Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önéletrajzba mit?

Chilly222
Létrehozva: 2014. augusztus 13. 13:47
Mit kell az önéletrajzba írni ha több középiskolába is jártam (össz. 3-ba) de egyiket se végeztem el?


köszönöm a segítséget
  1. 2014. augusztus 17. 16:066.
    Sosem biztatnám arra, hogy ne fejezze be a tanulást, az alap.

    És ne is hazudjon, de egy kis  elkenés talán  nem probléma. „Jártam ebbe és ebbe az iskolába” stb. A jó HR-es éreni fogja, hogy ez mit jelent.

    Igaz: van benne rossz: egyből kiderül, hogy az illető nem annyira kitartó. Ellenben: érdeklődő!

    Szóval oké, inkább neked van igazad, az az elkenés úgysem megy mindenkinek profin, ha viszont nem, csak bukta lehet a vége. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (5)
    2014-08-16  15:23
  2. 2014. augusztus 16. 15:235.
    Ne  bíztasd erre ezt a munkakereőt.
    A Hr-es ahogy a kezébe vesz egy olyan önéltrajzot ahol a páciencről olvasva kiderül, hogy 3 középiskolába is járt- ámde egyet sem fejezett be, eleve a szemétkosárba kerül a pályázat.
    Nem kitartó, nem tesz a továbbtanulásért  annyit amennyit kellene tenni.
    Nem lehet rá számítani kicsit nehezebb, az általános iskolai végzettséget megkívánó/meghaladó munkánál.
    Viszont ha leírja hogy a 8 ált. megvan, megvan az őszinteség is és ha egy csepp vér van a pucájában, akkor vállalja a továbbtanulást.
    Ezt kell elővezetni egy HR-es előtt, aki látni fogja hogy előtte ven egy fiatal és még fejlődőképes is.
    Nem kell arra válaszolni amit nem kérdeznek.Ez alapvető az élet minden teületén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (4)
    2014-08-14  14:20
  3. 2014. augusztus 14. 14:204.
    Igazad van, hogy az a legtisztább, de a lényeg első körben az, hogy behívják. És az nem hazugság, ha beírja, hogy járt ilyen iskolába, csak az lenne az, ha beírná, hogy el is végezte.

    Ha nyolc általánost ír be csak, fennáll a veszélye, hogy be se hívják, pedig a beszélgetésen simán átmenne.

    Van egy fordított felállás is: amikor nem szabad beírni az elvégzett iskolá(ka)t, nehogy túlképzettnek lássanak.

    Ez van. Szerintem.
    előzmény:
    Csendike (3)
    2014-08-13  18:25
  4. 2014. augusztus 13. 18:253.
    Önéletrajzba csak elvégzett és a végzettséget igazoló bizonyítványt/oklevelet/ anyémtyúkját kell beírni.
    Ez a 3 megkezdett de be nem fejezett középiskolai "látogatás" nem a legkedvezőbb rád nézve.Ezért talán mellőzni kellne.
    De a kérdésre készülj fel frappéns válasszal.Mármint arra hogy mit csináltál az évek során ha nincs semmiféle végzettséged.
    (A kitartás nem az erősséged, én ezt olvasom ki belőle.)
    Szóval, nincs végzettséged.A 8. ált. megvan? Ha igen, akkor annyit írj bele......

    előzmény:
    Chilly222 (1)
    2014-08-13  13:47
  5. 2014. augusztus 13. 14:072.
    Csak azt, hogy jártál. Az igaz, nem kell tovább ragozni (meg úgyis kiderül a vallatásnál, de első körben az a cél, hogy belerülj a vallatóba.)

    A pályáztató cég sem írja bele a pályázatba, hogy a felvétel után mikor fog szó nélkül kirúgni.
    előzmény:
    Chilly222 (1)
    2014-08-13  13:47

Címlap

top