünk.
-Az asztalos asztalt csinál nekünk.
-A tanító megtanítja gyerekünket írni.

De mi a fenét csinál
-egy coaching manager?
-egy személyes brander?
-egy andragógus?
-egy iOS-fejlesztő?

Régen otthon születtünk, anyánktól tanultunk anyanyelvet, főzni-varrni, beteget gyógyítani, időseket ápolni; apánktól vetni-aratni, ácsolni, házat építeni.
Mindezt mára szétszedték. Lett szülészet, óvoda/iskola, menza, gyár, kórház, aggok háza –óriási energia- és anyagráfordítással, butító szakosítással.
Régen az élelmet behoztuk a földről és megettük.
Ma gyárak, hűtők, szupermarketek láncán megy keresztül – ismét irdatlan energiafogyasztással, környezetszennyezéssel. (A mezőgazdaság energiamérlege erősen negatív, l. Energiamenü).
Az ilyen „munkahelyen” az ember testileg-lelkileg eltorzul. Gombnyomásra megkap mindent, de ő maga elhízik, unatkozik, iszik, válik. Elveszítettük önszórakoztató képességünket,
óriási szórakoztató ipart rendelünk meg. A nagyfogyasztó háborúkeltő: katonákat küld az olajért.
A kórházak tele vannak civilizációs betegségekkel; egyre több a tévelygő, mértéket vesztett ember.

*A tudomány/technika hozta a szakosodást és a teljesítménynövelést,
*A szakosodás a pénzt, a szétköltözést és az elidegenedést,
*A pénz a kényelmet, a fényűzést (10 000 tárgy a házban) és a civilizációs betegségeket.

Ez az ember tragédiája, a 7 főbűn: superbia (kevélység), avataria (kapzsiság), luxuria (bujaság),
ira (harag), gula (torkosság), invidia (irígység), acedia (restség).

  1. 2015. szeptember 24. 00:005.

    Kedves,otthagyott a herceg?Mert mar a 4-ik negativ topikot irod?Koztuk,hogy tartsunk krododilt a 8-adikon,mert allat nelkul nem szabad elni?

    előzmény:
    hamupip (1)
    2015-09-23  07:24
  2. 2015. szeptember 23. 13:474.

    Miért nem guglizod ki? És ha annyira hiányzik a régi szép világ, akkor egyáltalán minek netezel?


    Én hajlandó vagyok veled erről beszélgetni, de csak beszélgetni, amennyiben itt vagy, és válaszolsz. Ha nem, akkor ez a topik is szépen el fog süllyedni.

    előzmény:
    hamupip (1)
    2015-09-23  07:24
  3. Torolt_felhasznalo_592867
    Torolt_felhasznalo_592867
    2015. szeptember 23. 08:303.

    Ez a kérdés:


    "De mi a fenét csinál
    -egy coaching manager?
    -egy személyes brander?
    -egy andragógus?
    -egy iOS-fejlesztő?"



     


    Válaszolva a topikindítónak: Persze, persze. De végülis a te saját felelősséged úgy élni az életedet, ahogy jónak látod! Én pl. nem irodában csücsülök, és a nyáron teljesen hobbi jelleggel termesztettem itthon uborkát, kukoricát, így a lányom is láthatta, hogy hogy is működik a mezőgazdaság - persze csak kicsiben.


    Sütit is szoktunk együtt sütni, és felolvastam múltkor neki A lány, aki kenyérre lépett c. mesét, hogy ezzel is erősítsem benne, hogy mi a kenyér értéke!


    Nálunk itthon van, aki fúr-farag, sőt sokszor nekem kell ügyesnek lennem, szóval nem hiszem, hogy bármi is kimaradna az életéből. Viszont nem ragadtunk le a kőkorszakban, szóval a holnapi informatika szakkör után várom őt haza, hogy "megcoachingolhassam"...

    előzmény:
    terdszelikatica (2)
    2015-09-23  08:02
  4. 2015. szeptember 23. 08:022.

    Ez valami vilagfajdalom ? Gyongesegek , aggodalom, szorongas, onbecsuleshiany,  ? Mi ez egy bemutatkozoserelmeinkrol  sebeinkrol , szuksegleteinkrol,szenvedeseinkrol,hibainkrol, tokeletlensegeinrol ....? Errol akarsz beszelni . tagadas,egyoldalusag ,sarkitas... ellentet,ellentmondas dilemma ?


    Mi a kerdes ?

    előzmény:
    hamupip (1)
    2015-09-23  07:24

Címlap

top