Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tűréshatár

pöttyös labda
Létrehozva: 2014. augusztus 12. 08:49
Sziasztok!


Sajnos úgy látszik nem kaptam elég szolidáris nevelést. Munkahelyem alkalmaz különböző megváltozott munkaképességűeket ilyenolyan bajokkal, gondolom máshol is van ilyen, tekintve hogy sok cég rákényszerül. Nem is a munkával van a gondom, hanem azzal, hogy meddig kell a lelki szemetesláda a "kéretlen bizalmas" szerepét játszanom. (az már mellékes, hogy az egyik a közösen használt bögrés-kávétárolós fiókban kívánja tárolni a vizeletűrítésre szolgáló katéterjeit)
Ha bármit szólok jön a fogyatékossági törvénnyel etc. , de kérdem engem ki véd meg a "hazafelé már megint beszartam" kezdetű sztoriktól?


Köszi ha valaki helyrerak
  1. 2014. augusztus 23. 21:5010.

    A fogyi tv-t annak megsértésekor lehet emlegetni, ill. betartatni. Ha közlöd valakivel, hogy magánemberként nem hoznak izgalomba a sztorijai, az még nem tvsértés. De, ha azt mondod egy fogyatékkal élőnek, hogy lesz@rod a nyomorék életét, az tv sértés.


    Kultúráltan és határozottan meg lehet oldani az ilyen helyzeteket sztem... 

    előzmény:
    pöttyös labda (1)
    2014-08-12  08:49
  2. 2014. augusztus 12. 16:019.
    Te, ezt most komoly? Mondd azt, hogy nem...
    Azt hiszem, soha többet nem fogok panaszkodni a munkámra (munkahelyemre). Ehhez képest én álomvilágban élek.
  3. 2014. augusztus 12. 15:428.
    Most ez a katéteres tárolós dolog komoly? Na ne már! Otthon is az eszcajgok között tárolja? Vagy kérdezd meg, hogy te is tárolhatod-e ott a betétedet, tamponodat? Esetleg az ő fiókjában, mert a tiedben már nincs hely. Ez undorító!


    A többi lelkizésre meg mondd meg nyugodtan, hogy nem tudod meghallgatni, mert nem érsz rá/nem érdekel/ nekem is van bajod/esetleg azzal fárasztod, még ha kitalált akkor is. 
    előzmény:
    pöttyös labda (1)
    2014-08-12  08:49
  4. 2014. augusztus 12. 13:297.
    Ismerős a dolog. Lehet követ dobálni de nem szerettem dolgozni velük. Bármi probléma adódott és számon kértem valamit, jött az érzelmi zsarolás, hogy milyen beteg/otthoni baja van/ végrehajtják a devizahitelt/lelépett a zember/megbukott a gyerek. Indok mindig akadt a nem dolgozásra vagy összeomlásra és jött a szívet tépő zokogás. Az ember ilyenkor mindig kényelmetlenül érzi magát, mert szegény szerencsétlen ember és még én is ba**tatom, hogy dolgozzon, egészen addig, amíg aztán az összeomlott dolgozót három perc múlva meg nem hallja visitva röhögni valami kis vicces dolgon. Tehát az összeomlás, az érzelmi összeomlás csak addig tartott, amíg meg nem úszta a számonkérést. Utána már nem érdekelte a problémája.
    előzmény:
    pöttyös labda (1)
    2014-08-12  08:49
  5. 2014. augusztus 12. 11:326.
    Persze, igazad van. Csak tapasztalataim szerint ritkán használ, ellenben az illető utána esetleg mindennek elmond a hátad mögött és/vagy nem használ neki.
    előzmény:
    cabron (5)
    2014-08-12  10:22
  6. 2014. augusztus 12. 10:225.
    Van olyan szitu, amikor már nem lehet csak úgy elengedni a fül mellett...
    Szépen finoman meg leget mondani, hogy nem óhajtod más terhét is a válladra venni, megvan a magad baja.
    előzmény:
    eda-1952 (4)
    2014-08-12  10:17
  7. 2014. augusztus 12. 10:174.
    Nem kell ahhoz megváltozott munkaképességűnek lenni, hogy valaki a másikat lelki szemetesládának használja..(((. Sajnos az ilyenek ellen nincs más védekezés, mint hogy elengeded a füled mellett. (nem fog tetszeni nekik..) A katéteres ügyet én meg úgy rendezném, hogy kiürítenék egy fiókot és megmondanám, hogy ezt neki csináltam, legyen hol tartani a szerelékét, vagy beszerezni neki egy zárható műa. dobozt. Ha ezek után is a kanalak mellé pakolná, egész nyugodtan balhét csinálnék, mert egy betegség nem jogosít fel senkit mindenre.
    előzmény:
    pöttyös labda (1)
    2014-08-12  08:49
  8. 2014. augusztus 12. 10:083.
    Vannak olyan emberek, akik szeretik mások képébe tolni a nyomorukat. Legyen az egészséges vagy fogyatékkal élő.

    Egyszerűen mondd meg, hogy nem vagy kíváncsi rá.
    előzmény:
    pöttyös labda (1)
    2014-08-12  08:49
  9. 2014. augusztus 12. 10:042.
    Ez is lesz olyan szórakoztató, mint a nyilvános szoptatás;-)
    Természetes folyamat..., persze. De ugye én sem sz@rok az asztalra és nem állok neki gyereket csinálni az íróasztal közepén. Szóval nem kell a másik arcába dörgölni az ember aktuális nyomorát:-(((
    előzmény:
    pöttyös labda (1)
    2014-08-12  08:49

Címlap

top