Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kismama felmondás

Torolt_felhasznalo_812476
Torolt_felhasznalo_812476
Létrehozva: 2014. Április 8. 23:49
Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem. Jelenleg munkaerőkölcsönző cégen keresztül dolgozom, a szerződésem határozatlan időre szól, próbaidőm már rég lejárt. 9 hetes terhesen (próbaidő lejártát követően) szóban, és írásban is tájékoztattam munkáltatómat, hogy várandós vagyok, illetve közöltem ezt a kölcsönbvevő céggel is. Kölcsönbvevő ma közölte, hogy csak ehónap 19-ig tudnak foglalkoztatni, saját állományba nem vesznek át(fél év után szokták átvenni a kölcsönzötteket, bár erről semmilyen írásos dokumentum a szerződésemben nincs a munkáltatómmal).

A kérdésem az lenne, hogy emiatt akkor kirúghat a munkáltató (kölcsönbadó)? Vagy köteles más munkát biztosítani? Ha esetleg nem tud, akkor köteles megfizetni a szerződésben meghatározott órabérem?

Első kisbabámat várom, s még sosem voltam ilyen helyzetben! :(

Előre is köszönöm a válaszokat!
  1. Torolt_felhasznalo_812476
    Torolt_felhasznalo_812476
    2014. Április 9. 11:439.

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Azt tudom, hogy a munkáltatóm maga nem rúghat ki, ezt olvastam is sok helyen, de arra nem találtam választ, hogy mi van akkor, ha a kölcsönbevevő cég már nem akar foglalkoztatni. Ilyenkor nem mondhatja azt a munkáltatóm, hogy a szerződésem velük érdekét veszítette?

     

    Amennyiben nem, akkor viszont tudja valaki, hogy mi lesz? Köteles máshol elhelyezni, vagy biztosítania a kemény 600 forintos órabérem továbbra is, függetlenül attól, hogy nem dolgozom?

     

    Kedves KN18! Nos, a baba összejött, nálam ez erkölcsi kérdés, elvetetni (megölni) úgy érzem, nincs jogom, megfosztani a reménytől, és lehetőségtől szintén nincs, de mostmár nem is lehet. Mikor meg tudtam, hogy kisbabám lesz, ami elvileg nekem nem is lehet, akkor nagyon örültem, és most is örülök, az apukájával együtt, úgyhogy kérlek, ne ítélj el

    Tudom, hogy sok mindenkinek egyszerűbb egy abortusz.

     Továbbá, azt  tudom, hogy nem rúghatnak (azaz, ha úgytetszik, ahogy Te írdtad, van munka), csak azt nem tudom, mi van olyankor, ha a kölcsönbeadó cég nem akar alkalmazni.

    előzmény:
    KN18 (2)
    2014-04-09  08:05
  2. 2014. Április 9. 09:228.

    Itt egy nagyon jó cikk, szerintem minden hasznos infó benne van:

     

    http://www.pannonjob.hu/pj_m_mkolcsonzes_jog.php

     

     

     

  3. 2014. Április 9. 09:067.

    UGyan régebbi komment, de szerintem most is érvényes!

     

     

    http://szulok.babafalva.hu/felmondasi-ved elem-felmondas-terhesseg-alatt-gyes-utan/

     

     

    A határozatlan idejű munkaviszony a kölcsönbeadó (A) és a munkavállaló részéről szüntethető meg. A felmondási védelem alatt a kölcsönbeadó jogellenesen szüntetné meg a jogviszonyt, a kölcsönbevevő (B)pedig nem jogosult erre egyáltalán.

    előzmény:
    antironia (6)
    2014-04-09  09:02
  4. 2014. Április 9. 09:026.

    A kölcsönbevevő cégnek a te jogviszonyodat illetően nem sok szerepe van.

     

    A munkaszerződésed a kölcsönadó céggel áll fenn, rájuk pedig vonatkozik a MT. Tehát nem mondhatnak fel. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812476 (1)
    2014-04-08  23:49
  5. 2014. Április 9. 08:595.

    Gondlom, van mellé egy férj is...

     

    Ha az ember teljesen biztonsági játékos lenne, akkor már nyugodtan kihalhattunk volna, mert az sem sokkal vidámabb, amikor az ember a kis / nagy gyereke(i) mellett veszti el az állását. És azt is megoldja, mert meg kell oldania...

     

    A munkaerőközvetítő őt határozatlan idejű szerződéssel alkalmazza. Pont annyira biztos munkahely, mint bármelyik másik (semennyire...)

     

    előzmény:
    KN18 (2)
    2014-04-09  08:05
  6. 2014. Április 9. 08:504.

    Bocsánat, helyesbítek, ezt találtam: 

     

    65. § (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.

    (2) A felek megállapodása esetén - legfeljebb a munkaviszony kezdetétől számított egy évig - a munkaviszony felmondással nem szüntethető meg.

    (3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

    a) a várandósság,

    b) a szülési szabadság,

    c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),

    ... 

    előzmény:
    WB1888 (3)
    2014-04-09  08:48
  7. 2014. Április 9. 08:483.

    Minél előbb keress egy munkajogászt, hogy még azelőtt tisztában légy a lehetőségekkel, hogy a munkáltatód kész helyzet elé állítana! Vidd el a szerződésedet, mi nem tudhatjuk, mi áll benne, mutasd meg neki, és majd ő megmondja, ebben a helyzetben milyen jogaid vannak, ha vannak egyáltalán. 

     

    Úgy tudom, az új MT már semmilyen módon nem védi a kismamákat, de biztosat csak a konkrét szerződés ismeretében fogsz tudni. Addig is próbálj tájékozódni kulcsszavas kereséssel: 

     

    http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi ?docid=A1200001.TV

     

    Sok sikert, és jó egészséget kívánok Nektek! :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812476 (1)
    2014-04-08  23:49
  8. 2014. Április 9. 08:052.
    Hú, te aztán bátor vagy, ilyen van is munkahely meg nincs is helyzetben gyereket vállalni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812476 (1)
    2014-04-08  23:49

Címlap

top