Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vélemények szállodákról

Koncentráció
Létrehozva: 2014. december 19. 17:58

Sziasztok!

Szállodákkal kapcsolatos véleményeket várnék azoktól, akik dolgoztak már bizonyos munkaterületeken és az ezzel kapcsolatos tapasztalatokról írnának is, akár itt, akár a mail címemre.
Van egy érdekes rész a szállodák munkaszerződéseiben a titoktartással kapcsolatban, hogy a benti információt nem lehet kiteregetni a médiában, újságokban és semmi más egyéb nyilvános helyen. Ebben is van valami furcsa, ha minden rendben megy ott, miért is nem lehet róla beszélni? Tehát már az is abszurdnak tűnhet, hogy van olyan szálloda, ahol bizonyos dolgokat csempésznek a dolgozók italába, szándékosan megrongálják a tulajdonaikat, koncepciós perekhez hasonlóan nem valós vádakkal illetik, rövid időn belül elbocsátják koholt vádakkal. Fejétől bűzlik a hal, ahogy szokták mondani. Valóban ilyen lenne a legtöbb szálloda, vagy vannak kivételek is? Természetesen nem mindegy a vezetőség korrektsége és a munkatársak szellemi épsége sem. Van e még olyan szálloda, ahol kérésre valamit raknak a kávéba, a munkapadba vagdossák a dolgozó kését, mikor az épp nincs ott, belehugyoznak az italába? Érdekes tapasztalat, de ottlétem alatt azt tapasztaltam, hogy a papírmunkát a feletteseimnek nem kell naponta kitöltenie, elég hetekre visszamenőleg is, nekem minden nap ki kellett. Nyáron az iszonyatos mennyiségű árurendelések miatt sok minden kidobásra került, ez azonban a vezetőség számára nem volt baj. A sokkoló egész éjszakán át mehet üresen is. Tapasztalatom, hogy aki kinyitja a száját és szól valamiért azt rövid időn belül elküldik koholt vádakkal, valótlan dolgokkal. Bizonyos dolgokat, mint például a sok megrendelt árú esetén, ha az megromlikmegpróbálnak ráfogni másokra és ha nem szól érte rá is verik a balhét. Itt jön képbe a felelősségvállalás, hogy aki hibázik kötelessége lenne elismerni, a másik pedig a szálloda vezetősége, aki vagy benne van ebben, vagy az orruknál fogva vezetik őket is a bizonyos munkakörök felügyelői, kijelölt főnökei. Ahol dolgoztam ment a folyamatos egymás ellen hangolás. Az újakkal kezdetben kedvesek voltak, később fokozatosan megaláztákőket, szexuális tartalmú, gusztustalan gúnyolódásokkal illették őket. A vicc tárgya az volt, hogy bizonyos tárgyat feldughat e az illető a másiknak. A legtöbb esetben akkor jöttek ki jól a sértettek a dologból, ha mindezt poénnak vették, ami ugyebár mégsem az. Ment a napi szintű jelentéstétel a szállodaigazgatónál, ha valaki nem volt szimpatikus, vagy olyan dolgokat vettészre, amiket nem kellett volna. Szabadnapot nem akartak kiadni egy ott dolgozónak és arra hivatkoztak kevés az ember, de más dolgozónak kiadták a napot és nála nem volt kifogás. A kevésbé jól dolgozónak, vagyis a hosszabb nyelvűnek adták ki a napot természetesen. Amikorra kellett volna a nap a jobb munkát végző emberkének, akkorra a mosogatógép pont elromlott és így meg tudták indokolni, miért is nem kapta meg a kért napokat, hiszen így 2 ember is kellett ugyanazon munka elvégzésére, máskülönben 1 is elég lett volna. Az eset után pont kihallottam egy beszélgetésből, hogy a gépnek semmi baja sem volt. Több olyan ismerősöm is van, akik ugyanezen a helyen dolgoztak és koholt vádakkal küldték el őket. Volt e már valakinek hasonló tapasztalata, vagy még ennél is durvább? Kinek mik a tapasztalatai a hazai szállodákkal kapcsolatban?


 


Akár ide, akár a mail címemre is írhattok.


soulfly@gmail.hu


 





 



 

  1. 2014. december 22. 19:147.

    "Nekem nem szimpatikus, ahogyan irsz."


     


     


     


    Kérlek ne légy nevetséges!


     


    Ez nem a szimpátiáról szól. Ezek tények a részemről és a tények nem ismerése a te részedről.


     

    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-12-22  14:59
  2. 2014. december 22. 18:586.

    Végül is jogos az álláspont, ami a bizonyítást illeti.


    De talán sosem bizonyítható egy ilyen és még ha bizonyítható is lenne, akkor sem érné meg vele vesződni, hiszen rengeteg pénz egy ügyvéd és ahogy írtad a megfelelő bizonyítékok nélkül hiábavaló az egész.


    Természetesen nem a híres emberekről szóló pletykákra gondolok itt. Azért ennél komolyabb dolgokról van szó.


    Gondolom egyikünk sem úgy jár melózni, hogy rejtett kamerát, lehallgatót, vagy szemüvegbe épített kamerát hord magával a munkahelyére. Nos a paranoiáról annyit, hogy persze van alaptalan paranoia és vannak valós érvek, tények. Nem véletlenül jönnek el onnan elég sűrűn emberek. Ezen kívül lehet tévedni pár apró dologban, de alapvetően nem lehet mindig csak mellélőni. Dolgoztam több helyen is, viszont máshol nem tapasztaltam ilyen dolgokat. Nem egy dolgozó jött el onnan, akik munkavégzésével nem volt gond, inkább azzal volt gond, hogy az ott dolgozók szavaival élve "nem tudták őket elkorrumpálni". Valójában csak mások véleménye érdekelne, akik találkoztak már hasonló dologgal és mernek is róla beszélni. Mivel szálloda nevet nem írtam, ezért célom nem a lejáratás csupán az információ csere és más hasonló helyzetet átélt emberek véleménye. 


    Tudom, hogy más munkakörben dolgozóknak ez abszurd lehet és úgy tűnhet kitalált, vagy épp paranoid.


    Szó sincs erről. Igazán erről azok tudnak nyilatkozni, akik dolgoztak már ilyen jellegű helyen és indokolatlanul kemény megaláztatásokban részesültek, vagy pedig a megfelelő munkavégzésük ellenére, valótlan mondvacsinált ürüggyel rúgták ki őket, vagy akik nem bírták az ott folyó dolgokat és ők maguk mondtak fel. Az is igaz, hogy aki nem szimpatikus találnak rá okot, ürügyet, hogy ne kelljen vele sokáig együtt dolgozni.


    Csupán érdekes ténymegállapítás, hogy egy 3-4-5 csillagos szállodában ilyen dolgok mennek.


    Felháborító és döbbenetes.


     


     


     

  3. 2014. december 22. 15:235.

    Szerintem nem létezik olyan épeszű cég, aki eltűri, hogy bármelyik dolgozója akkor / úgy nyilatkozhasson a médiának,amikor / ahogy épp kedve tartja. Szerintem senkinek nem hiányzik, hogy a sértett, vagy épp elbocsátott dolgozó összehordjon hetet-havat, ezzel rontva a cég hírnevét. 


     

    előzmény:
    Koncentráció (1)
    2014-12-19  17:58
  4. 2014. december 22. 15:014.

    Nem dolgozom szállodában, egy pár szót azért hozzáfűznék. A titoktartásról: nyilván több szállodában megjelennek híresebb vendégek, celebek, színészek, stb.  Egy szobalány pl. elég sokat megtudhat a vendég szokásairól, stb... Elég nagy gáz lenne, ha ezt kifecsegné. Igenis kell a titoktartási nyilatkozat. 


     


    A többi amiről írsz, az már-már paranoiába hajlik. A hosszabb nyelvű dolgozókkal kapcsolatos bánásmódról pedig annyit jegyeznék meg, hogy ez minden munkahelyen így van. Az alapos indok nélküli elbocsátással kapcsolatban is ezt tudom mondani. Elég ha valaki nem szimpatikus, találnak indokot arra, hogy ne kelljen vele sokáig együtt dolgozni.

    előzmény:
    Koncentráció (1)
    2014-12-19  17:58
  5. 2014. december 22. 14:593.

    Nekem nem szimpatikus, ahogyan irsz.


    Ezek szerint elbocsatottak es most revansot akarsz venni.


    Ha ugy erzed, hogy igazad van, fogadj fel egy ugyvedet es indits munkaugyi pert. Ha nem tudod bizonyitani, csak rosszindulatu frocsoges, miket allitasz. Egy bulvar forum nem erre valo.

    előzmény:
    Koncentráció (1)
    2014-12-19  17:58
  6. 2014. december 22. 14:272.

    .

    előzmény:
    Koncentráció (1)
    2014-12-19  17:58

Címlap

top