Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem leszek vezető

Tulipán1
Létrehozva: 2014. szeptember 24. 11:40

Sziasztok! Már több mint 10 éve dolgozom multinacionális/nagyvállalati közegben, pénzügyi munkát végzem. Békésen elvagyok avval amit csinálok, de azt is látom, hogy lassan kiöregszem belőle, mert az átlag életkor inkább a 20-as mint a 40-es felé hajlik. Mindenki csodálkozik, hogy miért nem akarok csapatvezető/középvezetői pozíciók felé menetelni ebből, ennyi év tapasztalat után az lenne a logikus valóban, ám én ezt másképp élem meg, és nem vágyom vezetői babérokra. Mivel lassan időszerű lenne nálunk a gyermekvállalás is, egyre inkább az is eszembe jut, hogy az eddigi munkáim elég sok túlórával jártak, és a vezetőknél ez még durvábbnak tűnik, én pedig szeretném afelé terelni az életemet, hogy inkább a napi 8 óra munka után tényleg a családomé lehessek.


Igazából azok hozzászólásait várnám leginkább, akik esetleg anno vagy most hasonló helyzetben járnak vagy jártak, és milyen lehetőségeket látnak arra, hogy 40 körül/felett továbbra is szimpla alkalmazotti szinten multinál dolgozzanak vagy ha váltani kényszerültek, akkor miként tették.


 

  1. 2014. szeptember 25. 20:2010.

    Pont azert meseltem el Neki, mert az ember allando dontesek elott all, es mar a TI indito szovege is arra utal, hogy mi lesz ha kihagyom/kihagynam.


    Mit tegyek a dontes helyett .ami engem illett en 30 eves koromban dontottem hogy igen es 40 evesen dontottem hogy itt az befejezve a vezetoi szerepet most  valtok es epitek egy uj lehetoseget. Termeszetesen az elozmenyek alatt szerzett ismeret nagymertekben meghatarozta a valtas iranyat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (8)
    2014-09-24  22:16
  2. 2014. szeptember 25. 10:559.

    Valóban passzív is vagyok ilyen téren :-) öreg koromig boldogan el lennék ilyen munkakörben, csak látom, hogy ahogy öregszem, úgy kerülök ki a "célcsoportból". Állami szektor irányába már próbálkoztam, de az egyik interjún konkrétan ki is mondták, hogy számukra nem előny, hogy eddig csak multis cégeknél voltam. Na és emellett szeretnék olyan dolgot/dolgokat kitanulni, amivel ha idősebb koromban esetleg munkanélkülivé válok, akkor kihúzhat a slamasztikából. Pl. elkezdtem varrogatni, és nagyon tetszik a foltvarrás, most ilyen tanfolyamokat is néztem ki a neten, de sajnos időben egyelőre úgy tűnik, hogy nem sikerül összeegyeztetni a munkámmal.:-(


    Megkérdezhetem, hogy Te mivel foglalkozol?:-) Nagyon kihangsúlyoztad, hogy még sose volt munkahelyed. Gondolom akkor vállalkozóként dolgozol ugye? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (7)
    2014-09-24  22:13
  3. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 24. 22:168.

    Ez mind nagyszerű, de a kérdező épp azt ecseteli, hogy ő meg egyáltalán nem ilyen, mint te.

    előzmény:
    terdszelikatica (6)
    2014-09-24  20:26
  4. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 24. 22:137.

    Akkor meg váltsál szektort - multi helyett kis- vagy közepes vállalkozásban helyezkedj el! Bár lehet, hogy akkor a bérigényeből is le kell adnod, de ez több mindentől függ, leginkább, hogy a mostani képességeid közül mikre lehet szükség az új helyen, pl. nyelvtudás, pénzügyi ismeretek (még ha nem is pont egy kisvállalkozás pénzügyeihez szoktál, de még jól jöhet). Ezeken a helyeken direkt örülnek neki, ha nem vágysz előléptetésre, mivel esetleg nincsenek meg a "lépcsőfokok"...


    Vállalkozók pl. a személyes pénzügyi tanácsadók is egyes cégeknél, bár kétségkívül van ennek egy ügynöki munka jellege, ami nem mindenkinek fekszik.


    Vagy menjél állami szektorba - a bürokráciában hosszú évtizedeket lehúzhatsz egy munkakörben, és most még talán életpálya-modelled is lesz!


    Mindenesetre elég passzívnak tűnsz valóban (így látszik a hsz-edből, hogy nem igazán töröd az agyad) - ennél azért talán aktívabb lehetnél, mert könnyebb másik munkahelyet keresni, amíg még van munkád! (én már csak tudom, mert nekem sose volt :D)

    előzmény:
    Tulipán1 (5)
    2014-09-24  14:07
  5. 2014. szeptember 24. 20:266.

    En fiatalabb koromban lettem vezeto /intezmeny / . Elso nagyon okos fonokom azt mondta O elmegy Svajcba az en intezmenyem /amiben dolgoztam/ egyesulni fog az O altal vezetett intezmennyel es szeretne, ha megpalyaznam es a ket egyesitett intezmeny felmeno szarba kerulne. Aludtam ra harom napot es megirtam a palyazatomat .


     Megnyertem es elveztem is a kihivasokat . Igazabol kovettem elso fonokom modszeret .


    Tudomasul vettem hogy egy munkahelyen kulonbozo tipusu alvazatok es kulonbozo tipusu kepzettsegu, innovacios hajlamu dolgozok vannak. Ha belegondolok mindenkire tudtam epiteni es akit lehetett tarsintezmenyeknek kulfoldre is kiajanlottam. Tobben ott is maradtak es remek kapcsolatot tartottak velunk a volt "anyaintezmennyel " Igazabol nagyon magas az AQ-m es kedvelem a kihivasokat  annak tudataban hogy zeam jatekos vagyok .


    '0 eveig csinaltam amikor azt mondtam ezt is kiprobaltuk most valtani kellene es valtottam.

    előzmény:
    Tulipán1 (1)
    2014-09-24  11:40
  6. 2014. szeptember 24. 14:075.

    Kedves Frida29, vállalkozóként még nem tudom elképzelni magam. Ehhez kellene valami jó ügy/ötlet, és hát nincs ebben tapasztalatunk, sajnos a környezetem se az a vállalkozó szellemű :-) hogy erről közösen ötleteljünk. És lennék én öregkoromig is alkalmazott, abszolút nem zavarna sőt!!! :-) Csak azt látom, hogy ezen a szinten a legtöbb cég 20-30 éves embereket alkalmaz, és szeretnék még előre gondolkodni, hogy ha a multiknak kvázi már nem kellek, akkor milyen alternatíváim lehetnek. A gyerek projekten eddig nem sokat gondolkodtunk a párommal, kettecskén is boldogok voltunk/vagyunk, az utóbbi években kezdtünk inkább foglalkozni avval hogy gyarapodhatna a család. Nem tűztünk ki konkrét határidőt, ezt már tényleg csak a természetre/sorsra/Jóistenre bízzuk.:-) Persze azért teszünk is ezt-azt érte.:-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (4)
    2014-09-24  13:20
  7. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 24. 13:204.

    Mondjuk pont a kényelem ellentéte... de attól még alternatíva... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (3)
    2014-09-24  13:19
  8. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 24. 13:193.

    Vagy próbálj meg vállalkozni, és akkor csak a saját magad főnöke lehetsz! Ez is egy megoldás...

    előzmény:
    Tulipán1 (1)
    2014-09-24  11:40
  9. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 24. 13:172.

    Mi az, hogy lassan időszerűvé válik a gyerekvállalás?


    Időszerűvé válik, vagy sem?


    Biztosan akarsz gyereket? Mert mintha inkább csak dolgozni szeretnél tovább... persze kizárólag kényelmesen - amit mondjuk meg tudok érteni valahol.


    Ha másik munkahelyet keresel, és egy kicsit más területen helyezkedsz el (mondjuk ha eddig biztosítási vonalon mozogtál, akkor mostantól részvényekben utazol, vagy hasonló váltásra gondolok...), akkor simán lejjebb kezdesz a ranglétrán az új munkakörben, akkor egy-két évig tutira nem kell félned attól, hogy előléptetnek.

    előzmény:
    Tulipán1 (1)
    2014-09-24  11:40

Címlap

top