Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Turizmus vendéglátás bkf?

cukorka345
Létrehozva: 2014. március 27. 13:50
Sziasztok!

A lányom volt idén egy BKF-es nyílt napon, és nagyon megtetszett neki a turizmus-vendéglátás szak, illetve az egész főiskola. Szerintetek, milyen az iskola? Illetve milyenek a követelmények turizmus-vendéglátás szakon? Vannak államilag támogatott helyek?
  1. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 7. 21:039.

    Egyébként a fiad az évfolyamtársaival tartja a kapcsolatot? A haverok között nincs olyan, akivel érdemes összeülni tanulni? Fura, hogy neked kell ezt intézned, hiszen ő már felnőtt ember!

    előzmény:
    zorbys (7)
    2016-01-07  20:52
  2. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 7. 21:018.

    Ezt inkább ott a suliban kéne kiírni valami faliújságra - Hallgatói önkormányzatnál meg lehet kérdezni, hogy hova érdemes/lehet kitenni a felhívást! Esetleg az adott tantárgy tanszékén érdeklődni, egyes fősulikon előfordul, hogy tanársegédek adnak korrepetálást.

    előzmény:
    zorbys (7)
    2016-01-07  20:52
  3. 2016. január 7. 20:527.

    Korrepetitort keresek a felsős turizmus vendéglátás szakról a fiam mellé magán óra rendszerben Tel 0670-2128781

  4. 2015. január 20. 11:096.

    Én a BKF-re járok. Az eredeti kérdésre válaszolva: A közepesen jó érettségivel már be tudsz kerülni, bár ez évről évre nehezebb már. Hogy megéri-e? Mint minden iskolában itt is kell tanulni, de cserébe minden szakon sok gyakorlati óra van, ahol kipróbálhatod magad és a KarrierCentrumunk is sokat segít az elhelyezkedésben suli közben és után is. Magánvéleményem, hogy bármelyik szak lehet „büfé”, ha nem veszik komolyan. Ha például érdekelnek a kommunikációs vagy gazdasági képzések csak ajánlani tudom a BKF-et neked.

  5. 2014. július 24. 09:315.
    Szia! Én most leszek végzős a turizmus-vendéglátás szakon. Én már korábban érdeklődtem e terület iránt, van is OKJ-s végzettségem és nekem abszolút nem tűnik nehéznek (valószínű azért is mert az OKJ-s a fősulira készít fel, lesznek előismereteid és nem a mélyvízbe ugrasz). Vannak tárgyak persze, amik majdnem mindenkinek nehezek, pl. gazdasági jog, gazdasági matek, vállalatgazdaságtan, de ez is mind teljesíthető. Számomra az a legszimpatikusabb az egészben, hogy összetart a közösség, az oktatók segítenek, ráadásul ösztönznek a versenyekre. Idén én is résztvettem egyen, s bár nem lettünk a csapattal dobogósok, mégis kaptunk utána ösztöndíjat. A tandíj sajnos nem alacsony, de ha megnézel egy másik sulit, amelyiknek van ilyen szakja, rájöhetsz, hogy ez is a legkeresettebb szakok közé tartozik, s így meg kell fizetni. Nekem már most van munkahelyem, egy utazási irodában dolgozom, és csak azért vettek fel, mert ezen a szakon tanulok. Suli mellett csinálom és így sem szakadok meg, mivel a hétvégéim szabadok. Én úgy gondolom, hogy ha tud a lánykád 2 idegennyelven beszélni, ami egyébként elvárás a diplomához ezen a szakon, akkor simán, akár néhány nap alatt talál magának majd munkát. Én a sulival kapcsolatban mindennel elégedett vagyok, persze nem vagyunk egyformák, de ha a lánykádnak már a nyíltnap alapján szimpatikus volt, akkor nincs min gondolkodni! 
    előzmény:
    cukorka345 (1)
    2014-03-27  13:50
  6. 2014. március 31. 10:124.
    Én másodéves vagyok a BKF-en, turizmus szakon. Szerintem teljesíthetőek a követelmények, a képzések gyakorlatorientáltak. Államilag támogatott helyek azonban nincsenek, de van számos ösztöndíja a sulinak. Rengeteg lehetőség van a BKF-en csak ki kell használni. Én Tényleg csak ajánlani tudom, mert én nagyon szeretem.
    előzmény:
    cukorka345 (1)
    2014-03-27  13:50
  7. 2014. március 27. 22:293.

    Kolleganom lanya most vegzett itt, ugyanez a velemenye( Fizetoson volt 120/felev

     

    előzmény:
    rola@ (2)
    2014-03-27  21:38
  8. 2014. március 27. 21:382.
    Nagyon szuper, csak ezzel a szakkal nem megy semmire.
    előzmény:
    cukorka345 (1)
    2014-03-27  13:50

Címlap

top