Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Részmunkaidő-lehetetlen?

olajbogyo11
Létrehozva: 2014. szeptember 8. 17:02
Sziasztok!


Nagyjából tényleg lehetetlen részmunkaidős munkát találni manapság(4-6 óra,esetleg otthon végezhető)?
Tesóméknál 3 gyerkőc van,most menne vissza a munka világába,de egyenlőre csak részmunkaidőt tudna vállalni.
Van diplomája,angol tudása,szakmai tapasztalata,mégsem talál semmit sem.
Nem nagy,világmegváltó feladatokra vár,az se lenne baj,ha nem szükséges hozzá diploma stb.mégis szinte semmit sem talál..
Tényleg ennyire lehetetlen?
  1. 2014. november 9. 19:5912.

    Sziasztok! Én egyedül nevelem a 5 éves kislányomat (aki egy valóságos tündér ) De nem nagyon sikerül kijönnöm egy fizetésból, így most egy irodában dolgozom titkárnői részmunkaidőben. De ez sok idő, ezért kerestem más lehetőségeket (amiket nem nagyon találtam) ameddig a barátnőm nem ajánlott egy weboldalt ahol ingyen webshop tudok nyítni és az otthon készített sálakat, meg ékszereket próbálom eladni rajta. De még az egyéni vállalkozóit kell még megcsinálni, de az is pénz. Szóval remélem sikerül.


     


    Na de végül azért regéltem itt ennyit, hogyha valaki társulna velem, vagy lát benne fantáziát, szóljon és össze kalibrálhatunk valamit.

  2. Torolt_felhasznalo_737062
    Torolt_felhasznalo_737062
    2014. szeptember 25. 11:3611.

    Nagyon nehéz részmunkaidős állást találni. 


    Javaslom ennek a honlapnak a nézegetését és igen, népszerűsítését (nekem semmi érdekem nem fűződik hozzá, nonprofit vállalat): jól-lét.


    http://jol-let.com/

  3. 2014. szeptember 24. 16:3410.

    A francba! Nem jön össze!!!!http://13.kerulet.ittlakunk.hu/suli-ovi/140924/an goltanart-keres-futar-utcai-iskola


     

    előzmény:
    totyogoka (9)
    2014-09-24  16:32
  4. 2014. szeptember 24. 16:329.

    Hátha sikerül segítenem valakinek:http://13.kerulet.ittlakunk.hu/suli-ovi/140924/an goltanart-keres-futar-utcai-iskola


     

    előzmény:
    olajbogyo11 (1)
    2014-09-08  17:02
  5. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 20. 17:138.

    Szerintem meg gáz, hogy egy HVG Állásbörzét ilyen burkolt reklámmal kell népszerűsíteni itt az NLC-n.


    De ha már itt vagy, azt is áruld el nekünk, hogy a statisztikáitok szerint kábé hány részmunkaidős állást kínálnak majd a börzén?! Mondjuk van egy tippem, hogy nem azokat várják oda se, akik részmunkaidős állást szeretnének...


    A HVG állásbörzére nem azért éri meg elmenni, mert kialakítottak gyermekmegőrzőt vagy sem, hanem csak úgy önmagában is egy próbát megér, de nem kell tőle túl sokat várni! Ott is csak ugyanazok az állások vannak, mint bárhol másutt.

    előzmény:
    dorika30 (7)
    2014-09-15  15:00
  6. 2014. szeptember 15. 15:007.
    Sziasztok! Én is egy kisgyermekes anyuka vagyok, aki részmunkaidős állást keres. Muszáj visszamennem dolgozni, mert egy fizetésből nem nagyon tudunk megélni. Nézegettem a HVG állásbörzéjét és szerintem megéri elmenni, főleg, hogy kialakítottak egy gyermekmegőrzőt, ahol tudnak vigyázni a kisfiamra amíg én szétnézek.

  7. 2014. szeptember 8. 19:446.
    Nekem olyan szerencsém volt a munkahelyemmel! Amikor szülés után visszamentem dolgozni, rögtön kértem, hadd lehessek hatórás - nem volt semmi akadálya. Sőt, még örültek is, mert kevesebbet kellett fizetni, és ugyanazt a munkát elvégeztem, amit előtte 8 órában, persze lóhalálában.
    Többen voltunk hatórások, nem is mind kisgyerekesek, még férfi is. Aztán jött egy új kormány, és olyan szabályokat vezetett be, hogy a munkahely ráfizetett, ha részmunkaidőben dolgoztatott. Vissza is kellett menni mindenkinek nyolcórásnak.
    előzmény:
    olajbogyo11 (1)
    2014-09-08  17:02
  8. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 8. 17:385.
    Igazából jobb lenne, ha lenne valami konkrét ambíciója, mert akkor látnák rajta, hogy tudja, mit akar, és hogy azért meg is tenne mindent. Az önéletrajzot is érdemes úgy megírni, hogy adott munkakörre/a konkrét feladatra úgy tűnjön, te vagy az ideális jelentkező, mert jé, pont ezt csináltad világéletedben! A tapasztalatokból mindig azt a munkafázist kiemelni, bővebben leírni, ami pont arról szól, mint az adott hirdetés, amire jelentkezünk. A személyes kapcsolatokat megmozgatva mindig eredményesebben lehet találni valamit - és tudtátok, hogy az álláshirdetések és munkaközvetítők révén csak kábé 20% álláshelyet töltenek be a munkáltatók? A többi alkalmazottat más úton veszik fel (pl. személyes ismeretség).

    Hol élnek helyileg? Mióta keres állást? (hány hónapja nem talál?)
    előzmény:
    olajbogyo11 (1)
    2014-09-08  17:02
  9. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 8. 17:294.
    Elvileg az ilyen munkához kereskedelmi végzettség kell.

    Egyáltalán nem irigylem a TI ismerősét, és nem is kecsegtetném semmivel. Szerintem egyéni vállalkozásban kéne gondolkodnia, persze nem árt, ha van valami családi tartalék az első időkben. Vagy ha a férje nevén indul, akkor a férjének a munkáltató fizeti a járulékait, úgy könnyebb valamivel...
    előzmény:
    Átokrátokboszorkányok (3)
    2014-09-08  17:16
  10. 2014. szeptember 8. 17:163.
    Most láttam kiírva a Bécsi úti Stop Shopban a C&A-ban, hogy részmunkaidős pénztárost keresnek. De hogy ez mit takar konkrétan??? Távmunkában tényleg kell a telefon, pláne, ha szexmaca az ember lánya
    előzmény:
    olajbogyo11 (1)
    2014-09-08  17:02
  11. 2014. szeptember 8. 17:042.
    Még annyit tennék hozzá,hogy telefonos operátori állást találna,de neki nagyon sok gond volt a fülével,így a normál életben is keveset telefonál,szóval eü.ok miatt neki ez kiesett
    előzmény:
    olajbogyo11 (1)
    2014-09-08  17:02

Címlap

top