Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabadság és munka

November5
Létrehozva: 2015. március 7. 14:48

Sziasztok!


 


Talán van itt valaki, aki tudna segíteni nekem.


A főállásomban szabadságon vagyok. Szabadság ideje alatt vállalhatok munkát egyszerűsített foglalkoztatás keretében?


Böngésztem a 2015. évi törvényt, mindent megtaláltam a foglalkoztatásról, de erről semmit.


Eddig is dolgoztam ennél a cégnél, rendes szerződéssel. Eddig csak szabadnapjaimon. Viszont most 2 hét szabadságon leszek a főállásomban, de munka továbbra is lenne másodállásban.


Ha valaki dolgozott már így és/vagy érdemben tud segíteni nekem ez ügyben, azt nagyon megköszönném!


 


Nov


 


 


 

  1. 2015. március 10. 19:567.

    De miért lenne más a munka melletti mellékállás, mint a szabadság alatti mellékállás...?


    Ha tudomásul vették, akkor ezzel nincs több dolgod. Akkor és annyit dolgozol mellékesben, amennyit bírsz.


    A két munkaviszony nem keresztezi egymást.


     


     

    előzmény:
    November5 (4)
    2015-03-08  20:03
  2. 2015. március 10. 19:296.

    Üdv Mindenkinek!


    Előre is bocsánat a nem idevaló posztért! Végzős pszichológushallgató vagyok és segítségre lenne szükségem!! Az alábbi linken található a szakdolgozatomhoz kapcsolódó kérdőív!


    A jelenlegi tanulmányomban azt vizsgálom, hogy milyen hatással van a személyiségre a munkahelyi légkör, a szervezetek működési jellegzetességei, kulturális sajátosságai
    Kérem ha valaki érdeklődik a téma iránt és van kb. 10 perce, töltse ki a kérdőívet. Nagyon nagy segítség lenne, hogy befejezhessem a szakdolgozatom! :) A kitöltés természetesen teljesen ANONIM!
    Előre is köszönöm!


    https://docs.google.com/forms/d/1UIWltu_Aud0RP6Y3n6LC8_ sK8NizY35LQ0KFGPcyqm0/viewform?usp=send_form

  3. 2015. március 9. 09:125.

    Simán dolgozhatsz. Nem határozza meg semmilyen előírás (még), hogy mit csinálhatsz, míg szabadságon vagy.

    előzmény:
    November5 (1)
    2015-03-07  14:48
  4. 2015. március 8. 20:034.

    Szia!


    Köszönöm szépen az infót. Tudja a munkahelyem, hogy van másodállásom és nem zavarja be a főállásban végzett munkám. Leginkább az érdekelt, hogy a szabadságra folyósított pénz és a szabadság alatti pénzkereset nem üti-e egymást.


    Például így:


    Közalkalmazotti munkavégzés esetén, ha a fő és mellékállása is közalkalmazotti foglalkoztatás, akkor szabadság ideje alatt nem dolgozhat a másik munkahelyén. Tehát nincs olyan, hogy főállásban szabin vagyok, ugyanakkor a mellékállásban a másik helyen mondjuk 12 órázik, mert aznapra nem kaphat két bért.


    Így érdekelt volna ez, mert a főállásom közalkalmazotti, de a mellékállásom nem.


     


     

    előzmény:
    antironia (3)
    2015-03-07  16:52
  5. 2015. március 7. 16:523.

    ITt is ezt írják:


     


    http://www.profession.hu/cikk_munkatorvenykonyve/20130731 /hogyan-vallalhatok-masodallast/3076


     


    Így tehát amennyiben valaki a már meglévő állása mellé egy újabbat, vagy valamely más munkát vállal - például vállalkozást, megbízást, bedolgozást -, köteles azt a munkáltatójának bejelenteni. Érdemes még a munkaszerződés megkötése előtt megbeszélni a jelenlegi munkaadóval a terveket, mert előfordulhat, hogy megtiltja az újabb állás elvállalását.

    előzmény:
    antironia (2)
    2015-03-07  16:49
  6. 2015. március 7. 16:492.

    Szerintem nincs korlátozva, hogy a főállásod mellett, mennyi mellékállást vállalhatsz.


    EGyetlen feltétel van (a legtöbb helyen): be kell jelenteni a fő munkaadódnak. Neki ezután semmi köze hozzá, hogy a nála ledolgozott 8 órán túl te hol és mennyit dolgozol.


     


    (Nálunk dolgozik olyan professzor, akinek egy másik kutatóintézetben is van egy 8 órás állása, és még egy egyetemen egy négyórás.. :)))) )


     


     

    előzmény:
    November5 (1)
    2015-03-07  14:48

Címlap

top