Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Üzemorvosi/Alkalmassági

Jégmacska
Létrehozva: 2015. január 13. 16:52

Sziasztok!


Szeretnék érdeklődni, hogy a munkahelyeteken mennyire veszik komolyan az üzemorvosi, alkalmassági vizsgálatokat?


Doktor lát vagy látatlanba is kaptok papírt? A cég fizeti vagy saját zsebből kell fizetned? Mit vizsgáltak eddig nálad?


Az hozta elő belőlem ezeket a kérdéseket, mert:


Az én munkahelyemen évente van, a cég fizeti. Vérvételes, orvosi vizsgálatos (EKG, mellkas rtg és személyes találkozó).


A gyermekem meg úgy kapott "üzemorvosit", hogy orvos nem is látta, a titkárnő "elintézte".


Érdekel, hogy ha nem titok, hogy kinél, milyen munkakörben mit végeznek el.


 


Köszönöm!


 


Macs


 


 


 


 


 

  1. 2015. január 13. 21:048.

    Köszönöm szépen a válaszokat!


    Lassan csak kikerekedik, hogy nagy részben cége válogatja, másik részben a doktor lelkiismeretessége, hogy miből adódik össze az egész. Beszélgettem róla ismerősökkel, barátokkal.


    Volt, akinél helyben végezték el a vizsgálatot, 8000 ft-ot kértek fejenként, alap dolgok voltak: vérnyomásmérés, EKG, vércukormérés, táblaolvasás és kis elbeszélgetés. Később derült csak ki, hogy nem is a doki jött ki, hanem az asszisztense. 15 perc/fő, azért az nem rossz órabér, de hogy ennyiért nem a doki jön ki, az elég furcsa.


    Közben néztem üzemorvosi vizsgálatot végző cégek honlapját, ennyi pénzért máshol vérvételes minden van.


    Inkább kifizetünk egy ilyet, mint az ingyen papír a semmi vizsgálattal.


     


     


     

  2. 2015. január 13. 20:157.

    Évente van vizsgálat, amelyik napon lejár eleve be sem enged a kártya az üzem területére. Van szemvizsgálat, vérnyomás, meghallgat a doki elől hátul, hasnyomkodás, stb.. ja meg vizeletet kell adni drogteszthez. Sima adminisztratív munka.

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2015-01-13  16:52
  3. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 13. 19:396.

    + Van egy tesztszerű papír, amit ki kell tölteni. Múltkor, amikor nagyon lököttek voltak a munkatársaim, megfenyegettem őket, hogy bizisten be fogom X-elni a "Pszichés megterhelés"-t.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (5)
    2015-01-13  19:37
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 13. 19:375.

    Évente 1x van, kötelező, el kell menni. Aztán hogy az üzemorvos mennyire veszi komolyan, az változó. Amikor a céghez kerültem, az akkori üzemorvos nagyon alapos volt, aztán a következő már kicsit kevésbé alapos, a mostani meg még kevésbé :) Ami még nála is van: vérnyomásmérés, légzésvizsgálat meg szemvizsgálat (monitor előtt végzett munka). Nemcsak hogy fel sem merül a csalás, de azonkívül, hogy kötelező elmenni, minden évben elmondják, hogy ha kiderül, hogy a dolgozónak nincs meg az éves alkalmasságija, mind a dolgozót, mind a céget megbüntethetik. Szóval nagyon meg vagyunk már nevelve :)


    Ja, a cég fizeti.

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2015-01-13  16:52
  5. 2015. január 13. 18:304.

    Vérnyomás, vizelet, Ekg, hallásvizsgálat, vérvizsgálat. Festékekkel dolgozunk.
     A vizeletemben találtak olyan mit tudom én mit, amit már nem tekintenek rossznak. De azért két hónapig jártam az Urológiát, mert csak időleges alkalmasságit adott.
     A vizsgálat neve, ahogy írtad, "alkalmassági". HA a fiadat valami baleset éri a munkahelyen, keményen ráfázhat a cég a kamu vizsgálatra. 
    Félévente van időszakos, a cég fizet mindent.

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2015-01-13  16:52
  6. 2015. január 13. 17:573.

    A mostani cégnél évente jön az orvos, ekg vérnyomás stb. Labort nem kérnek. Ha gond van elküld a háziorvoshoz, hogy vizsgáltasd ki magad.


    De volt olyan cég ahol én töltöttem ki az eü lapomat, és ennyi volt.


    Szerintem ez nem munkakör, hanem cég kérdése.

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2015-01-13  16:52
  7. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 13. 17:332.

    A mi üzemorvosunk 5 éve meghalt, azóta nincs is. Előtte meg kiadta a papírokat látatlanban. (csak egy pénzéhes, vén szipirtyó volt)

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2015-01-13  16:52

Címlap

top