Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sikerre törekszetek?

Kockadobó
Létrehozva: 2014. szeptember 1. 16:58
Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy foglalkoztok-e azzal, hogy az életben - konkrét anyagiakban mérhetően is -  egyre előrébb jussatok, sikeresebbek legyetek? 
 
Tanultok, kutakodtok, gugliztok ehhez?
Fektettek be önmagatok képzésébe, fejlesztésébe?
 
Nem csak a konkrét szakmai ismeretek szinten tartására, fejlesztésére gondolok, hanem például (ön)menedzseléssel, pénzüggyel, kommunikációs technikákkal, (ön)értékesítéssel, spiritualitással stb kapcsolatos ismeretek bővítésére is.
 
Tesztek hozzá tehát valamit legalább havi szinten ahhoz, hogy sikeresebbek, eredményesebbek legyetek, és egyre értékesebb tudástőkétek legyen?
 
(Félreértés ne essék, nem a gátlástalan és egyoldalú pénzűzésre gondolok.)
  1. 2014. szeptember 22. 08:0734.

    En szivesen olvasok, tajekozodom dolgokrol ami erdekel, hobbi szinten.


     


    de azt nem banom hogy nem  nekem kell penzt keresnem, mert akkor mar nem hobbiszeruen tehetnem ezeket.

    előzmény:
    Kockadobó (14)
    2014-09-01  22:40
  2. 2014. szeptember 21. 17:3733.

    Nekem nagyon megtetszett Rockefeller mondása, amit észben tartok évtizedek óta, miszerint sokkal okosabb ha miénk lesz 100 ember erőfeszítésének/törekvésének az 1 százaléka, mint a sajátomnak a 100 százaléka.


    Tehát befektetés, mindíg a legjobba.

    előzmény:
    Kockadobó (1)
    2014-09-01  16:58
  3. 2014. szeptember 21. 16:4032.

     


    Ez a 2. munkahelyem. Elég érdekes hely volt az első munkahely is, meg ez is. Sok mindent látok, hallok, tapasztalok. Nem kutakodok, nem guglizok, nem tanulok, egyszerűen csak szívom magamba a tudást :)  Ragad rám, ez a pontosabb kifejezés. Diplomás, tanult emberekkel vagyok együtt, ők a közvetlen főnökeim, akiktől a munkához szükséges tudást átveszem. Mégegyszer kiemelem a munkához szükséges tudást,  és azért emelném ki, mert a munkájukhoz nagyon értenek, de az élet többi területén sokszor ők szorulnak tanácsra, segítségre. A munkám elég szerteágazó, 2. éve  dolgozom ott, de még mindig nem tudok mindent :) 


     


    A másik, reálisan kell gondolkodni, érdemes-e 41 évesen tanulni úgy, hogy a legközelebbi főiskola is 100 km-re van, ennyi idősen max. önköltséges szak jön szóba, a nyelvvizsgáról nem is beszélve,  de a leglényegesebb,  nemigen szeretnék ebből a városból elköltözni ahol most élek, itt diplomával elhelyezkedni szinte a lehetetlennel egyenlő (előfordul, hogy érdemes még a meglévő diplomát is letagadni, ha álláshoz szeretne jutni az ember). 


     


    Szóval az ilyen kutakodásra szánt energiáimat arra fordítom inkább, hogy


    1. a gyerekeim tudását fejlesszem. 


    2. a kiadásokat próbálom lefaragni azzal, hogy megtermelem a szükséges zöldséget.


    3. mostani eszemmel biztos földrajz tanár lennék, igy az után mostanában tényleg kutakodom, hogy melyik szegletét kellene megnézni még a Föld nevű bolygónknak :)


    A felsorolás lehetne még hosszabb, de ezek a leglényegesebbek


     


     


     

    előzmény:
    Kockadobó (1)
    2014-09-01  16:58
  4. 2014. szeptember 16. 08:3231.
    Én egy ideje ezt csinálom, és helyi vállalkozásoknál is működik, csak jól kell célozni :)
    A témához: folyamatosan képezem magam, a neten rengeteg információ van, főleg angolul. Elemzések, fórumok, tanfolyamok, szinte minden.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (27)
    2014-09-04  20:38
  5. 2014. szeptember 7. 15:0630.
    Dehogy, én kifejezetten a bukásokra hajtok, és ha véletlenül tanulnék valamit, iszom rá gyorsan néhány páleszt egy csomag nyugibogyóval. Hátha elfelejtem! ;)
    előzmény:
    Kockadobó (1)
    2014-09-01  16:58
  6. 2014. szeptember 5. 22:4029.

    A folyamat ilyen. Mindig mindenkinek. Nem csak neked. Ez a diszkomfort a folyamat része. Növekedési fájdalomnak is nevezhetjük. ;) Szóval ez ne tántorítson el, ne akard kiküszöbölni, mellette is mehetsz előre. (És még sok része van a folyamatnak: felsülés, bukdácsolás, bénázás stb)


    Persze nem könnyű. De majd a siker öröme mindenért kárpótol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (26)
    2014-09-04  20:16
  7. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 4. 20:4528.
    Most nézem csak, hogy már itt az NLC-n is megjelent hírként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (27)
    2014-09-04  20:38
  8. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 4. 20:3827.
    Az internet az tényleg nagyon jó, marketing szempontból is. (már persze, ha nem csak lokálisan szolgáltatsz)

    Apropó, egy Facebookos csoportban jött a hír, hogy Update Norbiék most lépnek nemzetközi porondra a vállalkozásukkal, jegyezhető update részvény - ez gondolom, jó biznisz lehet, csak nekem nincs rá pénzem. Andre Agassi lesz a reklámemberük. Lehet, tudnak valamit, amit én nem? :D
    előzmény:
    Kockadobó (25)
    2014-09-02  22:29
  9. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 4. 20:1626.
    Hát, végül ugye az lenne a  lényeg, hogy a agyakorlatban alkalmazzuk, amit megtanultunk.
    Nos, nekem pl. van egy csomó ötletem, és el is indultam néhány úton, de valahol megakadt a folyamat. Vállalkozni kéne, de félek, hogy nincs elég energiám(hajlamos vagyok szétforgácsolni is), a tőkéről nem is beszélve. Nem látom át eléggé a dolgokat, úgy érzem - és én sajnos nem bírom a vakrepüléses helyzeteket, eléggé szorongós típus vagyok. Szóval tendálok a vállalkozás felé, de kábé mintha egy paralízises újra járni tanulna, olyan a folyamat...
    előzmény:
    Kockadobó (25)
    2014-09-02  22:29
  10. 2014. szeptember 2. 22:2925.
    Én 30 vagyok, folyamatosan bővítem a tudásomat, főként internetről, könyvekből, előadásokból, másoktól ellesve stb.
     
    Amiben nagyon hiszek azt már említettem.
    Pénzügyi, üzleti, önmenedzselési, önérvényesítési analfabétaként ma nem lehet boldogulni, csak vegetálni, tengődni (vagyis aki vegetál és tengődik, az bármit mondjon, bármilyen végzettsége legyen analfabéta ebben). Szóval ezeken a területeken folyamatosan fejlődnie kell az embernek, ha "írástudó" akar lenni a sikerben, boldogulásban. (Abban a fajtában, aminek anyagi vonzata is van.)
     
     
    Az „értem” pedig azt jelenti, hogy elfogadom amit írtál, még ha nem is értek vele egyet ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (24)
    2014-09-02  20:52
  11. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 20:5224.
    Én amúgy végzettségem szerint közgazdász vagyok - de kábé semmi közöm a közgazdaságtanhoz. Ez is a magyar felsőoktatás vadhajtása.

    Te hány éves vagy? Te fejleszted magadat valahogyan? Csak mert nagyon azt érezni a hsz-eidből, hogy nagyon hiszel valami módszerben - gondoltam, megosztod velünk... meg is lepődtem, hogy csak ennyit írsz válaszul, hogy "Értem." ... :D Szóval?
    előzmény:
    Kockadobó (22)
    2014-09-02  20:20
  12. 2014. szeptember 2. 20:3623.
    előzmény:
    Kockadobó (18)
    2014-09-02  12:26
  13. 2014. szeptember 2. 20:2022.
    Értem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (19)
    2014-09-02  16:08
  14. 2014. szeptember 2. 17:0021.
    Intézményesítetten nem - utálom az iskolát és ha kötelezővé tesznek valamit, akkor az máris érdektelenné válik számomra.
    Önszorgalomból angolozok, foglalkozok az irodalommal. Tologatom néha annak szekerét, ahogy telik - ha eljutok egy közepes szintig a könyvpiacon, az már ideális. Nem törekszem görcsösen a nagy sikerre. a közepes az már kiváló.
    előzmény:
    Kockadobó (1)
    2014-09-01  16:58
  15. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 16:1320.
    Amúgy a jövő generációja számára van remény, mert a sulikban jó valószínűséggel lesz előbb-utóbb pénzügyi képzés. Sőt, talán már most is van elvétve itt-ott. És véletlenül tudom, hogy lesz pl. könyv (nem tankönyv!) a kamaszok számára, ami emészthető formában foglalkozik majd a témával.
    előzmény:
    Kockadobó (18)
    2014-09-02  12:26
  16. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 16:0819.
    Az a helyzet, hogy hiába látja manapság valaki, hogy nem ért a pénzhez, attól még nem feltétlenül van pénze elvégezni azokat a tanfolyamokat, továbbképzéseket stb. amitől esetleg egy kicsit jobban fog érteni hozzá - jól ki van ez találva, kérem! :)

    Másrészt minden ember más, nem mindenki ugyanazért született erre a világra, vannak, akiknek nem a gazdagodást kell megvalóstaniuk, hanem esetleg egészen mást, lehet, épp az ellenkezőjét!

    És mondom, nem olyan egyszerű ez az egész, hogy elvégzünk néhány tanfolyamot, vagy kiolvasunk néhány könyvet! Azért nagyon sokszor érzésre mennek, ezek a dolgok, intuícióra, vagy az sem árt, ha valaki a családból hozza a vénát!

    De aztán van, aki tényleg úgy tanul bele, apró lépésenként, bukdácsolva...

    Az, hogy ki hogy árazza be magát, illetve hogy mit tud kialkudni magának egy munkahelyen, az meg sokmindentől függ. Sajnos Magyarországon ma az átlagembernek nincs alkupozíciója. Tehát nincs lehetősége alkudozni, csak megalkudni.

    Most hallom a hírekben, hogy megint egy kínai cég jön ide citromsav-gyárat alapítani. Gondolom, jelentős adókedvezményt kap majd, amilyet egy helyi vállalkozó sosem kapna, pedig citromsav-gyárat talán nem is olyan nagy összegből is létre lehet hozni már - no, nem egy kínai piacot ellátót, csak egy olyan kis picikét, ami a magyar piacot látja el, itt, Szentgyörgyi Albert hazájában!

    Nem tudom, tudod-e, hogy milyen nehéz Magyarországon vállalkozást alapítani úgy, hogy ne menj csődbe az első fél-egy évben... akárcsak egyéni vállalkozóként is milyen költségei vannak valakinek, amit havi szinten kell a vállalkozás miatt fizetnie, akkor is, ha nincs bevétele! Persze, ha van egy nyolcórás állása, akkor a munkáltatója fizeti a járulékait, de egy nyolcórás állás után egy családos embernek még külön melózni nem egy leányálom!

    Lehet, hogy te tudod a tutit, és szinte a semmiből létrehoztál egy tuti kis vállalkozást, ahhoz csak gratulálni tudok! De én sajnos még a legsikeresebb vállalkozó ismerőseimről is úgy tudom, hogy "ügyeskedniük" kell ahhoz, hogy fenn tudják tartani azt, amit elértek.
    előzmény:
    Kockadobó (18)
    2014-09-02  12:26
  17. 2014. szeptember 2. 12:2618.
    Nem nem, nem akarok eladni semmit.
    És nem akarlak megkörnyékezni semmiféle ajánlattal.
     
    Csak egy gondolatom van: réges-régen, mikor még az írás, olvasás tudománya nagyon-nagyon ritkaság számba ment, bizonyára sokan gondolták azt, hogy nincs hozzá érzékük, nincs motivációjuk a megszerzésére, hozzátéve, hogy sajnos.
     
    Ma meg már el sem lehet képzelni enélkül az életet.
     
    És szerintem a pénzhez (üzlethez) való értés is ilyen. 
    Persze el lehet képzelni nélküle az életet, de máris hozzá kell képzelni vagy a szegénységet, vagy valakit aki ért hozzá helyetted is.
     
    És nem kell tőzsdére gondolni és befektetésekre. 
    Elég arra gondolni, hogy hogyan állapítod meg és kéred meg a munkád ellenértékét, anélkül hogy aluláraznád magad, és pirongva dadogva alázatoskodva mondanád, hogy 137 800 Forint lesz.
     
     
    Én azt vélem látni, hogy a hazai nagy csoróságnak és szegénységnek pont az az oka, hogy az emberek nem értenek a pénzhez és az üzlethez. És nem is törik azon magukat, hogy értsenek. De sopánkodni, irigykedni, kormánytól elvárni tudnak.
     
    S aztán – tudáshiány miatt – nem megy olyan jól sem a sorunk, mint azt körülményeink egyébként engednék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (17)
    2014-09-02  11:38
  18. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 11:3817.
    Mielőtt megkörnyékeznél valami csakmost-csak önöknek jellegű ajánlattal, elmondom, hogy most művészeti tanfolyamba fogok beruházni kemény 9000 Ft-ot, mert valszeg abból (is) akarok majd megélni valahogy (nem mindenki képes tőzsdével, vagy ügynökösködéssel foglalkozni - tudom, mert próbáltam párszor). Illetve azon leszek, hogy egy bivalyerős felsőfokú beszédkészségig tornásszam az angolomat, de mégjobb lenne az anyanyelvi szintet megütni legalább alulról...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (16)
    2014-09-02  11:32
  19. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 11:3216.
    Uhh, kezd nagyon marketing szaga lenni annak, amit írsz! Mit is akarsz eladni nekünk?

    Ha csak erre koncentrálunk, akkor szintén igennek felelhetek, pont a múlt félévben végeztem el egy tanfolyamot a gazdagodásom érdekében - de valamilyen szinten jól érzékeled: nem megvetem a pénzt, hanem egész egyszerűen nincs hozzá érzékem, nem fontos a számomra, nincs belső motivációm a megszerzésére. Hozzáteszem: sajnos! Mert természetesen egyszerűbb lenne az életem, ha mindez meglenne bennem, ezért is próbáltam fejleszteni, de egyelőre kevés sikerrel.

    Egyébként a csoport, akik hasonlóan ennek a tanfolyamnak az elvégzése mellett döntöttek az elmúlt három-négy évben, kábé ötszáz főt számlál. Többnyire magyarok.

    Ez most így válasz a kérdésedre?
    előzmény:
    Kockadobó (14)
    2014-09-01  22:40
  20. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 2. 07:0415.
    nem ajánlgatok senkinek semmit
    mindenki tanuljon amit akar, ami érdekli, vagy ne tanuljon
    magánügy ez
    mostanában a legjobban a repülés érdekelt, szimulátort rengeteget nyúztam
    ideje elmennem élőben is tanulni

    előzmény:
    Kockadobó (11)
    2014-09-01  18:54
  21. 2014. szeptember 1. 22:4014.
    Én inkább a közvetlen célirányos önfejlesztése gondoltam, és nem annyira a kedvtelésből járulékosan adódó esetleges fejlődésre, ami persze sokszor lehet meghatározó.
     
    Pl rájön arra az illető, hogy nem tudja menedzselni magát, nem tud hatékonyan kommunikálni/egyeztetni, nem tudja jól eladni magát, nem ért a pénzhez, nem ért a bértárgyaláshoz és akkor ezeken a területeken fejleszteni kezdi magát.
     
     
    Soraidban egy kicsit a pénz megvetését, lebecsülését vélem megérezni. Jól érzem?
     
     
    Pénzt csinálni annyit jelent, hogy: más számára effektív értéket teremteni - olyan értéket tehát amire neki a saját szemszögéből van szüksége, nem pedig az én szemszögemből. Akinek ez az értékteremtés a belső motivációja, annak pénze is mindig lesz.
     
     
    Ügyintéző.autót azért kérdeztem, mert sokat tapasztalt és már rálátása lehet egy-két "jó tudni" dologra, amit a figyelmünkbe ajánlhat. De ha nem teszi, az sem baj.
     
     
    "amiben fejlődnöd kell, vagy fejlődni szeretnél, az a téma előbb-utóbb megtalál"
    Persze, azt mindenki érzi, hogy hol a szűk keresztmetszet, csak hogy azt hogy kell megfogni… itt kezdődnek a bonyodalmak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (13)
    2014-09-01  21:09
  22. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 1. 21:0913.
    És olyan is van, hogy sokmindent megtanul valaki, de a gyakorlatban ebből keveset kell használnia, illetve nem tőkeként tekint rá, hanem az élvezeti értéke miatt foglalkozik valamivel - tehát hobbiszerűen.

    Ahhoz, hogy valamiből pénzt csináljunk, kell egy belső hajtóerő, hogy magát a pénzt értékeljük, annak megszerzésére is legyen egy belső motivációnk. Ez nem mindenkinél van meg. Valszeg a vállalkozóknál van meg leginkább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (12)
    2014-09-01  21:04
  23. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 1. 21:0412.
    Szerintem valamilyen formában sok ember foglalkozik ilyesmivel manapság. És régen is sokan foglalkoztak önmaguk fejlesztésével.

    Ha valaki sok keresztrejtvényt fejt, az is lehet önfejlesztés.

    Más meg tudományos könyveket olvas, és nem feltétlenül a saját szakmájában, hanem ami épp megtetszik neki.

    És igen, vannak, akik ezoterikus vonalon kívánnak fejlődni.

    Azt viszont nem egészen értem, hogy miért kéred ügyintéző autót, hogy ajánljon neked - persze lehet így random módon megkérdezni embereke, de szerintem, amiben fejlődnöd kell, vagy felődni szeretnél, az a téma előbb-utóbb megtalál téged, vagy te magad keresel rá, ahogy írod is, pl. a Guglin. Aztán már csak rajtad múlik, hogy milyen mélységben szeretnél vele foglalkozni...

    És ne felejtsük el, van olyan fejlődés is, amihez csak az élet tud hozzásegíteni, tankönyvek, önfejlesztés max. körülírhatja, hogy kábé miről is van szó...
    előzmény:
    Kockadobó (1)
    2014-09-01  16:58
  24. 2014. szeptember 1. 18:5411.

    Ez szuper. És ilyesmiről kérdeztem.


    Erre mondta valamelyik görög bölcs, hogy "egy nekem 10 000, ha a legkülönb".


     


    Tudsz esetleg mondani pár konkrétumot, hogy mi mindent vagy mi mindenről tanultál legutóbb?


    Másoknak mit ajánlanál tanulmányozásra, mert nálad nagyon értékesnek/hasznosnak bizonyult?

    előzmény:
    ügyintéz?.autó (10)
    2014-09-01  18:45

Címlap

top