Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Saját cég - állás mellett

Torolt_felhasznalo_989697
Torolt_felhasznalo_989697
Létrehozva: 2014. június 3. 17:21

Sziasztok!

 

Nagy dilemmában vagyok, érdekelne a véleményetek, tapasztalatotok főleg!

 

Évek óta tervezem, hogy saját céget alapítok, de a szakmai gyakorlat, szakdolgozat írás miatt elhalasztottam. Aztán sikerült lediplomáznom, és a szakmai gyak helyemen maradtam, mert volt rá lehetőség. Nem akartam válogatni (a mostani munkahelyi lehetőségeket figyelembe véve), és kezdésnek megteszi.

 

Viszont közben belefogtam a vállalkozás elindításához szükséges teendőkbe: piackutatás, üzleti terv összeállítása, stb. Szerencsére már ott tartok, hogy a területileg illetékes, helyi lap egyik újságírója interjút fog készíteni velem a vállalkozással kapcsolatban, ami azért már nem igazán fog a háttérben folyni.

 

A munkahelyemen egyébként elég paranoiás a tulaj, titoktartásim is van, nem mehetnék akárhova dolgozni ez után. Úgyhogy tartok attól, hogyha be is vonnám őket, hogy mit szeretnék, bizalmatlanná válnak, és inkább megválnak tőlem most, minthogy néhány hónap múlva én lépjek le.

 

A nyilvánosság miatt - még ha kezdetben kicsi is lesz -, és amiatt, hogy lehet, hogy egymást is tudnánk segíteni, mint támogatók kezdek affelé hajlani, hogy elmondjam a tulajnak. Viszont az, hogy pont most távozik egy kollégánk, és lehet, hogy egy ideig senki nem lesz helyette - elosszuk a feladatait -, meg az ellenkezője felé visz.

 

Ti beavatnátok az egyelőre csak tervekről a főnököt, kockáztatva, hogy ezzel megválnak tőled, és a saját vállalkozás beindulása még hónapokra lehet (anyagi tartalékom semmi)? Vagy kivárnátok, kockáztatva azt, hogy esetleg ők bukkannak rá a vállalkozás tervére, és a nevetekre valahol, és kérdőre vonnak? Persze jól is elsülhet a dolog, mivel, ahogy írtam, elméletileg tudnánk egymást segíteni, mert van közös kapocs a leendő vállalkozásom és a mostani munkahelyem között.

  1. 2014. június 4. 08:4614.

    nem ártana tudni, hogy pontosan mivel foglalkozik a mostani cég és mit csinálna az, amit alapítottál és amit már írtam, hogy mi van a titoktartásiban

     

    addig csak találgathatunk...

     

    azért jó tudni, hogy itt mindenki azt gondolja, hogy minden főnök lenyúlja az alkalmazott ötletét és ez mekkora szemétség, de ha az alkalmazott tapos keresztül a főnökén az rendben van

      

    ha te leszel a főnök, akkor ezt alaposan az eszembe vésném... 

    ma is tanultam valamit, köszönöm  

  2. 2014. június 4. 07:5313.

    Ha valoban igazi vallalkozast akarsz alapitani, akkor eloszor is azt kell megtanulnod, hogy a piacon farkastorvenyek uralkodnak.

     

    Azt jelenti, hogy csak a sajat vallalkozasod erdekeit kell nezned, kulonben eltaposnak.

     

    Mondd meg annka az ujsagironak, hogy majd ha sinen lesz az a vallalkozas, akkor irhat rolad cikket, addig probaljopn meg masbol megelni. 

    Hogy is juthatott eszedbe egy eppen indulo vallalkozasrol ujsagcikket iratni?????

    Mire kinyomtatjak a lapot, mar hatan nyuljak le az otletedet - akar a regi ceged is felveheti uj profilkent.

     

    Regi cegnel szolni? Mondd, ha azt a munkakort leepitenek es tennenek lapatra teged, oket zavarna, hogy mibol elsz meg, vagy haragszol-e?

     

    Majd, ha mar biztosan osszejott a ceged, akkor majd ajanlhatsz nekik kozos munkat. Addig egy szot sem. Minden vallalkozas keresi, hova tudna terjeszkedni, ha talal egy rest, egy otletet, azonnal lopja. Itt a penz beszel, nem a  szeplelkuseg!

     

    A vallalkozas nem babazsur, tressek a sajat erdekeodet szemmel tartani.

     Kulonben meg el sem indult, maris csodbe megy. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (1)
    2014-06-03  17:21
  3. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. június 4. 07:1512.
    sokat írtál, de nem mondtál semmit
    döntsd el mit csinálsz, te vagy benne, neked kell látni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (1)
    2014-06-03  17:21
  4. 2014. június 3. 23:3711.
    Egyik barátom a régi munkahelyéről többekel távozott. Ott is volt kitétel ki hova nem mehet, de ugyanolyan munkakörökben helyezkedtek el másik cégnél. Ahonnan mentek, elég nagy cég, jól fizetett jogászokkal. A bíróság azt mondta ki, nem tilthatják meg az embereknek, hogy megéljenek.
    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2014-06-03  19:47
  5. 2014. június 3. 20:5710.

    szia!

     

    nem ártana tudni, hogy a titoktartásiban pontosan mi van

     

    ha olyanba fogsz bele, amit ez tilt, akkor nagyon megütheted a bokádat

     

    (mellesleg ez nem paranoia: te sem szeretnéd, ha az ötletedre építve vagy teljes egészében átvéve más húzna hasznot)

     

    1 év tartaléknak kéne lennie (ami szó szerint mindent fedez) ez biztos, anélkül veszélyes a dolog (tapasztalat) 

     

    üdv 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (1)
    2014-06-03  17:21
  6. 2014. június 3. 20:139.

    Nem avatnám be, semmi köze hozzá amíg te rendesen 100%-ban végzed továbbra is a munkád, nem nyúlsz le belső megoldásokat, ügyfeleket. Összegyűjtenék kezdő tőkét, mondjuk 1 évre!! (nekem ennyi a minimum, hogy bele merjek vágni valamibe, sőt, ha megtérülési időt nézzük sok helyen min. a 2-3 év..) Nem találgatok, nem tudom milyen vállalkozás.

    Interjút semmiképp, amíg nincs meg a cég stb. Minek is?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (1)
    2014-06-03  17:21
  7. 2014. június 3. 19:478.

    és még perre is vinnéd... van ilyen sejtésem.

    A cégtulaj kuka ha  nincs a munkaszerződésben  az, hogy az alkalmazottja nem alapithat saját céget.... ha már az benne van, hogy nem mehet hasonló helyre.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (7)
    2014-06-03  19:44
  8. 2014. június 3. 19:447.
    Ha az én alkalmazottam lennél, én biztosan felmondanék.
  9. Torolt_felhasznalo_153603
    Torolt_felhasznalo_153603
    2014. június 3. 19:366.

    Szerintem is esélyes, hogy a jelenlegi főnököd kirúg és simán lenyúlja az ötletedet, és megcsinálja cégen belül.

     

    Én nem szólnék a főnöknek, beindítanám a céget, és sűrűn drukkolnék, hogy az interjú nem kerül a tudomásukra.

     

    Ha lehet, nem is adnék interjút inkább - egy még nemlétező cégről nincs értelme szerintem, akármilyen lelkes az újságíró. Várnék a cég indulásától számítva vagy három hónapot, hogy legyen is miről mesélni. Bár kétségkívül jó reklám is lenne, szóval nem mindegy az időzítés, de legalább az alapító okiratok meglegyenek. :)

     

    Aztán meg keresnék másik állást. Mert manapság céget alapítani a nagy semmire, tényleg elég esélytelen. Nagyon nagy mázlinak kell lenni, hogy bejöjjön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (1)
    2014-06-03  17:21
  10. 2014. június 3. 19:295.

    KNnek igaza van.

    Várj még azzal az interjúval. 

    A munkaszerződésedben nincs benne, hogy nem indithatsz hasonló profilú vállalkozást??

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (1)
    2014-06-03  17:21
  11. Torolt_felhasznalo_344847
    Torolt_felhasznalo_344847
    2014. június 3. 19:184.

    Az  ARNYSZABALY uzletileg  mindig  az  volt,---es  marad  is,  hogy:

     

    " legalabb  6  honapra  valo  "kitartasod"  kell,   hogy  legyen  amikor  a  penzre  kerul  a  sor..."

     

    azaz:  ne  szamolj  egy  honap  bevetelre  sem  legalabb  fel  evig!!  

     

    aztan  majd,  lassan-lassan,  talan  felepul  a  dolog,  ha  kitarto  vagy.

     

     

    SOK  SZERENCSET. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (1)
    2014-06-03  17:21
  12. 2014. június 3. 18:533.

    Miért nem anyukád/apukád/öcséd stb. nevén indítod a vállalkozást?

    Onnan kezdve a főnöknek tök mindegy....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (1)
    2014-06-03  17:21
  13. 2014. június 3. 17:372.

    Mivel mindkét variáció lutri és bőven előfordulhat, hogy a két szék közül a földre ülsz én inkább a következőn gondolkodnék el:

     

    Biztos, hogy most van itt az ideje ennek az interjúnak?

     

    Mert az is előfordulhat, hogy az ötleted más, -  akinek bőven vannak anyagi lehetőségei - ellopja, és pillanatok alatt hatalmas sikert arat vele.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (1)
    2014-06-03  17:21

Címlap

top