Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

London Stúdió fizetések

Torolt_felhasznalo_818516
Torolt_felhasznalo_818516
Létrehozva: 2014. október 24. 12:36

Kedves Fórumozó Nyelvtanárok!


 


Érdeklődnék, van-e valaki rajtam kívül Budapesten, aki nem kapta még meg a szeptemberi órái után a fizetését a London Stúdió nyelviskolában. 


Nagyon zavar, hogy a megírt szerződésben csak az én kötelezettségeim vannak felsorolva, de hogy ők mikor kötelesek fizetni, arról semmi.


Kérlek, ha tudtok hozzászólni érdemben, várom a véleményeket, tapasztalatokat!


 


Köszönöm!

  1. Torolt_felhasznalo_818516
    Torolt_felhasznalo_818516
    2014. október 25. 16:276.

    Köszi szépen. Akkor hogyan tudok törölni itt egy topicot?


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (5)
    2014-10-25  14:59
  2. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2014. október 25. 14:595.

    caline: lehet, hogy az alkalmazottainak pontosan fizret, de a beszállítóknál hosszabb határidőket is megállapíthat, ill késhet is a számlákkal. Volt olyan cég is, aki rendszerint formai okok miatt visszapattintotta a számlákat, de mindenki tudta, h csak időt akar húzni.


    De simán lehet az is, h nem a cég a hunyó. Sajnos a Londonnak nem erőssége, h a tanárai felé kommunikáljon, pedig fontos lenne. (Viszont az óradíjai elég jók, és nekem elég jó tanfolyamokat szoktak adni+ tök jó könyvtáruk van, és pár éve még elég jó képzéseket is tartottak időnként - még mindig viszonylag jó a hírük, és ezért jobb óradíjakat tud elérni, mert minőséget nyújt).


    Mindenképpen szerintem hívd fel az adminisztrátort (nem írom ki a nevét), ill. beszélj a céges tanfolyam szekcióvezetőjével.


    Az nagyon fontos, hogy először ne a cégnél érdeklődj, mert ezzel lejáratod a Londont. Most elég kiélezett verseny van, és ha a cégek felé az az üzenet megy, h a London bajban van, v. nem fizet, akkor sok tanfolyamtól esik el (igen, tudom, ezt nekik kéne megelőzni, de te sem jársz jól, ha pl. tömeges tanfolyamfelmondás miatt esetleg csődbe megy - akkor tuti nem látsz pénzt). Szóval csak okosan. Ezért sem javaslom a jövőben, h nyilvános fórumon topikot nyiss.


    Ne érts félre, teljesen természetes és normális elvárás, hogy a munkád után pénzt várj, és ezért ne kelljen könyörögni, meg neked kilincselni - de sajna a nyelvtanítási piac most elég vacak, nagyon rosszak a körülmények, és a késések, nem fizetések sajna gyakoriak.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (4)
    2014-10-24  19:50
  3. Torolt_felhasznalo_818516
    Torolt_felhasznalo_818516
    2014. október 24. 19:504.

    Köszi szépen. Nekem céges tanfolyamaim vannak. Az a cég a saját dolgozóinak mindig napra pontosan hó elején fizet, ezért csodálkozom, hol tud 25 napot csúszni ez az egész dolog -hogy a cégtől hozzám eljusson a fizu...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (3)
    2014-10-24  16:46
  4. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2014. október 24. 16:463.

    caline: én is nyelviskolákban tanítok, többek közt a Londonban is. Teljesen felesleges a fórumon kérdezni - kérdezd meg az adminisztrátortól.


    Nem tudom, lakossági v. céges tanfolyamaid vannak, de a cégeknél a fizetési határidő tekintetében elég nagy a szórás - van pl. aki a beszállítóinak 60-90 napra fizet. Gondolom észrevetted,hogy tanfolyamonként kötik veled a szerződéseket, minden tanfolyamra külön, ill. cégeknél időszakonként - minden szerződésben más fizetési határidő szerepel - érdemes ezt előre tisztázni, akkor nem ér meglepetés.


    A lakossági tanfolyamoknál akkor szoktak csúszások lenni, ha


    1) pontatlanul adtad le az adminisztrációt


    2) a tanfolyam résztvevői részletben fizettek, v. később fizettek.


    Egyébként igen, ők is szoktak csúszni (más nyelviskola is, de vannak olyanok is, akik pontosan fizetnek), ilyenkor hívogatni kell őket.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2014-10-24  12:36
  5. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2014. október 24. 16:402.

    Biztosan van egy Megbízó vállalja, hogy....rész a szerződésben. 


     


    Aláírtad már? 


     


    Én nagyon nem szeretem, amikor reklamálnak, hogy XY miért egy fórumon kérdezi meg eztésezt, de ez tényleg az a téma, amikor kizárólag a megbízóval tudsz érdemben tárgyalni erről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2014-10-24  12:36

Címlap

top