Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"Közfogi" program?

Filemon
Létrehozva: 2014. november 15. 06:39

A topik címe úgy szólt volna, hogy "Meddig tarthat a közfoglalkoztatási program, és mi jöhet utána?"


Nem politikai topik, tehát kérem, ne is menjünk bele ilyesmibe! Nagyon szeretném, ha valaki, aki rálát egy kicsit ezekre a dolgokra, segítene eldönteni egy kérdést. Konkrétan az érdekelne, hogy 2016 közepéig eltarthat-e ez a jelenlegi állapot, s, ha nem, mi történhet a jelenleg közfoglalkoztatásban dolgozó rengeteg emberrel?


2016 közepén vennének fel oda véglegesen, ahol most közfogiban vagyok, HA kitart addig a program. Ezért érdekel.


Köszönöm, ha ír valaki valami hasznosat!

  1. 2014. november 16. 13:3213.

    2013. márc.-tól mindig hosszabbítottak. 5 és 6 hónapokra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (12)
    2014-11-16  08:51
  2. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. november 16. 08:5112.

    Hany honapja dolgozol ? En ezt olvasom : A közfoglalkoztatási jogviszonyok legfeljebb 11 hónap időtartamúak lehetnek,

    előzmény:
    Filemon (1)
    2014-11-15  06:39
  3. 2014. november 16. 08:4611.

    Ez mondjuk könnyen lehet (ámbár ezek nem ilyen 80 ezer Ft-os állásokat tartogatnak a családtagjaiknak), viszont akkor mindkettőt bukom, hiszen mindkettő azonos szinten áll, és nyilván van egy csomó családtagjuk, rokonuk, ismerősük. És semmi szükség nem volt rá, hogy felajánljanak bármit is, hiszen így is, úgy is ott vagyok, és teszem a dolgom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (10)
    2014-11-16  08:41
  4. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. november 16. 08:4110.

    Nem azt mondom en , hogy Te hazudsz : en arra celzok, hogy a "kozepfelettes" kismiska allast igerget csak igy "szoban"...valoszinuleg kecsegtet vele, hogy huzzal bele a munkaba..
    Azt az uresendo  helyet, a mai vilagban , az igergetod felettese mar megigerte rokonnak, vagy joismerosnek...es az a donto szemely, aki tenylegesen fel fog venni valakit erre a helyre , azt is meg fogja keresni valaki a csaladjabol, vagy a barati korebol... es oda fogja adni azt az uresendo  helyet....


     

    előzmény:
    Filemon (9)
    2014-11-16  08:25
  5. 2014. november 16. 08:259.

    Most nem tudom, ebből azt is leszűrjem-e, hogy szerinted hazudok, de ezzel a részével inkább nem is foglalkozom. Franciaországból vajmi keveset tudhatsz az én, személyes helyzetemről, de még a hazai viszonyokról is.


    Természetesen nem engedhetem meg magamnak, hogy két szék közé essek, ha megengedhetném, egy pillanatig sem hezitálnék a dolgon.


    Itt sem az emberekről szól a közfogi program, hanem arról, hogy minél kevesebben lébecoljanak az utcán, minél kevesebb segélyt kelljen szétosztani csak úgy, és az állami cégek fele pénzért elvégeztethessék ugyanazt a munkát, amiért egy közalk.-nak többet kéne fizetni.


    A helyzet az, hogy itt vagyok most már több, mint 1,5 éve, és 65 ezerért ugyanúgy teperek minden nap, mintha 650 ezret keresnék, és ezt látják, és méltányolják. Ezért ajánlgatják nekem a helyeket. Végre találtam egy munkát, aminek minden percét élvezem, nem gyomorgörccsel megyek reggel, nem akarok átfutni az utca túloldalára, ha találkozom egy kollégával, vagy a főnökömmel. Szeretem a munkát, és szeretem, becsülöm azokat az embereket, akikkel együtt dolgozom. Ezt kéne lecserélnem valamire, amitől feláll a szőr a hátamon. Úgy, hogy 7 hónap múlva a szeretett helyen is megkapom ugyanazokat a feltételeket, ugyanúgy határozatlan munkaszerződéssel. Valahol érthető, hogy elgondolkodom, nem? Még akkor is, ha papírforma szerint hasra kéne esnem mindentől, amit kínálnak, legyen az bármily szar, mert én vagyok az évek óta munkáért kuncsorgó nyomorék, akinek minden alamizsna számít. (Igaz is ez az utolsó mondat, csak a kép árnyaltabb, ha meg is éli az ember.)


    Egyébként, ha felvesznek, kb. 15-20 ezerrel lenne több a bérem, mint most. Meg hát a biztonság, hogy ez már egy rendes állás, amiben évek óta nem volt részem. Nem elvetendő, de talán nem is ellenállhatatlan az ajánlat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (7)
    2014-11-16  07:58
  6. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. november 16. 08:098.

    belegondolni, hogy nap, mint nap olyasmit csinálok, ami untat, amihez semmi kedvem, és a munkatársakkal sem tudok egy jót még beszélgetni sem...


    Na ez a problema: nem akarasnak nyoges a vege


     

    előzmény:
    Filemon (6)
    2014-11-16  07:29
  7. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. november 16. 07:587.

    (erre az ajánlatra most kell választ adnom)


    Utanadolvastam.
    Gonoszul azt valaszolnam, hogy mar nehogy a nyul loje le a vadaszt.... futni kell egy vallalatnak a "kozfogi" munkas utan ? Nehezen hiszem el, hogy ajanlgatja a szabad helyeket egy vallalat. Ezek a munkak nem azert lesznek finanszirozva , hogy minel tobb munkanelkuli kapjon egy lehelletnyi lehetoseget arra , hogy dolgozzon ?
             Itt /Franciaorszag/ ugy tortenik az ilyen helyek betoltese, hogy sorbanallas kormotragva...
    Itt az ilyen program , munkanelkulieket valoeletbe visszarangato , allam altal finanszirozott , egyreszt alamizsna , masreszt politikai befektetes. A programokra epitett statisztika  lobogtatva lesz a valasztasok alatt..Egy pillanatig sem hiszi itt senki, hogy az ilyen program az emberekrol szol..
    Az allam a vallalatok segget nyalja, hogy kedvezmenyekert felvegyen immel-ammal inadaptalt egyeneket, akik tobbsegukben csak immel-ammal dolgoznak, mert a segely tobb, mint a ber . A vallalat varja, hogy mikor jar le a munkaviszonya a felvett munkaeronek, hogy ujabb program ujabb elonyeit elvezhesse...Itt meg van szabva az is, az allam altal, hogy egy munkanelkulinek hany dobasa van...mert 3 millio ember ker/keres munkat..itt nem lehet azt jatszani, hogy ez nem tetszik, az jobban tetszik.



    Latom, hogy evek ota munkaert/segelyert szaladgalsz, rosszul elsz, a munkanelkulisegbol ki szeretnel torni.... Szorult helyzetben megengedheti-e valaki, aki evek ota munkanelkuli,  Magyarorszagon, hogy "jobban kedvel" egy keresesi lehetoseget egy vegre megkapott masiktol


    Gondolkozz azon, hogy ket pad kozott a foldreesest megengedheted-e magadnak , vagy sem.


     

    előzmény:
    Filemon (3)
    2014-11-16  06:46
  8. 2014. november 16. 07:296.

    Sokszoros túljelentkezés. Külsőst nem is vesznek fel, hanem a már bent lévőkből töltögetik a nagy ritkán megüresedő helyeket. Nagy dolog, hogy erre a pozícióra pl. engem, mint közfogist kértek fel. De felkértek már arra a másikra is, amit szeretnék, csak onnan később megy nyugdíjba a kolléganő.


    Az a középvezető, akinek most dolgozom, már kb. fél éve közzé tette (vezetői és dolgozói szinten is), hogy számít rám, ha eljön az ideje. Erre most jön a másik, hogy neki is kellenék, és ő előbb tudna felvenni. De, ha most nemet mondok, és mégsem lesz 2016-ig közf., akkor mehetek az utcára.


    Ha igent mondok, és 2015. szept.-ig sem lesz, akkor is mehetek az utcára.


    Ha igent mondok, és kitart a közf. 2016 tavaszig, akkor nézhetem, hogy más ül az általam áhított székbe, én meg nyugdíjaskoromig végezhetem ezt az uncsi munkát, kevésbé kellemes közegben.


    Tudom, hogy az ésszerűség azt diktálja, hogy gyorsan bólintsak rá arra, ami előbb bekövetkezhet. Csak belegondolni, hogy nap, mint nap olyasmit csinálok, ami untat, amihez semmi kedvem, és a munkatársakkal sem tudok egy jót még beszélgetni sem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (4)
    2014-11-16  07:07
  9. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. november 16. 07:085.

    Nem igen ismerem, csak sejtem, mi lehet ez a munkalehetoseg. Szeretnek feltenni egy kerdest : tuljelentkezes van ezekre az allasokra ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (4)
    2014-11-16  07:07
  10. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. november 16. 07:074.

    Nem igen ismerem, csak sejtem, mi lehet ez a minkalehetoseg. Szeretnek feltenni egy kerdest : tuljelentkezes van ezekre az allasokra ?

    előzmény:
    Filemon (3)
    2014-11-16  06:46
  11. 2014. november 16. 06:463.

    Senki? Sejtettem, hogy egy jósnőt célszerűbb lett volna megkérdezni...


    Felvennének 2015.-től egy másik pozícióba (erre az ajánlatra most kell választ adnom), de én azt jobban szeretném, ami 2016-tól lenne. Kb. 7 hónap az eltérés. Ha nem tart addig (akár 2015-ig) a közfogi, akkor egyiket sem kaphatom meg.


    Utólag helyezkedés nem lehetséges, mert aki előbb felvenne, az nem fog visszaengedni 7 hónap múlva (sőt soha) a másik helyre. Egy cég, de homlokegyenest más munka. A feltételek (munkaidő, bér, béren kívüli juttatások) ugyanazok, csak a munka, és a munkatársak, középvezetés nem. Úgy érzem, az életemet hosszú távon befolyásolja majd ez a döntés, és egyelőre tanácstalan vagyok.

    előzmény:
    Filemon (1)
    2014-11-15  06:39
  12. 2014. november 15. 06:452.

    Csak, hogy előrébb jöjjön, bár nem tudom, ebben az új rendszerben így működik-e. Még nem nyitottam topikot, mióta megváltozott az NLC.

    előzmény:
    Filemon (1)
    2014-11-15  06:39

Címlap

top