Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Virtuózok az M1 műsorán

V eszeva
Létrehozva: 2014. október 24. 21:24

"A Virtuózok egy egyedülálló, formabontó komolyzenei tehetségkutató műsor. A többi, televízióban sugárzott tehetségkutató showműsorral ellentétben ugyanis itt kizárólag a klasszikus zenei képzettség és tehetség számít. A Virtuózok műsorkészítő csapata azokat a fiatalokat próbálja felkutatni, akik kiválóan játszanak a klasszikus zenei hangszerek valamelyikén, vagy klasszikus énekben nyújtanak kiemelkedő teljesítményt.


A versenyzők a műsorban klasszikus zeneműveket adnak elő. A versenyzők teljesítményét nemzetközi szinten is elismert szakmai kiválóságokból álló öttagú zsűri értékeli.


A Virtuózok csapatának alapvető célja a tehetségkutatás mellett az, hogy minél szélesebb körben ismertesse és szerettesse meg a klasszikus zenét a nézőkkel. Ehhez sajátos eszközöket használ, hiszen nem csak klasszikus zenei darabokat, hanem szimfonikus zenekarra írott filmzenéket, és a crossover műfaját is alkalmazza. Szeretnénk, ha a komolyzenei dallamok utat találnának minden egyes néző szívéhez."


Péntekenként 20.20-tól látható.

  1. 2014. november 29. 22:2530.

    Be kell vallanom, nekem Pavlovits Dávid gitárművész volt a legnagyobb élményem a pénteki adásban.


    Bár utálom és erőltetettnek érzem a "kis színes" betéteket két műsorszám között, mégis ott tűnt fel nekem a gitáros fiú tanára.


    Rákerestem, és meghallgattam a youtube-on a játékát, riportokat vele, szóval nagyon tetszik!


    http://www.pavlovits.com/hu

  2. 2014. november 29. 20:3129.

    Tkp. nem is érdemes azon vitatkozni, hogy ki jutott volna tovább miszerintünk, ki nem, hogy döntött a zsűri...


    Akik már képernyőre kerültek, az összes elődöntős olyan magas színvonalú produkciót mutatott, hogy teljesen mindegy, mi a verseny eredménye.


    A lényeg, hogy abban a ritka örömben volt (és lesz) részünk, hogy kiváló, tehetséges fiatalokat láthattunk és hallhattunk.


    Megnyugtató, hogy ilyenek is vannak, akik hosszú éveken át gyakorolnak, hogy eljussanak egy ilyen magas szintre. Nem olcsó "tehetség"-kutató bulvárműsorokban mérik össze, ki tudja jobban riszálni.


    Persze a bulvárkörnyezet (díszlet, zavaró mozgó akármik a háttérben) itt sem marad el, köszönhetően a rendező butaságának. Jó lenne, ha Koós György egyszer elmenne egy koncertre a Zeneakadémiára vagy a MŰPA-ba, láthatná, hogy mindenféle show-effect nélkül is hat a klasszikus zene.


     

  3. 2014. november 29. 17:5028.

    Utolag tudom csak a musort nezni.


    Most sem volt konnyu a zsurinek donteni, nagyon szep eloadasokat lattunk.


    A velemenyem nem teljesen egyezik a dontessel, de csak mint laikus allithatok mas sorrenden.


    A 3 zongorista kozul  nalam az elso Roland lenne, bar Ivett fantasztikusan jatszott. Lehet, hogy a darab valasztasa is szamit, sot biztos is. A fiatalember jateka nalam "robbant".


    Az enekesek kozul is inkabb a Miroslavot juttattam volna tovabb, hihetetlen ahogy enekel, mikozben beszelni nem tud folyamatosan. A Daninak is nagyon jo hangja van, el is jatsza amit enekel.


    A harmonikas fiu tovabbjutasaval egyetertek. Nagyon erdekes  zenekarral egyutt ez a hangszert, jo volt hallgatni.


    A tobbiek eloadasa is figyelemremelto, igazi tehetsegek, kivanom mindegyikuknek, hogy legyen meg lehetoseguk tehetseguket megmutatni.


    Varom a dontot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299177 (27)
    2014-11-29  13:51
  4. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2014. november 29. 13:5127.

    Vélemény?


    A zongorista lány 1. helye már jó előre el lett döntve, az pillanatra sem ingott meg.


    A harmonikás fiú szenzációs, hihetetlen, amit tud a hangszerén, nagyon drukkoltam neki. Teljesen új oldalról mutatta be ezt a csodás - és mellőzött - régi, népi hangszert.


    A két énekes fiú közül én lehet, a dadogós srácot választom. Úgy gondolom, nem merték felvállalni, hogy ő menjen tovább.


    Kétségtelen, hogy a Foki D. reprezentatívabb jelenség, jó színészi adottságokkal, de ez minden érdeme.


    Jó volt még a gitáros fiú is, szerintem. Kíváncsi leszek a közönség választására is.

    előzmény:
    V eszeva (26)
    2014-11-28  20:12
  5. 2014. november 28. 20:1226.

     


    Mindjárt kezdődik!


     

    előzmény:
    V eszeva (1)
    2014-10-24  21:24
  6. 2014. november 23. 14:4325.

     


    Én is Misit és Zolit juttattam volna tovább, harmadiknak pedig Ádámot, a furulyás fiút. Vagy a nagybőgőst. Vagy inkább a gitárost. Esetleg a csellistát... Vagy, vagy, vagy...  Szinte mindenkit.


    Eddig nem is drukkoltam senkinek, teljesen elfeledkeztem róla, hogy ez egy verseny. Egyszerűen csak élveztem az egészet. A műsort és a légkörét egyaránt.


    A már többször megdicsért zsűritagokhoz tegnap felzárkózott a többi felnőtt is: nagyon kedvesen fogadta a a zenekar az ifjú "kollégákat".



    Hogy ne csak ömlengjek, én bizony soknak találtam a cumis kislány mutogatását, szinte minden vágókép róla szólt. Aranyos, kétség kívül tehetséges, de annyira nem vagyok elájulva tőle, amennyire a ... rendező? operatőr? csuda tudja, ki a képünkbe tolta a "cukiságát". Nálam az ellenkező hatást érte el, talán a hamis hangjait meg se hallottam volna, ha nem lesz kicsit elegem belőle, mire játszani kezdett.



    Nem tetszettek a sztárvendégek sem. Remek muzsikusok, és szellemes feldolgozásaik vannak, de ez a tegnapi műsorból nem derült ki. Valahogy kilógtak az egészből, és szerintem a gyerekekkel se tudtak mit kezdeni, nem találták meg velük a hangot.


     

    előzmény:
    utazo (24)
    2014-11-23  09:26
  7. 2014. november 23. 09:2624.

    Igen, figyeltem az oldalt, s meg  is neztem tegnap delutan.


    Misi es Zoli igazan megerdemelten kerult a dontobe, a tobbiek is szinte kivetel nelkul bekerulhettek volna.


    A nagybogos fiu szinten remek volt.


    A gitart altalaban a konnyuzenehez kapcsolja ossze mindenki, most lathattuk, hogy mit lehet kihozni meg ebbol a hangszerbol. Nekem nagyon tetszett.


    Minden resztvevonek, felkeszito tanarjanak es a szuloknek  is csak gratulalni lehet. Biztos vagyok benne, ha tovabb folytatjak zenei tanulmanyaikat par ev mulva ismet fogunk hallani roluk, a sikereikrol.


    A zsuri is megerdemel nehany elismero szot, mert egyetlen egy rossz szot nem mondtak senkinek, ami negativumot mondtak azt is joszandekkal, biztatas mellett.


    A tobbi tehetsegkutato musor zsuritagjai tanulhatna toluk.Igaz ok igazi mesteremberek abban, amit kepviselnek, s van bennuk emberseg. Bar itt a resztvevok is tulszarnyaljak tehetsegukkel a konnyuzenei verseny resztvevoit - tisztelet a kivetelnek.


     

    előzmény:
    kávé23 (23)
    2014-11-23  09:07
  8. 2014. november 23. 09:0723.

    Már most is nézhető, én tegnap este néztem meg.


    Linket lásd lejjebb.

    előzmény:
    utazo (21)
    2014-11-22  13:56
  9. 2014. november 22. 23:1022.

    Én is szeretem ezt a műsort. Élvezet nagyon helyes és kifejezetten tehetséges gyerekeket látni, hallgatni. Külön dicséret a zsűrinek, akik műsorról műsorra bizonyítják, hogy lehet kedvesen, intelligensen, nagyképűsködés nélkül, pusztán szakértelemmel ítélkezni. 


    Boros Misi és Kiss Zoltán számomra is egyértelmű továbbjutói a legutóbbi fordulónak.

    előzmény:
    V eszeva (1)
    2014-10-24  21:24
  10. 2014. november 22. 13:5621.

    Szia


    Meg nem lattam, csak utolag tudom nezni, remelem hetfon mar nezheto lesz, nagyon varom.


    A zsurinek eddig minden adasban nehez volt donteni, hihetetlen milyen tehetseges gyerekek, fiatalok vannak.


    Igazi elmeny nezni hetrol-hetre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299177 (19)
    2014-11-22  12:33
  11. 2014. november 22. 13:5120.

    Boros Misinek már régóta híre van! Rengeteg versenyt nyert, nagy jövő előtt áll ez a kisfiú.


    Kiss Zoltán is teljesen megérdemelten jutott tovább, nagyszerű hegedűs, már most egész kimagasló.


    Persze mindegyik remek zenész volt, és nemcsak aki bejutott a döntőbe, sok közülük megérdemelte volna, hogy továbbjusson. A hárfás kislányt nem akarom bántani, nagyon aranyos, de ő egész biztos csak az egyik zsűritag nagyfokú hárfaimádatának köszönhetően került tovább.


    A nagybőgős fiú, aki Bach Badinerie-tételét adta elő, sokkal inkább megérdemelte volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299177 (19)
    2014-11-22  12:33
  12. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2014. november 22. 12:3319.

    Sziasztok!


    Láttátok az esti adást?


    Az a kis zongorista fiú egy csoda!!


    Ezúttal a zsűri véleménye teljesen egybeesett az enyémmel, örülök, hogy ők jutottak tovább.

  13. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2014. november 11. 18:4318.

    Köszönöm, megnézem


     A zongoristákkal semmi baj nincs, ezt a zsűri is tudja, amiért nem jutottak tovább, annak szerintem az az oka, hogy számukra (és a hegedűsöknek is!) sokkal több versenyzési, szereplési, megmérettetési lehetőség, van, mint pl. a fafúvósok számára.


    Ha rajtam múlik, az oboás lány és a barokk furulyás fiú is továbbmegy, és mellőzöm a hegedű-virtuóz fiút.

    előzmény:
    V eszeva (17)
    2014-11-11  18:26
  14. 2014. november 11. 18:2617.

    Én nagyon furcsállom, hogy a két zongorista nem jutott tovább. Fantasztikusan tehetségesek és valódi virtuóz produkciót mutattak.


    Nem sokat fog érni nélkülük a döntő.


    Ez Szilasi Dávid:


    https://www.youtube.com/watch?v=d6knh7xy-uk


    1:57-nél kezdődik


     


    És ez Magyar Valentin:


    https://www.youtube.com/watch?v=5v9CLHWa9Hw


    1:50-nél kezdődik


     

  15. 2014. november 11. 18:1516.

    Itt lehet visszanézni:


    http://www.mediaklikk.hu/musor/virtuozok/


    Ez az, ami a tévében elhangzott, de van valahol belepofázás nélküli felvétel is, ahol a versenyzők végigjátsszák a produkciót - keresem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299177 (13)
    2014-11-10  18:04
  16. 2014. november 11. 18:0315.

    Ja, a nézettség, a Főisten!


    Legalább ne nevezd ranglistának! Se rangot, se minőséget nem képvisel az x-faktor, celebizé és hasonló társaik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (14)
    2014-11-10  23:00
  17. Torolt_felhasznalo_178203
    Torolt_felhasznalo_178203
    2014. november 10. 23:0014.

    Rajongója vagyok én is a műsornak, de lássuk be...! Egy kereskedelmi TV ilyent nem tudna megengedni magának. Az a nézettség, amit egy ilyen műsor produkál, meg sem közelíti a Való világ, Sztárban sztár, vagy az X-faktor típusú műsorok nézettségét, és ez egyenlő lenne e csőddel.


    Sajnos itt tart a társadalom kultúra iránti igénye, de nem biztos, hogy ezért kizárólag az egyszerű embereket kell okolni.


    Hivatalos nézettségi ranglista a 44. héten:


    1. X-FAKTOR RTL KLUB 1 318 161


    2. CELEB VAGYOK, MENTS KI INNEN! RTL KLUB 1 277 356


    3. BARÁTOK KÖZT RTL KLUB 1 170 449


    4. TÉNYEK TV2 1 161 616


    5. RISING STAR TV2 1 150 185


    6. HÍRADÓ RTL KLUB 1 145 288


    7. ÉJJEL-NAPPAL BUDAPEST RTL KLUB 934 112


    8. JÓBAN ROSSZBAN TV2 880 293


    9. TAXI RTL KLUB 875 163


     


    10. BUMM! TV2 768 151

    előzmény:
    Ha-hópihe (11)
    2014-11-03  10:27
  18. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2014. november 10. 18:0413.

    Néztem a pénteki adást.


    A hárfás lánynak és a klarinétos fiúnak drukkoltam, /továbbjutottak/ de a többi is figyelemreméltó teljesítményt produkált.


    Sajnos, az első és a harmadik adást nem láttam.


    Várom a folytatást.

    előzmény:
    V eszeva (1)
    2014-10-24  21:24
  19. 2014. november 9. 16:1212.

    Végre nemcsak dzsungelcelebeket, megasztáros fenékriszálókat és x-faktoros libákat lehet látni, hanem valóban értékes és figyelemre méltó teljesítményt.


    Ezek a gyerekek elképesztően tehetségesek, a legtöbbje már most kész művész!

  20. 2014. november 3. 10:2711.

    Sziasztok!


     


    Csatlakozom! Én is imádom ezt a műsort, sikerült mindhárom kategóriát végignéznem. Nekem szerencsém van, mert a TV 3 napig visszajátszhatós, legalábbis bizonyos csatornák, de szerencsére az M1 is, így máskor is meg tudom nézni, ha nem megfelelő az időpont. 


    Nagyon tetszik a zsűri hozzáállása, érdekes, hogy senki nem beszél szlengül, senki nem pakolja ki a takargatnivalóit, nem viháncolnak, nem alázzák meg a versenyzőket, még akiket nem juttatnak is tovább, még azoknak is szépen hozzák a tudtukra, hogy mi az oka a dolognak. Üdítő az ilyen műsor! Remélem egyre több lesz belőle!

  21. 2014. október 26. 19:4310.

    Gerdamama koszi, hogy betetted hol lehet visszanezni.


    Mindket kategoriaban nagyon sok tehetseges gyerek van. Igazan elvezetes musorok voltak. Figyelni fogom a tovabbiakat is.

    előzmény:
    gerdamama (7)
    2014-10-26  08:46
  22. 2014. október 26. 19:259.

    Köszi, pont én is ezt akartam feltenni.

    előzmény:
    gerdamama (7)
    2014-10-26  08:46
  23. 2014. október 26. 08:558.

    előzmény:
    gerdamama (7)
    2014-10-26  08:46
  24. 2014. október 26. 08:467.

    Tessék parancsolni!


    http://www.mediaklikk.hu/musor/virtuozok/


     


    Egy rövidke OTP-s reklámmal indul, amit sajnos végig kell nézni, mert ha lekapcsolod, újra azzal indul.
    Utána ott az egész adás, zsűristől, mindenestől.

    előzmény:
    ÁgicaT (6)
    2014-10-26  08:34

Címlap

top