Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősgondozás Angliában

passenger
Létrehozva: 2015. július 21. 12:00

Kedves fórumozók!


 


Régóta tervezgetem, hogy bentlakásos idősgondozónak (live-in carer) szeretnék kimenni Angliába, azon belül is Londonba (ha lehet), de a legjobb az lenne, ha egy megbízható (magyar!) közvetítőn keresztül tudnék kimenni és munkát vállalni, nem pedig ott keresgélni a megfelelő állást/angol közvetítőt. Angolul alap- és középfok között beszélek, nem tudom ez mennyire lenne elég, mert sok - eltérő - véleményt olvastam már erről. Londonban már jártam előzőleg, igaz, csupán pár napra, - de nekem tetszett. 


Hallottam róla, hogy vannak, akik mindössze alapfokú nyelvtudással mentek ki és nekik is "bejött" a munka (a nyilvánvaló nehézségek ellenére is), de olyat is hallottam már, hogy a majdnem folyékony nyelvtudás is "kevés" volt. Vagy közvetítője (esetleg kliense) válogatja? 


Ha dolgozott már valaki ebben a munkakörben (legfőképp persze Angliában), milyen tapasztalatai vannak? Fizikailag/lelkileg lehet bírni? Milyen MEGBÍZHATÓ közvetítőn keresztül került ki? Milyen nyelvtudással, előzetes tapasztalattal rendelkezett? Kell, szükséges hozzá egészségügyi, ápolói végzettség? 


31 vagyok, semmilyen előzetes egészségügyi végzettségem/tapasztalatom nincs, és ezidáig idősgondozással sem foglalkoztam Mo.-n (kivéve rokon). Empatikusnak, türelmesnek tartom magam, ezzel nincs is gond. 


A helyzet az, hogy anyagilag nem állok túl jól, viszont mindenképpen szükségem lenne egy jobban fizető - hangsúlyozottan - bentlakásos állásra, hogy pénzt tudjak gyűjteni. Egyedül mennék Angliába, így is terveztem. Ismerőseim nem élnek kinn. Amúgy diplomás pedagógus vagyok, de ez Mo.-n semmit sem ér. 


Minden értékes, őszinte, lelkiismeretes hozzászólást megköszönnék, nagyon fontos lenne, ősz elejére tervezem a kiutazást. 

  1. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. január 22. 20:15139.

    Miert itt keresel angol anyosod melle gondozot? Tele van care agencykkel Anglia.

    előzmény:
    kati.arkell (138)
    2016-01-22  15:24
  2. 2016. január 22. 15:24138.

    Angliaba keresek Angol anyosom melle bentlakasos segitseget.


    Ha erdekel irj kati.arkell(kukac)yahoo.co.uk

    előzmény:
    passenger (1)
    2015-07-21  12:00
  3. 2016. január 22. 15:21137.

    Anyosom melle keresek bentlakasos segitseget ha erdekell keress meg kati.arkell(kukac) yahoo.co.uk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (32)
    2015-07-22  00:08
  4. 2016. január 22. 15:18136.

    En tudok egy allast Anyosom mele kell gondozo ,bentlakas ellatas. Heti 35 ora.


    erdekel keress meg kati.arkell(kukac) yahoo.co.uk 

    előzmény:
    passenger (38)
    2015-07-22  08:59
  5. 2015. július 27. 13:52135.

    Hat itt a sajat family doktoromhoz kell menni, aki ismer, mint a tenyeret. Egyebkent mega computeren fut mar minden. A multkor szakorvoshoz mentem, a family doctor mar tudta, mi volt, nem kellett neki szolni.

    előzmény:
    Kalliopé (127)
    2015-07-26  19:58
  6. 2015. július 27. 13:23134.

    Csak azert batorkodtam hozzaszolni, mert neki egyeb kerdese is volt, ugyanis a munka, amire vallalkozna, teljesen ismeretlen a szamara. En ebben tudtam (volna ) segiteni, 6 eves gyakorlatom van benne, meg elotte ezt (is) tanultam, na meg orvos asszisztensit is, most meg therapistkent a munkam egy resze. Az Angliaban ugy nevezett carer feloltozteti, vagy segit, mi meg tanitjuk, de ez mar egy masik tema. Ha akarom annyit segitek neki, meg akkor, amikor akarom. Mar ez nem napi kotelezo.


    Mondok egy peldat en is. Egy nagyon veszekedos, nagyon kotekedos neni kiabalt, hogy itt az ebed, etessek meg. Mondtam neki, nincs senki, aki segiteni tudna, ebedet talalnak, itt az evoeszkoz es egyel. De o nem tud, ot etetni szoktak a nursing asszitensek. De tudsz enni. Aztan vette az evoeszkozt es szepen belapatolta az egeszet. Meg segitenem sem kellett neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (130)
    2015-07-26  21:45
  7. 2015. július 26. 23:42133.

    Ha o teszerinted enhozzam normalis hangnemben szolt, akkor keresd tovabb az otthonkas kepet.


     

    előzmény:
    Kalliopé (124)
    2015-07-26  17:40
  8. 2015. július 26. 23:38132.

    Igen, mas, therapist. Mar irtam valahol,de nem lattad biztosan. Annak ellenere, hogy azert annyit tudok emelni, amenyit kellett, bizony sokszor megserult a hatam, es nem is a nehez cipeles, hanem egy rossz mozdulat miatt, valszeg, vagy a ketto egyutt, mert menjunk, csinaljuk, gondolod. Jo, nem sokszor, de azert parszor. Mi semmit nem tehetunk, nursek vannak ott, csak biztonsagban kell tartanunk a pacienst es segitseget hivni, ha baj van.


     

    előzmény:
    Kalliopé (126)
    2015-07-26  19:45
  9. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 26. 21:59131.

    Igen, elég távoli volt az asszociációm:)


    De egyébként erre a munkára fokozottan igaz, hogy a gyakorlat dönti el, mennyire való az embernek. Sok előnyös oldala is van, pl tök rugalmasan osztja be az idejét az ember, jól lehet keresni úgy, hogy Angliában keres és otthon költi el, de abszolút nem kapcsolatbarát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (130)
    2015-07-26  21:45
  10. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. július 26. 21:45130.

    Egyrészt, de itt nem is csak erről van szó... Ha engem az érdekel, hogy milyen Görögországban fodrásznak lenni, akkor elsősorban annak az információi érdekelnek/hasznosak, aki most Görögországban fodrász. Csak ezután jön az, aki régebben Görögországban fodrász volt. Ennék még kevésbé hagyatkoznék arra, aki ismer olyat, akik Görögországban fodrász, és csak a legutolsó szempont lehet az, hogy mit olvasok teljesen ellenőrizhetetlen forrásból a neten arról, hogy milyen Görögországban fodrásznak lenni. Tehát van egy jól felállítható prioritás a források megbízhatóságáról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (128)
    2015-07-26  21:07
  11. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 26. 21:26129.

    Oké, menjünk sorba.


     


    Soha nem dolgoztam ebben a munkakörben,viszont hivatásomhoz közeli,valamint Londonban is éltem több,mint tíz évig. Közeli hozzátartozóm jelenleg is ott él,ott végezte az egyetemet,ott dolgozik. Így képben vagyok a kinti élettel,árakkal,fizetésekkel,lakhatási feltételekkel stb. Eleinte ezekről is szó volt,nemcsak a szakmai részről!


    Ha nem dolgoztál benne, csak ismerősökkel beszélgettél róla, az olyan, mint amikor a saját gyerekkel nem rendelkezők képzelik magukat szakértőnek a gyerekesekkel, mert a tesójának is van gyereke meg a szomszédban is született nemrég. SEMMIT nem tudsz róla, csak másodkézből származó, szubjektív információhalmazt, ami nem baj, csak ne akard ez realitásként előadni, mert nem az.


    Ezekről is írtam konkrétumokat,de most nem ismétlem. Úgy látom,ezek elkerülték a figyelmedet. Mivel nagyon nem tetszett neked a véleményem,elkezdted az nlc-n szokásos iszapbírkózást. 


    Én írtam irányadó számokat Londonról, amik szerinted nem reálisak. Nem célom meggyőzni senkit, ott a net, utána lehet nézni. Reális, "alsóhangos" árakat írtam. Én is fizetek rentet, tehát nagy hülyeséget nem írhattam .(Iszapbirkózásügyben szerintem valakivel súlyosan keversz engem, soha nem megyek bele ilyesmibe, legfeljebb szemtelen vagyok időnként:))


    Van/volt pontos rálátásom a carer-ek munkájára is,személyes ismerettségem is van nemcsak a kint dolgozókkal,hanem ügynökségekkel is! Akik nem ezt a munkát végzik,szerinted nem is tudhatnak erről a munkáról konkrétumokat?


    DE, tudhatnak, csak az nem te vagy, aki tud is. Félrevezető, szakmaiatlan információkat írtál, ezért szóltam. Gyógyszerbeadás és a cég informálása ügyében például hajmeresztő butaságokat írsz. (ismeretség egy té, csak mondom.) Ha live-in care ügynökségekkel kapcsolatban vagy, akkor tudunod kell(ene), hogy a carer BEADJA a gyógyszert, kivéve, ha a kliens self-medicating.


    A bérezés NEM minimálbér, annál több. Erről ennyit.


     


    De úgy is kérdezhetném,miért érzed úgy,hogy akik nem ezt a minimálbéres munkát végezik/végeztek odakint és pozicionáltak,azok szerinted többnek látszanak?


    Nem tudom értelmezni ezt, mert én nem érzem úgy, hogy bárki bárkinél több vagy kevesebb. Én személy szerint teszem a dolgom, tanulok, dolgozom, nem foglalkozom azzal, hogy ki több meg kevesebb. Magyarul: lexarom.


    Miért olyan kommentemre reflektálsz,aminek köze nincs hozzád,nem is neked írtam!?? 


    Azért, darling, mert  a fórumozás már csak ilyen műfaj. Dolgozd fel:)


    Picit elegánsabb lenne, ha belátnád. téves infóid vannak. Nincs ezzel baj, korrigálni bármikor lehet (így hanzik: gyerekek, télleg, ezésezt nem jól tudtam) csak ne vezesd félre az érdeklődőt.

    előzmény:
    Lédienn (119)
    2015-07-26  15:35
  12. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 26. 21:07128.

    :)


     


    Erről egy "szakmai", nem túl vidám történet jutott eszembe. Szakmai gyakorlaton voltam egy idősek otthonában, ahol az egyik ápolt végstádiumos rákos volt. "End of life" kategóriába került, ennek külön dokumentációja van, meg egy csomó minden más, mint egy "sima" betegnél. Szegénynek már komoly fájdalmai voltak (amúgy nagyon idős is volt). A lánya képtelen volt elfogadni (maga is 65-70 körül) az anyja közelgő halálát és agy napon beállított az ügyvéddel és leállíttatta a morfiumot, mert "túlságosan kába volt tőle anyukám". Mindenki csak nézett ki a fejéből, hogy most akkor....? Az igazgatőnő megpróbált a lányra hatni, hogy de hiszen...erre kiderült, a lány szerint az anyukája még meggyógyul.


     


    Hát igen. Az emberi vakság végtelen. Persze van erre mindenféle magyarázat is,meg pszichológia, mifene, de az biztos, hogy sokan egyszerűen nem látnak ki a saját kis világukból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (117)
    2015-07-26  14:44
  13. 2015. július 26. 19:58127.

    Itthon is orvos dönti el az alkalmasságot, de azért a bevallás az lényeges, hacsak nem végeznek ott mindenféle széleskörű vizsgálatot. Ugyanis a jelentkező egészségügyi állapotára vonatkozó dokumentáció nem áll itthon az üzemorvos rendelkezésére. Általános vizsgálatokat végeznek természetesen, de abból sominden nem derül ki. Pl. a gerincsérv nem feltétlenül látható ránézésre, van olyan, hogy valakinek stabilan rendbe van tartva, és jól van. :) Nem lehet rajtuk látni...


    Hozzánk pl. valahogy sikerült felvenni egyszer egy epilepsziás kolléganőt. Ő nem dolgozhatott volna ápolónőként. Nem tudom, hogyan sikerült eltitkolnia a betegségét, bár arra már nem emlékszem, hogy felvételkor mennyire voltak a vizsgálatok alaposak, de szerintem neurológiai vizsgálat az biztos volt. Szegényem egyszer rosszul lett, és azonnal ki is lett rúgva. Nagyon sajnáltam, de akkor sem dolgozhat szegény egészségügyben.

    előzmény:
    Sissi52 (97)
    2015-07-25  16:02
  14. 2015. július 26. 19:45126.

    Te betegellátásban dolgozol?


    Én nem sokmindent értek ezekből a megnevezésekből, de azt írtad diplomád van. Diplomával nem adhatsz be gyógyszert? Mert itthon a diploma ugye azt jelenti, hogy azzal az ember mindent tehet már, az egy magas fokú , főiskolai képzettség , vagy akár egyetemi is lehet...És ugye itthon a diplomás ápoló azért főnyeremény, mert arra mindent rá lehet pakolni, minden munkát, és minden felelősséget, mert a képzettségi szintje megengedi.


    Vagy te nem ápolói munkakörben vagy, hanem másféle egészségügyi végzettséged van?

    előzmény:
    Sissi52 (98)
    2015-07-25  16:05
  15. 2015. július 26. 17:58125.

    Köszi,hogy visszaolvastál. 


    Itt a fórumon akkor van gond,ha valaki nem baromságokat,félinformációkat,durvaságokat ír és vág a másik fejéhez.


    Aki korrekt,őszinte,az itt a fórumon nem nyerő.  


    Közhely,de igaz: A stílus maga az ember. Itt ennek ékes bizonyítékát adta most is néhány user. Ők csak önmagukat járatják le.

    előzmény:
    Kalliopé (124)
    2015-07-26  17:40
  16. 2015. július 26. 17:40124.

    Mi ez a kékotthonkás tetoválásos mizéria? Próbáltam utánaolvasni, hátha rájövök hogy Lédienn mivel szolgált rá erre, de nem látom. Egy hozzászólást nem találtam még, amiben ne normális hangnemben írt volna, és azt sem látom, hogy butaságokat írna. Ez magas nekem...

    előzmény:
    Sissi52 (123)
    2015-07-26  15:53
  17. 2015. július 26. 15:53123.

    Utoirat: a kek otthonkadat otthon ne felejtsd, hadd lassa mindenki a tetovalasodat. Hires ember vagy b/ugyiiiiiiibar.

    előzmény:
    Lédienn (115)
    2015-07-26  14:04
  18. 2015. július 26. 15:49122.

    Nem sokara nem leszek itt, megyek San Diegoba kirandulni, en a kis senki. Csak azert irom, hatha megpukkadsz. Es tied a var, ordibalhatsz itt magadban nelkulem. Vagy gyere te is, meghivlak, es ott megbeszeljuk a velem valo osszes problemaidat. Halivudba is elmegyunk, jo? Te leszel a sztar,mert te vitted valamire.


     

    előzmény:
    Lédienn (115)
    2015-07-26  14:04
  19. 2015. július 26. 15:43121.

    Es te miert irsz nekem, amikor hozzad sem szoltam, majd megparancsolod, hogy nem valaszolhatok neked, mert uff te beszeltel, mint Zeusz.


    Lattal mar embereket, akik ezt a munkat vegeztek, akkor te mar szakerto vagy, logi kussss.

    előzmény:
    Lédienn (119)
    2015-07-26  15:35
  20. 2015. július 26. 15:36120.

    Igazad van. Felnott ember, o mar nem valtozik. ha meg igen, csak rosszabb lesz. Nem is szoltam hozza, o veri itt magat. Sot, megvedtem ugyintezo tamadasatol. Jo lenne tudni, mi baja egyebkent. Bar engem mondjuk o nem erdekel, csak mint pszichologiai eset erdekes. Jol befuthetett itt maganak az USA-ban. Eppen abban az orszagban, ami a lehetosegek tarhaza, mindegy fiatal vagy vagy oreg. Itt mindenki VALAKI, meg a takarito is.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (117)
    2015-07-26  14:44
  21. 2015. július 26. 15:35119.

    Ha bárkit érdekel és visszaolvas,látni fogja,hogy kinek,mikor,mit írtam.


    Csak néhány mondat.


    Soha nem dolgoztam ebben a munkakörben,viszont hivatásomhoz közeli,valamint Londonban is éltem több,mint tíz évig. Közeli hozzátartozóm jelenleg is ott él,ott végezte az egyetemet,ott dolgozik. Így képben vagyok a kinti élettel,árakkal,fizetésekkel,lakhatási feltételekkel stb. Eleinte ezekről is szó volt,nemcsak a szakmai részről!


    Ezekről is írtam konkrétumokat,de most nem ismétlem. Úgy látom,ezek elkerülték a figyelmedet. Mivel nagyon nem tetszett neked a véleményem,elkezdted az nlc-n szokásos iszapbírkózást. 


      Van/volt pontos rálátásom a carer-ek munkájára is,személyes ismerettségem is van nemcsak a kint dolgozókkal,hanem ügynökségekkel is! Akik nem ezt a munkát végzik,szerinted nem is tudhatnak erről a munkáról konkrétumokat?


    Miért érzed magad kevesebbnek azoknál,akik nem ezt a minimálbéres melót végzik Angliában? 


    De úgy is kérdezhetném,miért érzed úgy,hogy akik nem ezt a minimálbéres munkát végezik/végeztek odakint és pozicionáltak,azok szerinted többnek látszanak?


    Miért olyan kommentemre reflektálsz,aminek köze nincs hozzád,nem is neked írtam!?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (116)
    2015-07-26  14:29
  22. 2015. július 26. 15:18118.

    Pedig sajnos a nursing assistant munka cseledmunka, barhogy is nevezed. Csinaltam. Eppen ezert igyekeztem diplomat szerezni, hogy ne kelljen ezt sokaig csinalnom. A durva, kozenseges, unintelligens eppen te vagy, minden szavad teged jellemez. Nem birod abbahagyni,mert mar sajat magadat ismetelgetve frocsogsz a nagyvilagba. Ja, intelligens ember nem viselkedik ugy, mint te.
    Hogy en senki volnek? Amerika meg itt az emberek eppen maskepp velekednek, igenis vagyok VALAKI. Otthon is voltam es vagyok is VALAKI. Sajnalom, hogy ez neked ennyire faj. Nem tehetek rola, ez van. Inakbb nem lenne jo engem messzire kerulnod intelligens ember modjara, ha ennyire a bogyodben vagyok,mert mertem tanulni, meg vinni valamire.???? Nagyon nem jott neked ossze itt az USA-ban, vagy nagyon is rad piritottak a becsi kapu szad miatt. Engem mindig kedveltek, most is, meg segitettek. Intelligens meg jo emberek. Nem eltem silany emberek kozott, mint te. Osszes mocskolodasod lepereg rolam es visszapereg terad.


    Jol jellemezted nekem magadat, de hogy mi a te bajod, ha tudnam. Bolond gombat ettel, vagy merges paprikat? Helyess ssirrniiiiii?????

    előzmény:
    Lédienn (115)
    2015-07-26  14:04
  23. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. július 26. 14:44117.

    Ezzel kapcsolatban az jut eszembe, hogy egyszer irtózatosan eláztam. Szó szerint mindenem vizes volt, mire hazaértem. Nem sokkal később mesélem egy ismerősömnek chaten, hogy mi történt velem, képzeld, hogy megjártam, erre visszaír, hogy nem ázhattam meg, mert ő megnézte az időkép.hut, és aszerint az én városomban nem is esik az eső. Mit lehet erre mondani? Ráhagytam, hogy nem esik :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (116)
    2015-07-26  14:29
  24. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 26. 14:29116.

    Halkan megjegyezném, hogy ebben a topikban egyedül te fektetsz abba energiát, hogy többnek látssz, mint aki vagy. Magad írod, hogy NEM csináltad még ezt a munkát, csak hallottál róla. Én csináltam, úgy tudom, Sissi is. A felkapaszkodást meg te képzeled bele---részemről tények hangzottak el, továbbá ajánlottam konkrét céget, akikkel érdemes kapcsolatba lépni.


    Ha van a tárgyra vonatkozó kérdés, szívesen válaszolok.

    előzmény:
    Lédienn (115)
    2015-07-26  14:04

Címlap

top