Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anonim álláshirdetések

szjuzi
Létrehozva: 2015. február 19. 19:36

Kedves HR-esek! Kedves munkatárs-kiválasztásért felelősök!


Mi célból ad fel egy vállalat, vagy egy cég anonim álláshirdetést? Őszintén kíváncsi vagyok rá, és ha kapok elfogadható magyarázatot, akkor hamut szórok a fejemre és belátom, gyökér vagyok.


Miért nem tudhatom meg, hogy mi a vállalat neve, amely tőlem - pályázat címén - minden adatomat elkéri?


Soha nem voltam hajlandó ilyenre jelentkezni, de az az igazság, hogy az én szakmámban ritkán keresnek alkalmazottat, és néha gyilkolni tudnék, ha megfelelőnek tűnő állásajánlatra bukkanok, de nincs megnevezve a cég, nem tudok utánanézni, de ők bizonyítványt és részletes önéletrajzot és referenciákat várnak el jelentkezésként. Még jobb, ha gmail-es, vagy citromail-es e-mail cím van megadva.


Köszönöm az építő hozzászólásokat előre is! :)

  1. 2015. június 4. 20:0726.

    Kicsit régi a topik.


    Engem azért érint, mert pont egy olyan weboldal gazdája vagyok, ahol közvetlenül a foglalkoztatónál lehet az állásokra pályázni.


    Tehát nálam a keresés kidob egy linket és némi szöveget hozzá, onnan lehet  az állást feladó cég saját oldalára menni, és ott pályázni.


    Fejvadász cégek ki vannak kerülve.


    Egyébként a nyitó posztban feltett kérdésre válaszolva:


    Főleg azért titok hogy ki a tényleges feladó, mert a fejvadásznak jövedelem kiesés lenne, ha őt megkerülve a munkavállaló egyből eljut a munkaadóhoz. Egyúttal ez a jutalék biztosítja a fedezetet a hirdetések feladására is.


    A másik jó indok, hogy a tényleges foglalkoztató nem akar a beérkezett pályázatok előszűrésével vacakolni, ezért azt lepasszolja a fejvadásznak. A fejvadász meg kb. szimpátia alapon továbbküld valakit vagy valakiket. Szakmailag ritkán tudják felmérni a jelentkezőket, annyit tud megállapítani hogy baltás gyilkos-e az illető. Vagy még ennyit sem.

  2. 2015. március 12. 21:3525.

    Kedves Szjuzi,


    szerintem azért nem jelenítik meg mindenkor, mert ha épp átszervezés van adott cégnél, többet ártanak a cégnek, ha kiderül, hogy milyen pozíciók kerültek meghirdetésre.

    előzmény:
    szjuzi (1)
    2015-02-19  19:36
  3. 2015. március 5. 09:5224.

    Szerintem azért, mert nem szeretnék, ha a feltételeknek nem megfelelő vagy erőszakos álláskeresők személyesen felkeresnék a céget és zaklatnák az ott dolgozókat. Egyébként én sem szívesen jelentkezem anonim álláshirdetésre, de sajnos kevés a lehetőség és előfordul, hogy ilyen jellegű hirdetésre is beadom a jelentkezésemet.

  4. 2015. február 25. 16:1323.

    a másik magyarázat a saját tapasztalatom:


     


    van, amikor egy cég kiadja a keresési megbízást olykor 3-5 állásközvetítő cégnek, plusz még maga is meghirdeti... ilyenkor talán nem akarja a delikvensek orrára kötni, hogy ez már megint ugyanaz a hirdetés, esetleg több szem többet lát alapon úgy van vele, jobb, ha a nünüke több helyre is jelentkezik, mert más-más hr-es mást fog kikukázni...


     

    előzmény:
    Ardian05 (22)
    2015-02-25  16:08
  5. 2015. február 25. 16:0822.

    nem vagyok hr-es, csak a férjem álláskeresése miatt volt szerencsém sok HR-es blogot, honlapot végignyálazni


     


    erre a témára azt adták magyarázatul a HR-esek, hogy pl. akkor van ilyen, ha a cég nem akarja, hogy az ott dolgozó kolléga megtudja, hogy már keresik a helyére a jelentkezőt, mert hamarosan ki akarják rúgni


     


    hát nem édes?

    előzmény:
    bazsalikom (21)
    2015-02-21  17:50
  6. 2015. február 21. 17:5021.

    Lehet egyszerűen adathalászat is.


    Beérkezik párszáz, aztán meglepődik a szerencsétlen jelölt, hogy zaklatják ilyen-olyan ürüggyel, de ha egy kicsit továbbgondolod, akár még hamis iratokat is gyárthatnak az adatokkal...

    előzmény:
    szjuzi (1)
    2015-02-19  19:36
  7. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. február 21. 08:5620.

    Alig van olyan hirdetés, amiből kiderül, hogy hova küldöd - a legtöbb hirdetést versenyszférában HR cégek írják ki, szóval max. az ő nevük derül ki a hirdetésből.


    Az apróhirdetés portálokon meg 10 hirdetésből kilenc ügynöki/telemarketinges munka, a maradék 1-ből 0.5 szexpartnert keres.


    Most, hogy mondom, a Szexmunkások Szakszervezetével kéne összeállnia az MSZP-nek, ebben van a jövő!


    Meg persze a telemarketingben...

    előzmény:
    szjuzi (1)
    2015-02-19  19:36
  8. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. február 21. 08:5119.

    Törvényileg max. a kilencosztályos általánost fogják szabályozni, hogy a fiatalok még véletlenül se kerüljenek ki a munkaerőpiacra, mert már annyira nincs munka számukra... sem... (itt persze azokra gondolok, akik a "rendes" 10 éves általánosuk után mennének dolgozni, nyilván ilyen betanított munkákra)

    előzmény:
    ladybird65 (17)
    2015-02-20  15:09
  9. 2015. február 20. 22:2218.

    Hát igen, van aki mindent megad, de felesleges. A cím sem kell, elég egy irányítószám és a város. De talán még az sem kéne, de én azért beleírom, mert sok esetben számít, hogy mennyire laksz közel a munkahelyhez.


    Születési időt sem írok bele,  de nyilván az életkort a munkahelyek számából és az évszámokból ki lehet következtetni. De addigra már kénytelenek voltak végigolvasni a munkatapasztalatokat. ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (12)
    2015-02-20  12:21
  10. 2015. február 20. 15:0917.

    Törvényileg kéne ezt szabályozni. Én is sokszor találkoztam ezzel a problémával, mikor állást kerestem.


    Aztán be is fejeztem, hogy ilyeneknek írjak. Néha elgondolkodtam azon, hogy talán betörők hirdetnek. Egész jó címanyag nekik. Tudják, hol laksz, hogy nézel ki, ha képet is kértek. Esetleg kifigyelik, mikor mégy el hazulról és már lehet is menni gyűjteni...


    Hányinger az egész. A másik ilyen dolog, ami még nagyon irritált, hogy nemleges esetben még csak válaszra sem méltatták az embert. Értem én, hogy nem volt kedvük annyi embernek válaszolni (bár egy kör-e-mail is alkalmas lett volna), de legalább azoknak illene, akiket személyes interjúra is behívtak. Ők már nyilván kevesebben vannak. Legalább ők megérdemelnék. Volt, mikor két fordulós interjún vettem részt. A másodikon mondták, hogy már csak ketten maradtunk. Tehát ott már csak egy embert kellett volna felhívni a nemleges válasszal, mégsem tették. Semmi egyéb rosszat nem kívánok egyébként nekik, csak legalább egyszer az életben átélni ugyanezt.

  11. 2015. február 20. 14:0716.

    Tapasztalatom szerint azok a munkáltatók akik így hírdetnek,van mit takargatniuk úgy a jelentkezők,mint az esetleges konkurencia előtt. Ezeken a helyeken általában igen nagy a fluktuáció,mert rossz a légkör,dilettáns a vezetés,túl nagy a hajtás,a dolgozók kizsákmányolása,rosszak a fizetési feltételek stb. Mivel ezek miatt nagy a fluktuáció, gyakran kell felvételt hírdetniük és ezek miatt csak anonym tudnak.


    A rutinos munkakeresők hamar kiszúrják ezeket,ilyen helyekre be sem adják a jelentkezéseiket,de mindig vannak kezdők,tapasztalatlanok vagy kétségbeesettek,akik beugranak és pont ezekre vadásznak. Aztán persze minden ismétlődik és végül azért mindig kiderülnek a dolgok. De addig is a munkakeresők,munkavállalók szívnak.

    előzmény:
    szjuzi (1)
    2015-02-19  19:36
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. február 20. 13:3115.

    elég ha valaki a saját megbetegedése és ügyes-bajos dolgai miatt marad ki időnként a melóból


    + 3 nagy rizikófaktorral nem nagyon kecsegtető


     

    előzmény:
    évi* (14)
    2015-02-20  13:27
  13. 2015. február 20. 13:2714.

    Jogos. :-)


    Bár nekem tökmindegy, hova adnám, aki meghallja a 3 kölyköt, az úgyis sikítva menekül előlem. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (11)
    2015-02-20  11:01
  14. 2015. február 20. 13:0413.

    Inkább tényleg azért, mert a konkurenciára nem tartozik, ill. esetleg a név/márka a szükségesnél többeket vonzana, akik egyébként az elvárásoknak nem igazán felelnek meg amúgy.


     


    Álláskeresőként az ilyenekre, ahol ráadásul még az e-mail sem céges volt (ahogyan lent írtátok), én sem küldtem el az önéletrajzomat.


     

  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. február 20. 12:2112.


    És /vagy azért, mert kellenek a személyi adatok.Hiszen mindet beírnak az emberek az önéletrajzukba.


     

    előzmény:
    antironia (9)
    2015-02-20  09:07
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. február 20. 11:0111.

    eldöntheted


    ilyennek nem adod, csak annak aki nyilt


     

    előzmény:
    évi* (10)
    2015-02-20  10:57
  17. 2015. február 20. 10:5710.

    Ez mind érthető, de én, mint munkavállaló, hadd döntsem már el, hogy XY céghez szeretném-e beadni a CV-met, vagy sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (8)
    2015-02-20  08:53
  18. 2015. február 20. 09:079.

    VAgy valami homályos MLM-es dolog van a titkolózás hátterében....


     


    ttp://hr-es-pszichologia.webnode.hu/news/mlm-rendszerek-avagy-a-halozatepites-csapdajaban/


     


    A következő jelek mutatják, hogy a munka, amit ajánlanak, MLM rendszerű:


     


    Első jel: Komolytalan e-mail cím, vagy honlap. (nem mindig) 


     


    Második: Nem, vagy vonakodva akarják elárulni a cég nevét, ahol feltétlenül alkalmazni szeretnének.


     


    Harmadik: Nem derül ki a pozíció pontos neve a megbeszélés során, már az „interjúra” behívó telefonban sem. Arról, meg, hogy mik is lesznek a pontos feladataid, mélyen hallgatnak.


     


    Negyedik: Majdnem biztos, hogy a munkakezdés előtt valamit fizetned kell, (regisztrációs díj) vagy meg kell venned a kezdő alapcsomagot. Legyen az bármi is.


     


    Ötödik: Általánosságban bármit kérdezel, nem kapsz rá egyértelmű, és konkrét választ.


     


    Érdekességéként +1: nem akarnak visszaigazoló email-t küldeni, csak sms-t, maximum, arról, hogy hova kell menni, és kit kell keresni. (ez éppen ma történt)


     


     


    Mindezekre azért van szükség a munkaadó részéről, szerintem, hogy kevésbé rutinos és esetleg kétségbeesett munkavállalót meggyőzzék.

  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. február 20. 08:538.

    lehet a konkurenciától elakarják takarni a belső viszonyokat


    esetleg nem akarják a jelentkezőket rászabadítani a cég egyéb elérhetőségére, mert sok nem érti meg, hogy csak a feltüntetett elérhetőségen jelentkezzen


     

    előzmény:
    szjuzi (1)
    2015-02-19  19:36
  20. 2015. február 20. 08:417.

    Jogos felvetés! Tökéletesen értelmetlen dolog. Hiszen ha jó cégről beszélünk a jelentkezőket csábítja a név, ha rossz hírűről, akkor meg mindegy, következő rostánál úgyis minden kiderül. De gondolom egyszer valami nagyonokos ezt kitalálta, szépen meg tudta indokolni, a többi nagyonokos meg ment utána. Nem iparági sajátosság a butaság ;-)

    előzmény:
    szjuzi (1)
    2015-02-19  19:36
  21. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. február 19. 21:516.

    Jo fricska lenne!


    En ki is probálnám, had tudják meg milyen buzik.Plusz még egy jókis mitgondoltok levelet is mellékelnék.

    előzmény:
    szjuzi (4)
    2015-02-19  21:10
  22. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. február 19. 21:415.

    Hi-hi-hi..........


     

    előzmény:
    szjuzi (4)
    2015-02-19  21:10
  23. 2015. február 19. 21:104.

    Na végre egy HR-es. :)


    Te mit szólnál ahhoz, ha egy anonim hirdetésre kapnál egy anonim, azaz hasonlóan semmitmondó önéletrajzot, csak egy semmitmondó e-mail címmel?  Forgatom a fejemben a gondolatot, és nem titkolom, provokációnak szánnám, de bízom benne, hogy valaki felkapná rá a fejét. Te elég kreatívnak tartanád, és írnál neki? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3)
    2015-02-19  20:44
  24. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. február 19. 20:443.

    Én is nagyon utalom az ilyet.


    Pedig HR szakon végeztem, de én nem látom semmi értelmét. 


    Én a legtöbb hirdetésembe még a fizetést is beleirom, mert tudom, h a munkavállalonak ez az első kérdése.


    Vagy mint a most futó hirdetésbe azt tüntettem fel, h egy bizonyos papirnak a megszerzését, ami kötelező a munkához, szivesen megtámogatjuk (tanulmanyi szerződéssel).


    Minek fárasztanám magam olyan jelentkezőkkel, akik nem alkalmasak vagy nekik nem tetszenek a feltételek csípőböl?

    előzmény:
    szjuzi (1)
    2015-02-19  19:36
  25. 2015. február 19. 19:592.

    Nem vagyok HR-es és nem tudok magyarázatot adni, csak egyet tudok érteni. Volt olyan jelentkezésem amit, ha tudom, hogy melyik cég az, el se küldöm. Amikor interjúra hívtak akkor derült ki. Sajnos az álláskeresők ki vannak szolgáltatva, pláne azokban a szakmákban amikre alig hirdetnek állást. A homályosan megfogalmazott álláshirdetések, ahol igazán nem lehet tudni, hogy milyen tudással várnak jelentkezőt, már ne is beszéljünk.


    Ha csak olyanra jelentkeztem volna, teljes önéletrajzzal, fényképpel ami anonim volt, ma nem lenne állásom.

    előzmény:
    szjuzi (1)
    2015-02-19  19:36

Címlap

top