Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkajogom?

R-csibe
Létrehozva: 2014. augusztus 14. 11:34
Mindenkinek szép napot!


Arra keresem a választ, hogy ha felmondtak nekem a munkahelyemen és a felmondásomban szerepel, hogy a felmondási idő alatt (30 nap) felmentenek a munkavégzés alól, akkor köteles vagyok-e bemenni ha mégis hívnak. Vagy segítséget nyújtani telefonon - bármi módon a munkatársaimnak, a volt munkámmal kapcsolatban. Gondolok olyanra, hogy valamit elmagyarázni, megmondani melyik dossziéban van...stb... Alkalmazhatnak-e valami lyen szankciót velem szemben ha nem teszem meg. pl. még egy hónapra jár nekem a fizetés, és végkielégités is jár, ezeket megvonhatják-e ha nem nyújtok segítséget???



A válaszokat előre is köszönöm!
  1. 2014. augusztus 14. 15:339.
    Köszönöm szépen, ez megnyugtató!
    előzmény:
    felicienne (8)
    2014-08-14  14:13
  2. 2014. augusztus 14. 14:138.
    Ezek alapjan, te a munkaltato utasiitasa szerint jartal el, azonnal atadtad a munkakoroddel kapcsolatos iratokat. A munkaltato irasban rogzitette, hogy a felmondasi ido alatt felment a munkavegzesi kotelezettseg alol.

    En irasban kozolnem a munkaltatoval, hogy az utasitasa szerint a munkakoroddel kapcsolatos atadas-atvetel megtortenit, mivel a felmentest irasban rogzitette is, a tovabbiakban az a munkaltato utasitasa szerint jarsz el, azaz nem fogsz a rendelkezesukre allni.

    A lenyeg az irason van, ha netan beperelne, de az egesztol fuggetlenul, semmifele hatrany nem erhet, meg akkor sem ha meg a telefont sem veszed fel.

    Egyebkent is, ugy nez ki, marol holnapra teged szinte kirugott. Neked most munkat kell keresned es nem azzal kell foglalkoznod, hogy ha a kollegina nem talal meg valamit a szekrenyben, azonnal rendelkezesre allsz es elnavigalod.

    Eppen errol szol az, hogy felmentett a munkavegzesi kotelezettseg alol a munkaltato. Egy ilyen dontes elott azt is szamba kell venni, hogy a munka zokkenomenteesen folytatodjek, de ez mar a munkaltato kockazata. Leirta, hogy felment, utolag mar nem gondolhatja meg magat.
    előzmény:
    R-csibe (7)
    2014-08-14  13:18
  3. 2014. augusztus 14. 13:187.
    A felmondási papírt írtam alá, a maradék 30 nap felmondási időre felmentenek a munkavégzés alól. Kérdeztem, azt mondták már másnap be sem kell menjek. Aznap délben közölték a hírt, és délután átadtam a munkával kapcsolatos minden dolgot egy kolléganőnek - akivel mellesleg egész jóban voltam vagyok. A főnöktől elggé "megsértődve" válltam, el mivel nem egy korrekt módon történt a felmondásom (mármint az oka)... majd szept 13án jár le a munkaviszonyom, akkor kapom meg az ucsó fizetésem, a végkielégítést és a papírokat. De addig effektíve ott dolgozom.
  4. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 14. 12:406.
    Az utolsó munkában töltött napodon - ill. ezzel bezárólag - minden munkádat át kellett adnod az utódodnak vagy a főnöködnek. Ugyancsak ezen a napon - ahogy már írták minden munkaviszony megszűnéssel kapcsolatos iratot meg kellett kapnod.
    Innen kezdve semmilyen kötelezettség nem terhel sem téged sem a volt munkáltatódat.


    Magyarul nem vagy kötelezhető semmire - természetesen az előző feltételek teljesítése esetén.
    előzmény:
    R-csibe (1)
    2014-08-14  11:34
  5. 2014. augusztus 14. 12:195.
    Nem vagy köteles. Ha felmentettek a munkavégzés alól, akkor felmentettek és passz.
    A telefont sem kell felvedd.
    Ilyen haraggal váltatok el, hogy még a telefonos segítség sem fér bele nálad?
    előzmény:
    R-csibe (1)
    2014-08-14  11:34
  6. 2014. augusztus 14. 12:134.
    Eljárás a munkaviszony megszüntetésekor

    A munkaviszony megszűnése és megszűntetése esetén mindkét félnek kötelezettségei vannak.


    Munkáltató:

    - fizetési kötelezettség: az utolsó munkában töltött napon kiadja a munkabért és egyéb járandóságot, szabadságmegváltást.
    - Igazolás-kiadási kötelezettség : például.szja, tb igazolás, munkanélküli járadék megállapításához szükséges igazolólap,


    Az igazolás tartalma :



    a munkavállaló személyi adatai
    TAJ száma
    a munkáltatónál munkaviszonyban töltött idő tartamát
    a munkabérből jogerős határozat vagy jogszabály alapján levonandó tartozást, annak jogosultságát
    a munkaviszony megszűnésének évében igénybe vett betegszabadság időtartamát
    fel kell tüntetni, ha emelt szintű végkielégítésben részesült.

    Igazolni kell, hogy a bérét jogerős határozat vagy jogszabály alapján
    levonandó tartozás nem terheli. Ha magánnyugdíj-pénztári tag volt,
    annak adatait is.
    Ha a munkavállaló kéri köteles működési
    igazolványt kiállítani. (megszűntetéskor, vagy ezt követő egy éven belül
    kérheti) Tartalmazza a betöltött munkakört és a munkavállaló kérésére a
    munka értékelését is.


    Munkavállaló:
    Munkakörét – belső szabályzat szerint - jegyzőkönyvvel átadja és a
    munkáltatóval elszámoljon. Ennek feltételeit a munkáltató köteles
    biztosítani. Ha a munkavállaló ennek nem tesz eleget, megalapozza a
    jogellenes megszűntetés jogkövetkezményeit: munkáltató felé az
    átlagkeresetet, ezt meghaladó kárt megfizesse.
  7. 2014. augusztus 14. 12:093.
    Ha mindketten alártátok a paprokat, akkor abban az is benne van, hogy mi jár. Az összes papírt és járandóságot az utolsó napon meg kellett /volna/ kapnod. Innentől semmi közötök egymáshoz. Ha nem öriharival váltatok el, akkor a telefonos segítség még beleférhet, de menjen be a halál...
    előzmény:
    R-csibe (1)
    2014-08-14  11:34
  8. 2014. augusztus 14. 12:042.
    Nagyon remélem, hogy nem. Szerintem aki fel van mentve a munka alól, az eleve nem köteles telefonközelben lenni.
    előzmény:
    R-csibe (1)
    2014-08-14  11:34

Címlap

top