Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önéletrajzba TAJ szám?

shadow...
Létrehozva: 2015. június 2. 21:14

Sziasztok!


 


Szerintetek nem gyanús, ha egy álláshirdetésben kikötik, hogy a pályázó az önéletrajzába a TAJ számát is írja bele


Én ilyenről még soha nem hallottam, és félek, hogy valahogyan visszaélnének vele.


Köszi a válaszokat!

  1. 2015. július 25. 22:3951.

    Azt írnám bele: "TAJ: nem releváns személyes adat"


    Egyébként meg gyanús. Ha van hozzáférése az OEP adatbázishoz, és belenéz egy önéletrajz miatt, az súlyos visszaélés személyes adatokkal. 


    Szerintem egyébként egy túlbuzgó HR-s, aki összekeverte a bérelszámoláshoz szükséges adatokat az álláshirdetéssel (vagy a nyilatkozatból copy-pastelte a kérdéseit...)

    idézet:
    Szállófelhő (41)
    2015-06-04 11:47:09

    Pontosan így van. Teljesen jogszerűtlen és személyi jogokat sértő a TAJ szám elkérése.


    Sőt, ha felvételt nyer egy dolgozó, akkor is kizárólak csak bérelszámoláshoz használhatják.

    előzmény:
    Szállófelhő (41)
    2015-06-04  11:47
  2. 2015. július 25. 22:3250.

    Egyébként én megint megközelíteném a másik oldalról is: ha a munkavállaló már az elején dafke nem teszi, amit kérek, akkor vajon később mennyire lesz együttműködő?


     


    Ha állást akarsz változtatni gyere hozzám. Magas fizetés, érdekes munka.


    Az interjún az első kérésem az szokott lenne, hogy kényeztesd a száddal. Jobb ha az elején kiderül ha dafke nem teszi, amit kérek, akkor vajon később mennyire lesz együttműködő?

    idézet:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (19)
    2015-06-03 17:25:44


    Jogos !

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (19)
    2015-06-03  17:25
  3. 2015. június 16. 20:3849.

    Ilyenről még én sem hallottam soha :O

  4. 2015. június 8. 11:3448.

    Kicsit elkéstetek gyerekek. Nem egy héttel később kellett volna törölni azt a néhány troll-böffenetet.

  5. 2015. június 7. 21:3047.

    EZ tényleg elég furcsán hangzik!

  6. 2015. június 4. 16:2946.

    De, én értem, hogy jogilag nem kérhetnék. Oké. De mi van, ha mégis kérik? Mi van, ha pusztán ezen múlik az állása? Hogy valami bogaras HR-es minden adatot előre kér? Ismerek olyat, aki 6 éve munkanélküli. Szerinted ő ebben az esetben elkezdi sorolni a jogait, vagy boldogan megadja a taj számát, hogy végre valaki úgy tesz, mintha foglalkoztatni akarná? Ti engem nagyon félreértetek. Én lennék az utolsó, aki bárkit csalásra biztatna. Arra akartam utalni csak, de úgy tűnik, ez nagyon nem ment át, hogy annyira katasztrofális a munkaerő-piaci helyzet, hogy egyszerűen egy munkavállaló nem engedheti meg magának, hogy ilyenekkel foglalkozzon.

    idézet:
    iop (36)
    2015-06-03 19:32:25

    Ennyire nem kell és nem is szabad(!) lemenni senkinek kutyába,akkor sem ha hónapok vagy esetleg évek óta keres valaki állást!


    Azért nem,mert egyrészt egy valóban komoly cég,ahol rendben mennek a dolgok,nem kérnek a jelentkezőktől személyes adatokat,különleges önéletrajzokat,nem szivatják a jelentkezőket az állásinterjún sem. Nem téma a jelentkező szexuális orientáltsága és nem kérdezik meg a nőktől,hogy mikorra tervezi a gyermekszülést. Komoly cégnél nincs nagy vándorlás,megbecsülik a dolgozóikat.


    Az ilyen extra kérdések,kérések,TAJ szám stb. magánéletben való vájkálás mindig a piti,szemét munkáltatók sajátságai,ahol szinte biztos,hogy rossz a légkör,dilettáns kiskirály a főnök,folyamatos a túlórázás,egymás fúrása,hétvégi meló amit  persze nem fizetnek,nem adják ki a szabit csak papíron stb. Ezek a munkáltatók gyakran hírdetnek extra igényekkel és keresnek folyamatosan új dolgozókat,már a hírdetésben is hazudnak és ilyen helyen nagy a fluktuáció.


     Biztos,hogy erre vágynak az álláskeresők? Biztos,hogy hosszú távon megéri ennyire megalkudni? Gondolkodjunk!


     


    Ha egy kétségbeesett munkakereső belefut egy ilyenbe és ész nélkül igyekszik minden irreális feltételt teljesíteni,"lemegy kutyába" csak hogy legyen állása,garantáltan nagyon rosszul fog járni! Lehet,hogy lesz állása,de milyen árat fizet majd ezért? 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (31)
    2015-06-03  19:32
  7. 2015. június 4. 14:5645.

    TAJ-számmal való visszaélés


    Rákerestem, böngéssze, akit érdekel a téma! (én is el fogom olvasni! )

    előzmény:
    shadow... (1)
    2015-06-02  21:14
  8. 2015. június 4. 14:1944.

    Es miert nem hivod fel a ceg HR-eset, hogy erdekelne a hirdetes, es hogy tobb eselyed legyen, a palyazattal kapcsolatosan ez -es-ez a kerdesed, es akkor utoljara megkerdezed azt is, hogy tenyleg kell-e a TAJ-szam, es ha igen, akkor micelbol.


    Igy egyreszt lathatod, tenyleg valos-e a hirdetes, meg az interjura is tobb esellyel behivnak, es a TAJ-szamodat sem kell megadnod. (mert ha normalis allashirdetes, akkor ilyet NEM kernek a palyazathoz, ha meg nem az, akkor minek is kuldenel ra palyazatot?)

    előzmény:
    shadow... (36)
    2015-06-04  10:59
  9. 2015. június 4. 13:5043.

    Szerintem is visszaélhetnek vele. Még jóhogy nem a fehérnemű méretet kérik.

    előzmény:
    shadow... (1)
    2015-06-02  21:14
  10. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. június 4. 12:4342.

    Jó gondolatokat írsz. De sztem küldd el taj nélkül, egy próbát megér. Amúgy szakmába vág? Ezzel akarsz foglalkozni?

    előzmény:
    shadow... (36)
    2015-06-04  10:59
  11. 2015. június 4. 11:4741.

    Azt írnám bele: "TAJ: nem releváns személyes adat"


    Egyébként meg gyanús. Ha van hozzáférése az OEP adatbázishoz, és belenéz egy önéletrajz miatt, az súlyos visszaélés személyes adatokkal. 


    Szerintem egyébként egy túlbuzgó HR-s, aki összekeverte a bérelszámoláshoz szükséges adatokat az álláshirdetéssel (vagy a nyilatkozatból copy-pastelte a kérdéseit...)

    előzmény:
    shadow... (1)
    2015-06-02  21:14
  12. 2015. június 4. 11:3140.

    Igen, elhiszem a másik oldalt is. Biztos van ilyen is. Csak én inkább ezzel a felével találkoztam. Bizonyára azért, mert nem vagyok munkáltató.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (17)
    2015-06-03  15:21
  13. 2015. június 4. 11:2939.

    Na, én ettől mentem a falnak. Hogy az állásinterjúkon nem szakmáztunk, hanem a magánéletben való vájkálás folyt. És egyik munkáltatót sem érdekli, hogy ez törvényellenes. Megtehetik, mert ők diktálnak. Most úgy áll a munkaerőpiac, hogy kínálatból van sok, munkahelyből kevés.


    Igen, a szájukból segget csinálnak. Mindegy mit mondasz erre a kérdésre, ebből jól nem tudsz kijönni, én már kisakkoztam. Ha akarsz gyereket, nem vesznek fel. Ha nem akarsz, akkor meg egy degenerált csökevénynek fognak tartani. Szóval valamit hazudni kell.


    Írod, hogy 21 évesen megkérdezték tőled. Nem mondom, hogy rendben van, mert nincs. De az sokkal durvább, hogy tőlem közel 50 évesen napi szinten megkérdezik... nemcsak munkáltatók (mert már egy ideje hála istennek nem járok állásinterjúkra). Ez nekem olyan fura, mert én ilyet tuti nem kérdeznék egy ilyen korú nőtől (igaz, mástól sem, mert az az ő magánügye).


    Ahogy írod, hogy ez egy teszt volt. No, én az ilyen teszteken rendre megbuknék, az biztos. Mert nagyon irritál az indiszkréció - úgy általában. Más zsebében kotorászás, más szexuális életében vájkálás, stb, ezektől rosszul vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (18)
    2015-06-03  15:24
  14. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. június 4. 11:2538.

    Áhhhhhhh, nem.Nem, nem.


    Semmiféle visszaélésre ne gondolj.


    Csak nyugodtan adj ki magadról minden adatot.És a fénykép is lényeges, azt is tedd hozzá.


    Semmi de semmi visszaélés nem szokott történni.És egyáltalán??????


    Mi az hogy visszaélés? Hiszen csak mindent tudnak rólad és az hogy kicsit eljátszadoznak az adataiddal erre-arra, ugyan kérem.Csak ilyen kis huncutok.Nem, nem komoly.


    Egyik  ismerősömet csak kirabolták, pont akkor amikor a meghallgatásra utazott be a városba a megadott címre.Mert azt is megkérdezték tőle, hogy  családilag többen él e a lakásában vagy pedig egyedül.Ő, meg ugye, a kis szófogadó


    - mert ugye az álláshirdető mindig korrekt és stünci falat egyébként is


    - megírta, hogy bezony ő van ott csak -  cseppet rosszul járt ezzel a hirdetővel.


    Mert mi az a kis rablás: csak a tv-t,  régi komoly értéket képviselő lemezgyűjteményét a gramafonnal együtt, néhány 18 karátos nyakláncot és egy  teljes régi herendi étkészletet vittek el.


    Mert ugye  pár év múlva úgy is költözni szeretne, ezzel meg így nem lesz  extra probléma a tárgyakra való gondos csomagolás/vigyázás ebben a zaklatott és sietős költöztetős világban.


    Szóval, még jól is járt.


    Aztán, mikor a lelkem odaért, egy A4 -es lapra rá volt írva grafit  cerkával  a vállalat neve, csak az eredeti cég éppen pár hete elköltözött onnan. Ezt kihasználva hirdetett az ötletgazda egy szép és kerek ajánlatot a munkakeresők nagy táborának........


    De, hát ugye mindig díjazni kell az innovációt, mert szerintem kevesen vannak még itt az nlc - is - noha lehetnek kis okos kivételek - akiknek ez a jó gazdasági húzás eszükbe jutott volna.Mármint hogy nem a munkával lehet a legtöbbet keresni legkevesebb idő alatt................

    előzmény:
    shadow... (36)
    2015-06-04  10:59
  15. 2015. június 4. 11:2337.

    Sajnos ezekből simán kinézem, még ennél kutyább dolgot is. Mit gondolsz, miért a második legnagyobb üzlet a világon a gyógyszeripar?  Attól, hogy semmitől sem riadnak vissza. A vásárló meg fizet, mint a katonatiszt.


    Szóval szerintem ne írd meg a TAJ-számodat, mert ha esetleg igaz ezen feltevésed, később még bajba is kerülhetsz. Ennyit nem ér meg az egész. De te tudod, mennyire vagy megszorulva, vagy van-e más kilátásod is.

    előzmény:
    shadow... (36)
    2015-06-04  10:59
  16. 2015. június 4. 10:5936.

    Azóta nem voltam fenn, úgyhogy bocsi a késői válaszért.


    Köszönöm a sok hozzászólást!


    A cég gyógyszeriparban mozog, gyógyszereket forgalmaznak (nem gyártanak!). Könyvelői adminisztrátort keresnek egyébként, szóval nekem konkrét érintkezésem a gyógyszerekkel nemigen lenne.


    Egyébként elég komoly cégnek néz ki, de ki tudja, az ilyenek is mi mindenre képesek.


    Én is gondoltam, hogy visszaellenőrzik, hogy rendesen fizetem-e aTB-t. Vagy hogy nincs-e/ nem volt-e valami durva betegségem.


    De az is eszembe jutott, hogy valami receptfelírásokkal üzérkednek. Begyűjtenek egy csomó TAJ számot, aztán azokra felírják a gyógyszereket, amiket aztán az ismerősöknek kiadnak. Vagy ez nem lehetséges?


    Gondoltam egyébként, hogy elküldöm TAJ nélkül, de akkor tuti azonnal félretesznek.

  17. 2015. június 4. 08:4335.

    Már tényleg csak egy utolsó szösszenet, nem akarok szőrszálhasogatni, de csak akkor tudok egy céget ellenőrizni, ha megadja a nevét! Amit elég szűrűn nem tesznek meg, így sikerült ugyanahhoz a céghez pár hónapon belül kétszer jelentkeznem, pedig az első után már nem akartam, hogy közünk legyen egymáshoz, a közben beszerzett infók alapján.


    Én is munkanélküli voltam 4 évig, tudom, hogy nem egyszerű elhelyezkedni, de ha egy cég olyat kér, ami nem igazán jogszerű akkor- megfordítva a Te véleményedet arról, hogy a cég úgy gondolja, hogy milyen az az alkalmazott, aki juszt se úgy küldi be a cuccát ahogy kérik - mennyire viselkednek velem jogszerűen amikor már a dolgozójuk leszek. Példának okáért, amikor belépek kapásból kiírnak 10 napot a szabimból, amit nem kiveszek, nem kifizetnek, hanem elveszik. Ez is bőven jogszerűtlen, mégis megcsinálják minden évben az ott dolgozókkal. Akinek nem tetszik, mehet! Én eljöttem, nem csak ezért, még sorolhatnám a jogszerűtlenségeket, de nem ez a topik téma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (32)
    2015-06-03  19:46
  18. 2015. június 3. 23:1434.

    Szerintem durva és nem adnám meg a TAJ számomat.


    Egyébként gondolom azt akarják tudni, hogy mennyit voltál beteg, tehát mire számíthatnak e téren, ill. az előző munkahelyeket is nyilván lehet látni, ahol fizettek utánad TB-t, stb.


     


    Hallottam már ennél cifrábbat is.

  19. 2015. június 3. 21:4333.

    Ha már törvényesség meg adatkezelés, a munkáltató nem fenymásolgathatja kedvére senki igazolványát, csakis beleegyező nyilatkozat aláirattatás mellet, ami tartalmazza az ő kezelési kötelezettségét. Ha csak Mancika lehúzza, mert náluk így szokás, az törvénytelen.

    előzmény:
    veresildi (23)
    2015-06-03  18:57
  20. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. június 3. 19:4632.

    Gondolkodtam, és lett egy ötletem, mert nem szeretem a megválaszolatlan kérdéseket :) De mint írtam, CSAK ÖTLET, kérlek, úgy is kezeld. Tehát: LEHET, hogy azért kérik be előre a taj számot, mert előre tudni akarják, hogy rendben van a társadalombiztosítási jogviszonyod, esetleg nincs-e olyan elmaradásod, adósságod, amit majd erre a cégre vernek rá, ha felvesznek téged. Lehet, hogy ez hülyeség, ilyen nincs, nem vagyok szakember, csak ötlet. Tehát előre tudni akarják, hogy ez rendben van-e, mert nem akarnak zsákbamacskát foglalkoztatni, és nem a foglalkoztatási jogviszony megkezdése után akarják, hogy kiderüljön valami sumákság.


    Nyilván, amikor egy ember jelentkezik egy céghez, leellenőrzi, hogy legális cég-e. Utána lehet nézni, hogy bejelentett cég-e, van-e adótartozása, rendes cégjegyzékszáma, telephelye stb. Ezt az ember tipikusan azelőtt teszi, hogy jelentkezne hozzájuk, pedig szoros értelemben véve ebben a stádiumban még semmi köze hozzá. Mégis, az ember ilyeneknek nem akkor néz utána, amikor már felvették, mert az elég veszett fejsze nyele...


    Ilyesmire gondolok, de mondom, csak ötlet.

    előzmény:
    veresildi (26)
    2015-06-03  19:06
  21. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. június 3. 19:3231.

    De, én értem, hogy jogilag nem kérhetnék. Oké. De mi van, ha mégis kérik? Mi van, ha pusztán ezen múlik az állása? Hogy valami bogaras HR-es minden adatot előre kér? Ismerek olyat, aki 6 éve munkanélküli. Szerinted ő ebben az esetben elkezdi sorolni a jogait, vagy boldogan megadja a taj számát, hogy végre valaki úgy tesz, mintha foglalkoztatni akarná? Ti engem nagyon félreértetek. Én lennék az utolsó, aki bárkit csalásra biztatna. Arra akartam utalni csak, de úgy tűnik, ez nagyon nem ment át, hogy annyira katasztrofális a munkaerő-piaci helyzet, hogy egyszerűen egy munkavállaló nem engedheti meg magának, hogy ilyenekkel foglalkozzon.

    előzmény:
    veresildi (30)
    2015-06-03  19:17
  22. 2015. június 3. 19:1730.

    Az a baj, hogy Te nem érted, hogy pont egy olyan adatra mondod, hogy adja meg nyugodtan, ami jogtalan. Természetes, ha képes önéletrajzot kérnek olyat küldök, ha csak a releváns munka tapasztalatokat kérik olyat, ha mindent 20 évre visszamenőleg akkor olyat, de a cégek nagy többségében még a nevüket se adják meg, szóval a személyes adatokat nem megadni, nem önérzeteskedés, szerintem, mivel köze nincs a betöltendő poszthoz, mindegy hol akar az ember elhelyezkedni.


    Tudom, hogy sokan elég gyatra anyagot küldenek be, vagy kimásolnak egy sablont és azt, illetve füllentenek mismásolnak, de ez két különböző dolog, remélem ez így érthető. Nem az a gond, hogy más a véleményed, hanem az, hogy nem vagy hajlandó megérteni, hogy egy ilyen adatot nem kérhetnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (29)
    2015-06-03  19:11
  23. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. június 3. 19:1129.

    Egyébként nem ezt írtam, ez a szavaim nagyon durva kiforgatása. Azt írtam, hogy a legnagyobb esélye akkor van valakinek, hogy behívják, és ne a kukában landoljon az önéletrajza, ha olyan önéletrajzot küld, amit kérnek. Ennyit írtam, kérlek, ne forgasd ki a szavaimat.

    előzmény:
    veresildi (26)
    2015-06-03  19:06
  24. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. június 3. 19:0828.

    Ildi, hiába emeled ki bolddal sokadszorra, nem tudom a választ :)

    előzmény:
    veresildi (26)
    2015-06-03  19:06

Címlap

top